Kultura

Przejechał autostopem z Myślenic do Hanoi. Chce go nagrodzić National Geographic [WIDEO]

Przejechał autostopem z Myślenic do Hanoi. Chce go nagrodzić National Geographic [WIDEO]

Travelery to jedne z najbardziej prestiżowych nagród podróżniczych w Polsce. Wśród nominowanych znalazł się myśleniczanin Mirosław Tran za podróż autostopem z Myślenic do Hanoi

Podróżnik z Myślenic został nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce - Travelery National Geographic. Wspólnie od początku kwietnia zbieraliśmy głosy na jego wyprawę.

Mirek Tran wyruszył z Polski do Wietnamu autostopem - dokładnie z Myślenic do Hanoi, by odwiedzić 96-letnią babcię i resztę wietnamskiej rodziny.

- Czułem się trochę winny temu, że przez tak długi czas nie mogłem do nich przyjechać, dlatego też chciałem dać coś więcej od siebie i przemierzyć daleką, długą i ciężką podróż by wisienka na torcie smakowała jeszcze lepiej - mówi.

Cała podróż zajęła mu dokładnie 3 miesiące i tydzień. Przejechał 17431 kilometrów i odwiedził po drodze 10 krajów: Słowację, Węgry, Serbię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Tajlandię i Laos. Byłem przygotowany na wszystko - opisuje.

- Spanie przy -20 stopniach, gotowanie w jaskiniach, rozpalanie ogniska na oceanie, prysznic na pustyni… Jednak na swojej drodze spotkałem tylu wspaniałych ludzi którzy mi pomagali, że wszystkie survivalowe triki mogłem sobie schować głęboko do plecaka.

Głosy na Mirosława Trana można oddać tutaj

Powiązane tematy

Tatry widziane z beskidzkiego szlaku
Turystyka 2

Tatry widziane z beskidzkiego szlaku

Niedzielny spacer po trasie Uklejna-Śliwnik-Chełm zaowocował panoramą Tatr widzianych przez Dominikę Wójcik Na redakcja@miasto-info.pl otrzymaliśmy widok pan...

Komentarze (11)

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...