Miasto

Myślenice: Rewitalizacja centrum ruszy w wakacje

fot. UMiG Myślenice

Remont Rynku i Starówki odbywać się będzie w dwóch etapach. Pierwszy rozpocznie się w wakacje, a drugi zimą tego roku

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad remontem Rynku wraz z otoczeniem Starówki i Sanktuarium Matki Bożej w Myślenicach. Prace zostały podzielone na dwa etapy, z których realizacja pierwszego ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Na Rewitalizację Rynku, przyległych ulic, terenu wokół kościoła i budowę Muzeum Niepodległości Gmina Myślenice otrzymała w lutym blisko 25 milionów złotych dotacji ze środków unijnych.

Rewitalizacja Rynku odbywać się będzie w dwóch etapach. Na przełomie kwietnia i maja gmina ogłosi przetarg na realizację pierwszego etapu w ramach którego przeprowadzony zostanie remont traktu pieszego wokół kościoła oraz ulic Piotra Skargi i Królowej Jadwigi. Prace w tym miejscu mogą rozpocząć się jeszcze w wakacje.

Według założeń urzędników wymiana sieci wodno - kanalizacyjnych, budowa sieci opadowej i wymiana nawierzchni ulic i traktów pieszych oraz budowa oświetlenia w tym miejscu potrwa trzy miesiące i zakończy się jesienią tego roku.

Wymiana płyty

Wtedy zostanie ogłoszony przetarg na realizację drugiego etapu obejmującego wymianę płyty Rynku oraz nawierzchni przyległych ulic.

Prace obejmą ulice Kościuszki, Klakurki, Kilińskiego (tzw. „Koński Rynek”) wraz z traktem pieszym prowadzącym do ronda w Śródmieściu, ulicą Bema z miejscami postojowymi oraz fragmentem ulicy Reja przy skrzyżowaniu z ul. Gałczyńskiego. Prace ziemne gmina chce rozpocząć jeszcze zimą, przy zmrożonym gruncie.

Zadania zostaną podzielone na etapy w taki sposób, aby uniknąć rozkopania całej płyty Rynku i uliczek jednocześnie.

Tutaj podobnie jak w pierwszym etapie planowana jest wymiana sieci wodno-kanalizacyjnej oraz budowa instalacji opadowej i uzupełnienie sieci gazowej. Prace nad tym etapem mogą potrwać od 5 do 6 miesięcy.

W trakcie rewitalizacji Rynku czasowo zostanie zmieniona organizacja ruchu tak, aby można było dojechać do centrum zwłaszcza na etapie czasowego zamknięcia ulicy Kościuszki na czas jej remontu.

Czy rewitalizacja myślenickiego Rynku ożywi tę część miasta?

 • Zdecydowanie tak
 • Raczej tak
 • Trudno powiedzieć
 • Raczej nie
 • Zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • Zdecydowanie tak Zdecydowanie tak 47%
 • Raczej tak Raczej tak 14%
 • Trudno powiedzieć Trudno powiedzieć 12%
 • Raczej nie Raczej nie 15%
 • Zdecydowanie nie Zdecydowanie nie 12%
 • Głosów: 5072

Powiązane tematy

Komentarze

 • OKOKI 13 kwi 2018

  ,, Przetarg ,, :)

  17 9 Odpowiedz
 • 13 kwi 2018

  no i odbior akurat przed wyborami ;)

  19 9 Odpowiedz
 • Jerry Kaszel 14 kwi 2018

  A w Polance kiedy będzie remont rynku?

  9 8 Odpowiedz
 • 15 kwi 2018

  Nie bardzo mam gdzie dlatego piszę tu ponieważ bardzo chciałabym podziękować myslenickiej policji za skuteczność w działaniu dzisiejszej nocy tj z soboty na niedzielę z 14 na 15 kwietnia b.r. a podziękować chciałabym za interwencję którą zgłosiłam o 3.20 o krzakach i halasowaniu grupki młodych ludzi którzy krzyczeli na skrzyżowaniu ulic Gałczyńskiego i reja obok postoju taksówek rzucając po ulicy szklanymi butelkami. Ekipa opuściła bar przy kurdeszu i długo stała na rogu przekrzykujac się. Poprosiłam o interwencję o 3.20 i owszem patrol policji o 3.31 "przejechał" tym skrzyżowaniem i zatrzymał się jakieś 50 metrów dalej obok dawnego konika nie interweniujac w żaden sposób. Nie wspomnę że większa połowa grupy zdarzyła już odjechać do spontiusza na jedzenie. Członkowie grupy którzy zostali kopali butelki po skrzyżowaniu tak że jak któryś z kierowców przebije tam oponę to śmiało można dziękować panom w niebieskich mundurach z dzisiejszego nocnego dyżuru. Panowie postali pod dawnym konikiem bez reakcji. Kiedy zadzwoniłam na policję i powiedziałam że panowie przejechali obok grupki bez reakcji i stoją na drugim końcu ulicy i poprosiłam jeszcze raz o interwencję to po chwili samochód stróżów prawa szybko odjechał na zasłużony odpoczynek po wyczerpującej jeździe przez miasto. Zastanawia mnie tylko jaka będzie notatka z mojego zgłoszenia a interwencji panów policjantow jeśli byli tej nocy w godzinach 3-4 bardzo zajęci innymi interwencjami najmocniej przepraszam a jeżeli tylko spali w samochodzie w zacisznym konciku jak to mają zwyczaj to też przepraszam. Dodam że moje zgłoszenie było wynikiem przekroczenia cierpliwości młodzież regularnie wychodziła z baru zaczerpnąć" świeżego powietrza " Co jakiś czas i zachowywali się głośno ale to trwało kilka minut i wchodzili do lokalu natomiast ostatnie wyjście i pogaduchy trwały stanowczo za dlugo w tak głośnej atmosferze. Tak że dziękuję mundurowym. Boże.... I pomyśleć że pieniądze z naszych podatków trafiają na konta takich nie odpowiedzialnych i nie kompetentnych ludzi w swoim fachu... przykre. Oby "szef " owych panów z KPP był bardziej kompetentny i umiał rozliczać podwładnych ze swoich obowiązków...

  54 3 Odpowiedz
 • 15 kwi 2018

  Do AgnessLeo
  Załóż nowy temat na forum.Może więcej ludzi to przeczyta

  18 1 Odpowiedz
 • 15 kwi 2018

  No cóż, to że policja nie reaguje to nie pierwszy przypadek. To samo bylo gdy zgłaszaliśmy nieraz jeżdżących quadami i crossami po naszych lasach. Lenistwo czy się boją? Sorrki za off topic.

  20 7 Odpowiedz
  • 15 kwi 2018

   No to już wiem co za zacofane rydzykowe mochery dzwonią na policję jak się człowiek chce normalnie przejechać do lasu w niedzielę dobrze że policjanci są trochę mądrzejsi.

   5 27 Odpowiedz
 • 15 kwi 2018

  Kiedy będzie odbiór to tylko Bóg raczy wiedzieć .Wszystko zależy od firmy ,która to będzie robić. Jak by np. taki przetarg wygrała firma "UNIKOP" to odbiór będzie za kilka lat. Najlepszym negatywnym przykładem jest firma "UNIKOP" z Myślenic gdzie przekładają kawałek chodnika 4m kwadratowe przed dawną "Myśleniczanką" już któryś raz patrz zdj. powyżej.

  8 1 Odpowiedz
 • 18 kwi 2018

  A jakie będą utrudnienia dla przedsiębiorców? Ulica Kościuszki będzie zamknięta na jak długo?

  1 2 Odpowiedz
 • 26 kwi 2018

  Dokładnie załóż nowy temat na forum o myślenickiej policji- bo to jest maskara, nic nie widza, nic nie slysza, nic nie robią - jezdza tylko w weekend na zarabie do małapiego gaju jak na ..... wiadomo co i tam i z powrotem i tak cały dzień. Jak im się nudzi to znalesc zajecie sobie, a jak nadmiar ich tam jest to redukcja etatów. Tak samo jest nad basenem i na chodach do ZUSU kolo basenu, siedzi mlodziez w weeked pije, mordy drze i policja nie widzi i nie słyszy.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...