Miasto

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata. Pierwszy raz miasto otwiera się na disco polo

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata. Pierwszy raz miasto otwiera się na disco polo

Future Folk, Sylwia Grzeszczak, Sławomir i zespół Ira to gwiazdy tegorocznego Festiwalu Lata, które w dniach 28-29 lipca wystąpią na Zarabiu.

Tegoroczne Dni Myślenic będą przełomowe, bowiem miasto po raz pierwszy otwiera się na muzykę disco-polo

Wyniki ankiet, jakie Urząd Miasta i Gminy przeprowadził w styczniu jednoznacznie wskazywały na to, że na Zarabiu chcecie zobaczyć Sławomira.

W jednym z naszych sondaży pytaliśmy Was, czy miasto powinno otworzyć się na muzykę disco-polo. Większość (63%) z ankietowanych uważało, że tak. Reprezentanci tego gatunku w ankiecie urzędu miasta zebrali prawie połowę głosów (Sławomir 25%, Zenon Martyniuk 15%).

- Wysłaliśmy zapytania do wszystkich artystów najczęściej wymienianych w ankiecie i rozpoczęliśmy negocjacje. Zdajemy sobie sprawę, że gusta muzyczne są różne, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, by spełnić propozycje zaproponowane przez mieszkańców w ankiecie. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że podpisaliśmy umowy z wykonawcami i w tym roku ugościmy Sławomira, IRĘ, Sylwię Grzeszczak oraz zespół Future Folk. Wolnego terminu w tym czasie nie miał drugi w naszej ankiecie Zenon Martyniuk – mówi Marek Pajka z Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Nie wiadomo jeszcze kto zagra podczas piątkowych Kulturalnych Dni Myślenic w Parku Jordana, natomiast pewne jest, że w sobotę 28 lipca najpierw koncertować będzie zespół Future Folk o godzinie 19:00, a od 21:00 myślenicką publikę porwie Sylwia Grzeszczak.

W niedzielę natomiast o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert Sławomira, a o 20:30 zagra zespół IRA. Pomiędzy niedzielnymi koncertami zaśpiewa mieszkanka Poręby – Małgorzata Hodurek – uczestniczka ostatniej edycji Voice of Poland.

Która z gwiazd Myślenickiego Festiwalu Lata 2018 przyciągnie największą publiczność?

  • Future Folk Future Folk 4%
  • Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak 17%
  • Sławomir Sławomir 63%
  • Ira Ira 16%
  • Głosów: 1571

Sławomir

 

Future Folk

 

Sylwia Grzeszczak

 

IRA

 

Powiązane tematy

Komentarze (27)

Zobacz więcej