Miasto

Znamy gwiazdy Myślenickiego Festiwalu Lata. Pierwszy raz miasto otwiera się na disco polo

Future Folk, Sylwia Grzeszczak, Sławomir i zespół Ira to gwiazdy tegorocznego Festiwalu Lata, które w dniach 28-29 lipca wystąpią na Zarabiu.

Tegoroczne Dni Myślenic będą przełomowe, bowiem miasto po raz pierwszy otwiera się na muzykę disco-polo

Wyniki ankiet, jakie Urząd Miasta i Gminy przeprowadził w styczniu jednoznacznie wskazywały na to, że na Zarabiu chcecie zobaczyć Sławomira.

W jednym z naszych sondaży pytaliśmy Was, czy miasto powinno otworzyć się na muzykę disco-polo. Większość (63%) z ankietowanych uważało, że tak. Reprezentanci tego gatunku w ankiecie urzędu miasta zebrali prawie połowę głosów (Sławomir 25%, Zenon Martyniuk 15%).

- Wysłaliśmy zapytania do wszystkich artystów najczęściej wymienianych w ankiecie i rozpoczęliśmy negocjacje. Zdajemy sobie sprawę, że gusta muzyczne są różne, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom postanowiliśmy dołożyć wszelkich starań, by spełnić propozycje zaproponowane przez mieszkańców w ankiecie. Możemy już oficjalnie potwierdzić, że podpisaliśmy umowy z wykonawcami i w tym roku ugościmy Sławomira, IRĘ, Sylwię Grzeszczak oraz zespół Future Folk. Wolnego terminu w tym czasie nie miał drugi w naszej ankiecie Zenon Martyniuk – mówi Marek Pajka z Wydziału Strategii Promocji i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach.

Nie wiadomo jeszcze kto zagra podczas piątkowych Kulturalnych Dni Myślenic w Parku Jordana, natomiast pewne jest, że w sobotę 28 lipca najpierw koncertować będzie zespół Future Folk o godzinie 19:00, a od 21:00 myślenicką publikę porwie Sylwia Grzeszczak.

W niedzielę natomiast o godzinie 17:00 rozpocznie się koncert Sławomira, a o 20:30 zagra zespół IRA. Pomiędzy niedzielnymi koncertami zaśpiewa mieszkanka Poręby – Małgorzata Hodurek – uczestniczka ostatniej edycji Voice of Poland.

Która z gwiazd Myślenickiego Festiwalu Lata 2018 przyciągnie największą publiczność?

 • Future Folk Future Folk 4%
 • Sylwia Grzeszczak Sylwia Grzeszczak 17%
 • Sławomir Sławomir 63%
 • Ira Ira 16%
 • Głosów: 1571

Sławomir

 

Future Folk

 

Sylwia Grzeszczak

 

IRA

 

Powiązane tematy

Omiń kolejkę i załatw sprawę przez internet
Miasto 1

Omiń kolejkę i załatw sprawę przez internet

Zamiast iść do urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach teraz wiele spraw można zrealizować za pośrednictwem platformy elektroniczny urząd https://www.e.myslenice.pl By założyć konto na platformie elektroniczny urząd wystarczy założyć lub być posiadaczem profilu zaufanego. Dokładne instrukcje znajdują się na stronie http://myslenice.pl/samorzad/urzad...

Komentarze

 • Mietek 25 kwi 2018

  No to chłopoki Pucować dyszle!!!!!
  zdjecie

  51 9 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Slawomir saportem dla Natali Hodurek i zespołu IRA...? Czy moze chec sciagniecia jak najwiecej osob na zarabie w drugi dzien?

  12 16 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Jednak krytyka władz PełO=ZŁO przyniosła jakiś skutek!

  36 29 Odpowiedz
 • Gosiaa 25 kwi 2018

  Łooo Patologia .. :o

  18 21 Odpowiedz
 • Robert 25 kwi 2018

  Jak do Future Folk nie mam zastrzeżeń to reszta to samo DNO.

  11 42 Odpowiedz
  • 26 kwi 2018

   Tego typu wypowiedzi są bardzo płytkie, każdy ma swój gust a o nim się nie dyskutuję głosowałem za Disco Polo, chociaż przyznam się że za Sławomirem nie przepadam, i jak słyszę w radiu jego "Miłość w Zakopanem" to przełączam stację bo po prostu tej piosenki nie trawie. Jest dużo lepszych zespołów tego gatunku gwarantuję że gdyby przyjechali goście z Boys to byłby mega występ.
   Wygrała większość :) każdy powinien się dostosować lub nie przychodzić gwarantuję że i tak bez Was osób wiecznie narzekających że coś im nie pasuje plaża trawiasta będzie pełna.
   zdravim :)

   23 7 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Galeria Myślenice poleca:

  zdjecie

  72 9 Odpowiedz
 • Mietek 25 kwi 2018

  jeszcze to do tego Starter Packa
  zdjecie

  28 4 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  jedyno nadziejo ze PEACE zlikwiduje ten obyczoj rozpusty a miejsce tego do jakis odrobine kultury z transmisyjji wizyty w cikowicach Ojca Franciszko

  3 29 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Ludzie nie wiem o co wam chodzi i tak się mogę założyć ze ci co piszą ale dno itd. to będą sie pod sceną bawić

  42 15 Odpowiedz
  • Szczadoniecki 25 kwi 2018

   Jak to o co? Bo tutaj sami ku.wa burżuje co są level wyżej! Hahaha. Mam w czterech literach kto będzie wył na scenie. Ważne, żeby było świetne towarzystwo, dobra zabawa, żarło, picie! A reszta "arystokracji" wypad do teatru i innych filharmonii pierdzieć w fotel...

   34 20 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Coś się mrugo coś się błysko, w Myślenicach będzie dysko xD

  41 8 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  O jakim Disco-Polo mowa ? Zespoly ktore robily muzyke disco to Boys , Akcent czy Classic. A ten pajac Sławomir to jakies dno niszczy po calosci jaką kolwiek dziedzine muzyki.

  16 37 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Dno o którym tu tak ostro piszecie to raczej osiągnie kasa gminy. Juz kiedyś pisałem że "król macius szasta kasa na lewo i prawo" no i kolejny przykład koszty 2 "gwiazd" wieczoru zamienił na 4 ???? a potem co rączki do bozi bo nie ma na nic. Dla gminy BRAWO WY!

  28 23 Odpowiedz
  • 25 kwi 2018

   Dni Myślenic powinny być. Natomiast władzę powinni zrezygnować z imprezy multi-kulti , ciapatego folkloru który cały tydzień trwa i mnóstwo pieniędzy nas podatników pochłania , a tak naprawdę jest to organizowane dla nielicznej grupki społeczeństwa!

   36 26 Odpowiedz
 • OKOKI 25 kwi 2018

  Nigdy nikomu nie dogodzi. Niech każdy przyjdzie ze swoim smartfonem i słuchawkami ,przebiera kopytami do tego co mu będze tam grało i co lubi a do drugiej ręki browara.

  28 9 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Oj mrugo sie i blysko..he he 6tka za tekst maciej27luis wies party na calego????

  6 11 Odpowiedz
 • 25 kwi 2018

  Miłość, miłość w Myślenicach, tylko tu już polewają się tylko browarem.

  11 12 Odpowiedz
 • 26 kwi 2018

  Jak co roku spęd hołoty.

  17 18 Odpowiedz
 • 26 kwi 2018

  Zapowiada się naprawdę dobrze. :)
  Jedyne co mnie zastanawia to fakt po co na dni Myślenic zapraszać więcej niż raz tą samą gwiazdę? Ira już przecież kiedyś była. Byli naprawdę świetni, ale przecież gwiazd na rynku muzycznym jest od groma. To tylko moje zdanie. :)

  20 6 Odpowiedz
 • 26 kwi 2018

  Uważam, że zadaniem Miasta jest szerzenie kultury, poszerzenie horyzontów, również w dziedzinie muzyki. Ceniłem to, że Myślenice broniły się przed dźwiękami Disco Polo, jest wiele uznanych gatunków muzycznych, które można pokazać na scenie, i przy których można się pobawić. Czy następnym krokiem będzie wyświetlanie w MOK "M jak Miłość" lub innych seriali? Wszak plebs to ogląda! Ogłupianie narodu trwa.

  11 18 Odpowiedz
 • 26 kwi 2018

  Fajnie ze IRA, to dobry zespol koncertowy

  7 26 Odpowiedz
 • 27 kwi 2018

  Sławomir? Przecież to dno i wodorosty, ta muzyka nie ma żadnego uroku, przereklamowany i nonstop odgrzewany kotlet, jak usłyszałem pierwszą usterkę chyba pt Magiera to pomyślałem że to kiepski muzyczny kabaret.. . Muszę się zgodzić min z koli:, od zawsze pamiętam te dni, Dni Myślenic jako muzycznie dobrze wyważony seans. URZĘDZIE MIASTA topiąc lud w disko polo lub jak niektórzy mówią aktualnie na "to" : "rock polo", uważajcie bo z tym jest jak z wodą w uchu..

  3 6 Odpowiedz
 • 2 maj 2018

  Czterech artystów co za rozrzutność przed wyborami : )

  4 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia
Społeczeństwo 9

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

Mieszkańcy Myślenic i okolic od pokoleń odpoczywają nad Rabą. Przez lata dawała im wytchnienie po ciężkiej pracy, ale też była największą i często jedyną atrakcją. Turyści z Krakowa przyjeżdżali tutaj odpocząć od zgiełku miasta. Związane z nią wspomnienia sprowadzają się do jednego stwierdzenia; „Raba to rzeka dzieciństwa”. A czym jest dla Was dzis...

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy
Myślenice 12

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszc...

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów
Powiat myślenicki 0

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów

W Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się myślenicka odsłona IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” Spotkanie z seniorami z terenu powiatu myślenickiego obejmowało część wykładową na sali obrad oraz serwis rowerowy usytuowany na parkingu Starostwa. Celem akcji było uświadamia...

Czołówka na Dolnym Przedmieściu
Myślenice 3

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

Kierowcy samochodów mimo mocnego uderzenia o własnych siłach opuścili pojazdy Do czołowo-bocznego zderzenia doszło we wtorek 16 lipca o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i ul. Kazimierza Wielkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które o własnych siłach opuściły samochody. - Strażacy JRG i OSP Myślenice Dolne Przedmieście...