Miasto

Myślenice: Zamieniają drogę na park. Ruszyły prace nad korektą skrzyżowania

Myślenice: Zamieniają drogę na park. Ruszyły prace nad korektą skrzyżowania

Trwają pracę nad korektą skrzyżowania w ciągu ulic Słowackiego i Żeromskiego w Myślenicach. W miejscu dolotu Żeromskiego do Słowackiego powstanie park, a z drugiej strony dodatkowy pas do skrętu w prawo

- W przypadku skrzyżowania naszym zamierzeniem jest stworzenie większej przestrzeni akumulacyjnej, która w godzinach szczytu może wchłonąć tworzący się „korek” powodując, że wyjazd z ulicy Żeromskiego będzie możliwy nie tylko dzięki uprzejmości jadących w ciągu głównym – zapowiadają inżynierowie z Zarządu Dróg Powiatowych.


W miejscu, gdzie dzisiaj ul. Żeromskiego łączy się ze Słowackiego przy moście nad Bysinką powstanie… park! Ten zostanie połączony z chodnikami prowadzącymi do pobliskich bloków.

Kierowcy jadący ulicą Żeromskiego w kierunku Słowackiego pojadą – nie jak dotąd w prawo – ale w lewo w część ul. Żeromskiego, która dzisiaj jest jednokierunkowa. Na jej końcu znajdą się dwa pasy do prawo skrętu, które umożliwią łatwiejsze włączenie się do ruchu. Pomocny ma być w tym dodatkowy pas, który zostanie wydzielony na ul. Słowackiego.

Zatoczki przy Szkole

Zmianie ulegnie również przejście dla pieszych przed Szkołą Podstawową nr 2, a na jego środku stanie wyspa – tzw. azyl. Dla rodziców dowożących dzieci na zajęcia wzdłuż ul. Żeromskiego powstaną dwie zatoczki, w której będą mogli bezpiecznie się zatrzymać, wysadzić dzieci nie wstrzymując tym samym ruchu.

Zwiększenie nośności mostu

Jak podaje Zarząd Dróg Powiatowych pracę obejmą przebudowę mostu na Bysince. Po zakończeniu prac jego nośność wzrośnie z 15 do 40 ton, zmieni się również geometria najazdów, a dodatkowo zostaną poszerzone chodniki.
Wartość inwestycji to ponad 1,5 mln zł i zostanie dofinansowana z Rezerwy Subwencji Ogólnej Budżetu Państwa.

Powiązane tematy

Komentarze

 • Mariusz Marioosz 17 lip 2018

  Ten znak na pierwszym zdjęciu sugeruje teraz, że nie można pojechać na mostek, tylko w prawo. Wcześniej na mostek jak się jechało z lewego pasa, to było ok, najpierw w paro i później na mostek, ale teraz...

  9 12 Odpowiedz
 • 17 lip 2018

  Teraz się będzie jechało tak samo. Najpierw w prawo jak nakazuje znak a potem zmiana pasa i w lewo na mostek. Ten znak niczego takiego jak piszesz nie sugeruje. Ty zaś pokazałeś, że nie znasz przepisów. Znak jest postawiony przy wjeździe i tylko tam obowiązuje. Mianowicie, tylko przy wyjeździe z ul. Żeromskiego znak nakazuje jechać prawo a co dalej to już kwestia decyzji kierowcy. Nic nie sugeruje, że nie wolno zmienić pasa na lewy i później skręcić w lewo.

  6 22 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 17 lip 2018

  Warmer84, umknął Ci drobny szczegół. Za znakiem nakazu, jest drugi, zakazujący skrętu w lewo, czyli na mostek. Zanim kogoś skrytykujesz, sam zapoznaj się z przepisami.

  21 8 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 17 lip 2018

  W sumie to jest tak, ten znak zakazu skrętu w lewo , to znaczy tyle, żeby nie pojechać pod prąd ul. Słowackiego. Natomiast ten nakaz skrętu w prawo, tam są, tzn były dwa pasy na ul. Żeromskiego, lewym można było jechać na mostek, natomiast prawym tylko w prawo w stronę Rynku. Ten znak nakazu dotyczy tylko prawego pasa!
  Jeśli by dotyczył obu, to by musiał być też postawiony przy lewej krawędzi jezdni. Natomiast teraz przy tymczasowej organizacji ruchu, na mostek można pojechać tylko z prawego pasa, a znak się odnosi do niego, no i sami widzicie.

  1 8 Odpowiedz
 • 17 lip 2018

  A po przebudowie skrzyzowania bedzie mozna ze Slowackiego skrecic w ul zeromskiego?

  1 5 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 17 lip 2018

  No, nie całkiem, Marioosz. Na wysokości Passata jest jeszcze jeden zakaz w lewo, dla jadących Słowackiego. I zupełnie nie rozumiem, w jakim to jest celu, bo i tak wszyscy jadą na pamięć. Jechałem niedawno i widziałem pełno samochodów na mostku.

  albert7575, będzie skręt jak dotychczas, ale będzie do dyspozycji tylko jeden pas, bo drugim pojadą od biblioteki w dół.

  3 4 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 17 lip 2018

  Kaper, faktycznie teraz widzę ten znak na zdjęciu. Na Google Street go nie ma, ale tam są foty z 2013 roku, więc nie wiem od kiedy on tam stoi. Tylko że on jest obrócony w kierunku ul. Żeromskiego, więc to wygląda tak, jakby on dotyczył wyjeżdżających z tej ulicy, tylko że wcześniej też jest taki znak. Możliwe, że jak będą przebudowywać mostek, to wtedy będzie zamknięty ruch na nim i wtedy faktycznie będzie tam zakaz skrętu.

  1 5 Odpowiedz
 • 17 lip 2018

  Znaki C-2 i P-8b faktycznie nakazują jazdę w prawo, stojący za nim znak B-21 zakazuje jazdy w lewo - czyli pod prąd, a nie na mostek, nie zakazuje on też zmiany pasa.
  Zmianę pasa zakazuje linia ciągła znajdująca się tuż przed przejściem dla pieszych, więc z prawego pasa nie można w żadnym wypadku jechać na mostek.
  Jednak jak przejeżdżałem, zauważyłem, że przekreślona jest powierzchnia wyłączona z ruchu (P-21), oraz nie jest przekreślona ostatnia strzałka nakazująca jazdę prosto (P-8a), więc pewnie zarządca drogi chciał aby kierowcy jadący na mostek zmieniali pas na lewy jeszcze na Żeromskiego, zaraz przed skrzyżowaniem i z tego co widziałem, w większości faktycznie tak kierowcy robią.

  EDIT: Wcześniej nie zauważyłem na pierwszym zdjęciu zakazu skrętu w lewo, obok passata. Więc może faktycznie nie można jechać na mostek. Sprawdzę to jak będę tamtędy przejeżdżał następnym razem i odpiszę, bo na tym zdjęciu nie jestem pewien jak ustawiony jest ten znak.

  Ale nie zapominajcie, że kawałek dalej jest kolejny mostek na którym można zawrócić

  2 5 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 17 lip 2018

  No to jak można jechać na mostek, to ten znak nakazujący jechać w prawo powinni zasłonić.

  6 Odpowiedz
 • 17 lip 2018

  @Marioosz - z prawego pasa i tak nie możesz jechać na mostek, bo musiałbyś przekroczyć linię ciągłą, czego Ci nie wolno.

  2 3 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 17 lip 2018

  Według tego artykułu: http://gazeta.myslenice.pl/zaczal-sie-remont-na-skrzyzowaniu-ul-slowackiego-i-zeromskiego zrobili tam krótki pas dla skręcających na mostek w miejscu gdzie była wyłączona powierzchnia z ruchu. No a lewy dotychczasowy pas na Żeromskiego służy tymczasowo do jazdy w przeciwnym kierunku.

  1 4 Odpowiedz
 • 17 lip 2018

  Więc tak jak napisałem w komentarzu z 20:25. Jak będę miał okazję, to przejadę tam z każdej strony i sprawdzę jak są ustawione znaki.

  4 Odpowiedz
 • 18 lip 2018

  Strasznie tani ten remont. Ciekawe jakich materiałów użyją. Biorąc pod uwagę 300 metrów chodnika w Trzemeśni za 300tyś. zł to przebudowa skrzyżowania i remont mostu jest za darmo.

  5 1 Odpowiedz
 • 18 lip 2018

  [cytat=Kaper]Warmer84, umknął Ci drobny szczegół. Za znakiem nakazu, jest drugi, zakazujący skrętu w lewo, czyli na mostek. Zanim kogoś skrytykujesz, sam zapoznaj się z ... "

  Kaper zdaje się że piszemy o czymś innym. Ja naoisałem swój wcześniejszy post odnośnie projektu bo źle zrozumiałem post przedmówcy. Sytuacja obecna jest taka, że według znaków z ul. Żeromskiego nie można jechać na mostek tylko trzeba w prawo. Dodatkowego pasa do jazdy na mostek na zdjęciach nie widać. Dwa dni temu tamtędy jechałem i nie było tego dodatkowego pasa. Poza tym nawet zakładając że z tego prawego pasa można jechać na mostek (znaki mówią co innego) to w czym przeszkadza znak zakazu jazdy w lewo skoro na mostek jedziemy prosto? Jadąc tam w lewo skręcilibyśmy pod prąd w ul. Słowackiego i właśnie tego ten drugi znak zabrania. Jednak jeżeli tam jest faktycznie wyznaczony dodatkowy las to nie ma o czym w ogóle rozmawiać.

  7 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 18 lip 2018

  Ten znak zakaz skrętu w lewo, co jest koło tego Passata, to postawili dla kierowców tego dodatkowego krótkiego pasa, który wydzielili na miejscu wcześniej wyłączonym z ruchu. Na mostek można jechać właśnie tylko z tego krótkiego pasa, natomiast prawy pas Żeromskiego to tak jak dotychczas było, skręt tylko w stronę Rynku.

  6 Odpowiedz
 • 18 lip 2018

  Marioosz nie bredź. Ten znak, o którym mówisz zabrania skrętu w lewo w ul. Słowackiego (czyli pod prąd) a nie na mostek. Wyjeżdżając z tego dodatkowego pasa ruchu w lewo ładujesz się pod prąd na ul. Słowackiego na mostek zaś jedziesz prosto czego ci nic nie zabrania. Czy to tak trudno pojąć? Mam nadzieję, że nie masz prawa jazdy...

  7 Odpowiedz
  • Mariusz Marioosz 18 lip 2018

   Źle mnie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że ten znak zakazu skrętu jest umieszczony tam, żeby był dobrze widoczny dla kierowców jadących tym wydzielonym, krótkim pasem. Takie znaki się daje, jak droga jest jednokierunkowa z dwoma pasami ruchu, po prawej i lewej stronie drogi. Jest tam znak taki przy prawym pasie, jak pewnie widzisz, przy lewym też, koło przejścia dla pieszych. Tylko że na tym odcinku teraz jest ruch dwukierunkowy, więc postawili dodatkowy od strony Bysinki. Na mostek przecież pisałem że można jechać bez problemu. Więc jak chcesz kogoś pouczać, to czytaj ze zrozumieniem.

   4 Odpowiedz
 • 18 lip 2018

  Problem rozwiązany, most jest zamknięty. Zatem z prawego pasa jedziemy tylko w prawo i możemy ewentualnie zmienić pas dopiero za przejściem dla pieszych (linia ciągła), a lewy pas jest w drugim kierunku.
  Temat zamykam ;)

  4 3 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 19 lip 2018

  Widzę tutaj jeszcze jeden problem, jaki może się pojawić po skończonej budowie. Na wylocie Żeromskiego będą dwa pasy ruchu, a na Słowackiego trzy. Normalnie w podobnych okolicznościach nie byłoby żadnego problemu, bo kierowca wyjeżdżający z lewego pasa Żeromskiego, zajmowałby lewy pas Słowackiego, natomiast z prawego pasa Żeromskiego jechałby na prawy Słowackiego. Tylko jedna uwaga, na mostek można będzie jechać też ze środkowego Słowackiego. Nie byłoby problemu, gdyby z prawego pasa Żeromskiego można było tylko w stronę Rynku jechać, i oddzielony byłby on ciągłą linią od pozostałych. Ale z tego co widzę będzie tam linia przerywana, więc może być tam ciekawie. Tak samo na drugim mostku, przy tym lewym pasie widzę że będzie przerywana, więc się pewnie znajdą osoby które z lewego będą chcieć pojechać w Żeromskiego i na tym króciutkim odcinku będą przez dwa pasy przejeżdżać.

  3 Odpowiedz
 • 21 lip 2018

  jak wiesnioki w czipsach prawko trafily znaczy sie szczescie jezd to i zajmowanie pasofff na moscie bedzie ludem szczescia a potem to i nawet jackpoda moszna obstawiac

  1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej