Miasto

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

Myślenice: Mieszkańcy demonstrowali w obronie sądów

Pod budynkiem Sądu Rejonowego w Myślenicach mieszkańcy demonstrowali „w obronie sądów”

Prezydent Andrzej Duda podpisał dzisiaj nowelizację ustaw m.in. o ustroju sądów, Sądzie Najwyższym, Krajowej Radzie Sądownictwa i prokuraturze.

W wielu miastach Polski odbyły się demonstracje "w obronie sądów". W Myślenicach grupa mieszkańców protestowała pod budynkiem Sądu Rejonowego przy ul. Piłsudskiego. Głównym hasłem demonstrantów było „Wolne sądy”.

Demonstranci opowiadający się przeciwko zmianom w sądownictwie pojawili się z biało-czerwonymi flagami oraz flagami Unii Europejskiej. Przed budynkiem sądu zapalili znicze układając je w napis „wolność” oraz wywieszając transparent „wolności oddać nie umiem”.

Protest zorganizował Komitet Obrony Demokracji.

Powiązane tematy

Komentarze (55)

 • 26 lip 2018

  Pare lat temu ,osobiscie poznalem sie z tymi "wolnymi i niezawistnymi" sadami .Do dzis mam zakwasy w nogach i poczucie ,ze ludzi to sie jednak mierzy roznymi miarkami !

  93 21 Odpowiedz
 • 26 lip 2018

  Znów same dziadki

  103 44 Odpowiedz
 • 26 lip 2018

  Może zamiast demonstrowac przed sądami o nic, starszyzna zacznie myslec o demonstracjach przed szpitalami i żenującym stanem służby zdrowia?

  95 38 Odpowiedz
 • OKOKI 26 lip 2018

  Same stare baby i dziady. Grilla im tam brakuje.

  97 55 Odpowiedz
 • 27 lip 2018

  Może to właśnie młodzi ludzie mają dostęp do szerszego spektrum informacji i potrafią sobie dzięki temu wyrobić własne zdanie na temat obrony "wolnych sądów"? Sądów, które są niesprawiedliwe, sprawy, które w innych krajach rozwiązuje się w tygodnie, a u nas trwają lata, a sędziowie są często uwikłani w różnego rodzaju układy finansowo-towarzyskie? Czego wy chcecie bronić? Tutaj taki przykład jak działają wolne i sprawiedliwe sądy w naszym kraju - https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/szokujacy-wyrok-ws-zgwalconej-tlumaczki-z-elblaga/285zfd3 . A takich spraw jest mnóstwo.

  74 20 Odpowiedz

Zobacz więcej