Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Kandydata PiS na burmistrza Myślenic poznamy w przyszłym tygodniu?

Wybory Samorządowe 2018: Kandydata PiS na burmistrza Myślenic poznamy w przyszłym tygodniu?

"W Myślenicach rozmawiamy o dwóch kandydaturach innych niż ja. Myślę, że z końcem przyszłego tygodnia, ta informacja zostanie podana”

– w Radiu Kraków dzisiaj powiedział poseł Jarosław Szlachetka

W rozmowie z Mariuszem Bartkowiczem w Radiu Kraków poseł Jarosław Szlachetka poruszał m.in. temat przepisów dotyczących ustawy o Sądzie Najwyższym, o progu wyborczym i wyborach samorządowych.

W kontekście tych ostatnich padło pytanie dotyczące ewentualnej kandydatury posła na stanowisko burmistrza Myślenic.

"Takich decyzji nie ma" - odpowiedział Jarosław Szlachetka. "W Myślenicach rozmawiamy od dłuższego czasu o dwóch kandydaturach innych niż ja. Myślę, że z końcem przyszłego tygodnia, ta informacja zostanie podana" - dodał.
Jarosław Szlachetka (PiS) jest przewodniczącym Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego odpowiedzialnym za przygotowanie kampanii wyborczej dla Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce.

Termin wyborów ciągle nieznany

Pierwsza tura wyborów samorządowych, w których wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Termin powinien zostać ogłoszony przez premiera na trzy miesiące przed zakończeniem kadencji. Obecna kadencja 2014-2018 upływa w połowie listopada, a więc w połowie sierpnia powinna zostać ogłoszona data wyborów.

Na początku czerwca burmistrz Maciej Ostrowski zapowiedział, że nie będzie starał się o ponowny wybór, a na swoje miejsce zarekomendował Krzysztofa Halka. Do tej pory nikt inny nie zapowiedział swojego udziału w wyścigu o fotel burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (41)

 • Brak zdjęcia
  4 sie 2018

  Kandydatowi życzę zwycięstwa w wyborach oraz powodzenia w rozmontowaniu lokalnego układu wzajemnej adoracji.

  38 16 Odpowiedz
 • 4 sie 2018

  Coś Ty, za blisko jest władz centrum, żeby go interesował stołek burmistrza. Po awansie Obajtka, apetyt się wzmógł, burmistrz przy stanowisku Obajtka byłby degradacją.

  28 3 Odpowiedz
 • Raphaell 4 sie 2018

  Zastanawiam się dlaczego Halek kiedyś radny z PIS...zawiesił swoją "działalność" w tzw Solidarnej Polsce na czas wyborów i przedstawia się jako "bezpartyjny"...?! Po to by potem …..odwiesić w razie wygranej?:)...

  30 9 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 3 sie 2018

  Jak w przyszłym tygodniu przecież to Suder jest kandydatem pis

  29 9 Odpowiedz
 • 3 sie 2018

  Tylko nam tutaj jeszcze partyjniaków brakuje do pełni szczęścia w Myślenicach. Wtedy wszystko będzie pod dyktando centralnego zarządzania. Czyste zaprzeczenie IDEI SAMORZĄDU gdzie
  samorząd oznacza niezależną od władzy odgórnej – państwa, pracodawcy, dyrekcji –
  wspólnotę osób, chcących decydować o swoich sprawach w sposób autonomiczny.

  34 20 Odpowiedz

Zobacz więcej