Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich.

Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Kandydaci na radnych i burmistrza uśmiechają się do nas niemal na każdej ulicy w mieście. Plakaty można spotkać wszędzie – na słupach, tablicach informacyjnych, tablicach wyborczych, na ogrodzeniach, w sklepach, skrzynkach pocztowych, za wycieraczkami zaparkowanych samochodów a nawet na mobilnych billboardach.

Pomimo, że do rady miejskiej kandyduje 75 osób , a do powiatu 156 to prym w ilości materiałów wyborczych rozklejonych w mieście wiodą kandydaci na burmistrza miasta i gminy Myślenice.

W tym roku wybory są wyjątkowe, ponieważ w czerwcu po 15 latach na stanowisku burmistrza Maciej Ostrowski zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Na swoje stanowisko rekomendował Krzysztofa Halka (KWW Macieja Ostrowskiego), a do wyścigu o fotel burmistrza dołączył poseł PiS Jarosław Szlachetka i debiutująca na lokalnej scenie politycznej Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

W pierwszych tygodniach kampania wyborcza toczyła się głównie w portalach społecznościowych oraz w mediach. Kandydaci ogłaszali swoje programy, organizowali konferencje, aby przyciągnąć uwagę mediów, a nawet próbowali doprowadzić do debaty.

Jednak ostatnie dwa tygodnie to czas na promocję kandydatów w przestrzeni publicznej. Plakaty naklejane będą jedne na drugie do ostatniej chwili, czyli do piątku do godz. 24. Powód jest prosty – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn w niedzielę 21 października.

Do obowiązków pełnomocników wyborczych należy usunięcie w terminie 30 dni po dniu wyborów plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia agitacji.

 

Widzieliście materiały wyborcze w nietypowych miejscach? Dodajcie je do galerii poniżej.

Powiązane tematy

Komentarze (58)

 • 18 paź 2018

  A to nie jest czasem tak, że ten kto wywiesi więcej plakatów ten będzie miał mniej głosów. Przecież to śmietnik jest. Jak takie zasyfione słupy mogą kogoś przekonać do głosowania

  50 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Ciekawe jest umiejscowienie nowych tablic ogłoszeniowych przy szkołach gdzie znajdują się lokale wyborcze szk.nr.3 na osiedlu i szk. nr.2.Ciekawe jak to widzi komisja wyborcza.

  51 7 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  Rzeczywiście bardzo bardzo trafne pytania co skutkuje bardzo celowym podsumowaniem. Najdłużej dotrwałem przy czytaniu odpowiedzi Jarka odpuściłem po trzeciej odpowiedzi co do zdaniach o inwestycjach w Zakopiankę jako najbardziej potrzebne. Reszta rzeczowa.

  Na drugim miejscu Grażynka jednak stwierdzenie "Myślę, że postrzegają mnie przez pryzmat kobiecy i dlatego ignorują moją osobę" po prostu mnie rozmiękczyło. Nie ma w niej siły na co wskazywał już spot na rynku a stwierdzenie "idźże do kuchni" może załatwić sprawę, bo i tak nic nie zmieni.

  Trzecie miejsce podium dla Krzysztofa jeszcze nie zacząłem czytać a mi flakami obróciło za zdanie "to naturalna kolej rzeczy, że będąc ich kandydatem opowiadam się za kontynuacją działań jakie zapoczątkowała obecna Rada wraz z burmistrzem" a chwilę wcześniej i później "Proszę zwrócić uwagę, że Macieja Ostrowskiego nie znajdziemy na listach do Rady Gminy, a do Rady Powiatu. Rezygnując ze stanowiska burmistrza pozostawia też gminę na rzecz powiatu, aby uniknąć tego typu zarzutów" przecież to dwa zdania o biegunowo innych przesłankach wypowiedziane jednym tchem...ślizgacz.

  Podium rozdane, ale puchar ligi mistrzów jest tylko jeden.

  52 10 Odpowiedz
 • profesor profesor 18 paź 2018

  Polecam wszystkim lekturę tych trzech tekstów:

  http://gazeta.myslenice.pl/burmistrz-powinien-dobrze-wspolpracowac-z-rzadem

  http://gazeta.myslenice.pl/samorzad-to-nie-partia-to-ludzie

  http://gazeta.myslenice.pl/w-tych-wyborach-jestem-glosem-rozsadku

  Panie Piotrze - nie znam Pana i nie mogę pogratulować osobiście dlatego robię to za pośrednictwem forum, ale artykuły przeczytałem z zapartym tchem. W całym tym wyścigu pełnym inwektyw, jako jedyny redaktor w regionie poświęcił Pan czas na rozmowę z kandydatami, każdemu okazując mnóstwo uwagi. To najbardziej wartościowe materiały na jakie natknąłem się przed tymi wyborami. Warto przeczytać te rozmowy, bo zmuszają do myślenia i mogą okazać się pomocne w podejmowania decyzji komu przekazać urząd burmistrza.

  Chylę czoła!

  48 2 Odpowiedz
 • Beata 18 paź 2018

  Masz ciekawy autorytet. Szkoda, że to ciemniak co słychać już po pierwszych kilku zdaniach z poniższego wystąpienia.
  Facet nie ma pojęcia o czym mówi.

  https://youtu.be/cTaP7T0Hp38

  61 31 Odpowiedz

Zobacz więcej