Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich.

Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Kandydaci na radnych i burmistrza uśmiechają się do nas niemal na każdej ulicy w mieście. Plakaty można spotkać wszędzie – na słupach, tablicach informacyjnych, tablicach wyborczych, na ogrodzeniach, w sklepach, skrzynkach pocztowych, za wycieraczkami zaparkowanych samochodów a nawet na mobilnych billboardach.

Pomimo, że do rady miejskiej kandyduje 75 osób , a do powiatu 156 to prym w ilości materiałów wyborczych rozklejonych w mieście wiodą kandydaci na burmistrza miasta i gminy Myślenice.

W tym roku wybory są wyjątkowe, ponieważ w czerwcu po 15 latach na stanowisku burmistrza Maciej Ostrowski zapowiedział, że nie będzie ubiegał się o reelekcję. Na swoje stanowisko rekomendował Krzysztofa Halka (KWW Macieja Ostrowskiego), a do wyścigu o fotel burmistrza dołączył poseł PiS Jarosław Szlachetka i debiutująca na lokalnej scenie politycznej Grażyna Ambroży (KWW Bez Układów).

W pierwszych tygodniach kampania wyborcza toczyła się głównie w portalach społecznościowych oraz w mediach. Kandydaci ogłaszali swoje programy, organizowali konferencje, aby przyciągnąć uwagę mediów, a nawet próbowali doprowadzić do debaty.

Jednak ostatnie dwa tygodnie to czas na promocję kandydatów w przestrzeni publicznej. Plakaty naklejane będą jedne na drugie do ostatniej chwili, czyli do piątku do godz. 24. Powód jest prosty – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn w niedzielę 21 października.

Do obowiązków pełnomocników wyborczych należy usunięcie w terminie 30 dni po dniu wyborów plakatów i haseł wyborczych oraz urządzeń ogłoszeniowych ustawionych w celu prowadzenia agitacji.

 

Widzieliście materiały wyborcze w nietypowych miejscach? Dodajcie je do galerii poniżej.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 18 paź 2018

  A to nie jest czasem tak, że ten kto wywiesi więcej plakatów ten będzie miał mniej głosów. Przecież to śmietnik jest. Jak takie zasyfione słupy mogą kogoś przekonać do głosowania

  50 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Z tablicy ogłoszeniowej ROD Porabie spogląda kandydat Jarosław.

  A to nie jest tak, że ogródki działkowe są apolityczne?

  26 31 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Ciekawe jest umiejscowienie nowych tablic ogłoszeniowych przy szkołach gdzie znajdują się lokale wyborcze szk.nr.3 na osiedlu i szk. nr.2.Ciekawe jak to widzi komisja wyborcza.

  51 7 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Gdzie debata ...

  30 2 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Debata jest na słupach, tablicach ogłoszeniowych, ogrodzeniach. Kto więcej wywiesi ten wygra.

  26 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 paź 2018

  Dobrze, że ktoś zamieścił zdjęcie reklamy posła na samochodzie, która całkowicie zasłania wyjazd...żeby cokolwiek zobaczyć (czy ktoś nie jedzie od strony Osieczan) trzeba się wysunąć na drogę - tym sposobem jeśli z lewej ktoś jechałby za szybko...wjeżdża w nas...

  Plakaty wyborcze - rozumiem (chociaż osobiście mnie denerwują) - ale chyba myślenie przy ich rozstawianiu aż tak nie boli? Jak tam Pośle...?

  36 54 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   Tłumaczenie posła J. (yyyyy) Szlachetki,
   rzeczywiście tymczasowo źle wywieszony baner, plakat wyborczy........... oj jak przejęcie władzy w mieście, mu weszło do głowy i jemu oraz komitetowi ogranicza myślenie.

   Z tego co widzę, to poseł rywalizuje sam ze sobą wywieszając dwa plakaty wyborcze na jednej tablicy, np zasłaniając klepsydrę.

   29 52 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Nikt wam tyle nie da, ile ja wam obiecam :D

  22 24 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  A ja chciałem zapytać czy w obrębie szkół , przedszkoli i innych instytucji publicznych mogą być prywatne tablice kandydatów którzy są np burmistrzami , starostami i radnymi z jednej opcji politycznej , chciałem zapytać czy tak można? i kto za to płaci? może to z pieniędzy gminy i powiatu czyli naszych pieniędzy?

  38 7 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Wszyscy kandydaci mówią o otwartowci na mieszkańców a boją się publicznej debaty z udziałem publiczności ...

  19 15 Odpowiedz
 • Beata 18 paź 2018

  Dlatego też nie wiem czego bał się Halek skoro Radio Kraków mogło organizować debatę na naszej hali? Przecież nigdzie nie napisałam, że miała się ona odbyć w studio co niektórzy tutaj sugerowali?

  Wtedy kiedy był rozmowa o debacie nie było jeszcze kandydatki popierającej KOD i Nowoczesną.

  Myślenickie media w większości nie są bezstronne i niezależne od władz gminy. To wystarczy.

  Ciekawe co by powiedział Ostrowski gdyby zaproponowano do prowadzenia debaty Rachonia z TVP?

  Tak Grażyna nie oponowała i to też napisałam. Przeciwny był tylko Halek & Ostrowski.

  56 27 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   Czy po zaproponowaniu ustalenia debaty (widziałem takiewpisy tu z listam intencyjnym od H&O) do sztabów Szlachetka,Ambroży (Ambroży odpisała) zostały podjęte próby ustalenia debaty np. z panem Rachoniem jako prowadzącym ?? czy z gruntu dabata (my mieszkańcy) została zbagatelizowana przez kandydatów ??

   11 8 Odpowiedz
   • Beata 18 paź 2018

    Szlachetka też odpisał. Halek to pominął co później prostował.
    Zwykłe kombinatorstwo.

    47 22 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Zachęcam do oderwania się od miasto-info i zobaczenia na facebook na post Dariusza Szczotkowskiego :

  https://www.facebook.com/dariusz.szczotkowski/videos/2169988709687513/

  Wszystko będzie jasne po co idzie PIS do wyborów :)

  Prawdy zakrzyczeć się nie da !

  37 72 Odpowiedz
  • Beata 18 paź 2018

   Masz ciekawy autorytet. Szkoda, że to ciemniak co słychać już po pierwszych kilku zdaniach z poniższego wystąpienia.
   Facet nie ma pojęcia o czym mówi.

   https://youtu.be/cTaP7T0Hp38

   61 31 Odpowiedz
   • 18 paź 2018

    obrażaj dalej tyle tylko potrafisz...są fakty są dane, dalej broń w zaparte swojego boga....

    24 35 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   a o co wy walczycie jak nie o utrzymanie koryta ci co koryto mogą stracić są oburzeni tym że ktoś ich wygryzie ale wszystkie koryta Maciuś rozdzielał po kolesiowsku bez konkursów i wszystkie świnie kwiczą jak się im zabiera koryto

   41 19 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   Ten facet już kiedyś rozmawiał z Januszem Korwin-Mikke i niezbyt mu to wyszło :(

   https://www.youtube.com/watch?v=D5zealjVsIk

   To taki niespełniony młody, gniewny

   33 18 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Prawdy zakrzyczeć się nie da ! Koryto dla swoich w gminie.

  Rozdwojenie jaźni to się leczy !

  Co zaoferowaliście swoim na listach ?

  U was wszyscy startują bo mają coś obiecane ; p. Kobiałka co ma dostać dyrektora w znienawidzonym przez Was muzeum niepodległości ? Czy dyrektora w GOKIS Pcim jako przechowalni dla PISiorów ?
  Szczurek będzie dyrektorem Sport Myślenice ? Fita - Wodociągi czy Straż Miejska, Topa - Inwestycje ? bo koparką śmiga ? Horecka - sekretariat burmistrza bo robi kawę i lody ? Suder - wice burmistrza na otarcie łez po kampani której nie miał ? itd itd

  Drużyna "dobrej zmiany" - szkoda tylko że Myślenice będa płakać a nie śmiać się ! Teraz przynajmniej było zabawnie - teraz będzie tragicznie !

  Słyszałem że Państwo Hołuj Katarzyna i Maciej to już sprawdzają jak działa Gazeta Myślenicka, nie są na listach no ale skład "bibułek" PISowskich to też trochę roboty.

  A to może podskoczymy do Powiatu Pitala czy Kurowski, jeden aby się mścić drugi by kolejny raz pokazać totalny brak kompetencji. Moża kolejnośc zmienić opis - pozostaje i nawet nadal zgodny.

  Widać wyraźnie po filmie p. Szczotkowskiego że KORYTO JEST NAJWAŻNIEJSZE dla PISU . Szbko znajdujecie haki na innych chyba ze poseł przygotował listę :) wcale bym sie nie zdziwił to takie PISowskie jak dziadek z wermahtu.

  Jak ktoś pokaże prawdę to należy do oczenić , należy kopać w przeszłości bo prawda OBECNA bardzo boli a p. Szczotkowski trafił idealnie w punkt !

  32 62 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  ale to juz Bagietka (noe dokłądnie stanowiska) już potwierdziła we wcześniejszych postach, ze wymienią ludzi na zaufanych ludzi bo tak się ponoć robi.

  Co do debaty - czyli wszyscy się zgodzili na ustalenie warunkó i chceili ją zrobić ale ktoś (jako pomysłodawca) nie zaczął organizacji - tak mam to rozumieć Bagietko ??

  17 26 Odpowiedz
 • Beata 18 paź 2018

  Zrozumiesz jak chcesz.
  Faktem jest, że od debaty organizowanej przez Radio Kraków uciekł Halek.

  45 28 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   Ale propozycja debaty pomijając zamiłowanie do Radia Kraków posła,padła przed ogłoszeniem wszystkich kandydatów. Czyli poseł zdyskryminowal Ambroży na starcie. Nie ładnie z jego strony.

   23 31 Odpowiedz
 • Beata 18 paź 2018
  max1999 napisał/a:

  obrażaj dalej tyle tylko potrafisz...są fakty są dane, dalej broń w zaparte swojego boga....

  Ty chyba nie rozumiesz co on mówi?
  95% regulacji przeprowadzanych w Sejmie to dostosowanie prawa unijnego na podstawie dyrektyw przychodzących z Unii Europejskiej. Sejm ma już tak ograniczone możliwości tworzenia prawa, że gadanie tego chłopca jest zwyczajnie śmieszne.

  39 24 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   O widze ze sztab Ci szybko podsunął karteczke co masz napisać. Ty nie rozumiesz co piszesz. Mowie o wydawaniu pieniedzy podatnika na prawo i lewo przez posla.

   23 32 Odpowiedz
   • 18 paź 2018

    Co Ty oni tam nie idą dla kasy :) bo to ideowcy a kasa wpada przy okazji a to że nie dokońca się da rozliczyć to szczegół !

    25 33 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Wystarczy zobaczyć na ostatnie posty Szlachetki / Bagietki na FB - radio Kraków na kazde skinienie :) innych jakoś tam nie widać więc wiadomo dlaczego parcie na Radio Kraków.

  24 37 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Boże wysłuchaj nasze prośby, nie dopuść żadnych bagiet czy bagietek do koryta bo zakwiczą się na śmierć, podliczcie se bagiety ilość wpisów, pomóżcie razy stawkę i niech wam jaro wypłaci i z Bogiem,

  33 47 Odpowiedz
 • 18 paź 2018
  mboolee napisał/a:

  Czy Radio Kraków jest dobrym miejscem do debaty????? Właśnie nie, bo my Wasi wyborcy nie będziemy się pchali gdzieś do Krakowa na jakąś debatę. Ta powinna być zorganizowana w Myślenicach, w MOKIS lub w hali sportowej na Zarabiu. Chętnie bym przyszedł na taką debatę i posłuchał jak p...cie i zadał kilka niewygodnych pytań.

  Tchórzostwo, brak odwagi stanięcia przed wyborcami, strach przed niewygodnymi pytaniami.

  Złoty Pociąg nam obiecują, niestety osobiście nie mogę w trybie wyborczym, czy znajdzie się jakiś komitet, który wniesie do sądu okręgowego zawiadomienie z art. 111 Kodeksu Wyborczego????

  i zasłonił byś się tabkicą kon sty tucja żygać się chce

  32 17 Odpowiedz
 • Beata 18 paź 2018

  Zauważyłam dzisiejszy wszechobecny wysyp urzędniczy.
  Ciekawe co wszystkim tym urzędnikom obiecał Maciuś i Krzysiu?
  Dostaniecie jakieś podwyżki za wypisywanie tutaj tych wszystkich pochwalnych peanów?

  Ogłoszono dzisiaj w urzędzie jakiś dzień wolny od pracy i zezwolono na działania propagandowe na forach internetowych?

  42 30 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   Oj boli boli że Poseł nie może odrobić się z pisaniem głupkowatych odpowiedzi !

   A tu jeszcze Szczotkowski filmik zrobil i co począć same kłopoty. proponuję żeby Bagietka / Poseł poszukali jakiś brudów w tym sa zawsze najlepsi może dziadek był gdzieś , może żona pracuje gdzieś gdzie można ją "przygrzać", no dalej pokażcie PISowskie metody.

   Wiecie co mozna już chyba pisać o nich "KOMUNIŚCI I ZŁODZIEJE" :)

   28 34 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  A Ty to jak? Piszesz długie posty w godzinach pracy od rana do wieczora, czyhasz na posty nie sprzyjające posłowi i na każdy odpisujesz w kilka minut? Pracujesz na etacie....a nie na etacie w sztabie Pis, bo nikt pracujący normalnie, nie byłby w stanie tyle pisać o tych godzinach. Co TY w ogóle porównujesz, z każdym postem pogrążasz siebie. Tobie widać dużo obiecał, bo nikt normalny nie siedziałby tyle na forum jak Ty...

  28 18 Odpowiedz
  • Beata 18 paź 2018

   Nie jestem urzędnikiem więc mogę.

   Urzędnicy myśleniccy poszli do boju "za Halka"
   Jutro pewnie będzie tutaj czarno od podległych burmistrzowi. Wszystkie ręce wychwalające władzę na pokład.
   Widać, że nie jest wesoło w urzędzie. Czuć strach nawet na płycie Rynku, którą przed chwilą przechodziłam.

   31 27 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Szczotka to młody stary komuch jego nic już nie zmieni. Nawet Rafał Kudas przestał iść tą świetlana drogą twierdząc ,że to droga do nikąd. Szczotka nie idż tą drogą!!! Pokochaj prawicę lub lub ostatecznie centrum. Lenin nie żyje!! Lenin umarł wraz z ideałami.

  29 15 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  A wracając do meritum
  Samochód z banerem Szlachetki "zasłaniający" lewoskręt na Zarabiu został usunięty mimo że był prawidłowo zaparkowany, a co z tablicami Ostrowski&Halek również wg prawa ustawionymi w pasie drogowym.
  I takie pytanie kto tu ma cojones?

  35 20 Odpowiedz
 • 18 paź 2018

  Słuchajcie, temat główny to wojna plakatowa. A mam dla Was taką rzeczywistość rodem z KGB, czyli dezinformacja. Otwieram dzisiaj skrzynkę (mieszkam w okręgu Mateusza Sudra) a tam takie pismo :

  https://drive.google.com/open?id=1sbUZBy3F5b5J8glo6Njjb55voZX7aYHO

  otrzymywałem wiele pism od Mateusza Sudra i miały kompletnie inny charakter, czcionkę oraz były podpisane Przez Mateusza Sudra. Dzwonię na podany numer - okazało się, że nie jako pierwszy. Pismo to kompletna dezinformacja co więcej dokonana w całym okręgu. Jest to po prostu fałsz, manipulacja i nieprawda. Co ciekawe razem z tym "pismem" (trudno to nazwać dokumentem informacyjnym bez podpisu i sklecone w formule opowieści) była ulotka Grażynki. Nie wiadomo która opcja alternatywna wprowadziła dezinformację rodem ze struktur komuny ale w mojej ocenie straciła Grażyna Ambroży ponieważ jej ulotka była razem z tą nieprawdziwą informacją ale i stracił Halek&Ostrowski bo pośrednio w domyśle było to działanie przeciw Mateuszowi Sudrowi z PiS. Tu proponowałbym aby dwie alternatywne opcje czyli Ambroży i Halek porozmawiali ze sobą po co sobie tym blefem zaszkodzili. Mogą się przepychać że to nie my to oni tylko wbili sobie nawzajem gwoździa w kolano. Pytam po co? Pisze z pełną odpowiedzialnością, nie było to tylko w mojej skrzynce na listy!

  Zastanówcie się teraz co oni będa robić z Wami jeśli na nich zagłosujecie. Żadnych zasad, fałszywe informacje, zakłamanie rzeczywistości, jeśli potrafią w ten sposób manipulować zastanówcie się co zrobią gdy dorwą się do koryta. Zasada dezinformacji : kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Tak ma wyglądać lokalna przyszłość?

  Dezinformacja część definicji wojskowej : "Dezinformacja, to według definicji „sfabrykowane świadectwa, taktyka oczerniania oraz sfabrykowane dokumenty wykorzystane do zdyskredytowania
  przeciwnika”. Dezinformacja, to tworzenie i rozpowszechnianie wprowadzających w błąd lub fałszywych informacji w celu wyrządzenia szkody wizerunkowi kraju wybranego za cel.
  Instrukcja Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polski"

  Czy tak chcecie ? Dacie na to zgodę?

  43 14 Odpowiedz
  • 18 paź 2018

   Cudowne podsumowanie...
   Marzy mi się kandydat który obwieści. Najpierw zadbam o siebie rodzinę i kolegów ale jak się ułoży to nie będę pazerny ponad stan dalej i będę działał dla ciebie obywatelu. Żeby wszystkim było lepiej.

   10 2 Odpowiedz
 • profesor profesor 18 paź 2018

  Polecam wszystkim lekturę tych trzech tekstów:

  http://gazeta.myslenice.pl/burmistrz-powinien-dobrze-wspolpracowac-z-rzadem

  http://gazeta.myslenice.pl/samorzad-to-nie-partia-to-ludzie

  http://gazeta.myslenice.pl/w-tych-wyborach-jestem-glosem-rozsadku

  Panie Piotrze - nie znam Pana i nie mogę pogratulować osobiście dlatego robię to za pośrednictwem forum, ale artykuły przeczytałem z zapartym tchem. W całym tym wyścigu pełnym inwektyw, jako jedyny redaktor w regionie poświęcił Pan czas na rozmowę z kandydatami, każdemu okazując mnóstwo uwagi. To najbardziej wartościowe materiały na jakie natknąłem się przed tymi wyborami. Warto przeczytać te rozmowy, bo zmuszają do myślenia i mogą okazać się pomocne w podejmowania decyzji komu przekazać urząd burmistrza.

  Chylę czoła!

  48 2 Odpowiedz
  • 19 paź 2018

   Rzeczywiście bardzo bardzo trafne pytania co skutkuje bardzo celowym podsumowaniem. Najdłużej dotrwałem przy czytaniu odpowiedzi Jarka odpuściłem po trzeciej odpowiedzi co do zdaniach o inwestycjach w Zakopiankę jako najbardziej potrzebne. Reszta rzeczowa.

   Na drugim miejscu Grażynka jednak stwierdzenie "Myślę, że postrzegają mnie przez pryzmat kobiecy i dlatego ignorują moją osobę" po prostu mnie rozmiękczyło. Nie ma w niej siły na co wskazywał już spot na rynku a stwierdzenie "idźże do kuchni" może załatwić sprawę, bo i tak nic nie zmieni.

   Trzecie miejsce podium dla Krzysztofa jeszcze nie zacząłem czytać a mi flakami obróciło za zdanie "to naturalna kolej rzeczy, że będąc ich kandydatem opowiadam się za kontynuacją działań jakie zapoczątkowała obecna Rada wraz z burmistrzem" a chwilę wcześniej i później "Proszę zwrócić uwagę, że Macieja Ostrowskiego nie znajdziemy na listach do Rady Gminy, a do Rady Powiatu. Rezygnując ze stanowiska burmistrza pozostawia też gminę na rzecz powiatu, aby uniknąć tego typu zarzutów" przecież to dwa zdania o biegunowo innych przesłankach wypowiedziane jednym tchem...ślizgacz.

   Podium rozdane, ale puchar ligi mistrzów jest tylko jeden.

   52 10 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  A to co podaje Szczotkowski - podaje fakty. Tak się korzysta z dobrobytu dojnej zmiany na koszt podatnika. Kandydat o zaufanie. https://www.facebook.com/dariusz.szczotkowski/videos/2169988709687513/

  21 67 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  TABLICO JEST NA UMIESZCZANIE KLEPSYDR A TU CO LEDWO ZEM DOCZYTOL KTORY OWCY BRAK PRZEBRALA SIE MIARKA NIE GLOSUJ NA .... wpiszta se wlasciwe

  8 12 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  Ale posła Szlachetkę zabolała prawda Darusza Szczotkowskiego.

  Zastanawia mnie dlaczego nie pozwał go w trybie wyborczym jeśli to nie prawda ?

  Wniosek - prawda :)

  No to kandydat Szlachetka poległ i oby się nie podniósł po tym ciosie. Myślenice nie będą płakać.

  14 6 Odpowiedz
  • Beata 19 paź 2018

   Nie zabolała bo każdy wie, że to pracownik Starostwa i podległy żołnierzyk Tomala, który zrobi wszystko by Halek i Tomala zostali na swoich stanowiskach.
   Niestety to już przeszłość. Przegraną mają już w kieszeni.

   4 11 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  W poniedziałek przegrani jeden za drugim chodzą od tablicy ogłoszeniowej do tablicy ogłoszeniowej i zbierają wszystkie plakaty, banery i co popadnie związane z wyborami.

  4 1 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  Będzie druga tura i co będzie się działo...

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2018

  Ja mam do Was pytanie. Tyle Wam obiecują ale czy któryś pan powiedział,że ma plan na spłatę długów????Przecież to jest najważniejsze. Łatwo inwestować biorąc kredyt.

  3 1 Odpowiedz
  • Beata 19 paź 2018

   To będzie trudne, bo pakować się w kredyty potrafi każdy.
   Wiedząc, że Halek to przedłużenie Ostrowskiego, jest pewne, że nie będzie się on przejmował dalszym zadłużaniem gminy. To mamy jak w banku. Będzie chciał się pokazać jako dobry burmistrz i tym samym będzie nas wszystkich wpędzał w coraz większe długi.
   Poseł chcąc zmniejszać zadłużenie, będzie musiał się nieźle nagłówkować, ale jest wręcz pewne, że będzie chciał coś z tym zrobić. Nikt nie mówi, że będzie łatwo. Łatwo jest rządzić zwiększając z roku na rok długi. To potrafi każdy. Nawet Halek.

   3 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2018

  Moja gmina wciągu 3 lat spłaciła 20 mln długu i na dzień dzisiejszy jest jedna z najlepszych w powiecie. Popatrzcie ile Wy macie. Nie czas na kłótnie tylko na mądre decyzje. Zeby nie okazało sie tak,że za 5 lat burmistrz Wam powie, no wiecie nie udało sie jak to powiedział P. Szlachetka przedstawicielom gmin na temat obietnic otwarcia zapory.

  3 2 Odpowiedz
  • Beata 19 paź 2018

   Ale co Ty porównujesz jakąś zaporę do rosnącego zadłużania?
   Są rzeczy, których się nie przeskoczy choćby jak się człowiek starał.
   Ekologia i Czysta Woda Dla Krakowa jak widać są nie do obejścia nawet przez posła.
   Zejście z długu, który przekracza roczny budżet gminy też nie będzie prostą sprawą. Trzeba będzie kilku lat by obniżyć go chociaż o 25% i jednocześnie nie stanąć w rozwoju gminy.

   1 3 Odpowiedz
 • 19 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  [..]Wiedząc, że Halek to przedłużenie Ostrowskiego[...]

  Bardzo ciekawe sformułowanie.

  2 1 Odpowiedz
 • 19 paź 2018

  co ta biedna Bagietka pocznie jak ten wstrętny Halek/Ostrowski wygra ??????

  2 2 Odpowiedz
  • Beata 19 paź 2018

   Przyznam wtedy rację Korwinowi Mikke o procentowym udziale idiotów w społeczeństwie i dodam do tego kolejne 10%

   2 4 Odpowiedz
   • 19 paź 2018

    Widać waszą wolność słowa...jak wszystkich którzy nie są z wami uznajecie za idiotów. A Ty w szczególności nie masz żadnego szacunku do osób, które się z Tobą nie zgadzają. Do celu po trupach, to wasze hasło przewodnie a nie uczciwość itp.

    4 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2018

  Ja tylko daje przykłady niespełnionych obietnic P. Szlachetki. Jest posłem i dużo może załatwić. Ale widać,ze nie ma się chęci....

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2018

  Osobiście dla mnie to może być burmistrzem bo w sumie nie macie wyboru. Ja się uciesze bo nie będzie naszych pieniędzy podatników wydawał na bilety samolotowe.

  3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 paź 2018
  Bagietka napisał/a:

  Będzie latał do Jawornika?

  Żal mi Ciebie. Dobranoc

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej