Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

Cząstkowe wyniki wskazują na przewagę Jarosława Szlachetki, którego wynik oscyluje wokół 50%. Jeżeli Jarosław Szlachetka zbierze ponad połowę głosów – wygra w pierwszej turze.

artykuł aktualizowany

poniedziałek, 22 października

Ostateczne wyniki najwcześniej we wtorek

Podczas porannej konferencji prasowej potwierdzono, że pełne i ostateczne wyniki zostaną podane najwcześniej we wtorek. Wtedy podana zostanie również ostateczna frekwencja.

Podkreślano również, że dane w określonych gminach będą publikowane sukcesywnie. - To prawdopodobnie najwyższa frekwencja w wyborach samorządowych, powyżej 50 proc. – mówił Krzysztof Strzelczyk z PKW.

Myślenice

W Gminie Myślenice cząstkowe wyniki wskazują na przewagę Jarosława Szlachetki, którego wynik oscyluje wokół 50%, Krzysztofa Halka wokół 35%, a Grażyny Ambroży wokół 15%. Jeżeli kandydat Prawa i Sprawiedliwości zbierze ponad połowę głosów – wygra w pierwszej turze.

Wiśniowa 

W Gminie Wiśniowa najprawdopodobniej stanowisko wójta obejmie Bogumił Pawlak (KWW Bogumiła Pawlaka), który zdobył 52% głosów pokonując dotychczasowego wójta Wiesława Stalmacha (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) i Stanisławę Kasprzycką (PiS). 

Siepraw

W Gminie Siepraw wójtem najprawdopodobniej zostanie Tadeusz Pitala, który wygrał wybory po raz ósmy. W samorządzie działa od 1990 roku.

 

Dobczyce

W Gminie Dobczyce w pierwszej turze najprawdopodobniej wygra Tomasz Suś na którego oddano 53% głosów. O stanowisko burmistrza oprócz niego ubiegał się dotychczasowy włodarz Paweł Machnicki i Robert Kawecki

 

niedziela, 21 października

O godzinie 21 skończyła się cisza wyborcza a wraz z nią końca dobiegło głosowanie w wyborach samorządowych 2018. Trwa liczenie głosów, czekamy na wyniki 

Po zamknięciu lokali o godz. 21 pracę zakończyła pierwsza komisja wyborcza, a jej miejsce zajmuje druga - odpowiedzialna za liczenie głosów. To będzie trwało przez całą noc. 

Podczas powyborczej konferencji prasowej członkowie Państwowej Komisji Wyborczej mówili o tym, że ostateczne wyniki wyborów zostaną podane najprawdopodobniej z wtorku na środę. 

Oficjalnie na ten moment możemy podać wyłącznie frekwencję z godziny 17. W kraju wyniosła 45.31%, w powiecie myślenickim do urn wybrało się 46.57% uprawnionych do głosowania, a w gminie Myślenice 47,16%. 

Najwyższa odnotowana została w gminie Wiśniowa, gdzie do lokali wyborczych wybrało się 53.68% uprawnionych do głosowania, a najniższa w gminie Lubień 42.84%. 

Według badania exit poll Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do sejmików wojewódzkich zdobyło w całym kraju 32,3 proc. Drugi wynik uzyskała Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., a trzeci - PSL z 16,6 proc. Większość w Sejmiku w Małopolsce zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. 

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze

 • 21 paź 2018

  Duże miasta nie dla PiS.

  104 36 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   Mapa wyborcza tego nie potwierdza, bo to w sejmikach wojewódzkich jest pieniądz do wydania i przypilnowania. Sam burmistrz czy prezydent jest ważny ale sam to sobie może.....chyba tylko zaszkodzić. A trzecia sprawa przykładem Łodzi czy Gdańska, nie uważasz tego za patologię? Ty byś głosował na kogoś z prawomocnym wyrokiem ? W Warszawie cóż nie spodziewałem się innego wyniku skoro Jaki przesłuchiwał wpływowych twardogłowych a potem kandydował to obawiam się, że Gośka w Kraku też będzie miała jeszcze bardziej pod górę w drugiej turze.

   17 14 Odpowiedz
   • 22 paź 2018

    Tak pis niby wygrał ale rządzić będzie kto inny w sejmikach.I taki pan szlachetka będzie mówił co on zrobi ???przecież ma związane ręce,Niestety Myslenice czeka 5 letnia stagnacja.Szkoda

    19 24 Odpowiedz
    • Brak zdjęcia
     22 paź 2018

     W sejmiku małopolskim PIS ma większość samodzielną, także nie wiem o jakie stagnacji piszesz, na pewno pieniądze dostanie prędzej niż ktoś inny.

     22 11 Odpowiedz
   • 22 paź 2018

    Patologią jest to, co większość uważa za patologię, 70% Łodzian takiej patologii nie widziało, no ale oni są popier.oleni, odwrotnie niż ty, chodząca sprawiedliwość połączona z mądrością.

    Vivaldi napisał/a:

    Sam burmistrz czy prezydent jest ważny ale sam to sobie może.....chyba tylko zaszkodzić.

    Czyli zakładasz z góry, że g. zrobi.

    Vivaldi napisał/a:

    W Warszawie cóż nie spodziewałem się innego wyniku skoro Jaki przesłuchiwał wpływowych twardogłowych a potem kandydował to obawiam się, że Gośka w Kraku też będzie miała jeszcze bardziej pod górę w drugiej turze.

    To się bój, bo wpływowi twardogłowi, przekupili wszystkich emerytów i rencistów, aby nie głosowali na Jakiego.
    A w Krakowie, cóż Majchrowski zagląda do wszystkich osiedli i prosi głosujcie na mnie i ludzie to kupują, a jego lobby to już wożą krakowian z zagranicy na wybory aby Małgośka nie wygrała.

    Takie pierdoły to może wypisywać tylko wylękniały gość , który jak idzie ulicą to wszędzie widzi wrogów . Nie oglądaj się za siebie a dojdziesz do celu.

    10 13 Odpowiedz
    • Beata 22 paź 2018

     Bo w każdych patologiach a taką jest Platforma Obywatelska, wszystko jest interpretowane wybiórczo i pod siebie. Jeżeli sąd karze członka naszej partii to sąd jest pisowski i polityczny ale gdy to samo zrobi względem PiSu to już jest sprawiedliwośc i demokracja. Hipokryzja pierwszych lotów.

     To może przytoczmy przepisy z 2008 roku:

     Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie umowy o pracę na stanowisku urzędniczym i kierowniczym stanowisku urzędniczym może być osoba, która spełnia określone wymagania. Jednym z nich jest warunek, aby osoba ta nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe (art. 6 ust. 3 i 4 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych).

     Przepisy ustawy o pracownikach samorządowych nie określają, w jakiej formie należy wykazać spełnianie tego warunku. Dane o osobach prawomocnie skazanych za przestępstwa i przestępstwa skarbowe gromadzone są w Krajowym Rejestrze Karnym (art. 1 ust. 2 ustawy z 24 maja 2000 r. o Krajowym Rejestrze Karnym; dalej: ustawa o KRK). Informacja o osobie stanowi zaświadczenie w rozumieniu przepisów ustawy z 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (dalej: k.p.a.).

     12 16 Odpowiedz
     • 22 paź 2018

      Dla żartu zamieniłem w twoim tekście PO na PiS, też pasuje.

      Co do przepisu, w rozwinięciu każdego przepisu stosuje się społeczną szkodę czynu i to każdy sedzia traktuje jako podstawę ( oprócz tego, który skazał studenta za brak biletu na areszt, ale nie mówimy o dewiacji w służbie prawnej).
      Mieszkańcy osądzili Zdanowicz i zapadł wyrok uniewinniający i czymże jest jakaś sędzina i jej przepis przy wyroku społecznym? W taki sam sposób społeczeństwo osądziła np. Ceausescu, czy jakiś sąd zaprotestował? nie to był wyrok społeczny a on jest ponad sądami.

      Dodatkowo PiS ukrzyżował Zdanowicz za życia i stała się polską Dianą, czyli madonną cierpiącą.
      Ale z tym PiS powinien się liczyć, zwłaszcza, że do podobnych celów wysługuje się kościołem.

      11 4 Odpowiedz
    • Artur 22 paź 2018

     Z Warszawą pudło. Tutaj głosowano na Trzaskowskiego z kilku powodów - po pierwsze struktura mieszkańców Warszawy - młodzi, wykształceni a to jest grupa w której PiS zawsze ma i mieć będzie najniższe poparcie. Po drugie Jaki się wyłożył w debacie. A po trzecie mieszkańcy stolicy cenią swój głos i często wybierali "mniejsze zło" zwróćcie uwagę na pozostałych kandydatów.

     15 2 Odpowiedz
  • 23 paź 2018

   A pewnie bo duże miasta chcą być okradane i nie lubią rozwoju. Co więcej powinny ochraniać
   te mniejsze wokół siebie miejscowości a nawet to im słabo wychodzi bo jak inaczej nazwać to
   że w wyborach głosują na złodziei nie parząc na to jakie to będzie miało konsekwencje dla tych miejscowości nad którymi mają pieczę. Wstyd dla takich miast !!!

   1 1 Odpowiedz
 • 21 paź 2018

  Czy mi sie przewidzialo, czy na listach uprawnionych do glosowania widniały osoby które zmarły juz kilka dobrych lat temu? Czy to zgodne z prawem?

  20 30 Odpowiedz
 • 21 paź 2018

  Jeśli znacie już wyniki z któreś z komisji to piszcie tutaj.

  41 4 Odpowiedz
 • mirek@ 21 paź 2018

  zanim podadza oficjalne wyniki wpisujcie w komentarzach wyniki z poszczegolnych komisji

  37 4 Odpowiedz
 • 21 paź 2018

  Wyniki na burmistrza Myślenic będą dziś?

  27 3 Odpowiedz
 • 21 paź 2018

  A w TVP smuta jakby byli komitetem wyborczym PiS . Dziennikarze prasowi i telewizyjni cierpią bo w TVP tylko są reprezentanci gazet PiS

  32 16 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018

  Ciekawi mnie co powie Borzęta

  17 32 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018
  eddie napisał/a:

  Cyrk to będzie po wyborach w pisie

  Nie ma powodu. Ponad 5% większe poparcie w stosunku do poprzednich.

  9 32 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Zaskakująca cisza, czyżby coś poszło nie tak?

  21 3 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   A może ludzie śpią.. ?

   14 3 Odpowiedz
   • 22 paź 2018

    Przepraszam ale chyba nie dzisiaj. To jedna z tych nocy, gdzie niektórzy ludzie nie śpią, ze względu na lepszą 5 letnią przyszłość ich i ich rodzin oraz znajomych.

    19 20 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 paź 2018

  panie Szlachetka jesli pan wygra rozliczyc trzeba popszednia władze ze wszystkiego

  66 40 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   Podobno pan szlachetka z panią szydło więzienie przy sądzie malują w ramach rewitalizacji

   34 26 Odpowiedz
  • 23 paź 2018

   Warszawiacy sami strzelili sobie w kolano jeszcze będą płakać na swój wybór. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Mówię o tym co się działo we Warszawie gdy prezydentem była Hanna Gronkiewicz-Walc i wszyscy widzieliśmy w mediach co tam się działo. Już na starcie wróżę tamtemu miastu katastrofę no ale cóż za głupotę się płaci. No i reszta Polski będzie na to patrzeć. Przy niej to nasz Ostrowski jest święty przynajmniej nikomu z nas nie robił krzywdy a dbał o rozwój gminy i miasta. A co do PIS-u to nie wiem czy wiesz ale to partia rządząca i to rządząca samodzielnie tak więc
   nie pisz że ci młodzi i wykształceni pójdą stale za PO bo prawda jest taka że PO nie ma Polsce nic do zaoferowania a szczególnie młodym no przepraszam życie na emigracji i harowanie na zmywaku
   u obcych za granicą. Młodzi coraz bardziej zdają sobie z tego sprawę. A i jeszcze uchodźcy czekają za progiem oraz utrata zasiłków społecznych takich jak 500+ 300+ itp. Niech Polacy wezmą to pod uwagę
   jaką katastrofę sprowadzą na Polskę jeśli kiedykolwiek jeszcze kiedyś wybiorą Platformę Obywatelską która obywatelska jest tylko z nazwy.

   2 1 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Mam takie wrażenie że nasze głosy nie były wcale liczone, coś ala głosowanie na rękę w parlamencie europejskim...

  19 18 Odpowiedz
 • Jarosław Tomal 22 paź 2018

  Nie pozostaje nic innego jak pogratulować ale o tańszej wodzie ściekach i śmieciach PAMIĘTAMY !!!!
  O pociągu już nie wspomnę ...

  61 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Myślenice (sp2) pislam przegrywa, tylko te moherowe wiochy, niestety

  23 28 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018

  Po podliczeniu głosów z dwudziestu dwóch spośród dwudziestu siedmiu obwodowych komisji wyborczych, prowadzi Jarosław Szlachetka. Uzyskał 55 proc. głosów. Na drugim miejscu jest Krzysztof Halek z ok. 33-procentowym wynikiem, a na trzecim Grażyna Ambroży z ok. 12 proc. głosów. Na razie są to wyniki nieoficjalne, trwa oczekiwanie na wyniki z pozostałych komisji.

  28 24 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Jak nie bedzie bezpostredniego pendolino z mleczorni do rynku glownego to niech mnie renko bosko chroni

  28 11 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Ciekaw jestem kto pierwszy wyleci z Urzędu?

  26 7 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Oj

  5 3 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Popieram

  7 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Nie wiem jaka opcja jest gorsza czy to ze wyniki są ustawione czy ludzie mają tak nastanie w głowach i sami nie chcą zmian (jak się patrzy na słupki procentowe układu okrągłego stołu)

  5 12 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Brawo Jarek Gratuluję wygrana w pierwszej turze!!!!!

  38 36 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Podsumuje tak : jedna kasta zastąpiła drugą. Wyleczylismy organizm z cholery , zachorowalismy na dżume. Co gorsze? Jedno i drugie to porażka Myślenic.

  35 19 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   Czyli, nie robimy nic i czekamy na następne wybory?
   Tak też można od wyborów do wyborów.

   10 9 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   Ale czego się spodziewałeś?
   Teraz trzeba czekać i rozliczyć po zakończeniu kadencji.

   13 4 Odpowiedz
   • 22 paź 2018

    To może zaczniesz już te rozliczenia bo właśnie się komuś skończyła kadencja (niejedna zresztą)?!

    5 2 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Kogo ma nowy burmistrz pierwszego wywalić z UMiG- Ranking.

  23 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Informacja dla Bagietki. Wyniki z Borzęty: Szlachetka Jarosław 376, Halek Krzysztof 260, Ambroży Grażyna 58.

  22 5 Odpowiedz
  • Beata 22 paź 2018

   Wielokrotnie to pisałam. Większość u nas jest jednak mądrzejsza niż w takiej Warszawie.

   Gratuluję wyborcom za mądrość :)

   20 27 Odpowiedz
   • 22 paź 2018

    Tylko, ta nasza chłopska mądrość to 20 tyś do 2 mln, tj. 1:100, nie wiem czy byś przeforsowała taką mądrość, chyba, że Myślenice obwołamy Republiką i się oderwiemy od Polski.

    5 5 Odpowiedz
    • Beata 22 paź 2018

     Przypomnij sobie jaką większością jest Warszawa? Film Alternatywy 4 coś o tym mówił. Stalin swoje zrobił ;)

     Na temat Warszawy i Gdańska nie miałam wątpliwości, że tak się stanie. Jakaś nadzieja była ale niewielka. Bardzo niewielka.

     7 17 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 paź 2018

   Wiedziałem ze w borzecie jest zacofanie

   13 7 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  ŁĘKI : Szlachetka 301 głosów, Halek 161 głosów, Ambroży 34

  19 6 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018

  A czy ta Madonna cierpiąca też będzie zatrudniać w swoim urzędzie ludzi z wyrokami czy tylko ze świadectwem o niekaralności?

  6 20 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   Nie wiem, bo dla innego, kłamała w oświadczeniu.
   Ale wy kobiety powinnyście się rozumieć.

   4 4 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018

  Wczoraj nawet posłuchałam tego monologu z filmu Pana Szczoty ze Starostwa i myślę, że bardzo on pomógł tym filmem. W takiej Warszawie, taki film by zaszkodził ale nie u nas.

  Jestem wręcz pewna, że te kilka procent Pan Szczota zapewnił Posłowi i mogło to przeważyć na wygranej w I turze.

  26 27 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 paź 2018

  W Dobczycach kandytat na burmistrza z PiS na trzecim ostatnim miejscu. To się nazywa mądra gmina. Znowu czekają nas dobre rządy...

  27 16 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018

  Po podliczeniu głosów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych, wiadomo już, że Jarosław Szlachetka zdobył 11 031 głosów. Na drugim miejscu jest Krzysztof Halek (zdobył 6515 głosów), a na trzecim Grażyna Ambroży (2516 głosów)

  Może najwyższy czas na konkluzję.

  Co pogrążyło wg mnie Krzysztofa Halka?
  Jedna kluczowa rzecz. Trzeba się było, przynajmniej publicznie odciąć od Macieja Ostrowskiego. Wszędzie razem. Nawet strona na FB Halek & Ostrowski. W każdym spocie razem. To go pogrążyło już na samym wstępie.
  Kto im to doradził?

  Wg Was co przechyliło szalę zwycięstwa już w I turze?

  24 16 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   Spece z Warszawy ;)

   Brawo Jarosław !:) od początku mówiłem że to będzie spacerek dla Jarka, z czym do czego ludzie ! :) Panie nic nie potrafię zrobić sam. O wiele lepszy wynik byś zrobił gdybyś udowodnił, że samemu potrafisz coś zrobić :) a tak no cóż....EUFORIA mamy wspaniałego Burmistrza ! :)

   ciekawe czy prezesina z wodociągów już spakowana, bo tam powinno się zacząć sprzątać :) Piękny dzień myślenickiej demokracji !

   27 20 Odpowiedz
  • Piotr 22 paź 2018

   Na wstępie pozostaje posłowi a nie już teraz burmistrzowi Jarosławowi pogratulować zwycięstwa.

   Nie są mi znane głosy z poszczególnych wiosek podległych Gminie Myślenice, które myślę przeważyły o zwycięstwie w I turze trzeba je uszanować, jednak na Dolnym Przedmieściu głosy wyglądały zgoła inaczej p. Halek 599, p Szlachetka 569, p. Ambroży 177.

   Konkluzja pierwsza jaka mi się nasunęła chcąc Tobie odpowiedzieć "Bagietko masz pracę w UMiGu!!" ( :DDDDD)

   A tak poważnie to opierając się o dane PKW z 2014 roku (https://samorzad2014.pkw.gov.pl/360_Wybory_Burmistrza_-_I_tura/0/120903 )
   Liczba uprawnionych do głosowania 33702

   To frekwencja przynajmniej w głosowaniu na kandydata na burmistrza ( łącznie oddanych 20062) była naprawdę wysoka i wyniosła prawie 60% i tutaj należą się podziękowania wszystkim głosującym.

   W tym miejscu ostudziłbym troszeczkę hura optymizm nowego burmistrza ponieważ tak naprawdę oddano na niego 11031 a to jest niecałe 33% mieszkańców naszej gminy. Więc pozostałe 67% mieszkańców równie dobrze mogłoby zagłosować przeciwko niemu lub na innego kandydata.

   Konkluzja 2
   Tak bardzo przez Ciebie (Bagietko) marginalizowana, obrażana pani Ambroży mimo, że pojawiła się bardzo nie dawno mimo, że nie przyjeżdżała do niej z poparciem Beata Szydło osiągnęła wg mnie bardzo dobry wynik, czego się spodziewać można było.

   Konkluzja 3

   Co pogrążyło pana Halka, myślę, że fakt iż PiS jest teraz na topie i czy wystartowałby pan Fita czy pan Suder czy ty Bagietko to wygrana by siadła :D.
   Trochę poważniej to to wszystko o czym tutaj było pisane, powiązania z p. Ostrowskim, brak samodzielności, wszystko i nic w obietnicach wyborczych a także widoczna chęć ludzi do zmian.

   12 7 Odpowiedz
 • 22 paź 2018
  Konto usunięte napisał/a:

  W sejmiku małopolskim PIS ma większość samodzielną, także nie wiem o jakie stagnacji piszesz, na pewno pieniądze dostanie prędzej niż ktoś inny.

  Dokładnie to samo miałem na myśli pisząc. Sejmiki ważniejsze. Przed wyborami było odwrotnie niz dzisiaj bez wyników. PO w sejmikach miała większość. Teraz trzeba poczekać i trzymac kciuki aby 9 lokalizacji plus sejmiki były po zmianach. Wtedy będzie tak jak ma być. Bono chyba nie zrozumiał lub nie wytrzeźwiał po niedzieli.
  I o to chodziło żeby Jarek wygrał teraz sejmiki o będzie OK.

  9 6 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Naresczcie czas na zmiany, nepotyzm oraz kolesiostwo za bardzo trzymało Myślenice w dole. Dajmy możliwość wykazać się nowym włodarzom!

  20 13 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Czas nadszedł trzeba niektórym powiedzieć dowidzenia.

  20 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 paź 2018

  Od dłuższego czasu nie mieszkam na stałe w Myślenicach, jednak cały czas byłem tu zameldowany i zasilałem budżet gminy płacąc tutaj podatki. Chyba najwyższy czas to zmienić. Gratuluję wyboru mieszkańcom gminy, nowy burmistrz na pewno sporo jeszcze "załatwi"...

  18 11 Odpowiedz
  • Artur 22 paź 2018

   Same here. Niby taka pierdołka, ale satysfakcja jest pora zacząć się rozliczać tam gdzie reprezentacja właściwsza.

   5 3 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Ciekawe czy stary układ dwóch baronow drogowych wygrywających przetargi się zachwieję.

  18 3 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Też uważam, że to zwycięstwo jedynie w statystykach https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-samorzadowe-2018/interia-o-wyborach/news-kaczynski-oglasza-zwyciestwo-prof-staniszkis-uwazam-ze-to-je,nId,2647555

  Ewentualna wygrana posła znaczy dla Myślenic jedną wielką niewiadomą, wnet się okaże czy dostaliśmy w paczce na przezimowanie rzeszę partyjnych nierobów, czy też konkretny zespół ludzi potrafiących zrobić coś więcej niż kadrowe "czyszczenie urzędu".

  12 8 Odpowiedz
  • 22 paź 2018

   A co tam w Pcimiu słychać ?

   5 2 Odpowiedz
   • 22 paź 2018

    Może się okazać, że wbrew pozorom do Pcimia mi dalej niż Tb. Hajduka zapytaj, albo Szlachetki. Jedna partyja, jedna rodzinka, jeden wódz.

    5 5 Odpowiedz
    • 22 paź 2018

     No trudno, żeby nie:
     1 BYLICA Zbigniew Waldemar 1 281 26.65 Nie
     2 HAJDUK Piotr Mariusz 3 526 73.35 Tak

     6 3 Odpowiedz
     • 22 paź 2018

      Prywatnie,
      to dobra decyzja mieszkańców Pcimia.
      Kandydat nr 1 zrobił aż za dobry wynik.

      1 2 Odpowiedz
      • 22 paź 2018

       No tak, zamurowało parę osób za biurkiem. Ponoć w Pcimiu widują bazyliszka, a to przecież Kaczyński się tam pojawia. Współczuje gminie za karmienie co rok tych miernot, a kontrkandydatowi szacunek za próbę przebicia się przez ten pisowski układ.

       8 4 Odpowiedz
 • Piotr 22 paź 2018

  Łooo matko jak tutaj się rozdaje plusy minusy szybko :D bez odpowiedzi bez pytań ciach plusik ciach minusik :DD

  A co znaczy USB?, bo ja to ten z ciemnego ludu (lewak) :DD
  Mam nadzieję że nie Urząd Służby Bezpieczeństwa??

  10 3 Odpowiedz
 • Beata 22 paź 2018
  piotr1976 napisał/a:

  ... ja to ten z ciemnego ludu (lewak) :DD
  Mam nadzieję że nie Urząd Służby Bezpieczeństwa??

  widać po skojarzeniach

  4 10 Odpowiedz
  • Piotr 22 paź 2018

   No to pochwal się co to za instytucja co pozwala nie pracować, może i ja bym się zaPiSał ?? :D. Oczywiście mniej niż ty za posta to nie biorę :DDDDDDD.
   Aha i oczywiście warunki też takie, że nocek nie biorę :DD

   7 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Łatwo przyszło, mam nadzieję, że za 5 lat łatwo pójdzie. Zobaczymy ile z tych obietnic zostanie spełnionych, bo na pewno nie wszystkie i dalej będzie taki syf jak przedtem. Liczą się czyny, nie słowa, bo mówić można wiele. Wkrótce przyjdzie rozczarowanie. Może wtedy ludzie otworzą oczy.

  10 11 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  W Sulkowicach wygrał Grabczyk. Wie ktoś może z jakim wynikiem?

  5 1 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  Nie wiem czy złoty. Zależy jak to analizować. Faktem jest, że tam nic się nie dzieje. Ci sami ludzie od 2006 r. pierdzą w stołki, wcześniej przynajmniej osoby się zmieniały. To naprawdę skansen. I tyle.

  7 4 Odpowiedz
 • 22 paź 2018

  W Mcach, tak. Zrobiono wiele inwestycji. Tu widać rozwój i kapitał. Dobrze zainwestowano w infrastrukturę, tak że nie mamy się czego wstydzić.
  U teściów po sąsiedzku bywam. Obajtek, partia i cały układ dusi pcimską gminę. Lata zastoju. Przykro patrzeć.

  13 4 Odpowiedz
 • 23 paź 2018

  Gdzie jest lista radnych powiatowych?!

  1 Odpowiedz
 • 23 paź 2018

  Ale was to rusza, a rusza was z prostego powodu, że waszą ulubioną partyjną śpiewką jest to że kradną wszyscy, a o sobie cichutko. W pierwszym linku masz wyświetlone mniejszą czcionką źródła danych, jest nawet oświadczenie majątkowe Biernackiego. O czym my tu mówimy :-)

  1 Odpowiedz
  • Beata 23 paź 2018

   Wiem od dawna, że Ty rozumiesz tylko ten najbardziej prosty i przetworzony przekaz. Najlepiej by nie zmuszał do ruszania głową i zawierał się w jednym prostym zdaniu :)

   1 2 Odpowiedz
 • 23 paź 2018

  mowa

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...