Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

Wybory Samorządowe 2018: Trwa liczenie głosów. Czekamy na wyniki

Cząstkowe wyniki wskazują na przewagę Jarosława Szlachetki, którego wynik oscyluje wokół 50%. Jeżeli Jarosław Szlachetka zbierze ponad połowę głosów – wygra w pierwszej turze.

artykuł aktualizowany

poniedziałek, 22 października

Ostateczne wyniki najwcześniej we wtorek

Podczas porannej konferencji prasowej potwierdzono, że pełne i ostateczne wyniki zostaną podane najwcześniej we wtorek. Wtedy podana zostanie również ostateczna frekwencja.

Podkreślano również, że dane w określonych gminach będą publikowane sukcesywnie. - To prawdopodobnie najwyższa frekwencja w wyborach samorządowych, powyżej 50 proc. – mówił Krzysztof Strzelczyk z PKW.

Myślenice

W Gminie Myślenice cząstkowe wyniki wskazują na przewagę Jarosława Szlachetki, którego wynik oscyluje wokół 50%, Krzysztofa Halka wokół 35%, a Grażyny Ambroży wokół 15%. Jeżeli kandydat Prawa i Sprawiedliwości zbierze ponad połowę głosów – wygra w pierwszej turze.

Wiśniowa 

W Gminie Wiśniowa najprawdopodobniej stanowisko wójta obejmie Bogumił Pawlak (KWW Bogumiła Pawlaka), który zdobył 52% głosów pokonując dotychczasowego wójta Wiesława Stalmacha (KW Polskie Stronnictwo Ludowe) i Stanisławę Kasprzycką (PiS). 

Siepraw

W Gminie Siepraw wójtem najprawdopodobniej zostanie Tadeusz Pitala, który wygrał wybory po raz ósmy. W samorządzie działa od 1990 roku.

 

Dobczyce

W Gminie Dobczyce w pierwszej turze najprawdopodobniej wygra Tomasz Suś na którego oddano 53% głosów. O stanowisko burmistrza oprócz niego ubiegał się dotychczasowy włodarz Paweł Machnicki i Robert Kawecki

 

niedziela, 21 października

O godzinie 21 skończyła się cisza wyborcza a wraz z nią końca dobiegło głosowanie w wyborach samorządowych 2018. Trwa liczenie głosów, czekamy na wyniki 

Po zamknięciu lokali o godz. 21 pracę zakończyła pierwsza komisja wyborcza, a jej miejsce zajmuje druga - odpowiedzialna za liczenie głosów. To będzie trwało przez całą noc. 

Podczas powyborczej konferencji prasowej członkowie Państwowej Komisji Wyborczej mówili o tym, że ostateczne wyniki wyborów zostaną podane najprawdopodobniej z wtorku na środę. 

Oficjalnie na ten moment możemy podać wyłącznie frekwencję z godziny 17. W kraju wyniosła 45.31%, w powiecie myślenickim do urn wybrało się 46.57% uprawnionych do głosowania, a w gminie Myślenice 47,16%. 

Najwyższa odnotowana została w gminie Wiśniowa, gdzie do lokali wyborczych wybrało się 53.68% uprawnionych do głosowania, a najniższa w gminie Lubień 42.84%. 

Według badania exit poll Prawo i Sprawiedliwość w wyborach do sejmików wojewódzkich zdobyło w całym kraju 32,3 proc. Drugi wynik uzyskała Koalicja Obywatelska - 24,7 proc., a trzeci - PSL z 16,6 proc. Większość w Sejmiku w Małopolsce zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. 

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (90)

Zobacz więcej