Miasto

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

Wokół Galerii Myślenickiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Tak wynika z ustawionych tam znaków... niestety wielu kierowców ich nie zauważa i jeździ pod prąd. "Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki?" - piszecie na forum

Każdego dnia ulicą Słoneczną przejeżdża ponad 5500 samochodów. Znaczna część z nich to klienci Galerii Myślenickiej, którzy parkują wokół obiektu. Kierownictwo obiektu zmieniło organizację ruchu stawiając nowe znaki pionowe i wyznaczając kierunek jazdy malując strzałki na jezdniach.

Co się zmieniło? Przede wszystkim wjazd i wyjazd na teren obiektu. Od strony, gdzie galeria graniczy z Dekadą stanął zakaz wjazdu, natomiast wjazd znajduje się bliżej ronda (patrz mapa obok). Do tej pory kierowcy mogli jeździć w każdym kierunku, natomiast dzisiaj wokół budynku obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Niedawno na forum jeden z naszych czytelników założył temat "Parking Galeria Myślenicka" w którym pisze m.in. "Ludzie, bez jaj, czy Wy nigdy nie patrzycie na znaki?". Temat nieuwagi i stylu jazdy kierowców zdobywa coraz większą popularność, a na redakcja@miasto-info.pl coraz częściej piszecie z prośbą o nagłośnienie sprawy.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja na miejscu. Jak się okazuje duża liczba kierowców zachowuje się tak, jakby nie zauważała znaków. Nagminnie ignorują zakaz wjazdu - wjeżdżają i wyjeżdżają na teren galerii według własnego uznania, a nawet poruszają się pod prąd - na terenie parkingu, mimo wymalowanych tam strzałek kierunkowych.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 9 sie 2018

  Wszystko super,tylko moim zdaniem wjazd powinien być od strony Dekady, że względu na parking na "dachu" Galerii Myślenickiej.

  125 1 Odpowiedz
  • 11 sie 2018

   Dokładnie tak ten kto robił tą reorganizację chyba nie próbował wjechać na górę zmieniając o 180stopni kierunek jazdy to raz a dwa tylko patrzeć jak ktoś jadący z góry przywali w bok klientowi który jedzie w koło budynku a przy okazji kto tam ma pierwszeństwo? Reguła prawej strony jakoś nie bardzo tam działa zresztą jadąc dołem nie bardzo widać czy ktoś zjeżdża czy nie

   16 2 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  95% samochodów jeździło w odwrotnym kierunku. Brawo za tą koncepcję znaków :D

  95 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  Większość ludzi obierała sobie kierunek odwrotny do teraźniejszych znaków. Ludzie sami stworzyli niepisane prawo do jazdy w jednym kierunku na tym parkingu. Brawo wy!!
  (organizatorzy ruchu)

  68 1 Odpowiedz
  • 9 sie 2018

   Dokładnie;) Większość kierowców wjeżdżało tym wjazdem od strony dekady, a wyjeżdżało tym drugim. Teraz zrobili wszystko na odwrót i zdziwieni, że ludzie pod prąd jeżdżą. Poza tym nie ma co się pluć o to, że ktoś nie patrzył na znaki i wjeżdża pod zakaz. Każda zmiana organizacji ruchu musi trochę potrwać. Jak się jeździ X lat po Myślenicach (czy każdym innym mieście), zna się wszystkie uliczki i zasady jazdy po nich to normalne, że czasem nie zwróci się uwagi jak z dnia na dzień zmieni się organizacja ruchu. Z czasem wszyscy będą tam jeździć tak jak powinni.

   62 4 Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 9 sie 2018

  Myślę, że lepiej byłoby, gdyby zamiast znaku Nakaz jazdy na wprost, był Zakaz skrętu w prawo. Kierowca, jeżeli nie widzi zakazu, to sądzi, że może jechać.

  24 2 Odpowiedz
 • kar war 9 sie 2018

  Ale jak ktoś ma prawko to powinien patrzeć na znaki A nie na pale jechać. To teraz jak ktoś wyjeżdża od galerii na Słowackiego w lewą stronę powinien zająć lewą część wyjazdu A nie prawą. Bo 2 auta się mieszczą na wyjeździe niektórzy myślą że lewa część to jest wjazd.

  12 17 Odpowiedz
 • 9 sie 2018
  alex_07 napisał/a:

  [...]Każda zmiana organizacji ruchu musi trochę potrwać. Jak się jeździ X lat po Myślenicach (czy każdym innym mieście), zna się wszystkie uliczki i zasady jazdy po nich to normalne, że czasem nie zwróci się uwagi jak z dnia na dzień zmieni się organizacja ruchu. Z czasem wszyscy będą tam jeździć tak jak powinni.

  Taaak jasne. Kiedy była zmiana organizacji na skrzyżowaniu Słonecznej i Słowackiego, a do tej pory nagminnie niektórzy jeżdżą tam na wprost, albo skręcają ze słowackiego na bus-pas? Ludzi maja po prostu w d**ie znaki i przepisy.

  28 4 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Piszecie o takich pierdołach, a czemu nie napiszecie o tym, że w Myślenickim kinie idą same badziewia przez co nie prosperuje, że nie mamy czym dojechać do pracy bo nie ma komunikacji w Myślenicach ani do Krakowa, że na Zarabiu nie ma w ogóle kąpielisk pomimo że ludzie nad Rabę są zapraszani, można by tak bez końca.
  a jak ludzie pod galerią źle pojadą to robicie z tego wielkie halo.

  48 5 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  A mi sie nowa organizacja ruchu podoba.zawsze wjezdzalem na parking blizej ronda,a wyjezdzalem blizej dekady
  Tak na dobra sprawe pare razy zauwazylem ze kierowca wjechal i wtedy jakby dopiero zobaczyl znak zakaz wjazdu i bylo wahanie co robic,jako ze wycofanie narobilo by balaganu na slonecznej wjechal dalej
  Sam ze wstydem przyznam ze za pierwszym razem nie zauwazylem znakow pionowych,dopiero gdy zobaczylem znaki poziome zaczalem sie rozgladac

  9 11 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Ludzie wjeżdżają pod prąd, gdyż w lewą stronę jedzie się również pod Dekadą. Wg mnie również tak powinno się wjeżdżać choćby dlatego, że aby zaparkować przed galerią teraz trzeba objechać w koło cały budynek.

  14 2 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Sorry, teraz zauważyłem że z wjeżdżając z lewej strony również zaparkujemy przed galerią. Ale i tak organizacja ruchu powinna być jak pod dekadą i wtedy byłoby mniejsze zamieszanie przed samą galerią gdyby była tam jednokierunkowa

  6 2 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Wyjazd od strony dekady jest nawet mniej bezpieczny, ponieważ czasem spod Dekady wyjeżdżają samochody nie zatrzymując się, większe prawdopodobieństwo, że jakiś samochód może się pojawić nagle. Organizacja ruchu na plus, ale gdyby była w drugą stronę.

  13 3 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Ja załamuje ręce patrząc jak jeżdżą kwi i kr porażka

  7 10 Odpowiedz
  • 11 sie 2018

   dokładnie....z KWI mało mam do czynienia,ale KR to masakra...jakis miesiac temu gdy stałem i czekałem na wyjazd z parkingu PKP w Krakowie przerysował mnie taki jeden z KR mi tylko prawy tylnu błotnik ,ale w sewoim samochodzie przerysował sobie cały bok,bo jak juz przywaił we mnie to jechał dalej....KR nie tylko nie patrzy na znaki ,ale i na inne samochody

   1 2 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Proponuję się przyjrzeć jednej z uliczek, ktorą wjeżdża się na parking popularnej knajpy orientalnej na Zaraniu. Ten znak tam stoi od lat a mimo to jest nagminnie ignorowany powodując wielokrotnie konfliktowe sytuacje. A jak już się zwróci "takiemu kierowcy" uwagę to domyślacie się co można usłyszeć..

  4 1 Odpowiedz
 • Mariusz Marioosz 12 sie 2018

  Dla jadących z tyłu Galerii jest znak ustąp pierwszeństwa, ale znowu Ci zjeżdżający z góry mają linie poziome zaznaczone.

  6 1 Odpowiedz
 • kar war 12 sie 2018

  [cytat=Miś Grizli]
  Jak stoją znaki to masz się stosować do znaków A nie do tej zasady.

  6 1 Odpowiedz
 • 17 sie 2018

  Patrz na znaki twoje zdanie reszta na we duuuu.

  1 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Wczoraj stalam przy wyjezdzie moze minutę i w ciagu tego czasu 6 samochodów wjechalo mimo zakazu. Wolna amerykanka. A jak zwracasz uwagę to by ci jeszcze gotowi przylac zwlaszcza faceci.

  2 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  A ja się pytam gdzie jest Policja?

  2 Odpowiedz
 • 26 sie 2018

  Ta zmiana organizacji ruchu pod Galerią Myślenicką to było tak głupie posunięcie jakich mało. Jeszcze takiego chaosu i burdelu jak teraz to tam nie było.

  4 Odpowiedz

Zobacz więcej