Miasto

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

"Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki!?".Tak komentujecie jazdę wokół galerii

Wokół Galerii Myślenickiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Tak wynika z ustawionych tam znaków... niestety wielu kierowców ich nie zauważa i jeździ pod prąd. "Ludzie, bez jaj. Czy wy nie patrzycie na znaki?" - piszecie na forum

Każdego dnia ulicą Słoneczną przejeżdża ponad 5500 samochodów. Znaczna część z nich to klienci Galerii Myślenickiej, którzy parkują wokół obiektu. Kierownictwo obiektu zmieniło organizację ruchu stawiając nowe znaki pionowe i wyznaczając kierunek jazdy malując strzałki na jezdniach.

Co się zmieniło? Przede wszystkim wjazd i wyjazd na teren obiektu. Od strony, gdzie galeria graniczy z Dekadą stanął zakaz wjazdu, natomiast wjazd znajduje się bliżej ronda (patrz mapa obok). Do tej pory kierowcy mogli jeździć w każdym kierunku, natomiast dzisiaj wokół budynku obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Niedawno na forum jeden z naszych czytelników założył temat "Parking Galeria Myślenicka" w którym pisze m.in. "Ludzie, bez jaj, czy Wy nigdy nie patrzycie na znaki?". Temat nieuwagi i stylu jazdy kierowców zdobywa coraz większą popularność, a na redakcja@miasto-info.pl coraz częściej piszecie z prośbą o nagłośnienie sprawy.

Sprawdziliśmy jak wygląda sytuacja na miejscu. Jak się okazuje duża liczba kierowców zachowuje się tak, jakby nie zauważała znaków. Nagminnie ignorują zakaz wjazdu - wjeżdżają i wyjeżdżają na teren galerii według własnego uznania, a nawet poruszają się pod prąd - na terenie parkingu, mimo wymalowanych tam strzałek kierunkowych.

Powiązane tematy

Komentarze (22)

 • 9 sie 2018

  Wszystko super,tylko moim zdaniem wjazd powinien być od strony Dekady, że względu na parking na "dachu" Galerii Myślenickiej.

  125 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  95% samochodów jeździło w odwrotnym kierunku. Brawo za tą koncepcję znaków :D

  95 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  Większość ludzi obierała sobie kierunek odwrotny do teraźniejszych znaków. Ludzie sami stworzyli niepisane prawo do jazdy w jednym kierunku na tym parkingu. Brawo wy!!
  (organizatorzy ruchu)

  68 1 Odpowiedz
 • 9 sie 2018

  Dokładnie;) Większość kierowców wjeżdżało tym wjazdem od strony dekady, a wyjeżdżało tym drugim. Teraz zrobili wszystko na odwrót i zdziwieni, że ludzie pod prąd jeżdżą. Poza tym nie ma co się pluć o to, że ktoś nie patrzył na znaki i wjeżdża pod zakaz. Każda zmiana organizacji ruchu musi trochę potrwać. Jak się jeździ X lat po Myślenicach (czy każdym innym mieście), zna się wszystkie uliczki i zasady jazdy po nich to normalne, że czasem nie zwróci się uwagi jak z dnia na dzień zmieni się organizacja ruchu. Z czasem wszyscy będą tam jeździć tak jak powinni.

  62 4 Odpowiedz
 • 10 sie 2018

  Piszecie o takich pierdołach, a czemu nie napiszecie o tym, że w Myślenickim kinie idą same badziewia przez co nie prosperuje, że nie mamy czym dojechać do pracy bo nie ma komunikacji w Myślenicach ani do Krakowa, że na Zarabiu nie ma w ogóle kąpielisk pomimo że ludzie nad Rabę są zapraszani, można by tak bez końca.
  a jak ludzie pod galerią źle pojadą to robicie z tego wielkie halo.

  48 5 Odpowiedz

Zobacz więcej