Miasto

Myślenice: Szaleńcza jazda skuterem. Wyprzedza na pasach w środku miasta [WIDEO]

Myślenice: Szaleńcza jazda skuterem. Wyprzedza na pasach w środku miasta [WIDEO]

Od kilku lat na ulicach Myślenic i okolicznych miejscowości trwa moda na skutery i motocykle o mniejszej pojemności. To wygodny środek transportu, w dodatku niewiele palą, nie są drogie i może nimi jeździć już nastolatek… sami zobaczcie jak to wygląda

Według przepisów skuter jest motorowerem o pojemności silnika nie przekraczającej 50 cm sześciennych, który rozwija prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Żeby prowadzić taki pojazd, wystarczy mieć ukończone 13 lat i posiadać kartę motorowerową. Prowadzi to do sytuacji w której na skutery wsiadają coraz młodsi kierowcy.

To właśnie oni najczęściej sprawiają największe kłopoty na drogach. Na redakcja@miasto-info.pl trafił film jednego z kierowców, który nagrał jedną z sytuacji jaka na naszych drogach często ma miejsce z udziałem kierowców skuterów.

Na filmie widać jak prowadzący skuter chłopak wyprzedza samochód osobowy na ul. Kazimierza Wielkiego na przejściu dla pieszych. W dalszej części widać jak prowadzący skuter jedzie slalomem całą szerokością pasa.

Powiązane tematy

Komentarze (38)

 • 24 sie 2018

  Jedzie slalomem bo przyzwyczajony do Myślenickich studzienek ^^

  98 4 Odpowiedz
 • 24 sie 2018

  skuter jadący z taką prędkością jest najprawdopodobniej nie dość że "odblokowany" to zapewne zmodyfikowany do 80 ccm. Gostek jeśli to czytasz a pewnie tak (kierowca skutera) to wiedz że jak cię znajdą a to tylko kwestia czasu to po 1 dostaniesz 500 zł mandatu po 2 dostaniesz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (Więc szybko prawka nie zrobisz) za nie respektowanie znaków i ograniczeń. Jeśli jesteś nieletni i nie miałeś kategorii bodajże AM to będzie dodatkowy mandat za jazdę bez dokumentu. Więc bój się bo w końcu ktoś Cię rozpozna a w/w fimik może być wykorzystany w sądzie :) !!

  27 10 Odpowiedz
 • 24 sie 2018

  Proponuję zapoznać się z przepisami,które obowiązują chyba od 2013r. Niema już czegoś takiego jak karta motorowerowa. Zastąpiło ja prawo jazdy AM, które można zrobić po ukończeniu 14 lat. Koszt do 1000zł i egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku.

  24 3 Odpowiedz
 • kasia 24 sie 2018

  widziałam tego strusia pędziwiatra ,zachowuje się jakby droga była tylko jego

  23 7 Odpowiedz
 • 25 sie 2018

  Kamerzyście sygnaliście medal a skuterzystę ukrzyżować na rynku po sumie

  15 6 Odpowiedz

Zobacz więcej