Rozrywka

Chcieliście HellHaven po polsku? To macie! Zespół udostępnia premierowy utwór na 10 lecie

Po 10 letniej obecności na rynku muzycznym zespół z Myślenic zwraca się w kierunku wszystkich fanów, którzy przez ten czas pisali „chcemy was usłyszeć po polsku”. Doczekali się!. Do sieci właśnie trafiła 12 minutowa suita pt. "Trauma Pana Twain'a"

Jak zapewniają członkowie HellHaven to utwór, który nigdy wcześniej nie był publikowany. W 12 minutowej suicie z płyty z roku 2012 „Beyond The Frontier” znajdzie się polska wersją utwory "Trauma Pana Twain'a" okraszona animacją.

Fundamentem tej decyzji jest fakt, że po 10 letniej obecności na mniejszym lub większym rynku muzycznym dostajemy ogromny feedback mówiący jedną rzecz - "chcielibyśmy usłyszeć Was po polsku". Stąd podjęliśmy decyzję, że nagrywając i udostępniając premierowo tą polską wersję utworu przygotujemy fanów na jeszcze większy przełom, który serwujemy - na nowej płycie znajdą się tylko i wyłącznie polskie teksty” – mówią członkowie zespołu.

Premierowy utwór w języku polskim ma być prezentem dla fanów z okazji 10-lecia istnienia zespołu, który do tej pory nagrywał wyłącznie po angielsku.

 

Debiutowali w 2010 roku

Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem „;Art for Art.” na antenie takich rozgłośni jak Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records została wydana druga płyta pt. „Beyond The Frontier”, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentów.Po sukcesie z roku 2012 w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. „Beyond The Frontier Live”.

Muzyka grupy jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów dalekiego i bliskiego wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują a z drugiej pozostają w głowach słuchaczy na długie miesiące.

Powiązane tematy

Komentarze

  • Johann Gambolputty... Z Ulm. 17 sie 2018

    Najlepszego, z okazji dekady, Panowie! Obyście mieli ich jeszcze, co najmniej, pięć w swojej karierze.
    A utwór jest świetny, tym bardziej, że "po noszemu". Idziecie w bardzo ciekawym kierunku.

    11 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc
Rozrywka 7

Myślenicki Festiwal Lata 2019 zakończył koncertowy miesiąc

Niedzielny koncert zespołu Lady Pank w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata zakończył miesiąc pełen koncertów i festiwali muzycznych. Która impreza wypadła najlepiej? Tradycyjnie lipiec to miesiąc w którym miasta powiatu myślenickiego obchodzą swoje imieniny, a stałym elementem lata od kilku sezonów stają się rozmaite festiwale. Swoimi imieninami f...

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?
Myślenice 5

Festiwal Lata już w weekend. Które ulice będą zamknięte i gdzie zostawić samochód?

W najbliższy weekend w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata na Zarabiu zagra m.in. Zakopower i Lady Pank. Organizator w dzielnicy rekreacyjnej miasta spodziewa się tłumów i zaleca spacer. Zobacz, które ulice zostaną wyłączone z ruchu i gdzie najlepiej zaparkować Jeśli wybierasz się na jeden z koncertów w ramach Myślenickiego Festiwalu Lata – Dni My...

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy
Dobczyce 0

Miasta świętują swoje imieniny. Pod zaporą zagrały 4 gwiazdy

Po Sułkowicach swoje święto obchodziły Dobczyce, a na scenie ustawionej pod zaporą zagrał Gromee, Czadoman i Michał Leja Jako jedyne Dni Dobczyc trwają przez trzy dni, a weekendowe granie rozpoczął swoim występem zespół IMMERSJA, a następnie piątkowa gwiazda wieczoru Gromee, który zaserwował publiczności najpopularniejsze kawałki w zupełnie nowej...

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]
Rozrywka 3

Dni Sułkowic otworzyły miesiąc festiwali [WIDEO]

W tym roku lipiec to miesiąc imprez i festiwali. Swoimi imieninami rozpoczęły go Sułkowice, które świętowały 50-lecie przyznania praw miejskich. Gwiazdami tegorocznych Dni Sułkowic był Kordian i Feel