Kultura

Chcieliście HellHaven po polsku? To macie! Zespół udostępnia premierowy utwór na 10 lecie

Chcieliście HellHaven po polsku? To macie! Zespół udostępnia premierowy utwór na 10 lecie

Po 10 letniej obecności na rynku muzycznym zespół z Myślenic zwraca się w kierunku wszystkich fanów, którzy przez ten czas pisali „chcemy was usłyszeć po polsku”. Doczekali się!. Do sieci właśnie trafiła 12 minutowa suita pt. "Trauma Pana Twain'a"

Jak zapewniają członkowie HellHaven to utwór, który nigdy wcześniej nie był publikowany. W 12 minutowej suicie z płyty z roku 2012 „Beyond The Frontier” znajdzie się polska wersją utwory "Trauma Pana Twain'a" okraszona animacją.

Fundamentem tej decyzji jest fakt, że po 10 letniej obecności na mniejszym lub większym rynku muzycznym dostajemy ogromny feedback mówiący jedną rzecz - "chcielibyśmy usłyszeć Was po polsku". Stąd podjęliśmy decyzję, że nagrywając i udostępniając premierowo tą polską wersję utworu przygotujemy fanów na jeszcze większy przełom, który serwujemy - na nowej płycie znajdą się tylko i wyłącznie polskie teksty” – mówią członkowie zespołu.

Premierowy utwór w języku polskim ma być prezentem dla fanów z okazji 10-lecia istnienia zespołu, który do tej pory nagrywał wyłącznie po angielsku.

 

Debiutowali w 2010 roku

Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej w 2010 roku debiutując albumem „;Art for Art.” na antenie takich rozgłośni jak Radio Kraków, Radio Gdańsk, Radio Szczecin oraz Polskie Radio Trójka. W roku 2012 po podpisaniu kontraktu z niemiecką wytwórnią Legacy-Records została wydana druga płyta pt. „Beyond The Frontier”, która zyskała pozytywne uznanie nie tylko na rynku polskim, ale także angielskim, kanadyjskim i francuskim, będąc wysoko oceniana przez tamtejszych recenzentów.Po sukcesie z roku 2012 w 2013 przyszedł czas na rejestrację występu koncertowego oraz wydanie płyty DVD pt. „Beyond The Frontier Live”.

Muzyka grupy jest szeroko pojętą wariacją na temat melodyjnego rocka progresywnego, post rocka oraz metalu z nutą wpływów dalekiego i bliskiego wschodu. Niestandardowe pejzaże muzyczne łączą się zgrabnie z melodyjnością i przystępnością, co stanowi dość niespotykane połączenie muzyki nieprostej, wymagającej i rozbudowanej, z przyswajalną, delikatną i miłą dla ucha melodyką. To miks dźwięków, które z jednej strony frapują a z drugiej pozostają w głowach słuchaczy na długie miesiące.

Powiązane tematy

Komentarze (1)

  • 17 sie 2018

    Najlepszego, z okazji dekady, Panowie! Obyście mieli ich jeszcze, co najmniej, pięć w swojej karierze.
    A utwór jest świetny, tym bardziej, że "po noszemu". Idziecie w bardzo ciekawym kierunku.

    11 Odpowiedz

Zobacz więcej