Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

Wybory Samorządowe 2018: Krzysztof Halek przedstawia filary swojego programu

Program Krzysztofa Halka kandydującego na burmistrza Myślenic opierać się będzie na dwóch filarach, to rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej

Krzysztof Halek zaprezentował dwa główne filary swojej kampanii mówiąc, że jeśli zostanie burmistrzem Myślenic na pierwszym miejscu liczyć się będzie dla niego bezpieczeństwo rodzin mieszkających na terenie miasta i gminy oraz rozwój infrastruktury drogowej.

Deklarował m.in. rozbudowę żłobka i stworzenie większej liczby miejsc dla dzieci oraz inwestycje w przedszkola i pomoc finansową dla osób starszych i samotnych, które nie korzystają z programów rządowych. Podkreślał, że wielu mieszkańców zwraca uwagę na potrzebę rozbudowy sieci chodników i dróg.

- W ciągu ostatnich dwóch miesięcy spotkałem się prawie z tysiącem mieszkańców, konfrontując swoje pomysły z ich opiniami i potrzebami. Staną się częścią programu wyborczego, który będzie naszym wspólnym - stworzonym przez mieszkańców i służącym mieszkańcom, bo razem możemy więcej – mówił.

Ostatnie zdanie („Razem możemy więcej”) to hasło wyborcze z jakim będzie szedł do czekających nas wyborów. Pełny program przedstawi w połowie września. 

Wybory w niedzielę 21 października

Burmistrzów, wójtów oraz radnych gminnych i powiatowych wybierzemy w niedziele 21 października. Druga tura przypadnie na 4 listopada. Do tej pory w Myślenicach poznaliśmy dwóch kandydatów na burmistrza miasta i gminy, to Krzysztof Halek (bezpartyjny), którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski i poseł Jarosław Szlachetka (PiS).

SIERPIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 58%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 42%
 • Głosów: 2376

W naszym sierpniowym sondażu na ten moment większe szanse na zwycięstwo dajecie temu drugiemu. Na Jarosława Szlachetkę wskazuje 56% z was, natomiast poparcie Krzysztofa Halka to 44%.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze

 • 22 sie 2018

  HALEK NIC NIE ZMIENI W MYŚLENICACH I OKOLICY TAK SAMO JAK OSTROWSKI.

  125 28 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  To będzie apokalipsa jeden lepszy od drugiego A prawda jest taka że gdyby nie Unia to w Myślenicach pewnie dalej by nic nie było. Obiecywać każdy może Ostrowski miał zrobić ścieżki rowerowe obwodnicę i jakoś mu nie wyszło. Ja będę głosował na tego który zrobi nam komunikację z Krakowem

  114 29 Odpowiedz
  • mirek@ 22 sie 2018

   prawda jest taka - ze kiedy weszlismy do unii każda gmina i miasto miala takie same mozliwosci pozyskiwania funduszy. nikt tych pieniedzy nie wciskal na sile - trzeba je bylo pozyskac - jak widac w myslenicach udalo sie sporo wybudowac, a popatrz na sulkowice... mieszkancy ktorej gminy bardziej skorzytsali na funduszach unijnych? o czym to swiadczy? o tym ze potrafilismy jako miasto odpowiednio napisac wnioski zeby dostac pieniadze

   36 67 Odpowiedz
   • 22 sie 2018

    Panie porównywać Sułkowice do Myślenic to jak porównywanie Myślenic do Krakowa Sułkowice są naprawdę bardzo małym miasteczkiem toteż ich możliwości przebicia się są mniejsze. Zresztą nie mają źle zrobili im zalew z miejscem na rowerki i kajaki na potoku podobnym do Bysinki albo i mniejszym jak się chce to można !!!

    65 17 Odpowiedz
    • mirek@ 22 sie 2018

     Ale to nie wyklucza tego ze każdy samorząd w momencie wejścia do unii miał takie same możliwości pozyskiwania środków. Każdy musiał nauczyć się tej sztuki od podstaw - chyba się z tym zgodzisz ?

     14 49 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      22 sie 2018

      Owszem, ale to nie zmienia faktu, ze większym samorządom jest dużo łatwiej pozyskać środki unijne.

      38 14 Odpowiedz
      • mirek@ 22 sie 2018

       Tak ale na początku napisałeś w takim tonie jakby wszystko dała unia w worku z prezentami a okazuje się jednak ze pozyskanie tych środków to tez sztuka której każdy samorząd musiał się uczyć od podstaw

       12 34 Odpowiedz
       • Brak zdjęcia
        22 sie 2018

        Proponuje ci czytać ze zrozumieniem. Ja na początku nic nie pisałem. Dodałem tu tylko jeden komentarz, chyba ze odnosisz się do komentarza „seba”, ale wybacz, ja nie jestem „seba”.

        21 9 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Uwielbiam obietnice wyborcze :) Otwarcie zbiornika już jest niemodne, tyle razy obiecywane ... czy to przy wyborach do gminy, powiatu, sejmiku, sejmu, senatu:)

  Zbieramy TOP 3 modnych(z cyklu obiecać można bo ciemny lud uwierzy posiedzimy na stołkach 4 lata i odgrzejemy kotleta, że w następnej kadencji się uda) obietnic wyborczych roku 2018 :

  1 Kolej Myślenice - Kraków

  49 52 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 22 sie 2018

  rodzina wazna sprawa chyb dla kazego myslenczanina. Ciekawe co obieca posel - bo z tego co pamietam na razie przewija sie kolej do krakowa i zalew dobczycki, bo wszechobecny dobrobyt to kazdy obiecuje wiec nie wymieniam

  38 44 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 sie 2018

  Najważniejsza sprawa to cywilizowana komunikacja z Krakowem , ta obecna realizowana rozlatującymi , śmierdzącymi busami w których kolana dotykają brody jest na miarę " trzeciego świata" , a co do troski o rodzinę to najwyższy czas na OBNIŻENIE CENY WODY I ŚCIEKÓW , przecież mieszkamy nad Rabą , a płacimy jakbyśmy mieszkali na pustyni .

  112 6 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   Otóż to, komunikacja powinna być priorytetem, a nie infrastruktura drogowa, która nie jest, umówmy się, w najgorszym stanie.

   54 19 Odpowiedz
 • kar war 22 sie 2018

  [cytat=turysta 56]
  A kto odpowiada za stan techniczny pojazdów. ( chyba nie burmistrz )Jeżeli uważasz że auto zagraża bezpieczeństwu zgłoś na policję lub do ITD aby dokonali kontroli pojazdów. A też na trasie krk -mce masz kilka firm które wykonują przewóz osób i możesz wybrać z kim chcesz jechać

  19 40 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   Masz do wyboru paskudne myślenickie busy lub busy z dalszych miejscowości lub Szwagropol/Majer/Maxbus, bardzo często zapakowany turystami z/do Zakopanego. Czy to tak wiele ze strony Myśleniczan oczekiwać porządnego i godnego transportu publicznego, którego nie trzeba łapać na estakadzie, a do którego można wsiadać na spokojnie na dworcu?

   Zdajesz sobie sprawy ilu ludzi codziennie dojeżdzą do pracy/szkoły z Myślenic? Albo w ogóle chce się poruszać po mieście lub okolicznych miejscowościach, bo akurat nie ma samochodu, do którego może wsiąść. Bardzo często są to ludzie starsi, którym też się należy jakiś komfort podróży.

   Poza tym, lepsza komunikacja zbiorowa to lepsze środowisko i mniejsze korki na zakopiance. Mamy rok 2018, a dzisiaj dojazd do Krakowa jest gorszy, niż kiedyś.

   78 3 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Wagony dla bydła jadace z Myslenic do Krakowa to absolutny skandal.
  Co Ci po ITD jak o ITD wiedza wczesniej i nie wyjezdzaja albo jada objazdami

  53 2 Odpowiedz
 • kar war 22 sie 2018

  [cytat=eofen]
  Jak zglosisz dany bus że wyrusza na dany kurs to nie ma szans żeby go nie skontolowali.Bo jak jest akcja typowa na busy to się zgodzę że wiedzą o kontrolach A jak będzie wyrywkowa to co złapią

  6 16 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  co do komunikacji bus autobus etc.
  1.chyba mamy wolny rynek i to pasażer decyduje czy chce czy niechce w danym standardzie podróżować.
  2. jak jeszcze istniał PKS to jeździłem nimi do krakowa (jak również busami) i większość kursów odbywała się z kilkoma pasażerami gdzie w busach ludzie byli napchani jak ogórki w słoiku - więc raczej z własnego wyboru.
  3. zawsze można spróbować z własnym biznesem i pokazać aktualnym przewoźnikom jak świadczyć usługi transportowe, któe odzwierciadlają potrzeby ludności - ciekawy pomysł na biznes

  7 27 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   22 sie 2018

   Po wyścigach pomiędzy firmami transportowymi śmiem wątpić czy taka inicjatywa ma sens. Państwo i tak z trudem przełykają konkurencje ze strony Jordanowa, Rabki, Mszany. Gdy mam tylko możliwość jeżdżę w/w. I to polecam każdemu. Linia MPK podprowadzona do Myslenic to świetny pomysł.
   A). Naszym wspaniałym lokalnym przedsiębiorcom wyrośnie wtedy realna konkurencja
   B). Na bilecie aglomeracyjnym można jeździć po całej aglomeracji. A ludzie jednak z naszego powiatu nie pracują tylko na trasie Borek Falecki - Galeria Krakowska, wiec 1 karta = na wszystkie linie aglomeracyjne i miejskie to świetne rozwiązanie. Krzeszowice, Słomniki jakoś sobie to chwała.

   27 1 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Wciąż brakuje kandydata z poza układów ze świeżym spojrzeniem. Jeden będzie stawiał pomniki, drugi jeździł na konsultacje poprawioną infrastrukturą. Żaden nie wzbudza mojego zaufania.

  Najgorsze jest to, że są to kandydaci w jakiś sposób rozpoznawalni, a ich facjaty są kojarzone z uroczystościami, wstęgami, apelami, kwiatami etc......i tylko dzięki temu dostaną głosy, a później będzie jak u Orwella.

  25 20 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   Cygnus, tak jak u Orwella to już jest dosyć dawno. Tylko teraz są dwa ugrupowania świń i każde z nich udowadnia przy których będzie żyło się lepiej.
   Mnie babcia zawsze powtarzała że jak ktoś coś mówi i unika kontaktu wzrokowego, gubi słowa i wątek to albo zmyśla albo kłamie. Wystarczy posłuchać tej wypowiedzi dwa razy pod rząd i wiadomo o co chodzi. Od razu widać że to człowiek z przetrąconym kręgosłupem moralnym.
   W nadchodzących wyborach żądam publicznej debaty pomiędzy kandydatami! Wszyscy pamiętają jak Ostrowski bronił się przed konfrontacją publiczną jak tylko mógł. Skoro tacy mocni kandydaci w obietnicach to niech powalczą o głosy w debacie. Szewczyk ma doświadczenie w stawianiu scen na rynku w Niedzielne popołudnia więc nie widzę problemu, dla mieszkańców gminy jest to ważniejsze wydarzenie niż Tańce Multi-Kulti. Tylko jeszcze tele-bima postawcie żeby można było posłuchać i oglądać te facjaty z bliska, żeby zapamiętać te miny jak przyjdzie do głosowania.

   43 6 Odpowiedz
   • 22 sie 2018

    Dobry pomysł i tylko wielka szkoda, że tak się nie stanie, bo nie wierzę, że do jakiejkolwiek debaty mogło by dojść.

    20 1 Odpowiedz
    • 22 sie 2018

     A dlaczego nie? Przecież można zrobić piękny, rodzinny event z promocją lokalnej gastronomii. Do południa impreza zapoznawcza z ofertą kandydatów połączona z prezentacjami programów wyborczych, bannery, bajery, breloczki do kluczy i takie tam autografy. Uśmiechy, uściski dłoni, foto-op'y jak wrzucają "pińcset" do puszki na słuszny cel. Chore dzieci, pieski do adopcji itp. Takie tam "frontem do mieszkańców". Później przerwa gastronomiczna (bezalkoholowa) połączona z występem lokalnych zespołów a po południu main event: Face off kandydatów na burmistrza, niech pokażą na co ich stać! Blok pytań od internautów/Facebook itd, blok pytań bezpośrednio od kandydatów a na koniec pytania od publiczności.
     Chętnie przyjdę popatrzę jak dbają o swój wizerunek i oczywiście o dobre samopoczucie mieszkańców gminy. Jak z uśmiechem inwestują w lokalną społeczność i posłucham jakie pytania tak naprawdę nurtują mieszkańców naszej gminy a jakie odpowiedzi uzyskamy od poszczególnych kandydatów.

     17 1 Odpowiedz
     • 23 sie 2018

      Ty chcesz na prawdę na trzeźwo przyjąć na klatę to co usłyszysz :-))) noooo to masz jaja ze stali a nie kinderniespodzianki :-)))

      A tak na poważnie : większość ludzi łapie się cały czas na "słowa klucze" w tym przypadku bezpieczeństwo (zwłaszcza rodziny) czy ekologia, lub gwarancja od razu daje do myślenia, że pod nimi kryją się puste pierdoły właśnie w stylu tego kandydata. Co do bezpieczeństwa rodziny to należy chronić nas samych przed kandydatem z takimi hasłami. Wziąć się za prawdziwe cele jak cena wody, cena śmieci, połączenia do Krakowa przez najpierw zdyscyplinowanie przewoźników a następnie rozwój (np. MPK Kraków). Już te trzy tematy wymagają sporo chęci i pracy.
      Jednak aby nie dramatyzować i po polsku marudzić oddać im trzeba, że w okresie bardzo nieprzyjaznym dla pracownika rozwinęli sprawnie strefę przemysłową - to są prawdziwe cele lokalne i regionalne, stworzenie i wykorzystanie potencjału pilnując aby nie doszło do prywaty. Dzisiaj czasy pracy w Myślenicach się zmieniły ale nie można im umniejszyć tego dużego projektu.
      Niemniej trwający stary układ różańcowy trzeba przerwać albo lepsze słowo - aby nie wylewać dziecka z kąpielą - trzeba zmienić, przeczyścić, odświeżyć bo i w tym układzie kilku fachowców na pewno pracuje. Rzetelnie rozliczyć, ocenić, wywalić na pysk a innych zachować obserwując dostosowanie do nowych wymogów.

      23 2 Odpowiedz
      • 23 sie 2018

       Poczekaj Viv, za takie dictum acerbum okrzykną Cię hejterem ;)

       Gdyby tak myślała większość mieszkańców gminy to w tej chwili nikt by nie "marudził" a obecny burmistrz nie miałby konkurencji.
       Dziękuję za tak trzeźwą (sic!) retrospektywę.

       11 1 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Halek to kontynuacja Ostrowskiego, czyli rodzina i znajomi zatrudnieni w Urzędzie bez względu na kwalifikacje. Znajomi, koledzy, koleżanki i ich rodziny zatrudnieni w szkołach, przedszkolach i innych instytucjach podległych urzędowi. A przy okazji na jakim etapie jest sprawa karna w Sądzie w Myślenicach, gdzie burmistrz Ostrowski oskarżony jest o łapownictwo przy przetargu na "orliki"?

  84 11 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   Z drugiej strony myślisz, że jak wygra Szlachetka to będzie inaczej ?? Przecież cała polityka polega na tym, żeby obsadzić stanowiska "przyjaciółmi królika".

   Niby PiS szedł z hasłami koniec z nepotyzmem i kolesiostwem, a skończyło się na wymianie stołków na swoich zaufanych ludzi.

   Hasła "mierny, bierny ale wierny" wiecznie żywe w polityce.

   22 30 Odpowiedz
  • 24 sie 2018

   Jezeli Szlachetka byłby "prawy i sprawiedliwy" i niezatrudnil po wygraniu rodziny i znajomkow to musialby zostawic wszystkich, przeciez to są "obcy" dla niego, wiec bedzie kontynuacja Ostrowskiego albo bedzie nowe koryto dla znajomkow, kolegow i rodzinki pisiorczykowatej

   9 29 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Kto odwoła Urabńskiego z MZWiK dostanie moj glos

  73 8 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Panowie, kandydaci, nie ważne który wygra, blagam, zróbcie porządek z dworcem dekada i dopilnujcie żeby jak na dworzec w mieście powiatowym przystało, miał aktualny rozkład jazdy do okolicznych wsi. W tej chwili jest chaos. Żaden bus nie jeździ o godzinie podanej na rozkładzie. Komunikacja publiczna w powiecie to totalne dno.

  47 2 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   Jak już wypowiadałem się w innych tematach - napisałem pismo do MPK w Krakowie z zapytaniem o powstanie linii aglomeracyjnej i uzyskałem informację, że taka linia może powstać w każdej chwili tylko Miasto Myślenice musi wyjść z taką propozycją do Krakowa. Napisałem więc do Urzędu Miasta i odpowiedzieli mi,że Miasto Myślenice musi zapewnić transport tyko na terenie powiatu.

   kibic111 napisał/a:

   1.chyba mamy wolny rynek i to pasażer decyduje czy chce czy niechce w danym standardzie podróżować.

   Niestety ale nie mamy wyboru bo do nas nic innego nie jeździ, poważni przewoźnicy omijają nasz "dworzec" szerokim łukiem, a same zgłoszenia nieprawidłowości nic nie dają. Osobiście kontaktowałem się w sprawie niepunktualnych odjazdów, chamstwa busiarzy czy pomijania przez nich przystanków lub nie wydawania paragonów i prawda jest taka że wszyscy mieli mnie w du*e. Jak nie będą mieli konkurencji to nie będą nas szanować, w Zakopanem się im ukróciło bo do pobliskich miejscowości bilet kolejowy kosztuje 4 zł. żeby linia konkurencyjna miała sens musi jeździć na takiej trasie jak obecnie busy,

   30 2 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    22 sie 2018

    Tak naprawdę można by się dogadać z gminą Mogilany przez którą taki autobus by kursował i byłoby połączenie Borek Fałęcki (najbliższa pętla do obsługi autobusów podmiejskich) - Myślenice.
    Wystarczyłoby, żeby jechał prosto Zakopianką. A wyobrażacie sobie, jakby był autobus NOCNY, tak jak ma Skawina czy Wieliczka?

    I niech mi nikt nie mówi, że Myślenice są daleko. Autobusy aglomeracyjne dojeżdżają wertepami do Woli Radziszowskiej!

    29 1 Odpowiedz
    • 22 sie 2018

     Nocne autobusy to już chyba w ogóle marzenie ściętej głowy. Nawet takie co kursują do północy, a nie 21.

     11 2 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Tak czytam, obserwuję, analizuję poprzednie wybory i wydaje się mi, że mimo tego hejtu (tu i na dziennikpolski24) Halek wygra, bo przy głosowaniu ludzie wybiorą mniejsze zło.

  20 32 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Linia MPK podprowadzona do Myslenic to świetny pomysł.
  A). Naszym wspaniałym lokalnym przedsiębiorcom wyrośnie wtedy realna konkurencja
  B). Na bilecie aglomeracyjnym można jeździć po całej aglomeracji. A ludzie jednak z naszego powiatu nie pracują tylko na trasie Borek Falecki - Galeria Krakowska, wiec 1 karta = na wszystkie linie aglomeracyjne i miejskie to świetne rozwiązanie. Krzeszowice, Słomniki jakoś sobie to chwała.[/cytat]

  22 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Popieram. I oddam swój głos na kandydata który to zrealizuje

  18 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 22 sie 2018

  Głos dla kandydata który wybuduje metro z dolnego przedmieścia na górne i na zarabie !!

  25 15 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Za to to 2ga kadencja pewna:-))

  5 5 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  https://www.youtube.com/watch?v=uhcADxKRaF4

  Wystarczy wstawić Halka w końcówkę i nowe wraca!

  12 6 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Tu na tym przykładzie widać ,że żadna kadencyjność na Wójta Burmistrza dostaje w łeb. Jak ja nie mogę to poprę kolegę z tego samego zamkniętego kręgu kolesi.

  30 5 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Dajmy zarobić "najbiedniejszemu posłowi". Chudzinka yes. Szla-chet-ka! Szla-chet-ka!

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/56,44425,22022525,najbiedniejsi-poslowie-jaroslaw-szlachetka,,4.html

  19 40 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   Ja się zawsze zastanawiam(dotyczy każdej opcji politycznej), jak ktoś co zarabia ok 10k PLN na miesiąc nie licząc dodatków na biura poselskie ulgi kwoty wolne od podatku darmowe przejazdy hotele poselskie itp. mają majątki ( większość ma kredyty) na poziomie przeciętnego Polaka - mieszkanie lub dom na kredyt, samochód dziesięcioletni itp. kurcze jak by przeciętny Polak miał takie dochody i możliwości to Szwajcaria mogła by się od nas uczyć

   15 22 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   25 sie 2018

   Karierę robił w Pcimiu. Nawet radnym tej gminy go głoszą. Do Orlenu powinien trafić, aby chudzinka się wzmocniła. Myślenic szkoda, bo taka chudzinka że wspólnikami chapać będzie, oj chapać. Już sobie ostrzą zęby. Wymienią wszystko do sprzątaczki. W Pcimiu upartyjnił wszystko jednym ruchem. Że starych komuchów i pociotków radnych PiSu porobił.

   11 24 Odpowiedz
 • 22 sie 2018

  Podsumowując niech wygra ten co więcej naobiecuje. Czyli co mamy.
  -metro
  -kolejka do Krakowa może być nawet linowa
  -zalew po którym przyszły burmistrz będzie pływał katamaranem lub galerą napędzaną naszymi podatkami
  -dostęp do morza, wiadomo miejscowe grube ryby lubią pływać w słonej wodzie
  -może jakieś wyższe góry i nie chodzi o te na Borzęcie
  -darmowe żłobki i przedszkola
  -miasto przyjazne deweloperowi
  -
  -
  -
  -

  I co tam jeszcze ślina na język przyniesie.

  21 14 Odpowiedz
  • 22 sie 2018

   - Pomnik Smoleński na każdym rondzie
   - popiersie jaśnie panującego Jarosława w każdej szkole i przedszkolu
   - 10go każdego miesiąca na rynku w Myślenicach obowiązkowa miesięcznica dla każdego mieszkańca Myślenic
   - w lecie natryski wodne na każdym skrzyżowaniu w zimie pełniące rolę ślizgawki

   20 37 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Ważne rzeczy dla wyborcy : 1. komunikacja dworzec autobusowy którego już nie ma 5 m 2 poczekalnia ,marzenia o kolei jak można za tę kasę budować drogi alternatywne do zakopianki nie każdy pracuje w Borku lub na trasie do dworca, autobusy MPK i umowa z gminą to normalne rozwiązanie problemu dojazdu do Krakowa. 2. Woda i kanalizacja do gruntownej naprawy .
  3.Odpady miało być tanio jak jest każdy widzi i czuje.4.O kolesiostwie i układach nie piszę bo jak przyjdzie nowe to będzie podobnie ? a może lepiej ????.

  12 3 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  A może by tak redakcja zrobiła artykuł o możliwości otwarcia linii aglomeracyjnej Kraków Myslenice ew jakas sonde ?? Czy redakcja sie boi obecnych lub przyszlych wladz ? Chetnie udostepnie redakcji pismo od mpk w Krakowie jak i odpowiedz meilowa ktora otrzymalem z urzedu Miasta i Gminy Myslenice moze wspolnymi silami miasto-info myślenice.itv oraz nas waszych wiernych czytelników udało by się coś zdziałać. Gazeta myslenicka jest niestety gazeta propagandowo-partyjna więc oni nam nie pomoga

  20 2 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Dlaczego usunęliście mój komentarz odnośnie wyrzucenia ze szkoły za nietaktowne zachowania w stosunku do uczennic na Średniawskiego przez Pana Halka?

  25 5 Odpowiedz
  • 23 sie 2018

   Miałem z gościem PO był naprawdę w porządku jako nauczyciel tyle że to było w "Reju"

   7 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 sie 2018

  1- linia aglomeracyjna Myślenice - Kraków
  2-ogarnąć dworzec , na którym nic nie wiadomo - informacji udziela Pani z totolotka
  3- obniżyć ceny ścieków , wody i śmieci
  4-wprowadzić komunikację miejską
  KTÓRY Z KANDYDATÓW TO ZAGWARANTUJE MA MÓJ GŁOS ,

  23 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Gdy mnie wybierzecie na burmistrza, zapewniam Was że wybuduję żłobki i przedszkola, zrobię filię UJ w Myślenicach i SGGW też. Będzie kolej z Myślenic do Swoszowic lub zamiennie tramwaj na trasie Kraków - Borek Fałęcki - Myślenice pętla pod wiaduktem. Zrobię ekrany wzdłuż Raba - Zakopianka tak że Raba będzie strefą ciszy.
  Na Chełmie kolej będzie mieć ostatni bieg na południowym stoku, tak żeby Chełm zyskał walory Gubałówki.
  Wywalę wszystkich urzędników z UMiG i zastąpię młodymi tuż po studiach z konkursu. Będzie plan zagospodarowania Myślenic, tak że w jeden dwa dni, będą wydawane zezwolenia na budowę.
  Rozpoczniemy projektowanie podziemnej kolei miejskiej Rynek - Zarabie, tak że na Święcie Lata każdy będzie mógł się napić.
  Drogi i ulice , chodniki będą nowe i każdy dojdzie w eleganckich butach pod dom, bo zlikwiduję wszystkie kałuże. Woda będzie tańsza a w miejsce prezesa wodociągów będzie mały Wydział Wodny i Kanalizacyjny.
  Basen koło byłej Młynówki zaopatrzę w wodę termalną i będzie działał cały rok.

  17 11 Odpowiedz
  • 23 sie 2018

   Z tą koleją ze Swoszowic, to żartowałem- tak jak poseł, z tramwajem też, a ta kolej miejska to nie podziemna tylko naziemna takie wagoniki które ciągnie traktorek.
   Te uczelnie to na razie nie wyraziły chęci posiadania tu filii.
   Reszta to prawda, może nie wszystkich urzędników wywalę z UMIG, ale z jakimś procentem to to zrobię, bo większość to dobrzy ludzie.
   Jedynie z zastępcami mam problem, bo wypadało by zrobić kogoś z partii rządzącej i to z szerokimi koneksjami, bo od niedawna do Krakowa jeździ się tak jak Alejami Trzech Wieszczów w Krakowie.
   Po wybudowaniu kładek dla pieszych, -przybyło o dziwo przejść dla pieszych przez E7 pomiędzy Myślenicami a Krakowem i to z nowymi ograniczeniami do 50 km/h. Ta część zakopianki, nazywana jest przez rządzących Drogą Ekspresową S 7, której budowa trwa i ma się niebawem zamknąć.
   Chyba, że planują od węzła Bieżanów budowę prawdziwej S7 łączącej się z wiaduktem w Myślenicach z Polanki.
   Ale bym mógł lobbować za takim rozwiązaniem potrzebuję mocnego zastępcy, czy Pan Szlachetka były przydatny? Tego jeszcze nie wiem.

   10 14 Odpowiedz
   • 23 sie 2018

    Bono super podsumowanie własnych obietnic wyborczych - dokłądnie tak to działa - kurcze jak bym widział świat za dwa miesiące nie zależnie od wyniku wyborów :D.
    Brakuje tylko w przypadku wygrania pana Szlachetki dodatkowego argumentu, że więcej nie dało się zrobić bo są "zaniechania z poprzednich rządów" i potrzeba następnej kadencji żeby wkońcu było lepiej :)

    15 10 Odpowiedz
 • 23 sie 2018
  kibic111 napisał/a:

  Ja się zawsze zastanawiam(dotyczy każdej opcji politycznej), jak ktoś co zarabia ok 10k PLN na miesiąc nie licząc dodatków na biura poselskie ulgi kwoty wolne od podatku darmowe przejazdy hotele poselskie itp. mają majątki ( większość ma kredyty) na poziomie przeciętnego Polaka - mieszkanie lub dom na kredyt, samochód dziesięcioletni itp. kurcze jak by przeciętny Polak miał takie dochody i możliwości to Szwajcaria mogła by się od nas uczyć

  Dokłanie. Ale zawsze można narzekać... To się nazywa Gowin style :-)

  Vivaldi napisał/a:

  Rzetelnie rozliczyć, ocenić, wywalić na pysk a innych zachować obserwując dostosowanie do nowych wymogów.

  Fachowcy od wyrzucania to modna profesja się robi, no i zarobić dają, tak to w spółkach skarbu państwa.. Za skończoną robotę odprawa i bailando. No to teraz samorządy.
  zdjecie

  @bono, głosuję na Cb :-)

  3 18 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Jak tu wchodzę to od razu pod spodem widzę kabaret SMILE. Proroctwo jakieś czy co???

  7 2 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Nasz pan burmistrz.
  Wielka szycha chodzi zawsze w kołnierzykach.
  Już od rana zabiegany.
  Już od rana zapracowany.
  Kogo spotka to przewita.
  Kogo spotka to pogada.
  Choć pracy ma wiele.
  Czas znajdzie dla wszystkich.
  Wszyscy burmistrza znają.
  I tak powtarzają .
  Nasz pan burmistrz złoty człowiek.
  Wszystko zrobi coś załatwi.
  Czas znajdzie dla ciebie.
  Wysłucha poradzi.
  Ja burmistrza znam i tak powtarzam.
  Do Myślenic zapraszam.
  Jak poznacie zobaczycie.
  I na zawsze zostaniecie by być bliżej naszego burmistrza.

  5 29 Odpowiedz
 • kar war 23 sie 2018

  [cytat=bono
  Ty jesteś zacofany co do znaków drogowych a w polityce chcesz się wypowiadać

  16 3 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Program Halka mądry i realny. Program Szlachetki to pisowskie przekupywanie wyborców ich własnymi pieniędzmi, jak mawia mistrz Michalkiewicz

  22 52 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Jak zostanę burmistrzem, uruchomię transport publiczny na trasie Myślenice Kraków robiony przez MPK.
  Solaris będzie woził ludzi w klimatyzowanych autobusach, a nie pan Rysiek czy Wacek w busie towarowym wyposażonym w siedzenia z którego żeby wyjść z ostatniego fotela wypadało by iść na czworaka albo być od urodzenia garbatym.
  Załatwiłem już przychylność w Radio Kraków, które to od niedawna wymieniając Myślenice, mówi

  " w podkrakowskich Myślenicach", to daje nam psychologiczną szansę do rzeczywistego komunikacyjnego zbliżenia Krakowa z Myślenicami. Aleja Trzech Rejestracji ( KMY, KRA i KR) zapewniająca szybkość ruchu miejskiego-bez przekraczania 70km/h pomiędzy Myślenicami a Krakowem z kładkami dla pieszych, już istnieje. Czas uruchomić zbiorowy transport z aglomeracji krakowskiej.
  Nie wiem czy obecny poseł czy burmistrz, mają do tego głowę, ja mam.

  A z tym tramwajem, to nie -bo by się nie mógł zatrzymywać pod przed Mogilanami z obu stron.
  Bo jakby się zatrzymał pod Mogilanami to nie mógłby wyjechać na Mogilany startując od zera, zaś przy zjeździe byłby problem z wyhamowaniem.

  7 17 Odpowiedz
 • 23 sie 2018

  Będę też wsłuchiwał się w opinię rad parafialnych i ściśle z nimi współpracował.
  Zrobię przegląd stanowisk i jeżeli ktoś z rodzin pracownika UMiG był komuchem, to taki pracownik nie ma miejsca w UMiG i jego jednostkach. Zweryfikuję nazwiska obco brzmiące czy aby nie mają pochodzenia niekatolickiego.
  Zrobimy ponownie przegląd nazw ulic, czy aby nie mają niewłaściwej konotacji np. Joslewicz, czy był na pewno Polakiem.
  Rondo Lecha Kaczyńskiego dostanie cechy artystyczne i tu konsultacja z zespołem z ASP.
  Co do wód termalnych zasilających basen na Zarabiu, tutaj będziemy się prosić o pomoc
  fachowców z Torunia z dużym znawstwem tematu.
  Przejmiemy dla gminy, prywatny hotel na Zarabiu jako strategiczny dla działalności hali sportowej i boisk.

  10 28 Odpowiedz
 • 24 sie 2018

  Nawiązując do moich wpisów wcześniejszych odnośnie polityków i zmian na stołkach (jak mówi przysłowie koryto to same tylko świnie się zmieniają), znalazłem taki oto kwiatek potwierdzający "dojenie państwa" https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wynagrodzenia-szefow-spolek-skarbu-panstwa-luki-w-ustawie/j9jmjm0
  Jak swego czasu Tilt (też niestety ostatnimi czasy się upolitycznili niestety nie tylko oni) "Nie wierzę politykom"!!!!!

  4 11 Odpowiedz
 • 24 sie 2018

  Jeżeli będę burmistrzem
  Odrobię długoletnie zaniedbania poprzedników. Wybuduję dwa razy więcej dróg i chodników niż w najlepszych podobnych gminach w Bułgarii ( tam budują najszybciej -metro), będę dwa razy więcej budował niż poprzednik i jednocześnie oddłużę gminę w cztery lata, tak że jak będę burmistrzem w następnej kadencji, to nadwyżkę budżetową ulokuję w najlepszych inwestycjach, aby pieniądze pracowały na gminę.

  12 19 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2018

  bono - całe forum twoje , aż kipi mądrością .

  18 Odpowiedz
 • 24 sie 2018

  @bono, a jakiś plusik+ dla mieszkańców by się znalazł? No, poseł biedny, mieszkańcy biedni.. Masz jakiś socjal w programie? :-)

  4 19 Odpowiedz
  • 24 sie 2018

   Mam, kupię dla ubogich abonamenty żywieniowe w Spontiuszu, u Wędzonki i koło Galalitu i najubożsi będą je odbierać UMIG, a dla posła w Steku, żeby nie jadł gorzej niż kolega były wójt z Pcimia. No chyba żeby mu nie będzie smakowało to dostanie gratisa żywieniowego razem z pozostałymi mieszkańcami.
   A dla seniorów, pod Banderozą raz w tygodniu impreza - muzyka, kiełbasa i grochówka.

   13 20 Odpowiedz
 • 24 sie 2018

  Tak naprawdę w Polsce powstały dwa obozy polityczne na wzór USA, czyli PiS to republikanie i pozostali PO, SLD, Nowoczesna i reszta to demokraci.
  Są teraz gazety konserwatywne i demokratyczne. Te pierwsze to założone pisma przy udziale PiS i istniejące tytuły to gazety demokratyczne.
  Podobnie z radiem i tv oraz portalami.
  Wydaje mi się, że trzeba to przyjąć za normę i nie walczyć ze sobą, a konkurować.
  Do tej pory źródła solidarnościowe nie umiały się określić, teraz już to widać jak na dłoni i to dobrze.
  Oby tylko nie było ciągłych zmian wyznania politycznego przez posłów, bo teraz sytuacja zaczyna się klarować dość jednoznacznie. Demokraci nie mogą udawać, że się różnią, bo tak nie jest.

  Niemniej samorządy kierują się życiem społecznym mieszkańców i sympatie polityczne odgrywać powinny tutaj rolę marginalną.
  Wybieramy człowieka któremu ufamy, a nie partię która go reprezentuje. I dla przykładu konserwatywny Kraków wybierał przez kolejne kadencje prezydenta z nie rządzących partii politycznych a w przeszłości sympatyzującego z SLD. Przez całe lata świetnie dogadywał się z Kard. Dziwiszem i partiami rządzącymi.

  13 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  24 sie 2018

  Było by super Bono żebyś przed produkowaniem swoich wypocin sprawdzał definicje używanych pojęć. Z PiS są tacy Republikanie jak ze mnie Zakonnica. Wskazówka: program gospodarczy.

  21 10 Odpowiedz
  • 25 sie 2018

   Bo PiS to taka hybryda konserwatywno- lewicowa, taka ni to pies ni wydra.
   Gospodarka lewicowa, pozostała część prawie republikańska.

   ps. widzę, że uwierzyłeś w siebie, to bliskie narcyzmu.

   9 20 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    25 sie 2018

    Prawie robi różnice. W kwestii wiary w siebie jeszcze wiele pracy mnie czeka, aby doścignąć Ciebie. Postaram się bardziej.

    13 3 Odpowiedz
    • 25 sie 2018

     Staraj się, bo dla mnie to rodzaj igraszki.

     5 11 Odpowiedz
     • Brak zdjęcia
      25 sie 2018

      W której pokazujesz, że posługujesz się pojęciami znaczenia, których nie znasz.

      11 2 Odpowiedz
      • 25 sie 2018

       Spokojnie, znam.

       5 13 Odpowiedz
       • Brak zdjęcia
        25 sie 2018

        Chyba jednak nie, skoro nazywasz PiS republikanami. Republikanie opowiadają się za wolnym rynkiem i defiskalizacją. PiS wręcz kocha pojęcie fiskalizacji i nakładanie nowych obciążeń podatkowych na naród. Do tego Republikanie w Stanach czy konserwatyści (brytyjscy republikanie) w UK dostrzegają problemy chociażby osób LGBTQ+. Jakoś sobie nie potrafię wyobrazić, aby PiS wprowadził związki partnerskie. Republikanie też opowiadają się za dostępem do broni.

        PiS to klasyczny populizm okraszony dużą dawką katolicyzmu (szumnie nazywanego konserwatyzmem) z niewyobrażalną wręcz dawką socjalizmu. Nie używaj więc pojęcia, którego znaczenia nie znasz wobec tej partii, tylko dlatego że ci pasuje do Twoich elaboratów i wierszyków. Bez odbioru. -> https://pl.wikipedia.org/wiki/Republikanizm

        10 15 Odpowiedz
        • 25 sie 2018

         Dziękuję za tą charakterystykę hybrydy jaką jest PiS.
         Moja prowokacja się udała, witaj w gronie krytyków PiS.

         4 22 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2018

  PiS to populiści. pogódźcie się panowie. Konserwatystów krakowskich i republikanów zhańbili Duda, Szczerski, Legutko, Bernacki i JAN MARIA R[K] OKITA. Klub Jagielloński zhańbiony, Biały Kruk zhańbiony. Mają wydać dzieła zebrane Obajtka.

  15 21 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 sie 2018

  Zawsze bylem w gronie krytyków PiS. Bezwladnej i beznadziejnej opozycji również. W odpowiedzi liczę na fraszkę. Możesz też poprosić ostatnio cichego pana Kazia z przedmieścia o jakiś wierszyk. :)

  10 Odpowiedz
 • 25 sie 2018

  Godna kontynuacja słynnego Bluzgu w wykonaniu Emiliana Kamińskiego na Generała Jazruzelskiego:

  i wersji uwspółcześnonej - z dedykacją dla sowieckiego pachołka Donalda T.:

  Przebrzydła szumowino, pachołku brukselski

  ty farbowana świnio, premierze *****ski

  chamie zbuntowany,. zatęchła sklerozo

  gnoju zasmarkany, zbiegu prosto z ZOO

  gnido zarzygana, jadowita mendo

  ty kukło jebana , niemiecki przybłędo

  tchórzu zafajdany,ropiejący wrzodzie

  ty diabelskie łajno, ty głupi pustaku

  ty *****o sprzedajna, ty szkopski zupaku

  wypierdku Putina, koślawy pedale

  pokurczu krzywonogi,ty głupi bęcwale

  sukinsynie smierdzący,pluskwo zasuszona

  wrzodzie ropiejący,ty małpo zielona

  ty strachu na wróble, zboczony sadysto

  judaszu za euro,ty szkopski marksisto

  zakało narodu, złamany palancie

  cuchnący pierdzielu,pełzająca glisto

  ponury *****u , czerwony faszysto

  ty sługo kremlowy, lokaju brukselski

  ty zbóju PRowy, pomiocie niemiecki

  ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,

  ZA NARÓD SPRZEDANY - PIEKŁO CIĘ POCHŁONIE!!!!!

  6 12 Odpowiedz
 • 26 sie 2018

  Ale wróćmy do Halka. Pytam tak poważnie to ten kominiarz? bo jak to ten to ludzie znają go w całym powiecie bo prawie w każdym domu wymiatał kominy.

  19 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sie 2018

  [...]
  Przewodniczący Rady Miejskiej w Myślenicach - zdjęcia profil facebook.

  71 5 Odpowiedz
 • mirek@ 26 sie 2018

  to jest na serio? czy jakies stare zdjecie?

  11 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 sie 2018

  Może robił te zdjęcia do plakatów wyborczych ?

  49 1 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 27 sie 2018

  radny i nauczyciel... brawo, po prostu brawo!

  47 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2018

  jako nauczyciel to skandal !!!!!!

  45 1 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  Tak się bawią samorządowi wybrańcy narodu, oraz osoby które uczą nasze dzieci.

  39 4 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  A czego uczy?

  9 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  Proszę o usunięcie komentarzy użytowników.
  Zgodnie z Art. 81.Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. "o prawie autorskim i prawach pokrewnych" NIE WYRAŻAM ZGODY NA rozpowszechnianie mojego wizerunku.
  Pomimo iż jestem osobą publiczną NIE WYRAŻAM ZGODY NA publikowanie, kopiowanie moich zdjęć i wrzucanie ich na strony internetowe.
  Rozpowszechnianie wizerunku osoby powszechnie znanej wymaga spełnienia określonych warunków:
  wizerunek musi być wykonany w związku z pełnieniem funkcji publicznych (w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych),
  wykorzystanie wizerunku musi być związanie z przedstawianiem przez osobę utrwaloną na wizerunku wykonywania funkcji zawodowych, społecznych lub politycznych.
  Proszę o natychmiastowe usunięcie zdjęć z wykorzystaniem mojego wizerunku.

  19 75 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  Niestety tak będzie wyglądała ta kampania...... konkurencja nie cofnie się przed niczym...... wykorzysta nawet prywatne zdjęcia.....
  Jako nauczyciel to skandal - a pił w szkole czy prywatnie ???? Weźcie się od gościa od..... cie, bo prywatnie może sobie robić wszystko co jest zgodne z prawem, a chyba jeszcze można imprezować...

  19 33 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  Radny, jak go proszą na wesele, powinien przybrać wizerunek dobroduszny, przyjść za stół pogratulować nowożeńcom zjeść przystawki, wypić wino mszalne i w pokoju oddalić się z sali weselnej i przejść do pokoju z lustrem weneckim, tak że on widzi całą zabawę, ale jego nie widzi nikt z sali.

  Inna sprawa, że taki radny jak ma olej w głowie i nie pozuje do kontrowersyjnych zdjęć z takiej zabawy.

  36 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2018

  Nauczyciel to szczególny zawód , to osoba która wychowuje Nasze dzieci , a przewodniczący Rady Miasta to druga osoba po Panu Burmistrzu , więc imprezować może , ale fotografować się z wódą to dla mnie skandal i jako rodzic na pewno bym nie życzył sobie aby tacy nauczyciele uczyli moje dzieci .

  47 3 Odpowiedz
  • 27 sie 2018

   smieszne, a skad wiesz ze ten co nie imprezuje jest dobrym nauczycielem i nie jest np. pedofilem.? Większość takich zwyrodnialców chodzi do kościoła zdjęcia na fb ma w krawacie z okularami ulizany a i jest szanowany np. przez sąsiadki co mówią o nim dobrze (jak to w telewizji, jaki o to nie byl, mówił dzien dobry itp.) a potem co sie dzieje? ile takich historii było juz?

   13 23 Odpowiedz
 • profesor profesor 27 sie 2018

  Osoba która udostępniła tutaj te zdjęcia zachowała się paskudnie. Musi być bezwzględnym łotrem i złym człowiekiem. Mam nadzieje ze za to odpowie.

  14 51 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 sie 2018

  zdjęcia z profilu publicznego. Dostępne dla wszystkich nie tylko dla znajomych obecnie znikły z Facebooka. Nie rozumiem dlaczego ktoś na tak ważnym stanowisku publikuje takie zdjęcia. Uważam że konkurencja w wyborach powinna pokazać to jako przykład jak nie powinno się reprezentować gminy i nie ma tu znaczenia że to prywatne wesele bo urząd jaki zajmuje jest dobrowolny a nie z przymusu. Myślenice mają już dość hipokryzji i czas by zaszły zmiany moralne również. Więcej błędu jako mieszkaniec nie popełnię bo kiedyś głosowałem na tą grupę ludzi. I to co badał widniej na profilu o pohyblu to też pokazuje stosunek do wszystkich. Dobra zmiana przyda się w tym urzędzie.

  Liczyłem na przeprosiny czy jakiś sposób wyjścia z tego a tu tylko groźby i tyle.

  57 12 Odpowiedz
 • Paweł Lemaniak 27 sie 2018

  Bez względu na to jak to wygląda wolę Tomka z butelką wódki w ręku niż anonimowych, moralnych i trzeźwych grzebiących w cudzym życiu prywatnym.

  30 41 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  Chyba jednak nie do końca tak to wygląda Panie Pawle. Pan Tomasz jako nauczyciel musi świecic przykładem, owszem jak się bawi to jego sprawa ale takich zdjęć nie może publikowac u siebie na profilu. Inna sprawa że takie zdjęcia powinny na prośbę Pana Tomka zostać usunięte.

  Publikacja tych zdjęc jak by na to nie popatrzyć to interes społeczny i tak to można zrozumieć.

  W końcu to radny człowiek wybrany w wyborach który ma być reprezentantem mieszkańców, a na domiar złego jest to nauczyciel co podkreślam raz jeszcze.

  Szkoda że Pan Tomasz nie pomyślał co robił. Po opublikowaniu zdjęc pojawiły by się tu czy na innej stronie, znając internet to tylko kwestia czasu. Bicie piany nic tutaj nie da. Mleko się rozlało i aby zachować twarz powinien poprostu przeprosić a zdjęcia jeśli znikły z jego profilu to i tu powinny zniknąć.

  Ludzie na stanowiskach muszą być świadomi że są baczniej obserwowani i zawsze będą bardziej piętnowani to był ich wybór. Ja otrzymałem te zdjęcia pocztą e-mail i nie przyszła mi do głowy publikacja ale gdy je zobaczyłem pierwszy był wybuch śmiechu, później trwoga że tak mozna być głupim i bez pomysłu jakie może nieśc to konsekwencje.

  Będzie to nauczka dla innych, że profil niby prywatny jest profilem publicznym, a jeśli ma być inaczej to lepiej nie miec konta na stronach typu facebook bo można sobie zrobić troche kłopotów.

  Mam nadzieję że nie zaognię dyskusji a wręcz ją zamknę. Bronienie kolegi jest szczytne ale w tym przypadku ciężka jest obrona w końcu sam opublikował te fotki , nikt nie zrobił mu z ukrycia, nie było tam paparazzi itd.

  Pan Tomek to chyba tylko wypadek przy pracy który da pretekst przeciwnikowi, a i tak głównym celem będzie burmistrz Ostrowski który poniesie konsekwencje złego wyboru następcy i swoich ludzi.

  Starch to pisać ale halulce puściły rządzącym gminą i przykład Pana Tomasza to jest zupełnie jak w powiedzeniu "a co mi zrobią - ja mam władzę, a na władzę nie poradzę".

  35 7 Odpowiedz
 • 27 sie 2018

  Chciałbym jeszcze pod rozwagę dać jedno pytanie. Jak muszą być zdesperowani Wasi (piszę do rządzących gminą) wyborcy że w mieście panuje opinia lepszy pis niż to co jest teraz.

  Tak często wypowiadają się mieszkańcy z którymi widzicie się na spotkaniach, którzy do Was mówią jedno a między sobą zaupełnie coś innego. Mam nadzieję jednak że jeszcze się pozbieracie bo część jednak na Was liczy, ale nie dajcie już powodu by reszta która Wam pozostała zwątpiła bo będzie szkoda tego co dokonaliście przez tyle lat.

  19 18 Odpowiedz
 • 28 sie 2018

  Usunąć to trzeba radnego z urzędu i szkoły, a nie jego fotografie, które sam publikował na facebooku. A tak na marginesie, Myślenice to ciekawe miasto. Przewodniczący rady nadużywa alkoholu i jeszcze się tym chwali publicznie, burmistrz oskarżony jest o łapownictwo, a starosta to sprawca innych czynności seksualnych.

  40 12 Odpowiedz
 • 28 sie 2018

  Jarosław Szlachetka – bardzo leniwy poseł ! Zachęcam Was po konkrety do odwiedzenia strony sejmowej www.sejm.gov.pl

  Takie są fakty na dzień 28 sierpnia 2018 roku

  - Szlachetka jest na 300 miejscu (na 460 posłów) jeśli chodzi o złożone w sejmie interpelacje, interwencje poselskie ! Dla tych którzy nie wiedzą interpelacja polega na wystosowaniu pisemnego pytania do Prezesa Rady Ministrów lub konkretnego ministra. Interpelacja daje członkom parlamentu prawo do składania zapytania w każdej sprawie, prawo żądania odpowiedzi i prawo wyciągania z nich wniosków. Jest to o tyle istotne że na interpelację odpowiedź musi być udzielona w określonym terminie (21 dni)

  - W sprawach bieżących Szlachetka zabrał głos tylko 12 razy na 67 Posiedzeń Sejmu, a każde posiedzenie sejmu trwa kilka dni!!!

  - Do tej pory złozył tylko JEDNO zapytanie poselskie – więc jest na szarym końcu !!!

  - Złozył tylko dwa oświadczenia co plasuje go na 105 miejscu !

  Za co on zabiera ponad 10 tys zł miesięcznie? Plus dodatkowe 10 tys na prowadzenie biura poselskiego???

  24 36 Odpowiedz
 • 28 sie 2018

  Najwyraźniej, PiS ma już na jego miejsce innego kandydata.

  19 20 Odpowiedz
 • 28 sie 2018

  Co się dziwić ?? Prezes nie kazał to nie głosował i tyle....
  Niestety zobaczycie, że go wybiorą bo Myślenice i okolica do bólu pisowska, więc zagłosowaliby nawet na kołek z płotu byle by był z PiSu. A dziwić się będą dopiero później.......

  12 15 Odpowiedz
 • 28 sie 2018

  no wlasnie, niestety to jest wielki problem. Ludzie glosuja tylko na partie nie na osobe...mozna robic wiele i tak to nic nie da, jak nie ma sie nr1 na liscie PIS. Mozna nic nie robic starczy wystartowac z nr 1 z listy PIS i juz rekord w powiecie....jak 4 lata temu było.

  9 9 Odpowiedz
 • kar war 28 sie 2018

  To skoro Szlachetka startuje na burmistrza to powinien teraz zrezygnować z mandatu posła A nie jechać na koniu jak się nie uda na burmistrza to zostanę dalej posłem. Jak poseł ma tyle pracy jak on znajdzie czas na kampanię i z jakich pieniędzy ona będzie posła???

  12 15 Odpowiedz
 • 28 sie 2018

  jak z jakich? Kampanie partii takich jak (PIS, PO, SLD itp itd) są pokrywane przez budżet państwa niestety....czyli w Myślenicach wszyscy płacą za kampanie z własnych pieniędzy za wyjątkiem Partii...wiecie jakiej.

  11 10 Odpowiedz
 • 29 sie 2018

  https://www.o2.pl/artykul/przebil-populistow-z-pis-przedsiebiorca-z-chelma-obiecuje-1000-na-kazde-dziecko-6289317241796737a

  Chyba nie uda się przebić takich obietnic wyborczych :)
  Tak wygląda cała polityka przed wyborcza ( nie tylko PIS / PO / PSL / Szlachetka /Ostrowski itd.

  6 5 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Dzięki temu że Szlachetka na razie ma tak słabego kandydata to wygra w cuglach . Brawo Panie Pośle już dziś wyborcy się cieszą.

  7 5 Odpowiedz
 • 31 sie 2018

  Śmieszne jest to przedstawianie jakiegoś pseudo programu na poziomie takiego miasteczka. To zadęcie na miarę ogólnokrajową jest pustosłowiem. Burmistrz dba o bezpieczeństwo? Wydawało się, że to zadanie Policji. Drugie to drogi. Takie gadanie to drogi do nikąd. To jakaś paranoja. Przypominają się czasy "komuny". Ważny czyn, idea nie człowiek. O mieszkańców trzeba zadbać o ich funkcjonowanie, przyjazne środowisko. Tymczasem po poprzedniku zostanie fatalny stan infrastruktury, zapadające się chodniki. Ruina w rynku. Pomyślcie co to za gospodarz, który doprowadził do takiego stanu miasto? Zamiast co roku poprawiać po trochę, doprowadził do ruiny snując jakieś urojenia o przebudowie. Mieszkacie Państwo w domach, mieszkaniach. Co sądzicie o gospodarzu, który całymi latmi nie dbałby o posesję i nagle buduje basen w ogrodzie? Dachówki na jego domu się sypią, kawałk ściany odpadają, naderwane ogrodzenie a tu kopią basen. Wielkie punktowe inwestycje kumulujące ogromne wydatki i skandaliczny stan chodników, Rynku. Handel "z ręki" i tzw. bazar przepędzony z centrum (plac targowy przy Traugutta) na peryferie. Pokażcie mi drugie takie miasto, gdzie tak zrobiono na złość mieskańcom. W każdym mieście szanującym swoich mieszkańców place takie są w samym centrum. Wielkie miasta Kraków. Londyn, Stambuł. Można wyliczać bez końca ale i nasze te wkoło. Komu to służyło? W czyim interesie ptrzepędzono handel? Dlaczego wydawano olbrzymie pieniądze na punktowe kosztowne inwestycje? Dlaczego niszczono drzewostan? Tych pytań jest wiele. Część z nich powinny zadać inne instytucje, Wreszcie jest szansa, że do Myślenic dotrze dobra zmiana.

  10 6 Odpowiedz

Zobacz więcej