Okolice

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

Pcim: KOD zakłócił rozpoczęcie roku szkolnego z udziałem wicepremier Beaty Szydło [WIDEO]

Kilkunastu członków KOD protestowało podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Pcimiu, gdzie pojawiła się wicepremier Beata Szydło. Skandowali m.in. hasła "Wolność! Równość! Demokracja" i "Oddaj kasę za nagrody!"

Dzisiaj wicepremier Beata Szydło wzięła udział w inauguracji roku szkolnego w Pcimiu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi oraz Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II

Podczas uroczystości członkowie KOD skandowali hasła "Wolność! Równość! Demokracja", "Oddaj kasę za nagrody!", "Szkoła dla dzieci - nie dla polityków". Kilkunastu z nich ustawiło się na chodnikach wzdłuż drogi, którą przechodził pochód. Demonstranci trzymali flagi Unii Europejskiej, Polski oraz transparenty z napisem "Żegnaj, szkoło" i zdenerwowane emotikonki.

- Pozwólcie, że na początku zanim powiem do was kilka słów przeproszę was za dorosłych, którzy nie potrafią uszanować waszego święta i zachowują sie jak niegrzeczni. A pani dyrektor przed chwilą powiedziała, że szkoła ma dawać dobre wykształcenie, dobre wychowanie, ale też uczyć grzeczności. Chcemy pozdrowić naszych gości, cieszę się że zaszczyciliście Państwo tą piękną uroczystość, a ja Państwa proszę, żebyście jeszcze sekundę wytrzymali - dzieci rozpoczną rok szkolny, a potem my dorośli będziemy mogli spokojnie ze sobą porozmawiać – podczas swojego przemówienia do zaistniałej sytuacji odniosła się Beata Szydło.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 3 wrz 2018

  Czapki z gazet na łbach...nie trzeba chyba komentować...zniszczyć dzieciom tak ważny dzień to poprostu porażka.

  239 82 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Kto sieje wiatr ten zbiera burzę..... Pamiętacie buczenie pisowców na cmentarzu w Warszawie??
  A swoją drogą protest przy szkole to mogli sobie podarować....

  87 57 Odpowiedz
 • mirek@ 3 wrz 2018

  nie spodziwalem sie takich wydarzen i to w mateczniku pis w powiecie

  72 18 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Co takiego jest w Pcimiu, że już któryś raz władze PiS odwiedzają właśnie tą miejscowość?( Jak nie malowanie, to odbudowa po powodzi, inauguracja roku szkolnego z arcybiskupem itp. )

  69 26 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Dzieciaki powinny im podziękować, że ktoś walczy o ich lepszą przyszłość... poza tym niech wiedzą, że jak ktoś jest "niegrzeczny" to trzeba przeciwko temu protestować.

  76 170 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Mieszka tam wielokrotnie odznaczony bohater wojenny, wzór do naśladowania, dobry mąż oraz ojciec, żywa legenda Bartłomiej Bodzioch... Poczytalbys troszkę...

  30 17 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  W Googlach to mi tylko jakiś piłkarz wyskakuje ale to chyba nie o niego chodzi ...

  16 5 Odpowiedz
 • OKOKI 3 wrz 2018

  He he .Te czapeczki to sobie porobili z wyborczej.

  133 20 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Najlepszy to ten były nauczyciel z ZSTE z wałkiem do malowania i z czapeczką z gazety. Myslenice się wstydzą za Pana!

  149 35 Odpowiedz
 • 3 wrz 2018

  Ale heca. W normalnych warunkach nie byłoby potrzeby, ale w tym chorym państwie dobrze że są mieszkańcy którzy łba nie skulają.

  Brawo KOD, dla równowagi w gminie pisowskich świętych krów! Neutralizowanie PiS trzeba zacząć od takich właśnie bastionów. Tu kuźnia Dyzmów - talentów.

  Oni mają czuć respekt, powinni się bać każdej ukradzionej publicznej złotówki. A przyjechała do Pcimia ta, która sama sobie przyznała nagrodę, bo jak sama stwierdziła - się należało. I po co ona tam przyjechała, Z potrzeby serca, czy w ramach utwierdzania w wierze miernych ale biernych? Nie dowiemy się pewnie. Ale kampania trwa.

  https://m.youtube.com/watch?v=S15iZEnC_TE

  71 145 Odpowiedz
  • 5 wrz 2018

   Czyś ty jest człowieku normalny? Jak masz urodziny lub wigilie czy inne swoje święto czy ktoś Ci się drze nad głową na zasadzie "ziemi dla ziemniaków". Czy jakbyś miał święto swojego dziecka to zaprosisz KOD do okrzyków ?
   I jeszcze mówisz o kradzieży publicznych pieniędzy? Ejjjj a może warto zacząć naprawę świata od siebie ? Jest takie staropolskie powiedzenie, że "złodziej krzyczy najgłośniej".

   Poza tym dlaczego ja mam wrażenie jakby ta grupka pomyliła uroczystości......resortowe? Ciekaw jestem ilu z nich było w starym resorcie, bo robią takie wrażenie.

   34 12 Odpowiedz
 • Artur 3 wrz 2018

  No co jak co, ale szkoły mogłyby pozostać wolne od polityki. Poza tym nie rozumiem fenomenu pokazywania się z byłą Panią Premier. Okoliczności jej "odwołania" chyba nieco bardziej kumatym dały do myślenia i zrozumienia czyj czas w polityce się skończył. Następny etap kariery politycznej obstawiam w Europarlamencie.

  47 32 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Znowu pojawia się artykuł polityczny i znowu gównoburza miedzy szKODnikami a Pisiorami

  26 13 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ehhh...niestety, ale przez takie akcje PiS będzie rządziło 800 lat i cofnie ten kraj o 1000 lat w rozwoju. Opozycja powinna naprawdę zacząć planować swoje działania.

  47 33 Odpowiedz
  • 4 wrz 2018

   Tylko że KOD nie jest opozycją z tej prostej przyczyny, że nie jest partią. A ruchy obywatelskie są potrzebne, skoordynowane bardziej lub mniej. Do kiedy to Polacy dadzą sobie w kaszę dmuchać, nie ważne czy PiS czy inna partia - kontrola społeczna ma być i prawo też.

   34 63 Odpowiedz
   • 4 wrz 2018

    KOD to ormo i ubeki

    93 41 Odpowiedz
    • 4 wrz 2018

     Ciekawe i logiczne jak cholera :-p

     Ale przykład z góry: nie ważne jakim g....m w kogoś rzucasz, chwytaj za to co znajdziesz pod ręką, ważne żeby rzucać. Swoją drogą, przynajmniej TVP Wiadomości mogłyby podnieść poziom przekazu, ale dopóki TVP jest zarządzana przez człowieka PiS to mamy nie kończącą się kampanię i to akurat prezesa podnieca.

     https://m.youtube.com/watch?v=R0frL2OEHZM#searching

     24 50 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 4 wrz 2018

  w relacji na mysleniceitv tego nie zobaczycie :) leci leci kabarecik tacy niegrzeczni ci kodowcy ze ulala dobrze ze dostali upomnienie

  23 8 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Pisowi już grunt pod nogami się pali popełnia błędy .I będą zapamiętani jak komuniści.

  46 84 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Jakie czynnisci zawodowe wykonywała w Pcimiu Beata Szydło?

  56 67 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 wrz 2018

  Szanowni " państwo kodziarze " wykrzykujecie hasło - wolność , równość , demokracja , otóż w demokracji nie ma równości , równość była w komunie , a w demokracji rządzi ten kto wygrał wybory .

  110 28 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ciekawe co miałaby ta Szydło do odpowiedzenia na pytanie dlaczego w Polsce żyje się coraz drożej. I to już nie są insyuacje którymi lubi rzucać PiS... to są już fakty

  http://m.interia.pl/biznes/news,2584458,4141

  http://m.interia.pl/biznes/news,2584436,4141

  36 43 Odpowiedz
 • Bulage 4 wrz 2018

  Nie spodziewałem się że mój nauczyciel fizyki którego naprawdę lubiłem, będzie robił takie akcje.Gdy to zobaczyłem w necie pomyślałem sobie ..... nie zacytuję bo naprawdę Go lubiłem.

  54 26 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ludzie już zapomnieli jak się żyło za komuny teraz chcą powtórki z rozrywki.Pachołki kk

  40 6 Odpowiedz
 • kar war 4 wrz 2018

  A to Pcim to jakieś wielkie miasto że byla premier się stawiła i arcy biskup.
  Ludzie mówią że kościół się nie miesza w politykę.

  27 14 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Tak się robi, tak się robi po.li.tykę.
  Może by tak wysłać Szydło listę szkół w powiecie które jeszcze nie odwiedziła i które pokrzywdzone lub niedostrzeżone poczuć się mogą, z prośbą żeby odwiedzała też po wyborach?

  23 34 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Gdzie była pani premier jak strajkowali niepełnosprawni w sejmie ?
  Wtedy nie znalazła dla nich czasu ! Teraz na agitację polityczną w szkole czas ma.

  33 44 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Proste w Pcimiu 90% ludzi jest za Pisem i tam celuja w glosy wiec gdzies maja inne miejscowosci.

  23 28 Odpowiedz
  • 6 wrz 2018

   Ja nawet nie widzę sensu organizacji wyborów szkoda pieniędzy . przecież wiadomo !!!ludzie będą napierdzielac 4 lata na radnych wójta gminę itd a potem na tych samych ludzi głosują .cały Pcim

   7 1 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ale Was to boli...
  Trzeba było jechać z byłym nauczycielem fizyki i gwizdać.

  35 19 Odpowiedz
  • 4 wrz 2018

   Kiedyś ten nauczyciel był szanowany kilkakrotnie startował na radnego m. Myślenic ze skutkiem negatywnym. Co się to z człowiekiem stanie w wieku podeszłym.

   37 18 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Dziw bierze, że w Pcimiu znajdzie się dwóch kandydatów, a w o wiele większych Myślenicach trzeba by dodać, że tylko. Biedna społeczność, która oddaje miejsce partyjnym politykom tam, gdzie ich być nie powinno.

  Swoją drogą, ciekawie robi się w Pcimiu, gdzie Obajtek zabetonował "swoich" i gdzie jest pełna pisowska obsada na stołeczkach. Zaleca się wprowadzić niezależnych obserwatorów wyborczych w tej gminie, bo wygląda na to że towarzystwo dopracowało się swoich "sposobów" i to jak się robi było testowane od paru kadencji. Jak ta partyjna pajęczyna którą opleciony jest Pcim się ma, czy PiS jest jeszcze w stanie dalej wykorzystywać tą gminę dla rozgrywania własnych interesów - to się okaże.

  28 38 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ehh drogi Panie, Pana czas już minął

  28 13 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ulala, zaprawde? :-D

  7 26 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2018

  Uważajmy, bo z Pcimia ruszy atak pisowski na Myślenice. Ten były nauczyciel fizyki wyprzedza atak. Swoją drogą pomieszali Ci "ormowcy" z KODu szyki i kampanii wyborczej PiSu w szkole wyszły nici. Widok abp. bezcenny.

  15 25 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2018
  Vivaldi napisał/a:

  Czy ś ty jest człowieku normalny? Jak masz urodziny lub wigilie czy inne swoje święto czy ktoś Ci się drze nad głową na zasadzie "ziemi dla ziemniaków". Czy jakbyś miał święto swojego dziecka to zaprosisz KOD do okrzyków ?
  I jeszcze mówisz o kradzieży publicznych pieniędzy? Ejjjj a może warto zacząć naprawę świata od siebie ? Jest takie staropolskie powiedzenie, że "złodziej krzyczy najgłośniej".

  Poza tym dlaczego ja mam wrażenie jakby ta grupka pomyliła uroczystości......resortowe? Ciekaw jestem ilu z nich było w starym resorcie, bo robią takie wrażenie.

  Szkoła jest miejscem publicznym prawem chronionym. To nie urodziny czy wigilia. Premier zamiast pracować, robi kampanię wyborczą, wykorzystując szkołę. PiSowscy działacze kandydaci w wyborach samorządowych też. KOD nie wszedł na teren szkoły czy kościoła. Demonstrował przeciw urzëdującej wicepremier w ramach protestu spontanicznego zgodnie z prawem. Policja była na miejscu i to akceptowała. Dyrdymały moralne o skrzywdzonych dzieciach adresujemy do tych, co ich na to narazili. Siatka dyrektor- była poseł PiSu, wójt PiS, poseł PiS, arcypiskup etc. Zaliczanie członków KOD do komunistów i bezpieki przeczy Twojej inteligencji. Tam jest 80% starej Solidarności. Wspaniali ludzie, którzy walczą o demokrację. Z PiSem bez zasad i popierajæcym ten brak zasad kościołem nie da się inaczej walczyć skutecznie. Brawo KOD.

  19 38 Odpowiedz
  • Beata 5 wrz 2018

   Kolega albo nie odrobił lekcji albo nie chciał jej odrobić.
   W KOD jest stara Solidarność. Większej głupoty jeszcze nie słyszałam. Chyba, że kolega ma na myśli tą część Solidarności oddelegowaną przez służby bezpieczeństwa Kiszczaka? Wtedy się zgodę.

   38 15 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    5 wrz 2018

    Kolega odrobił lekcję, zakładając swego czasu Solidarność. To był tak dawno, że młodzież o tym nie wie, bo w szkole za mało o tym było. Dlatego Kaczyńskiemu, który spał wœwczas, dziś tak łatwo idzie bałamucenie i zmienianie historii pod swego śp. brata, bo pod siebie jeszcze nie czas. Szefem KODu jest Łoziński. Tobie , zapewne ,to nic nie mówi. Doczytaj.

    16 23 Odpowiedz
  • 5 wrz 2018

   Mógłbyś wskazać paru z nich którzy byli w Pcimiu?

   24 7 Odpowiedz
  • 5 wrz 2018

   Kibicu wyjdźmy od definicji. Demokracja to nie jest anarchia. To rządy większości czyli większej części którzy wybrali, reszta niestety musi się dostosować albo lepsze słowo odnaleźć w tym wyborze. W demokracji nie rządzą wszyscy. Na prawdę polecam definicję słowa DEMOKRACJA przeczytać i się nauczyć. Owszem pokrzyczeć nie obraźliwie wolno wszystkim, ale jak to wygląda to już insza inszość.

   Dorzuciłeś też drugie wielkie słowo SOLIDARNOŚĆ. Tak wtedy czyli w 89roku też gdy wygrała demokracja i też większością. Solidarność stała się przez demokrację, czyli wybór większości.

   Jak się ma do tego hasło KOD czyli obrona rzekomej demokracji czyli demokracji mniejszości? Przecież to oksymoron. Podaje sznurek aby było łatwiej zrozumieć trudne słowo :
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Oksymoron

   Weźże się zastanów co ty mówisz, bo mi z samych założeń to się nie skleja?
   Jak można marginalną mniejszością nazwać walkę o demokrację czyli jak to po Twojemu tłumaczyć bo ja nie rozumiem : walka mniejszości o to aby była większością? Ale, że jak skoro większość wybrała inaczej, tzn że jest demokracja i mniejsza demokracja ale wtedy to nie jest demokracja więc o co Wy walczycie? Trochę nie rozumiem tego skrótu KOD na koszulkach i obronę demokracji w 10 osób. Komitet Obrony Demokracji przed.....większością? Kto Wam to wymyślił takie sprzeczności w nazwenictwie? Kijowski we własnej osobie? Nooo to gratuluje pomysłu jak i lidera, przewodnika i przywódcy :-))) Będę wdzięczny za interpretację. Z podstawami i wykładnią jest problem, nietrafiony sposób realizacji np w Pcimiu to potwierdza.....tak to niestety wygląda.

   Zróbmy analizę odpowiedzi:

   WKibic napisał/a:

   Szkoła jest miejscem publicznym prawem chronionym. To nie urodziny czy wigilia.

   jak dla mnie nie ma niczego co powinno być bardziej chronione jak tzw mir domowy czyli urodziny czy wigilia właśnie. Ktoś zaprosił kogoś. Ten przyjął zaproszenie i przyjechał. Podmiot trzeci był zbędny i nie proszony. Ja to odczytuje jako ingerencję. Abusus non tollit usum.

   WKibic napisał/a:

   PiSowscy działacze kandydaci w wyborach samorządowych

   jakbyś nie zauważył jest kampania wyborcza. Jak to się stało, że Was wcześniej lokalnie nie było? Teraz Wam przeszkadza, że ktoś przyjeżdża i przebywa wśród lokalnych społeczności? Niezależnie kim kto jest.

   WKibic napisał/a:

   Zaliczanie członków KOD do komunistów i bezpieki przeczy Twojej inteligencji

   popatrz jak trafnie rozszyfrowałeś przekaz o resorcie......ciekawe dlaczego :-)

   20 3 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  @vivaldi, a trzeba było witać chlebem i solą?
  https://m.youtube.com/watch?v=9rbQhWoy7_U

  zdjecie

  4 23 Odpowiedz
 • Beata 5 wrz 2018

  Gdy tam zobaczyłam nauczycieli z Myślenic w czapkach malarskich to się załamałam, że tak nisko można upaść.

  38 17 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Jednym słowem SZKODNIKI = stare dziady komuchy!

  Nie ma co zwracać uwagi na Waryjatów! Tyle im zostało co kwik świń!

  26 13 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Inicjatywa taka jak choćby KOD broni się sama. Jak bardzo organizacje obywatelskie są nie na rękę partyjnym z PiSu o tym wiemy. KOD, WOSP Owsiaka i inne podobne. Mieszkańcy są coraz bardziej aktywni też w naszym powiecie. KOD powstał po to, żeby się wspólnie bronić przed nadużyciami władzy. W kupie siła. Docenić to co mamy i pilnować tego. Mała promocja przy okazji https://wiadomosci.wp.pl/komitet-obrony-demokracji-kod-6120797236602497

  PiS nazywa protestujących Polaków komunistami? -Buuuhahah, a to gagatki :-D
  zdjecie
  zdjecie

  8 26 Odpowiedz
  • 7 wrz 2018

   Ja dziękuję za waszą obronę skoro nie potraficie obronić się sami przed sobą i swoim liderem. Chyba, że Kijowski w waszej ocenie nie zrobił nic złego :-) samym wam przede wszystkim ? :-)))

   Nie no sorry od takich "przyjaciół" chroń mnie Panie bo z wrogami poradzę sobie sam.

   WKibic napisał/a:

   Demokracja to rządy ludu poprzez przedstawicieli w ramach określonych przez ten lud.

   trochę to spłyciłeś ale pociągnijmy dalej zatem ja na was nie głosowałem i nie określałem ram, a te ramy które prezentujecie nie są moimi ramami. Ergo nikt Wam nie odbiera prawa do rządzenia własnymi ramami we własnej strukturze ale nie daje zgody na rządzenie waszymi ramami w mojej strukturze. Co za tym idzie kompletnie mnie nie obchodzi jak i o co się drzecie ale nie bardzo mi pasuje jak ktoś mi wyje nad moim uchem.

   WKibic napisał/a:

   Jak przedstawiciele owi przekraczają te ramy lud się burzy.

   teraz to znów po spłyceniu mocno rozbudowałeś. Nie nazywaj ludem 10 starszych przedstawicieli jakiegoś obramowania i to nawet mocno trafione słowo, ponieważ wsadzili was w jakieś ramy myślowe i wychodzi z tego szopka. Nie potraficie odróżnić słowa lud od grupki osób, demokracji czyli wybór z większości od ramki mniejszości. O dobrym smaku i kultury gdzie i kiedy tupać nogami już nie wspomnę.

   WKibic napisał/a:

   Podstawą demokracji jest zagwarantowanie praw mniejszości, bo zawsze mniejszością można zostać. KOD powstał, bo te reguły zostały złamane.

   nooo własnie, staliście się mniejszością i zachowujecie się jak dziecko któremu cukierka zabrano a do tego włożyło palec do drzwi i jak sobie przypomni, że go boli to tupie nogami.

   WKibic napisał/a:

   Obowiązkiem obywatela jest protestować.

   to jest ta konstytucja wg KOD ? To ja protestuje przed ugrupowaniami których liderzy zachowują się jak Kijowski.

   WKibic napisał/a:

   Z Kuronia, Michnika i innych w komunię też drwiono.

   a jak wygrała Solidarność wybrana demokratyczną większością w 89roku to nikt z niej nie drwił tylko resort z nią walczył i nadal z większością walczy do tej pory.....jak widać z resztą.

   I teraz wisienka na torcie. Odnosisz się ciągle do Solidarności, starych czasów, ich obrony. Zerknij w link, popatrz na datę, 2013rok artykułu.
   https://biznes.interia.pl/raport/kryzys_finansowy/news/zerujac-na-panstwie,1938533,5434
   Gdzie byliście wtedy? Co zrobiliście wtedy? Przecież żyłeś w tym okresie. Byłeś w innych ramach, że nie interweniowałeś tupaniem? Wtedy miałeś prawo i obowiązek protestowania a tego nie robiłeś? Dlaczego? Siedziałeś w ciepełku resortu czy innym puchu miodem ociekającym? Dlaczego dzisiaj się wydzierasz skoro na większości nie robi to darcie wrażenia? Przypominam i zwracam uwagę TO NIE JEST AKTUALNY ARTYKUŁ ale zostało to zauważone i opisane już wcześniej.

   17 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2018

  Demokracja to rządy ludu poprzez przedstawicieli w ramach określonych przez ten lud. Jak przedstawiciele owi przekraczają te ramy lud się burzy. Podstawą demokracji jest zagwarantowanie praw mniejszości, bo zawsze mniejszością można zostać. KOD powstał, bo te reguły zostały złamane. Gdyby mniejszość nie reagowała na to, mielibyśmy dyktaturę. Obowiązkiem obywatela jest protestować. Demokracja prawo do protestu gwarantuje. Obywatelskie nieposłuszeństwo. Z Kuronia, Michnika i innych w komunię też drwiono. Prekursorzy nie znajduje uznania. Z KODu w Pcimiu zrobiono komunistów i esbeków, bo tak *****izja i PiS chcą. Szydło grozi Trybunał Stanu, Dudzie też. Obywatele mają prawo do jej bojkotowania. Obecność abp. to wstyd dla KK. Nie szukaj oksymoronów. To bardzo proste.

  15 27 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Nie będzie mniejszość ustalała prawa większości bo to już nie jest demokracja. Większość wybrała i zmienia zasady. Ma do tego prawo i mandat demokratyczny. Nikt praw podstawowych mniejszości nie odbiera a wręcz przeciwnie. Chodzą sobie i krzyczą. Nikt ich nie pałuje więc niech się cieszą, że nie osoba taka jak Schetyna stoi za MSWiA. Wtedy by się nie odważyli protestować bo ze zdjęć widać kto tam występuje.

   17 9 Odpowiedz
   • Brak zdjęcia
    6 wrz 2018

    Przepraszam za polską szkołę, że tak podstawowej wiedzy Cię nie nauczyła. Od Prezydenta w dół obecnie rządzący wbrew wszystkim demokratom to głoszą. PiS wygrał wybory i PiS może robić wszystko. Do tego dochodzi prostacka rozkosz z dorwania się do władzy. Wejścia na salony. Słoma z butów wychodzi. Euforia ta jest wręcz zwierzęca. W ludzi jakby diabeł wskoczył. za 5oo+ Kaczyński zrobił fanatyków z przyzwoitych dotąd sąsiadów, krewnych, znajomych. Oczom nie wierzę. Diabeł miesza. Przykre, ale z udziałem akceptujących to księży w większości. Od zachłyśnięcia można się udławić. Tego Wam nie życzę, ale opamiętania tak.

    7 17 Odpowiedz
 • Beata 6 wrz 2018

  Prawidłowo, że robi to co obiecywał w 2015. Tylko się cieszyć, że wreszcie po 92 roku jakaś koalicja nie tylko obiecuje ale i spełnia obietnice. Pierwszy próbował to robić rząd Olszewskiego ale chyba wszyscy wiemy jak się to skończyło, gdy miały wypłynąć personalia konfidentów esbeckich?

  23 12 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Co obiecal to zrobil? Czytasz w ogole to co piszesz? Chyba nie. 500 plus mial byc na kazde dziecko jak to dumnie mowil a skoczylo sie jak? Kwota wolna od podatku? Tak, ktora dotyczy 0.5 % spoleczenstwa. Podwyzka emerytur? Tak 1 zl. Brak podadku od emeryrury? Nie bo Pis glosowal za podatkiem w tym Twoj ulubieniec posel. Mozna tak wymieniac dalej ale Tobie i tak to nic nie da bo jestes zaslepiona bajka pt. Prawo i Sprawiedliwosc.

  8 18 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   Ja w przeciwieństwie do Ciebie patrzę od góry nie od dołu. Sądy, Prokuratura, TK, Sądy Powszechne, KRS, SN, walka z gadzinówką typu TVN, GW. Wreszcie ekstradycja mózgu FOZZ z USA, i proces, który pokaże jak łupiono Polskę od lat 90tych. To są najważniejsze cele. Na resztę przyjdzie czas. Spokojna głowa. By zrobić coś konkretnego należy zabrać się za podstawy a podstawy są w najwyższych instancjach sądów i trybunałach. TS to martwy element, którego także jest potrzeba uruchomienia, by wreszcie działał.
   Bez tego każda zmiana jest tylko pudrowaniem i lukrowaniem kupy.
   Do tej pory sądy cieszyły się 2% zaufaniem publicznym czyli w granicach błędu statystycznego.
   Naprawa państwa po prawie 30 latach jego psucia nie trwa 4 lata. Potrzeba na to minimum 2 kadencje takich jak obecnie rządów a wszystko będzie robione od góry by wreszcie sięgnąć dołu.

   KODdziarze to oszołomstwo i większość wyborców dobrze to wie. Pracują oni obecnie na korzyść pisu i dobrze. To biedni intelektualnie ludzie, którzy nawet nie zdają sobie z tego sprawy.

   35 11 Odpowiedz
 • 7 wrz 2018

  @Vivaldi, artykuł ok, kryzys koncepcji państwa dało się zauważyć już wtedy. PO nie umiało bądź nie chciało tego naprawiać lub zmieniać. Zaś PiS idzie w kierunku zupełnego psucia wszystkiego; teraz wspomniane sprzeczności i mankamenty są widoczne a nawet wykorzystywane dla zdobycia politycznego monopolu przez jedną partię. Za PO nie było anarchii do tego stopnia jak teraz. Mamy w zasadzie prawny dualizm i tendencje do upartyjnienia wszystkiego co żywe i martwe. Polityka zaczyna coraz bardziej wdzierać się w życie zwykłego Kowalskiego.

  Nie podobają Ci się protesty? - To co ma byc? Masz wrażenie, że PiS chce rozmawiać z ludźmi, dyskutować o zmianach? Jak zdelegalizują protesty, wnet będziemy mieli wojnę domową. Tak antyspołeczny kierunek zmian po prostu kłóci się z oczekiwaniami i.. życiem w tym kraju na co dzień. Na razie przekupiony 500+, do czasu..

  Kijowski chciał zarobić na KOD? - Mógł chcieć. Ale zrobiono coś z tym? - Zobacz, że natychmiastowe odwołanie Kijowskiego z KOD. Przyjrzyj się teraz temu w jaki sposób PiS obraca publicznymi pieniędzmi. I co, gdzie odwołania, śledztwa, komisje?
  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  3 8 Odpowiedz
  • 8 wrz 2018

   dwa sprzeczne zdania, KOD sporo nie rozumie w swoich hasłach, jak demokracja dla KODu to rządy mniejszości, czy konstytucyjny obowiązek do darcia się nad uchem. Nie masz nic swojego we własnych wypowiedziach : użyłem stwierdzenia, że demokracja to nie anarchia a już użyłeś symboliki przeciwstawnej, że teraz jest większa anarchia jak za PO. Chłopie słów nie rozumiesz których używasz. Przecież wielu krzyczy, że PiS to dyktatura a Ty o anarchii? Weź jakoś usystematyzuj. No chyba, że wiedzę i hasła czerpiesz z memów na demotywatorach :-))) nieee no bez jaj.

   prywatnie napisał/a:

   Na razie przekupiony 500+, do czasu..

   nie wiem jak Ty ale ja nie biorę 500+ mnie ogólnie ciężko kupić w przeciwieństwie do KODowców dziwnie powiązanych z Sorosem. Art długi ale polecam dla zrozumienia struktur KOD. Przedstawili Wam taką budowę tej organizacji? Czy inną wycierając sobie buty flagą dawnej Solidarności?
   https://wolna-polska.pl/wiadomosci/jak-ludzie-sorosa-stworzyli-pierwszy-kod-2016-01
   teraz porównaj wiek tutejszych i nie tylko KODowców z latami opisanymi w artykule. Sporo zbieżności. I sporo rozbieżności w tym o czym KOD krzyczy. Takie dymienie aby tylko dymić. Cel? Aaaaa powiemy, że o demokracji ale jak o demokracji skoro KOD to promil mniejszości? Tego kompletnie nie rozumiem.

   prywatnie napisał/a:

   Przyjrzyj się teraz temu w jaki sposób PiS obraca publicznymi pieniędzmi. I co, gdzie odwołania, śledztwa, komisje?

   a wpuścisz PiS i NiK do wodociągów? Mi na ten przykład nie pasują lokalnie ceny wody i to od kilku lat. Można by się przyglądnąć sprawie zaczynając od lokalnych pralni ekonomicznych.....yyyy....ups ekologicznych.

   Klikanie przeszło na memy z internetu ? Ja pasuje - nie mój poziom. Ściągniesz mnie do takiego poziomu a potem wykończysz doświadczeniem :-)

   9 4 Odpowiedz
   • 8 wrz 2018

    Dziwnie bardzo koncentrujesz się na KOD, a posunięć siły sprawczej polskiej polityki w tym momencie nie oceniasz. Widzisz reakcje, nie biorąc pod uwagę sprawcy. Czy to tak, jakby oceniac kobietę która zraniła napastnika usiłującego ją wykorzystać? Dyktatury raczej nie będzie, ale to właśnie m.in. dzięki oporowi. Oporowi KOD i wielu innych organizacji, ale też znanych artystów i zwykłych ludzi. Nie miejsce na wymienienie tu wszystkich organizacji broniących praw człowieka i niezależności sądów.

    Ten link który wklejasz do czegoś nie wiadomo skąd, jak domniemywam redagowanego przez narodowców - cholera wie, może nawet proruskiego - mogłeś sobie jednak darować ;-p.
    Ale wracając do głównego wątku - dyktatury nie będzie. Teraz poszukaj analiz obecnego stanu systemu prawnego w Polsce, stanu armii, sytuacji w sądownictwie i itp. Tylko nie tych nadmuchanych prawicowych - chodzi o rzetelne analizy oparte nie na insyuacjach, tylko podające fakty.
    Zanim na przyszły raz przytoczysz coś nie wiadomo skąd, krytykującego po rosyjskiej linii propagandowej UE, ONZ czy cokolwiek Zachodniego: daj sobie czas na trochę refleksji jak zmieniła się pozycja Polski: od sowieckiej zależności, szarości i izolacji za "żelazną kurtyną" do udziału w Unii Europejskiej, otwartych granic, swobody i wolności. Poziom życia nieporównywalny.. Tak oczywiste, jak powietrze i dlatego docenilibyśmy gdyby się skończyło.

    A na koniec felieton, pasujący jak ulał do wątku: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,22133260,polska-nie-jest-prl-em-ani-bialorusia-i-najpewniej-nie-bedzie.html

    4 8 Odpowiedz
    • 8 wrz 2018

     a to dlatego, że nie za bardzo jest po mojemu jak ktoś mi się na podwórku drze do ucha, ktoś na kogo nie głosowałem demokratycznie. To to słowo którego KOD nie rozumie, więc jak nie rozumie to w mniejszości się drze, że obronią większości. Pytam ....jakiej większości skoro ta już wybrała i nie był to KOD?

     prywatnie napisał/a:

     Czy to tak, jakby oceniac kobietę która zraniła napastnika usiłującego ją wykorzystać? Dyktatury raczej nie będzie, ale to właśnie m.in. dzięki oporowi. Oporowi KOD i wielu innych organizacji, ale też znanych artystów i zwykłych ludzi.

     mam pytanie czy nie czujecie się w KODzie nie tyle wykorzystani co wręcz wyruchani (przepraszam ale to bardziej odpowiednie słowo) i porzuceni tyle, że przez samych siebie z Waszym liderem na czele? Trudno Was odbierać poważnie. Juz tłumaczę : słaby przykład dałeś z tymi kobietami, bo jak przyszło o nie głosować za ustawą to akurat was brakło w dzień głosowania a przypomnę projekt był z waszej strony. To jak to z tymi wykorzystanymi kobietami będzie? Kto je wykorzystał?

     Co do znanych artystów. Wiesz, że na każdej szerokości geograficznej artysta, nazwisko, celebryta jest dobierany dla uwiarygodnienia własnych dążeń. Coś na zasadzie jak Janusz patrzy w TV i mówi : "oooo tego gościa znam z filmu - to musi być jakaś ważna sprawa skoro koło nich stoi", klasyczny numer na artystę dla podniesienia rangi i powagi w istocie byle czego. Z resztą popatrz tutaj ze szczególną uwagą na punkt 7.

     https://wolnosc24.pl/2017/07/22/poznajcie-lewacki-przepis-na-podpalenie-polski-16-punktow-instrukcji-jak-zorganizowac-majdan/

     ......wiem wiem zaraz napiszesz, że źródło znów nie sprawdzone. Nie no jasne. Nie ma to jak memy z demotywatorów które wstawiłeś. Możesz mi wyjaśnić co znowu robi w tym temacie Soros podobnie jak w temacie KODu??? Dziwny zbieg okoliczności, pewnie znów przechodził przypadkiem, podobnie jak w KODzie. Abstrah ującąc od aktorów. Dziwni ludzie się u was wyżej kręcą, powiedziałbym dziwnie szemrani. Niech się z wami zaznajamia kto chce - w końcu mamy demokrację :-) - ale lepiej KOD omijać, a za wasze ratowanie z szemranymi ludźmi ja dziekuję. Mnie lepiej nie ratujcie, bardzo o to proszę :-))) .....bo jeszcze mnie "uratujecie" jak w sejmie te kobiety wykorzystane. Te przyjemności i wykorzystywania zostawcie sobie dla siebie a najlepiej między sobą.
     Zapytasz dlaczego szemrani ludzie? Zostawmy Sorosa na boku, bo tu to wiadomo. Sam się podpisałeś a mianowicie dajesz link za gazeta.pl a właścicielem gazeta.pl jest agora podobnie jak gazety wyborczej, chyba nikomu nie trzeba wyjaśniać kto stoi za agorą.......i Ty śmiesz coś o prorosyjskiej mówić??? Czyli powiedz mi jak się wytłumaczysz się z Jerzego Urbana vs. Solidarność skoro jednym i drugim się podpierasz? Nie za dużo tej rozdwojonej jaźni? Ja was kompletnie nie ogarniam. Jakie macie ideały cytując za agorą?

     Mam propozycje : jest was z 15 sztuk więc weźcie sobie chodźcie drzeć się na zmianę u siebie. Wyjdzie nie częściej niż 2x w miesiącu u każdego. Tyle to dacie rade wytrzymać :-)))

     10 3 Odpowiedz
 • 7 wrz 2018

  @Vivaldi, artykuł ok, kryzys koncepcji państwa dało się zauważyć już wtedy. PO nie umiało bądź nie chciało tego naprawiać lub zmieniać. Zaś PiS idzie w kierunku zupełnego psucia wszystkiego; teraz wspomniane sprzeczności i mankamenty są widoczne a nawet wykorzystywane dla zdobycia politycznego monopolu przez jedną partię. Za PO nie było anarchii do tego stopnia jak teraz. Mamy w zasadzie prawny dualizm i tendencje do upartyjnienia wszystkiego co żywe i martwe. Polityka zaczyna coraz bardziej wdzierać się w życie zwykłego Kowalskiego.

  Nie podobają Ci się protesty? - To co ma byc? Masz wrażenie, że PiS chce rozmawiać z ludźmi, dyskutować o zmianach? Jak zdelegalizują protesty, wnet będziemy mieli wojnę domową. Tak antyspołeczny kierunek zmian po prostu kłóci się z oczekiwaniami i.. życiem w tym kraju na co dzień. Na razie lud przekupiony 500+, do czasu..

  Kijowski chciał zarobić na KOD? - Mógł chcieć. Ale zrobiono coś z tym? - Zobacz, że natychmiastowe odwołanie Kijowskiego z KOD. Przyjrzyj się teraz temu w jaki sposób PiS obraca publicznymi pieniędzmi. I co, gdzie odwołania, śledztwa, komisje? Parę wrzutek ku refleksji
  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  zdjecie

  3 9 Odpowiedz
 • 8 wrz 2018

  Szydło w Szczecinku: https://m.youtube.com/watch?v=yppRxT2ZE6s

  @Vivaldi, coś się nie dogadamy.. mniejsza z tym, świat toczy się dalej; pewnie nie zrozumiała by Cię 1 osba na 100, albo i nikt. Ale już skoro piszesz o "wydzieraniu" się KODu jako czymś co Ci przeszkadza, to wyobraź sobie co musieli znosić mieszkańcy krakowskiego przedmieścia w związku z cyrkiem jakim były miesięcznice smoleńskie a wcześniej bitwa o krzyż. Tego już nie pamiętasz? No to Ci przypomnę http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Bitwa_o_krzy%C5%BC_(2010 )
  Przy tym wszystkim protesty KOD to pełna kulturka. Nie należę do KOD, nigdy nie należałem też do jakiejkolwiek partii. Co mnie interesuje to stan, który nie dawałby żadnej partii długich rządów i to, żeby Polacy nie byli zakładnikami jakiejkolwiek partii. Niech wpływ przeciętnego Kowalskiego na państwo będzie coraz większy.

  Wspominasz o Agorze, co tak złego jest w tym wydawnictwie, no oświeć mnie. Tu jest charakterystyka. https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Agora_(przedsi%C4%99biorstwo )
  Jakieś insyuacje, teorie spiskowe, no dajesz ;-p.

  I oczywiście znów winny Soros, odwieczny wróg Putina i od jakiegoś czasu nielubiany też przez PiS http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/976467,george-soros-rzadzi-polskimi-organizacjami-pozarzadowymi.html

  A ten link, który zamieściłeś jeszcze bardziej utwierdzać tylko może w przekonaniu, kto wszczepiał Ci idee do głowy. Przykro mi tylko będzie stwierdzić, że w moich oczach przestałeś być nie tylko Europejczykiem, ale i Polakiem. Adios.

  5 12 Odpowiedz
  • Beata 9 wrz 2018

   Ale oczywiście prowokatorów Platformy już pominąłeś. Ot takie wybiórcze prawdy nam ogłaszasz.
   Może przypomnijmy sobie pierwszego prowokatora Hadacza. Dopóki się nie pojawił dochodziło jedynie do plucia po modlących się ludziach. Straż Miejska i Policja nie reagowała na wyzwiska kierowane w modlących bo rządzący na to pozwalali a wręcz sami nakręcali spiralę nienawiści.
   Zginęła setka ludzi a rząd chciał by w ekspresowym czasie przejść do porządku dziennego. To cię nie oburzało?

   prywatnie napisał/a:

   Nie należę do KOD, nigdy nie należałem też do jakiejkolwiek partii. Co mnie interesuje to stan, który nie dawałby żadnej partii długich rządów i to, żeby Polacy nie byli zakładnikami jakiejkolwiek partii. Niech wpływ przeciętnego Kowalskiego na państwo będzie coraz większy.

   To skoro jesteś za odcementowaniem sceny politycznej ze złogów, które rządzą prawie 30 lat w różnych konfiguracjach i pod różnymi zmieniającymi się nazwami, rozpoczynając od KLD, to o co Ci chodzi? PiS ci przeszkadza, bo zdobył większość i pierwszy raz od tego czasu rządzi mając stabilną większość?
   Coś się to wszystko u Ciebie kupy nie trzyma.

   9 6 Odpowiedz
 • 9 wrz 2018

  SZ'kod'NIKI w swym waryjackim kwiku krzyczą PROSTYTUCJA albo KORUPCJA :)

  17 7 Odpowiedz
 • 9 wrz 2018

  I tyle w sprawie: https://mobile.natemat.pl/65065,prowokator-karierowicz-manifestant-na-zlecenie-kim-jest-andrzej-hadacz
  Kończę ten wątek, bo robi się nudny. Wnioski: nie ma niczego czego już nie było; Polska demokracja się obroni bo ona jest w głowach; KOD ma swoją rolę i brawo za kontrę PiS w Pcimiu. "Niby nic, a tak to sie zaczeło, niby nic, zwyczajne pa pa pa..."

  4 17 Odpowiedz
  • Beata 10 wrz 2018

   Jest pewna zależność. Oszołomy ciągną do oszołomów i nic tego nie zmieni ;)

   https://youtu.be/Aswr-JksIQw

   Zrobiono mu wielką krzywdę, ale co się dziwić gdy obecnie tych dwóch biednych chłopców z protestu w Sejmie Platforma wykorzystuje do swojej kampanii dając im miejsca na listach?

   https://youtu.be/9Jb62VhGEWM

   Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę ale Platforma przegrała wybory do Sejmu tylko dlatego, że Andrzej Hadacz nie zaangażował się w kampanię [śmiech]. To na tego typu oszołomstwie stoi Platforma Obywatelska?

   https://youtu.be/uRIHux9-ckc

   Nie wklejaj wiadomości przetwarzanych przez portale. Naucz się słuchać źródeł i sam wyciągać wnioski. Chyba, że nie potrafisz?

   9 4 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  rozejdźmy się w pokoju nie prowokując krzyków. Z mojej strony prośba która ponowię : PROSZĘ !!! mnie nie ratujcie. Od takich przyjaciół Boże chroń, bo z wrogami sobie poradzę.

  A co do linku druga wtopa jaką zaliczyłeś :-))) pewnie nie pierwsza i nie ostatnia - a myślę, że zdajesz sobie sprawę kto jest właścicielem natemat.pl (dla innych : Tomasz Lis i wszystko jasne) a całość portalu i jego tematy kręcą się w podobnm tonie jak z waszym "liderem" :-))) nooo to "poważne" źródło informacji :-)))
  https://wmeritum.pl/mateusz-kijowski-udzielil-rozpaczliwego-wywiadu-dla-natemat-pl-byly-lider-kod-dramatycznej-sytuacji-finansowej-ktos-przywozi-mi-zakupy-spozywcze/211221

  Ty oooo mam pomysł i robotę dla Was : nie uratowalibyście Kijowskiego? Chłop się spalił w jego małej prywatnej wykrzyczanej demokracji domowej. Nie pokrzyczelibyście u niego w mieszkaniu : wolność, równość, demokracja :-))) myślisz, że zrozumiałby co krzyczycie i czy rozumiał jak krzyczał z wami ?
  To tak w tematyce podawanych linków przez Ciebie, jeden mniej wiarygodny od drugiego a całość z wami na czele dość komicznie wygląda.

  prywatnie napisał/a:

  A ten link, który zamieściłeś jeszcze bardziej utwierdzać tylko może w przekonaniu, kto wszczepiał Ci idee do głowy. Przykro mi tylko będzie stwierdzić, że w moich oczach przestałeś być nie tylko Europejczykiem, ale i Polakiem. Adios.

  na pewno idei nie czerpałem z tych samych źródeł co Ty i za to jestem rodzicom wdzięczny : Bóg, Honor, Ojczyzna. Dla Ciebie z tego co użyłeś w kolejności jesteś Europejczykiem. Słuchaj czy mógłbyś w tej hierarchii która sam podałeś spakować się z kolegami z KODu i przeprowadzić do Niemiec lub Francji? Jak byś się darł tak w którymkolwiek mieście to uspokoili by Cię bez wazeliny ciemnoskórzy tez Europejczycy z długimi....kijami. A Twojego dupska nie uratowaliby twoi europejscy przyjaciele z powodu proeuropejskiej poprawności politycznej. Obecnie wieczorem już nie pospacerujesz po Monachium, Stuttgardzie, czy Malme w Szwecji. A jak byś Europejczyku widział Wiedeń 10lat temu a obecnie to byś przestał pierdoły o Europie opowiadać. Obecnie w Wiedniu np w X Bezirku (o XV szkoda gadać bo już 10 lat temu było słabo) jest brud, smród i ubóstwo. Chcesz mi też powiedzieć, że Ci sami biali i wykształceni "Europejczycy" co dzisiaj głośno krzyczą aby uczyć się od Polski jak walczyć z karuzelami VATowskimi nie wiedzieli dokąd wyjeżdżają cysterny z olejem opałowym bez VATu i akcyzy skoro wzięli za nie kasę w gotówce? Ci sami którzy potrafią znaleźć 1 worek z nieposortowanymi śmieciami u siebie a zdziwieni któż to mógł wysyłać ciężarówki śmieci do Polski? Ohhhh jakież to nie etyczne i nie ekologiczne a jakież nie demokratyczne we wspólnej Europie.....i nikt o tym nie wiedział? A zainteresuj się tematem wysyłki "brudnego" prądu z elektrowni wiatrowych i wielkiego larum kiedy my i Czesi założyliśmy dławiki na sieci energetyczne z Niemiec. Nie mam nic przecie Europie ale przeciw takim "Europejczykom" jak oni i ty już tak. Nie ma na to mojej zgody. Weźcie wy się spakujcie i zamieszkajcie w osobnej Europie, najlepiej bezludnej. Przynajmniej wam pomysłów nie zabraknie jakby tu jeden drugiego wyr....chać.
  .......wdrażać szczytne idee zacznij od siebie, najlepiej bardzo blisko siebie, te najprostsze na początek. Proponuje zacząć od najprostszej formy, od dekalogu. To tylko 10 punktów.

  7 3 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   12 wrz 2018

   Nie szafujmy tym Bóg Honor Ojczyzna. Żyjemy tu i teraz. Skazani jesteśmy na siebie. Nie wyganiajmy z Polski inaczej myślących. Nie straszmy Europą i uchodźcami. Na Europę jesteśmy zdani, tak jak na siebie nawzajem. Trzeba w tej Europie się umieć znaleźć , Europie z całym bagażem nabrzmiałych problemów. Solidarności międzyludzkiej, której nam brak wobec siebie, zaczyna nam brakować wobec Europy. I , proszę, nie zamartwiajmy się problemami Wiednia, Monachium etc. Oni sobie poradzą. U nas uchodźców niby nie ma, na dekalogu niby wychowani, a tu gwałt okrutny, tu morderstwo, tu zuchwała kradzież, tam dantejskie sceny w rodzinach etc. I nie robią tego ciemnoskórzy Europejczycy. do dekalogu to odeślij całą zjednoczoną prawicę i większość popierającego ją duchowieństwa. Narodowy, egoistyczny katolicyzm, okopy świętej Trójcy, zapyziałość, płytkość religijna, ksenofobia, nieuzasadniona duma z naszej głupoty i niezwykłości, obłuda, nadużywanie symboli religijnych do niecnych celów, wykorzystywanie religii do polityki wbrew dekalogowi. Zacznij od siebie. Przemodeluj swoje na dekalogu niby oparte wnętrze.

   3 5 Odpowiedz
 • 11 wrz 2018

  Nie bez powodu Pcim to Pcim
  Centrum polityczne 4 RP

  3 3 Odpowiedz

Zobacz więcej