Wybory Samorządowe 2018: Grażyna Ambroży kandyduje na burmistrza Myślenic. Co proponuje?
Grażyna Ambroży z Komitetu Wyborczego Wyborców Bez Układów jako pierwsza kobieta w historii Myślenic kandyduje na stanowisko burmistrza miasta i gminy
Zdecydowałam się kandydować ponieważ uważam, że Myślenicom potrzebna jest kobieca ręka, która połączy mądre zarządzanie z wrażliwością na ludzką krzywdę. Uważam, że gminie potrzebne są zmiany, a tylko my te zmiany gwarantujemy. Oni wszyscy już byli. My wnosimy świeżość i zaangażowanie – mówiła podczas dzisiejszej prezentacji.
Nie przedstawiła programu, ale zapowiedziała, że skupi się w nim przede wszystkim na sołectwach, zagwarantuje transparentność urzędu i utworzy radę młodzieżową i radę seniorów.
Grażyna Ambroży urodziła się w Krakowie, długoletnia mieszkanka Myślenic - Górnego Przedmieścia, a obecnie Osieczan. Jest absolwentką AGH w Krakowie - geodetą i od ponad 20 lat pracuje w jednostkach samorządowych, a obecnie w Starostwie Powiatowym w Myślenicach w Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru. Ma 45 lat jak mówi jest szczęśliwą żoną i matką dwójki dzieci. Nigdy nie należała do żadnej partii politycznej.
Na Rynku w Myślenicach razem z Grażyną Ambroży pojawili się kandydaci na Radnych z ramienia KWW Bez Układów.
To trzecia kandydatka ubiegająca się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Myślenice. W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (KWW Macieja Ostrowskiego), a następnie poseł PiS Jarosław Szlachetka.
Program kandydatki na Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Grażyny Ambroży:
Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i Gminy
- Upublicznienie rejestru zawieranych umów w gminie i jednostkach gminnych, co pozwoli na wprowadzenie przejrzystości w finansach publicznych.
- Organizowanie częstych nieformalnych spotkań z Burmistrzem i Radnymi (Otwarty Urząd).
- Konsultowanie z mieszkańcami ważnych i bezpośrednio ich dotyczących inwestycji.
- Stopniowe oddłużanie Gminy i dążenie do zrównoważonego budżetu.
Mieszkańcy w życiu Gminy
- Powołanie Rady Młodzieżowej i Senioralnej przy Radzie Miasta i Gminy co pozwoli seniorom i młodym ludziom na aktywne uczestnictwo w życiu gminy.
- Zwiększenie środków do dyspozycji Rad Sołeckich i Sołtysów oraz zwiększenie roli Sołtysa
jako osoby integrującej lokalne środowisko.
- Wspieranie lokalnych przedsiębiorców poprzez zintensyfikowanie współpracy oraz pomoc w zdobywaniu środków na nową działalność gospodarczą.
- Doskonalenie idei budżetu obywatelskiego przez stworzenie stałego opartego o proste i przejrzyste kryteria regulaminu, który ma zachęcać do partycypacji w wydatkach Gminy i nie powielać zadań własnych Gminy.
- Wspomaganie Stowarzyszeń aktywnie działających na obszarach wiejskich.
Edukacja i kultura w Gminie
- Zwiększenie ilości świetlic na obszarach wiejskich - „świetlica w każdej wsi”.
- Rozwój potencjału naukowego będzie priorytetem „bo dobra edukacja jest kluczem do lepszej przyszłości” w związku z tym rozwój naukowy i edukacyjny wśród uczniów będzie stawiany na równi ze sportem i kulturą.
- Zwiększenie współpracy Gminy z twórcami, artystami i naukowcami.
- Zwiększenie dostępności pomocy psychologiczno - pedagogicznej w szkołach gminnych.
Zdrowie i ekologia
- Znoszenie barier dla osób z niepełnosprawnością.
- Promocja projektów pro-zdrowotnych skierowanych do wszystkich grup wiekowych.
- Czyste powietrze w Gminie Myślenice – promocja wymiany pieców niskiej jakości, edukacja ekologiczna, zwiększenie zieleni w terenach mocno zabudowanych poprzez wspieranie takich inicjatyw i partycypacja w ich realizacji.
- Poprawa czystości ulic i terenów rekreacyjnych jako wizytówki miasta wpływających na komfort życia i dobre samopoczucie mieszkańców oraz bezpieczeństwo najmłodszych.
- Przygotowanie propozycji kierunków zadań do realizacji przez podmioty pozarządowe z zakresu rehabilitacji i integracji społecznej osób niepełnosprawnych.
Poprawa jakości życia w mieście i gminie
- Rozwiązywanie drobnych problemów dnia codziennego które utrudniają życie mieszkańców, a są nie zauważane przez włodarzy gminy czy służby im podległe.
- Budowa parkingów w centrum miasta przy współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
- Zracjonalizowanie opłat za wodę i ścieki celem uniknięcia kolejnych podwyżek opłat i abonamentu oraz wyeliminowanie strat które mają duży wpływ na kalkulacje cen wody.
- Gruntowna zmiana sposobu zarządzania w spółce MZWiK mająca na celu poprawię kontaktu i obsługi mieszkańców.
- Dbanie o walory turystyczne i rekreacyjne Gminy poprzez poprawę infrastruktury (przywrócenie funkcjonalności np. Górnego Jazu jako centrum rekreacyjnego, poprawa i modernizacja szlaków turystycznych i krajobrazowych)
- Poprawa oświetlenia na terenie gminy z dużym naciskiem na sołectwa wraz z poprawą bezpieczeństwa na drogach (chodniki , oświetlone przejścia dla pieszych).
- Stworzenie kompleksowego programu zajmującego się udomowionymi zwierzętami w Gminie (chipowanie, sterylizacja i usystematyzowanie oraz od anonimizowanie opiekunów zwierząt).
Kandydatów można zgłaszać do 26 września
Zgodnie z kalendarzem wyborczym do północy 26 września można zgłaszać kandydatów na wójtów i burmistrzów.
Kampania wyborcza potrwa do 19 października, do północy. Wybory samorządowe 2018 odbędą się w niedzielę, 21 października.
Podobają Ci się nasze artykuły?
Dzięki Twojemu wsparciu możemy poruszać tematy, które są istotne dla Ciebie i Twoich sąsiadów. Zabierz nas na wirtualną kawę – nawet najmniejszy gest ma znaczenie.