Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

Wybory Samorządowe 2018: Poznaj kandydatów na radnych w twojej miejscowości

Państwowa Komisja Wyborcza podała pełny spis kandydatów na radnych gminnych i powiatowych. Sprawdź kto kandyduje w twoim okręgu wyborczym

Burmistrzów, wójtów, radnych powiatowych, do Sejmik Wojewódzkiego i gminnych wybierać będziemy 21 października od godz. 7 do 21.

Do rad miast i gmin w sumie ubiega się 539 kandydatów wśród których znajdują się 223 kobiety i 316 mężczyzn, natomiast do rady powiatu startuje 156 osób. Najwięcej chętnych (75) na stanowisko radnego odnotowano w gminie Myślenice.

W gminie Myślenice jako jedynej radnych wybierać będziemy w wyborach proporcjonalnych, a jej obszar został podzielony na 3 okręgi (miasto – 8 mandatów, tereny wiejskie kolejno 5 i 8 mandatów).

W pozostałych gminach powiatu myślenickiego radnych będziemy wybierać w okręgach jednomandatowych. Te gminy podzielone zostały na okręgi, a z każdego z nich kandydatom przysługuje jeden mandat. Zwycięzca w danym okręgu bierze wszystko - a do rady dostanie się kandydat na którego oddana zostanie największa liczba głosów.

Weźmiesz udział w wyborach samorządowych 2018?

 • tak tak 79%
 • nie nie 14%
 • nie wiem nie wiem 8%
 • Głosów: 2490

Kandydaci do rad miast i gmin:

GMINA MYŚLENICE została podzielona na 3 okręgi których o krzesła radnych miejskich rywalizować będzie 75 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 34 305.

Kto zostanie burmistrzem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA SUŁKOWICE została podzielona na 15 okręgów w której o krzesła radnych miejskich rywalizować będzie 37 kandydatów z 6 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 11 560.

Kto zostanie burmistrzem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA DOBCZYCE została podzielona na 15 okręgów w której o krzesła radnych miejskich rywalizować będzie 41 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 11 748

 Kto zostanie burmistrzem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA SIEPRAW została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 31 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 6 802

 Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA RACIECHOWICE została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 44 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania Liczba uprawnionych do głosowania 5 062

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA WIŚNIOWA została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 45 kandydatów z 5 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 5 670.

 Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA PCIM została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 31 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 8 599.

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA TOKARNIA została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 28 kandydatów z 3 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 7 712.

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

GMINA LUBIEŃ została podzielona na 15 okręgów w których o krzesła radnych rywalizować będzie 40 kandydatów z 4 komitetów wyborczych. Liczba uprawnionych do głosowania 7 526.

Kto zostanie wójtem? Typujecie wyniki wyborów

 

POWIAT MYŚLENICKI został podzielony na 5 okręgów, a swoich kandydatów wystawi 5 komitetów wyborczych. O 24 mandaty radnego ubiegać się będzie 156 kandydatów.

Powiązane tematy

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa
Miasto 117

Wybory Samorządowe 2018: Ostatnie godziny kampanii. Trwa wojna plakatowa

Mobilne billboardy, banery, plakaty, ulotki, biuletyny umieszczane w przestrzeni publicznej jedne na drugich. Tak będzie do piątku do godz. 24 – kto ostatni przed ciszą wyborczą powiesi plakat, tego wyborcy zobaczą idąc do urn… na tym polega wojna plakatowa na finiszu kampanii

Komentarze (33)

 • 27 wrz 2018

  SZANOWNA/Y PAN/I - wyborcaa.

  ORGANIZATORAMI PILNIKU POWITANIE JESIENI W ŁĘKACH W DNIU 23-09-2018 BYLI: SOŁTYS I RADA SOŁECKA ŁĘK - STANOWISKA PUBLICZNE, ORGAN WYKONAWCZY GMINY ORAZ STOWARZYSZENIE "MY ŁĘCZANIE" POSIADAJĄCE OSOBOWOŚĆ PRAWNĄ.

  ROZPOWSZECHNIA PAN/I NIEPRAWDZIWE, SZKALUJĄCE I OBRAŹLIWE INFORMACJE NA TEMAT ORGANIZATORÓW CO GODZI W ICH DOBRA OSOBISTE I JEST KARALNE ART. 23 KODEKSU CYWILNEGO,
  CYTUJĘ WPIS:
  "Jak podłym trzeba być człowiekiem żeby mścić się na dzieciach? Radny z PiS Stanislaw Topa zabronił dzieciom występu, stoiska i zabawy"

  INFORMUJEMY, ŻE:
  - ORGANIZATORZY NIE ZABRANIALI DZIECIOM WYSTĘPÓW, STOISK I ZABAWY. ORGANIZATORZY NIE MŚCILI SIĘ NA DZIECIACH. CO DO PIKNIKU ORGANIZATORZY MAJĄ PRAWO ZORGANIZOWAĆ GO TAK JAK UWAŻAJĄ.
  - GRUPA DZIECI SKUPIONA WOKÓŁ WYMIENIANEGO TEATRU, NIE SPOTYKA SIĘ, NIE MA PRÓB, NIE ISTNIEJE OD STYCZNIA TEGO ROKU BO DZIAŁALNOŚĆ ZOSTAŁA ZAWIESZONA PRZEZ PROWADZĄCĄ. NIE BYŁO PRZYGOTOWANEGO WYSTĘPU NA PIKNIK.
  - GDY TEATR ISTNIAŁ ORGANIZATORZY WŁĄCZALI SIĘ FINANSOWO I RZECZOWO W KAŻDY JEGO WYSTĘP.
  - PROWADZĄCA TEATR PANI WERONIKA WAWRO BYŁA OBECNA NA PIKNIKU.

  ORGANIZATORZY ROZUMIEJĄ, ŻE MOŻE BYĆ PAN/I NIEWŁAŚCIWIE POINFORMOWANA. PROSIMY WIĘC O SPROSTOWANIE ZAMIESZCZONYCH WPISÓW.

  57 28 Odpowiedz
 • 27 wrz 2018

  Mam pytanie do pani Weroniki Wawro
  Tak ładnie pani pisze o dzieciach o pomocy dzieciom , o tym teatrzyku a niech mi pani odpowie czy czasami ktoś z tego grona i tego komitetu wyborczego nie brał udziału w czarnym marszu śmierci (za aborcją)
  Jeżeli tak to jedno drugiemu zaprzecza.

  61 39 Odpowiedz
 • 27 wrz 2018

  Pod własnym szyldem wiedzieli by dobrze że nie mieli by żadnych szans! Lepiej im utworzyć jakąś śmieszną nazwę typu brak układów , czy np jakieś forum niż tak naprawdę pokazać swoje prawdziwe oblicze w postaci nazwy Platforma , kod , sld , psl czy nowoczesna. Ludzie pod tymi nazwami już ich bardzo dobrze znają i żadnego poparcia by nie mieli. Dlatego taki podstęp.
  Myślę jednak że większość społeczeństwa nie da się na to nabrać!

  40 30 Odpowiedz
 • Beata 28 wrz 2018

  Ja widzę przynajmniej 3 osoby z kandydatów "bez układów", które nawoływały do czarnych marszów. Kandydaci popierający wcześniej Nowoczesną.

  Takie to "bez układów"

  34 25 Odpowiedz
 • 28 wrz 2018

  Niektórzy niestety poprzez czarne marsze śmierci (ten skandaliczny marsz niestety miał miejsce w naszym mieście) popierają zabijanie nienarodzonych , bezbronnych - dzieci!
  Tacy ludzie nie powinni zasiadać w żadnych radach , sejmikach czy w parlamencie
  Wyborco pamiętaj o tym!

  ''Naród który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości'' Święty Jan Paweł II

  32 22 Odpowiedz

Zobacz więcej