Piłka nożna, A-klasa: Górki bezkonkurencyjne na wyjazdach

Trwa dobra passa zwycięstw i dyspozycja w meczach na wyjeździe Górek Myślenice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki po ostatnim zwycięstwie nad Hejnałem Krzyszkowice 1:2, awansowali w tabeli ligowej na 4 miejsce

LKS Hejnał Krzyszkowice - LKS Górki Myślenice 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 3’ M.Pietrzyk as. K.Turała, 1:1 37’, 1:2 48’ M.Biela as. K.Turała

Górki: Artur Szlachetka - Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja (64’ Ż+Ż=CZ.K.), Kamil Plewa - Paweł Dąbrowa (77’ Andrzej Szlachetka) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 85’ Bartosz Górka), Karol Turała, Marek Zięba (66’ Kamil Malina), Mateusz Biela - Mateusz Pietrzyk

Starcie koncertowo rozpoczęli goście, którzy za sprawą Mateusza Pietrzyka już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. W kolejnej części spotkania myśleniczanie zdecydowanie przeważali, jednak nie potrafili udowodnić swojej przewagi, a strzelecką niemoc wykorzystał Hejnał.

Gospodarze w 37. minucie doprowadzili do wyrównania, a trafienie padło po pięknym strzale w długi róg. Mimo przewagi Górek na początku, spotkanie stało się wyrównane i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa.

Druga część rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, a bramkę w 48. minucie zdobył Mateusz Biela. W obu przypadkach kluczowe podanie przy golach zanotował Karol Turała, a biorąc pod uwagę wiek strzelców i asystenta, należy podkreślić, że Górki bazują na młodych zawodnikach (Pietrzyk 20 lat, Biela 19 lat, Turała 18 lat).

Skromne prowadzenie podopieczni trenera Wojciecha Czajki utrzymali do samego końca, chociaż od 64. minuty musieli radzić sobie w grze w osłabieniu liczebnym, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Ireneusz Ziaja.

Myśleniczanie po trzeciej wygranej z rzędu, awansowali w tabeli na czwartą lokatę, a co najważniejsze są bezkonkurencyjni w meczach na wyjeździe, gdzie czterokrotnie wygrywali, a raz zremisowali. Za tydzień ekipa z Górnego Przedmieścia w szlagierze kolejki zagra z Beskidem Tokarnia.