Miasto

Papierosy i alkohol bez akcyzy, narkotyki i uprawa konopi w ogródku. Wszystko szło na handel

Papierosy i alkohol bez akcyzy, narkotyki i uprawa konopi w ogródku. Wszystko szło na handel

Myśleniccy policjanci przechwycili ponad 80 tysięcy sztuk papierosów, 118 litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, 100 g marihuany oraz około 80 kg krajanki tytoniowej. Wszystko to towar jaki na rynek chciało wprowadzić dwóch mężczyzn

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli towar w swoich domach. W ogródku jednego z nich natrafiono na uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczone wyroby tytoniowe wkrótce zostaną przekazane do Urzędu Celno-Skarbowego.

Policjanci z wydziału kryminalnego KPP w Myślenicach uzyskali informację o osobie, która może posiadać nielegalne wyroby tytoniowe. We wtorek 9 października na terenie gminy Lubień zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. W jego domu natrafili na 3 tys. opakowań papierosów, spirytus oraz krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzowych.

Cały towar został zabezpieczony, a jego właściciel zatrzymany. To jednak nie był koniec działań funkcjonariuszy. Jeszcze tego samego dnia odwiedzili kolegę zatrzymanego mężczyzny zamieszkującego w gminie Jordanów. Ten oprócz nielegalnych papierosów, spirytusu i krajanki tytoniowej miał ponad 100g marihuany oraz krzaki konopi indyjskich rosnące w ogródku.

- Zatrzymani, 49-letni mieszkaniec gminy Lubień oraz 60-letni mieszkaniec gminy Jordanów usłyszeli już zarzuty, przyznali się do winy, a Sąd Rejonowy w Myślenicach zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za złamanie przepisów ustawy karno-skarbowej grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat, tyle samo co za posiadanie środków odurzających – wyjaśnia Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

Komentarze (2)

Zobacz więcej