Sport

Zapasy: Grzegorz Klęp i Robert Nosal wystąpią w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Zapasy: Grzegorz Klęp i Robert Nosal wystąpią w XVII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Grzegorz Klęp i Rober Nosal zakwalifikowali się do XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju w Białymstoku

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 14 klubów województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego.  Klub Sportowy „Dalin” pod wodzą trenera Ryszarda Szpakiewicza reprezentowali: Daniel Miska, Robert Nosal i Grzegorz Klęp, którzy walczyli  w kategoriach wagowych do 63, 76 i 85 kg.

Robert Nosal pokonał czterech przeciwników i zajął pierwsze miejsce w kategorii wagowej do 76 kg. W półfinale Robert pokonał Filipa Chrząszcza z Pogoni Ruda Śląska, a w finale Dawida Skoczylasa z GKS- u Katowice.

Grzegorz Klęp z czterech stoczonych walk wygrał trzy. W półfinale pokonał przez położenie na łopatki Damiana Koniecznego z „Olimpijczyka” Kędzierzyn Koźle, natomiast w finale uległ swojemu wielokrotnemu przeciwnikowi Przemkowi Skibińskiemu z GKS-u Katowice.

Obaj zawodnicy wywalczyli awans, ponieważ zgodnie z regulaminem z turnieju eliminacyjnego do olimpiady ogólnopolskiej kwalifikują się  zawodnicy, którzy w swoich wagach zajęli pierwsze trzy miejsca.

Debiutant Daniel Miska zajął piąte miejsce i nie awansował. W zawodach stoczył także cztery walki. Dwie wygrał, a dwie przegrał przez położenie na łopatki.

Obok zawodników z Myślenic podczas finałów ogólnopolskich, które odbędą się na początku maja w Białymstoku, woj. małopolskie będzie reprezentował zawodnik  z Gorlic – Krystian Szymczyk.

Powiązane tematy

Pracowity weekend zapaśników Dalinu
Sport 1

Pracowity weekend zapaśników Dalinu

Zapaśnicy Dalinu Myślenice w jeden weekend walczyli w Warszawie w zawodach młodzików - Międzynarodowym Memoriale braci Rydzewskich oraz w Mistrzostwach Polski Weteranów

Komentarze (1)

Zobacz więcej