Miasto

Myślenice: Maciej Ostrowski zrzekł się mandatu burmistrza. Jego zadania pełni sekretarz gminy

Myślenice: Maciej Ostrowski zrzekł się mandatu burmistrza. Jego zadania pełni sekretarz gminy

Komisarz Wyborczy podpisał postanowienie o wygaszeniu mandatu burmistrza Macieja Ostrowskiego. Jego zadania tymczasowo wypełnia sekretarz gminy

W poniedziałek 5 listopada Komisarz Wyborczy w Krakowie na wniosek Macieja Ostrowskiego podpisał postanowienie o wygaszeniu mandatu burmistrza Myślenic.

Obecnie jego obowiązki pełni sekretarz gminy Bronisław Poradzisz. Taki stan rzeczy będzie utrzymywać się do czasu, kiedy wybrany już na to stanowisko – Jarosław Szlachetka złoży ślubowanie. To nastąpi po 16 listopada, bowiem tego dnia mija kadencja obecnych wójtów, burmistrzów i radnych. 

Zgodnie z Kodeksem Wyborczym wygaśnięcie mandatu radnego/wójta/burmistrza w przypadku wyboru na wójta/radnego/burmistrza stwierdza komisarz wyborczy, w drodze postanowienia, w terminie 14 dni od ogłoszenia wyników głosowania.

- Moja decyzja wynika to z przyczyn proceduralnych. Zdecydowałem się kandydować do powiatu i zdobyłem mandat radnego. Aby nie doszło do kolizji terminów sprawowania władzy wykonawczej i uchwałodawczej oraz do podważania objęcia przeze mnie mandatu radnego powiatowego, zdecydowałem się na złożenie rezygnacji z mandatu.

Zapewniam, że funkcjonowanie gminy jest zapewnione poprzez upoważnienia i pełnomocnictwa których udzieliłem. One wygasają z momentem odwołania przez nowego burmistrza. Procedowane są projekty uchwał i wydawane stosowne decyzje - podczas konferencji prasowej zwołanej w środę 7 listopada wyjaśnił Maciej Ostrowski.

Maciej Ostrowski przez ostatnie 15 lat pełnił funkcję burmistrza miasta i gminy Myślenice. W wyborach samorządowych 2018 nie starał się o reelekcję rekomendując na swoje stanowisko Krzysztofa Halka sam starając się o mandat radnego do powiatu. Maciej Ostrowski uzyskał poparcie 2034 głosów i wprowadził ze swojej listy do rady powiatu 6 radnych.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 6 lis 2018

  Cóż to za parodia i dlaczego?

  40 23 Odpowiedz
  • profesor profesor 6 lis 2018

   Należy przypuszczać, że może mieć to związek z mandatem radnego powiatowego, który ma objąć niebawem. Możliwe, że prawo skonstruowane jest w taki sposób, że wymusza taki ruch, aby wymienione funkcje nie kolidowały ze sobą. Dziwi brak wyjaśnień ze strony ustępującego, albo komentarza na oficjalnej stronie Urzędu.

   52 26 Odpowiedz
   • 6 lis 2018

    Dokładnie. Najlepsze ze pisuary łącznie z nowym burmistrzem tak znają prawo ze nawet nie wiedza ze musiał zrezygnować żeby być radnym powiatowym. Robią szopkę na Facebooku i opluwają - parodia. Brak klasy to właśnie tu wychodzi u ludzi z pisu

    80 104 Odpowiedz
    • 6 lis 2018

     Opluwanie niestety cały czas widać i słychać z Państwa strony. Nie jestem za żadną z tych dwóch opcji, ale brzydką sobie wizytówkę robicie.

     53 29 Odpowiedz
    • 6 lis 2018

     Nie ładnie tak opluwać nie wiedząc nic pani dyrektor. Tyle w temacie

     33 15 Odpowiedz
   • 6 lis 2018

    Może czy ma? Bo o ile faktycznie musi się zrzec pełnionej funkcji to ma na to 3 miesiące od ślubowania (którego prawdopodobnie jeszcze nie było, a przynajmniej nie ma o tym informacji na portalu powiatowym). Do ślubowania nowego burmistrza jest jeszcze ponad tydzień i przez ten czas gmina została bez "osoby decyzyjnej". Dodatkowo za 2 dni odbywa się ostatnia w tym składzie sesja rady gminy, gdzie będzie m.i. rozpatrywana skarga na działania byłego włodarza (http://www.myslenice.pl/samorzad/rada-miejska/sesje-rady ).
    Mieszkańcom należy się choćby krótki komentarz takiej decyzji. Choć patrząc na to co działo się przed wyborami ('pasta o Halkowej' i wypociny Szczotkowskiego), wcale bym się nie zdziwił gdyby to byłą celowa zagrywka, żeby właśnie podpuścić polityków PiS, a potem wypunktować, jak się na prawie nie znają.

    42 22 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  To co się stało, nazywa się dymisją. A jest to bardzo dziwna dymisja.
  Chyba pali się grunt byłemu pod nogami i to bardzo.

  78 60 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Strach ma wielkie oczy

  48 38 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Przecież wszystkim wiadomo kto to pisze i kto za tym stoi. Nie róbcie się na śmiech.

  23 7 Odpowiedz
 • Beata 6 lis 2018

  Normalna sprawa. Nie wiem o co tu taka spina.
  Sekretarz też chce się poczuć KIMŚ przed pakowaniem swoich klamotów.

  51 39 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Ooo, Bagietka w końcu otarła łzy po '' sukcesie'' pislamu, i znowu mąci

  34 38 Odpowiedz
  • Beata 6 lis 2018

   Łzy radości otarłam. Nie spodziewałam się aż takiej wygranej w sejmikach.
   Mistrzostwo :)

   Kiernoz Blachowski napisał/a:

   Znowu miesięcznica nadeszła , a w chałpie chłopa nima, to trza sie na forum odstresować.

   Jako człek zadowolony z sukcesu wyborczego, dlaczego nie

   31 25 Odpowiedz
   • 6 lis 2018

    Kosztem reszty ? Taaaaa.

    14 21 Odpowiedz
    • 6 lis 2018

     Cytujc klasyka - "Reszty nie trzeba".
     Przegrywać z klasą to trzeba umieć a tu na forum niestety tego nie widać. Mamy nowego burmistrza czy sie to Wam podoba czy nie, pozostaje pogratulować i patrzyć mu na ręce a nie rozliczać zanim zacznie urzędowanie.
     A Maciej "zrywa" się wcześniej bo ciężko codziennie uciekać od wzroków byłych współpracowników którzy teraz niechybnie stracą posady, ot co.

     32 19 Odpowiedz
   • 6 lis 2018

    Tja. 6:10, super wygrana, tak jak 1:27, zawsze wygrywacie, ale rozumiem twoją frustrację, tyle pracy, tyle nieprzespanych nocy, wytarta klawiatura a tu z ciepłej posadzki nici, pozostaje tylko Pcim, przechowalnia pislamu, tylko że więcej was niż tam miejsc na urzędach, chyba że cieć ze szkoły w Trzebuni odstąpi Ci miejsce bo on to chyba za zasługi w ministry albo inne orleny pójdzie

    17 18 Odpowiedz
    • Beata 6 lis 2018

     Ty naprawdę przestań łykać propagandę i przejrzyj na oczęta, bo faktycznie śmieszny zaczynasz się robić:

     Wybory 2014 Sejmiki Wojewódzkie
     zdjecie

     Wybory 2018 Sejmiki Wojewódzkie
     zdjecie

     Celowo nawet ci wrzuciłam materiał wprost ze strony szmatławca - Gazety Wyborczej.

     Miazga, Panie. Miazga. Koalicja Obywatelska z 13 sejmików w 2014 w których rządziła jedynie w koalicji dostała JEDEN na wyłączność gdy PiS z jednego w 2014 ma teraz 6 na wyłączność i 3 do koalicji.

     7 17 Odpowiedz
   • 6 lis 2018

    Rzeczywiście, mistrzostwo.. samodzielnie rządzić w 6 na 16 sejmików
    Przy takiej propagandzie, kasie i wsprciu telewizji reżimówej

    16 5 Odpowiedz
    • Beata 6 lis 2018

     Dokładnie tak, gdyż w 2014 ani PO, ani PSL nie miał samodzielnie żadnego Sejmiku.
     Widzę, że Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy co znaczy rządzenie województwem i niech tak pozostanie ;)

     7 24 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Pislam nawet wygrać nie umie z klasą nie mówiąc o porażkach

  33 48 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Chetnie popatrzę co za ekipa stoi za Szlachetką. Będzie teraz dopiero jak na dłoni widać kto zacz ten Szlachetka. Ciekawe to będzie.

  36 37 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Jak on mógł to zrobić nie pytając Szlachetki o pozwolenie. Powołać go ponownie!

  31 8 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Każdy ma szansę, Pan Szlachetna i radni dostali mandat zaufania na na najbliższe lata Pan Ostrowski był 15 lat to też coś oznacza. Będąc na takim stanowisku nikt nie będzie w stanie wszystkim dogodzić. Szczerze mówiąc to powinna być zrobiona ankieta na miasto info, czy głos w danej liście był oddany na partię czy na człowieka. Nie mieszajcie ludziom w głowach! Wyborcy zaufali ludziom a nie partii.

  36 9 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Nowa siła, nowe priorytety, ambicje - nowa krew jest niczym transfuzja daje szansę ale to od organizmu zależy czy ten zastrzyk energii wykorzysta. Jeśli dochodzi do autoagresji wewnątrz to prowadzi do destrukcji. Skupianie się tylko na tym jak wzajemnie się zniszczyć zabiera czas na wspólne działanie i rozwój.

  21 2 Odpowiedz
 • zoombi wiola 6 lis 2018

  Panie SZLACHETKA lud domaga się audytów szybko patrzymy na ręce

  22 10 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 6 lis 2018

  Dziwne. Uciekł jak szczur, zamiast godnie przekazać urząd swojemu następcy. Dziecinada...

  33 26 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Teraz kierunek partyjnych dorobkiewiczów może być zgoła inny. Aż patrzeć jak wygłodniałe pisowskie kadry z Pcimia i innych okolic zaczną się za Szlachetką katapultować do Myślenic. Zostań beneficjentem programu sztandarowego programu PiS, czyli "KORYTKO+"
  3,2,1... start, składać oferty, ukłony Jarkowi

  Ps. można też odnieść do polityków
  zdjecie

  21 27 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Ciekawe kiedy jarecki przekaże swój stolek wicewójta Pcimia, mandat poselski czy tam radnego sejmiku w cywilizowany sposób skoro tak widzi u innych kłodę

  23 25 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Zaczynają odzywać się ci którzy rządzili Myślenicami

  25 16 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Kurka, jestem podekscytowany że będę mógł obserwować te pisowskie sekwencje dziwnych kroków zasłyszane zza miedzy, od 2015 w stolicy, a teraz kurza twarz w Myślenicach na miejscu!

  Ponoć Monty Python i "ciotka z Pcimia" były inspiracją dla tych rządów prawych i sprawiedliwych. Przypomnijmy sobie wszyscy jak to się zaczęło, a zaczęło się tak:
  https://m.youtube.com/watch?v=66560GxVv6I

  15 21 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  BIADA NAM BIADA

  7 4 Odpowiedz
 • 6 lis 2018

  Z cyklu: demaskujemy PiS >>>

  - Patriotyzm jest owocem drzewa pamięci przede wszystkim - mówił premier Mateusz Morawiecki we wtorek podczas gali "Strażnik pamięci 2018" tygodnika "Do Rzeczy". Dziękował wszystkim, którzy dbają pamięć, bo - jak podkreślał - tylko tak możemy budować naszą współczesną tożsamość".

  Któż z nas z tym ogólnym stwierdzeniem się nie zgodzi. Tylko, że bałość o pamięć w rozumieniu członków PiS musi służyć partii i nadmuchanemu kultowi prezesa

  zdjecie

  16 8 Odpowiedz
 • 7 lis 2018

  Tak, tak Bagietka '' a u was(nas) murzynów biją'', posłuchaj w tvpis, sorki tam nigdy prawdy nie powiedzą, poczytaj w wyborczej, bo widzę, że ją ogarniasz w ilu miastach wygraliście i czy jest na liście Nowy Sącz, bastion bastionów? No ale u Ciebie to raczej ciężko będzie to zrozumieć bo przecież prezes powiedział, że PiS wygrał to tak ma być, słowo prezesa najświętsze.

  A sejmiki dla ludzi to coś jak Atlantyda , wiadomo, że istnieje ale gdzie leży to zagadka, ludzie skupiają się na tym co bliżej, miasto, gmina no ale i tak nikt pisiorom nie wmówi, że czarne jest czarne a białe to białe jak mawiał klasyk

  12 3 Odpowiedz
  • Beata 7 lis 2018

   Jak myślisz kto decyduje w przypadku "konfliktu" w mieście? Prezydent Miasta czy Wojewoda?
   Odrób zadanie to pogadamy

   "Wojewoda może wydawać polecenia OBOWIAZUJĄCE wszystkie organy administracji rządowej działające w województwie. Odpowiednie polecenia wojewoda może wydawać również organom samorządu terytorialnego. Może to mieć miejsce w sytuacjach nadzwyczajnych, takich jak np. zapobieganie zagrożeniu życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożeniom środowiska, bezpieczeństwu państwa i utrzymania porządku publicznego, a także zapobieganie klęskom żywiołowym."

   https://samorzad.infor.pl/temat_dnia/387656,Uprawnienia-i-kompetencje-wojewodow.html

   Jak chcesz szczegółowo to też mogę podesłać.

   2 7 Odpowiedz
 • 7 lis 2018

  Sejmiki - sejmikami, PiS - PiS-em a Maciej bez klasy odszedł, ale tego się można było spodziewać.

  13 13 Odpowiedz
 • 7 lis 2018

  To nic nie usprawiedliwia, ale trzeba brać też pod uwagę reguły. Co miał zrobić? - Pożegnalne party? Zrezygnował zgodnie z regułami, miał do takie prawo z którego skorzystał. Ot. Co prawda po tylu latach myśle, że ładnym gestem byłoby podziękować Myśleniczanom za współpracę i poparcie.

  Teraz weźmy pod uwagę zachowanie Szlachetki, który jako radny opuszcza miasto dla posady w Pcimiu, a potem opuszcza Pcim i sejmik wojewódzki dla kariery poselskiej. Teraz zaś opuszcza sejm dla krzesła w Myślenicach. Ktoś znalazł jakieś podziękowania, gesty ze strony Szlachetki w tych momentach?

  Skoczek
  zdjecie

  19 4 Odpowiedz
 • 7 lis 2018

  Oj Bagietka, zaczynasz się gubić z tych nerwów, co ma wojewoda do sejmików? Tam marszałek rządzi, a wojewodę to premier mianuje, więc już niedługo baj, baj, pislamie, poducz się sama bo brakuje ci wiedzy, tyle, że pisiorki tak mają, sami tępi ale innym wytykają

  12 5 Odpowiedz
  • Beata 7 lis 2018

   Oj to chyba ty nie pojmujesz jak wygląda hierarchia.
   Rozpatrywaniem skarg dotyczących zadań lub działalności danego sejmiku zajmuje się wojewoda, więc w przypadku "konfliktów" wszelakich to on jest na "górze".

   Doucz się kolego bo obecnie w każdym województwie wojewoda jest z powołania Premiera i jest zwierzchnikiem administracji rządowej na terenie województw oraz organem nadzoru nad jednostkami samorządu terytorialnego.

   Zrozumiał czy podesłać szczegóły :)

   6 8 Odpowiedz
 • 8 lis 2018

  A ty dalej swoje, co ma piernik do wiatraka? My tu o wyborach i '' wielkim sukcesie pislamu'' a ty o jakiejś hierarchii, po następnych wyborach może już nie być "dojnej zmiany" u steru i pisiorskiego wojewody i co wtedy? No ale boli dup.... o, prezes każe, sługa musi, więc lepiej zamilknij o tym douczaniu, oszczędź sobie wstydu

  4 3 Odpowiedz
 • 8 lis 2018

  A wracając do hierarchii, to twój wojewoda może se naskakać, nad nim jest premier, który też jedynie może sobie kózki z nosa kręcić, nad nim Wielki Prezes i nad tobą też, a nad prezesem albo ojciec dyr. albo od razu Belzebub (tego nie wiem) więc tak czy siak wszyscy służycie diabłu

  7 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2018

  nareszcie moze skonczy sie kolesiostwo

  5 3 Odpowiedz

Zobacz więcej