Kultura

Myślenice dawniej i dzisiaj. Zdjęcia Mieczysława Nowaka pokazują jak zmieniało się miasto [WIDEO]

Myślenice dawniej i dzisiaj. Zdjęcia Mieczysława Nowaka pokazują jak zmieniało się miasto [WIDEO]

„Przenikanie w przeszłość” to tytuł wystawy zdjęć Mieczysława Nowaka, której wernisaż odbył się podczas otwarcia Muzeum Niepodległości w Myślenicach

Podczas wczorajszego otwarcia Muzeum Niepodległości, które zostało wybudowane z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, każdy mógł zwiedzić wnętrza budynku, obejrzeć ciągle jeszcze realizowaną ekspozycję oraz powrócić do starych Myślenic za sprawą wystawy zdjęć autorstwa Mieczysława Nowaka pt. „Przenikanie w przeszłość”.

Mieczysław Nowak: Rok temu spotkaliśmy się z dyrektorem i ten zapytał mnie czy wykonam fotografie na otwarcie Muzeum Niepodległości. Powiem szczerze, że nie było to łatwe zadanie. Zdawałem sobie sprawę z powagi rocznicy i wielkości przedsięwzięcia. Wpadły mi w ręce archiwalne zdjęcia Myślenic i zadałem sobie trud, aby wykonać je współcześnie a następnie nałożyć na siebie idealnie. Chciałem wyciągnąć z nich to co istotne było kiedyś, a dzisiaj nie zawsze jest widoczne. Stąd tytuł cyklu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 11 lis 2018

  Dla mnie - wspaniała rzecz!

  26 3 Odpowiedz
 • 11 lis 2018

  Muzyka genialna!

  17 3 Odpowiedz
 • 11 lis 2018

  Rewelacja

  15 1 Odpowiedz
 • 11 lis 2018

  Gratuluję! Genialna praca, dziękuję!

  13 2 Odpowiedz
 • 12 lis 2018

  Niesamowite! Bardzo dziękuję za to wideo.

  10 2 Odpowiedz
 • kasia 12 lis 2018

  łezka się kręci w oku,ciężkie czasy były

  10 2 Odpowiedz
 • adzygmunt 12 lis 2018

  Znakomite, ocena celująca, wspaniała. Brakuje mi w miarę zmian w krajobrazie dat, choćby w małym rozmiarze dolnego rogu Brakuje mi także CPN-u i przystanków PKS w rynku. Świetny kawał roboty!!! Film "idzie" tak szybko, że nie nadążałem z przypominaniem sobie moich obrazów! Wielkie podziękowania!

  12 1 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  A nie brakuje Wam pamiątek dotyczących wkładu Myśleniczan w walce o niepodległość? Nie brakuje Wam godnego uczczenia płk. Brzezińskiego, braci Ralskich. majora "Borowego", Rajmunda Bergela, bohaterskich uczniów, itp.? Widzę, że niektórym brakuje jedynie obrazu PRL-u na zdjęciach i to wywołuje tęsknotę za rajem utraconym. Mietek ma na pewno albo Józek ten od zdjęć. Dobre miejsce dla zdjęć Mietka i Józka. Zbieranie i robienie zdjęć to też walka o niepodległość, o niepodległość własnego interesu w mani wielkości.

  Odpowiedz
 • 23 lis 2018

  Super, bardzo dziękuję za możliwość zobaczenia tego, jak to było kiedyś. Jak dotąd tylko słyszałam z opowieści.

  Odpowiedz
 • 28 lis 2018

  Wszystko się zmienia... Oprócz Adzygmunta - nadal marudzi :]

  Odpowiedz

Zobacz więcej