Myślenice

Myślenice: Przed nami pierwsze posiedzenie nowej rady. Kto zostanie przewodniczącym?

Myślenice: Przed nami pierwsze posiedzenie nowej rady. Kto zostanie przewodniczącym?

W sobotę radni odbiorą zaświadczenia o wyborze, złożą ślubowanie, a następnie odbędą się wybory przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Rady. Kto będzie piastować te funkcje?

Rada Miejska kadencji 2018-2023 rozpocznie obrady uroczystą sesją w sobotę 17 listopada o godz. 10. Radni odbiorą zaświadczenia o wyborze, złożą ślubowanie, a następnie odbędą się wybory przewodniczącego oraz wiceprzewodniczącego Rady.

Po wyborze prezydium Rady nastąpi wręczenie zaświadczenia o wyborze na burmistrza miasta i gminy Myślenice Jarosławowi Szlachetce, a następnie nowy burmistrz złoży ślubowanie.

W wyborach samorządowych 2018 do Rady Miejskiej wybieraliśmy 21 osób. Najwięcej mandatów, bo 10 zdobyli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, 9 mandatów przypadło startującym z KWW Macieja Ostrowskiego, a 2 z KW Bez Układów.

Rozkład mandatów w radzie oznacza, że żadne z ugrupowań nie ma wystarczającej większości, aby samodzielnie podejmować decyzje. Z matematycznego punktu widzenia kluczowe wydaje się zachowanie reprezentantów KWW Bez Układów – czyli byłej kandydatki na burmistrza, a obecnie radnej Grażyny Ambroży oraz Wojciecha Malinowskiego.

W rozmowie z nami Grażyna Ambroży przyznaje, że do stołu negocjacyjnego zapraszają ją przedstawiciele obu klubów.

Nie możemy tutaj mówić o koalicji, gdyż do wyborów startowaliśmy jako komitet „Bez Układów” i naszym przesłaniem była praca nad konkretnymi zadaniami i projektami, a nie trwałe koalicje. Nasz cel i zamiar to popieranie dobrych rozwiązań niezależnie z jakiej strony będą one przedstawiane. To, że dzisiaj nasz głos wydaje się być decydujący, daje nam argument do prowadzenia rozmów z każdą ze stron nad stworzeniem rady zrównoważonej, nastawionej na pracę dla społeczeństwa, a nie tylko na patrzenie na „swoją” stronę gminnej sceny politycznej

- w rozmowie z nami mówi Grażyna Ambroży.

Wolę współpracy wyraża również przyszły burmistrz Jarosław Szlachetka podkreślając, że jest otwarty na współpracę z każdym, kto chce dobra mieszkańców oraz rozwoju miasta i gminy Myślenice.

 

Prawdziwi samorządowcy, którzy rozumieją ideę pracy w samorządzie rozumieją, co znaczy dobro wspólne i co znaczy współpraca.  Mam nadzieję, że będę z całą Radą pracować razem dla Myślenic

zapewnia w rozmowie z nami Jarosław Szlachetka.

O komentarz dotyczący aktualnej sytuacji na lokalnej scenie politycznej poprosiliśmy również byłego burmistrza Macieja Ostrowskiego, którego klub KWW Macieja Ostrowskiego stanowi drugą siłę w radzie. Do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

W naszym sondażu zdecydowana większość z was twierdzi, że przewodniczącym rady zostanie przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości.

Przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach w kadencji 2018-23 zostanie reprezentant:

 • Prawa i Sprawiedliwości
 • KWW Macieja Ostrowskiego
 • KWW Bez Układów
 • Zobacz wyniki
 • Prawa i Sprawiedliwości Prawa i Sprawiedliwości 77%
 • KWW Macieja Ostrowskiego KWW Macieja Ostrowskiego 15%
 • KWW Bez Układów KWW Bez Układów 8%
 • Głosów: 935

 

 

Radnymi Miejskimi w kadencji 2018-2023 zostali:

Imię, nazwisko - liczba głosów

KW Prawo i Sprawiedliwość:
Mateusz Suder - 1023 
Wacław Szczotkowski - 881
Mirosław Fita - 749 
Stanisław Topa - 624
Andrzej Grzybek - 607
Czesław Wierzba – 578 
Piotr Motyka - 561
Halina Dyląg - 328 
Małgorzata Jaśkowiec - 305 
Bogusław Stankiewicz - 295

KWW Macieja Ostrowskiego:
Czesław Bisztyga – 761 
Kamil Ostrowski - 726
Bogusław Podmokły - 506
Józef Błachut – 473 
Jerzy Cachel - 459
Izabela Kutrzeba - 446
Tomasz Wójtowicz – 444 
Jan Podmokły – 344 
Eleonora Lejda-Kuklewicz – 343

KWW Bez Układów:
Grażyna Ambroży - 500
Wojciech Malinowski – 247

Powiązane tematy

Komentarze (26)

 • 16 lis 2018

  Dlaczego mierzysz nowych radnych miarą poprzedniej rady i poprzedniego burmistrza?

  28 13 Odpowiedz
 • 16 lis 2018

  Nanlepiej wymienić wszyskich leśnych dziadków na młodszych którym chce się jeszcze pracować a nie myślą o układach.

  22 9 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2018

  A to ponieważ mamy z PiS burmistrza kolejne pierdyknięcie w obozie "prawych i sprawiedliwych". Przytoczę 2 z komentarzy na interii.

  ~Marcysia- 7 min temu
  Afera KNF odsłoniła po raz kolejny oblicze PiS... tym razem to próba grabieży pieniędzy prywatnego banku przez państwo !!! Tak działali wcześniej tylko BOLSZEWICY !!!

  - 53 min temu
  Jak macie obywatele oszczędności w bankach to lepiej je wypłacajcie bo te pisowskie syny już kombinują jak Nam się do kont dobrać bo im się kasa kończy na 500+, dla PASO żyta z Torunia, na rozbijane co tydzień limuzyny, na przeloty Andersowej i Dudy po całym świecie, na nagrody, które im się należały, na pomniki miernot, na koryto dla całej rodziny!!! Skończy się kasa z UE jak Nas z niej wyprowadzą i jak sami przyznają chcą znacjonalizować banki, czyli dokładnie jak za komuny i okaże się, że oszczędności całego życia Nam zniknęły z kont!!!

  17 3 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 16 lis 2018

  nauczeni latami poprzednimi wiemy ze jak jeden ma wszystko to wszyscy sa niezadowoleni dlatego najlepiej byloby jakby nowy burmistrz nie mial wiekszosci w radzie wtedy podejmowane bylyby decyzje dla dobra mieszkancow a nie dobra partii prawo i sprawiedliwosc

  34 35 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  16 lis 2018

  Hmm, nie ma powodów do podniety. Szlachetka już za rok wystartuje w wyborach do sejmu i po raz kolejny zostawi Mce w dużym d.

  Dlaczego nie potrafimy mieć własnego kandydata? Potrzebujemy bohatera, takiego bravehearta który będzie miał honor i wyższe cele? Czy też wyjadacza pospolitego przykorytowego? Tak czy siak, program Koryto+ w gminie Myślenice na start, sesja rady z nowym burmistrzem, nowe przywileje, awanse, posadki. Kto też pociągnie, kto się wychyli i jako pierwszy poczuje smak myślenickiego grosza? Kwi kwi kwi. Partyjni czy z rodzinki? Prezesury czekają - prezes od wodociągów, prezes od śmieci, dyrektorzy od kultury i muzeów. Ależ okazje!!!

  20 10 Odpowiedz

Zobacz więcej