Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

Podczas pierwszej sesji Rada Miejskiej kadencji 2018-2023 Jarosław Szlachetka odebrał od komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze na burmistrza miasta i gminy Myślenice i złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

Podczas pierwszej sesji Rada Miejskiej kadencji 2018-2023 radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybierali przewodniczącego rady oraz dwóch wiceprzewodniczących. Tego dnia Jarosław Szlachetka odebrał od komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze na burmistrza miasta i gminy Myślenice i również złożył ślubowanie.

"Obejmując urząd burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. Tak mi dopomóż Bóg”  - mówił.

W wyborach samorządowych 2018 na burmistrza miasta i gminy w kadencji 2018-23 z wynikiem 55% został wybrany Jarosław Szlachetka (Prawo i Sprawiedliwość). Wyborcy oddali na niego 11031 głosów.

W swoim inauguracyjnym wystąpieniu Jarosław Szlachetka dziękował wyborcom za poparcie. Jak podkreślał to historyczny wynik przy rekordowej frekwencji wynoszącej prawie 60%. Dziękował też współpracownikom, rodzinie i żonie.


Jestem dumny, że w tym szczególnym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości mogę stanąć na czele Myślenickiego Samorządu. Przyjmuję ten urząd przyznany mi przez mieszkańców z pokorą i z wdzięcznością.
Przed nami nowy rozdział w historii i nowa karta w dziejach samorządu. Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się, misji przewodzenia myślenickiej wspólnocie samorządowej deklaruję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Miasto i Gmina Myślenice rozwijało się z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

Tak jak do tej pory kiedy byłem posłem na Sejm RP swoją pracowitości i uczciwością będę codziennie starał się udowadniać, że Wasz wybór był słuszny. Jako nowo wybrany Burmistrz wszystkich mieszkańców gminy Myślenice jestem gotów Wam służyć i jak tylko będzie to możliwe zawsze być blisko ludzkich spraw - rodzin, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Chcę być dobrym gospodarzem, dbać o równy rozwój miasta i wszystkich wsi. Sytuacja naszej gminy jak powiedziała mi pani skarbnik jest trudna, ale nie beznadziejna - dlatego tym bardziej podejmę starania i współpracę przede wszystkim z rządem RP oraz samorządem wojewódzkim w celu pozyskiwania środków zewnętrznych na budowę i modernizację infrastruktury drogowej, sportowej, edukacyjnej, kulturalnej i społecznej w naszej gminie.

Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i dobrego realizowania wszystkich zadań, jakie stoją przed samorządem. Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Liczę na dobrą współpracę z Wami wszystkimi – szanowni radni. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy leży na sercu.

 

"Plan dla Myślenic" - czyli co obiecywał nowy burmistrz

Przedstawiony podczas kampanii wyborczej z udziałem wicepremier Beaty Szydło program Jarosława Szlachetki zawierał kilka głównych punktów wśród których znalazły się m.in. niższe koszty życia, więcej dla rodzin, dobra infrastruktura, troska o seniorów, aktywna gmina i lokalny patriotyzm.

Przypominamy w skrócie co znajduje się w Planie dla Myślenic, którego realizację obiecywał obecny burmistrz:

1. Niższe opłaty za wodę i ścieki

* W Myślenicach mamy jedne z najwyższych stawek komunalnych w Polsce. Zobowiązuję się do obniżenia tych opłat.
* Deklaruję, że nie będą podnosił lokalnych podatków od osób indywidualnych oraz przedsiębiorców.

2. Więcej dla rodzin

* Deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka w Jaworniku oraz modernizację istniejącej bazy opiekuńczo-wychowawczej.
* Wydłużę czasu pracy przedszkoli oraz świetlic szkolnych.
* Chciałbym realizować program „Mieszkanie Plus”.

3. Przyjazna szkoła

* Zadbam o remonty i doposażenie szkół, o które od lat zabiegają rodzice i nauczyciele.
* Zaproponuję stworzenie opieki stomatologicznej dla uczniów ze szkół gminnych.
* Powołam na nowo do życia zlikwidowaną Szkołę Podstawową nr 1 w Myślenicach.

4. Dobra infrastruktura

* Na skutek wieloletnich zaniedbań konieczne są remonty dróg, rozbudowa oświetlenia oraz budowa nowych chodników, szczególnie w miejscowościach wiejskich gminy Myślenice
*Będę kontynuował działania na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance przez współpracę z Ministerstwem Infrastruktury i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad
* Podejmę dziania na rzecz budowy nowych miejsc parkingowych w mieście oraz uporządkowania ruchu przez realizację budowy pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Myślenic
* W dalszym ciągu będą dążył do budowy nowej linii kolejowej Kraków-Myślenice;
* Będę realizował program „Czyste powietrze” z ekodopłatami na termomodernizację gospodarstw domowych.

Czy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce uda się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 17%
 • raczej tak raczej tak 12%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 18%
 • raczej nie raczej nie 22%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 31%
 • Głosów: 1672

Powiązane tematy

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy
Myślenice 23

Kolejne wsparcie dla szpitala. Do pomocy przyłączają się coraz większe firmy

Po cyklu społecznych akcji, w pomoc medykom włączają się coraz większe firmy. Kolejni przedsiębiorcy namawiają do przekazywania darowizn dla myślenickiego szpitala. „Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość” – mówią Odkąd w Polsce ogłoszono st...

Debata online. "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika"
Koronawirus 9

Debata online. "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika"

W ramach cyklu #ZaBurtąPytań w sieci odbyła się debata organizowana przez Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu. Tematem rozmowy z widzami był "Koronawirus - problemy, teorie spiskowe, panika" W lutym w MOKiS wystartował nowy cykl spotkań nawiązujący do działającego tu przed laty klubu dyskusyjnego. „Za Burtą Pytań” to format przypominający telewizy...

Komentarze

 • 19 lis 2018

  "Politycy są jak pieluchy. Powinni być zmieniani często i z tego samego powodu."
  Tom Blair

  30 5 Odpowiedz
 • mirek@ 19 lis 2018

  Przede wszystkim pomijane w tekstach i komentarzach jest to co musiało dziać się w kuluarach lokalnej polityki. Co się tam działo wie niewiele osób, ale widać, że zdolność do skutecznego dialogu i dążenia do porozumienia leży po stronie ludzi ostrowskiego, bo to oni wyważyli radę. Pytanie czy przedstawiciele PiS są tak bezkompromisowi i pewni swoich racji i zabetonowani w swoich poglądać... jeśli tak to nie wróży dobrze dla myslenic skoro na ich czele bedzie stal tak myślący burmistrz ... mam nadzieje ze ta praca nauczyc go dialogu ze wszystkimi i otwartosci bo z tego co prezentowal do tej pory nie wyczytalem aby taki byl. dzięki dojrzałemu zachowaniu radnych z opozycji mamy szanse na normalność w gminie. To był świetny ruch Panie i Panowie! BRAWO!

  39 37 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 19 lis 2018

  Pytacie o ten jego program, ale w nim niewiele mozna znalezc wiec co on ma realizowac? chodzilo tylko o to zeby wygrac. najwieksze sprawy obwodnica zachodnia i wezel w jaworniku ale to obiecywal kazdy kandydat od stu lat. no jeszcze zalew obiecywali wszyscy ze otworza. nie ma tu nic odkrywczego, myslenic nie czeka rewolucja raczej redukcja biegow i klekot diesla przy niskiej predkosci tak bedziemy sie turlac. pytanie kto w czasie jazdy wysiadze z tego busa marki myslenice :)

  26 24 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Myślenice potrzebują przede wszystkim wyjść z zapaści finansowej, w którą wpędziła nas poprzednia ekipa. A to się nam będzie odbijać czkawką jeszcze długo.

   38 27 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   widzę Bartku że bez układów weszło w układ z Ostrowskim

   28 12 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  a te mieszkania plus to gdzie Pan widzi?

  27 3 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Afera goni aferę rząd się rozleci i z kasy dla Myślenic będzie nic. Programy wezmą w łeb i Szlachetka swoim sporsobem ucieknie a naród znów go wybierze na kolejny stołeczek.

  Proponuję wysłuchać pierwszego przemówienia Szlachetki po ślubowaniu. Zaprasza do wspólpracy wszystkich radnych po czym na FB odrazu gnoi Bez Układów i Ostrowskich nazywając ich totalną opozycją.

  Jak on chce realizować ten program w kontrze do połowy rady i połowy mieszkańców ?

  37 15 Odpowiedz
 • Beata 19 lis 2018

  :)
  Nawet w EU o tym mówią, ale ciemnego luda już nic nie przekona

  zdjecie

  36 38 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Pani Ambroży stanęła przed trudnym wyborem: związać się z nowym burmistrzem, czy też trzymać się kliki byłego. Przekonało ją stanowisko zastępcy, a szkoda. Mogła przyglądać się z boku i w każdej sprawie być języczkiem u wagi. Myślę, że na tym wygrałaby przede wszystkim u wyborców za 5 lat.

  36 19 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Przeczytaj dokładnie wpis Szlachetki na FB dawał to samo :) więc chyba nie kwestia stanowiska. Warto czytać to pomaga zrozumieć ! Wybrała dobrze i chwała im za to !

   25 19 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Piszesz oczywiście w swoim imieniu, co to znaczy związać się z nowym burmistrzem?
   A tę radę to kto wybrał aniołki?
   Mogłeś zarejestrować własną listę i gdybyś wprowadził swoich ludzi mógłbyś dzisiaj związywać się z burmistrzem dowolnie.
   Nie ma twoich ludzi są inni, Rada jest ich i burmistrzowi nic do wyboru mieszkańców, tak jak Radzie nic do wyboru burmistrza.
   To taka lekcja demokracji. To coś innego niż bolszewia.

   12 11 Odpowiedz
   • 19 lis 2018

    I znowu ciężko z Tobą dyskutować. Ekscytuje Cię sformułowanie [i] związać się z nowym burmistrzem[/i]. Więc dla Twojej informacji doprecyzuję moją wypowiedź. Pani Ambroży miała wybór, przystąpić do koalicji z nowym burmistrzem, przystąpić do koalicji z KW Macieja Ostrowskiego, albo "stać z boku" i głosować zgodnie ze swoim sumieniem i z wolą elektoratu który ją wybrał. Myślę, że na tym wygrałaby przede wszystkim u wyborców za 5 lat.

    Moja wcześniejsza wypowiedź brzmiała następująco:

    taki_gość napisał/a:

    Pani Ambroży stanęła przed trudnym wyborem: związać się z nowym burmistrzem, czy też trzymać się kliki byłego. Przekonało ją stanowisko zastępcy, a szkoda. Mogła przyglądać się z boku i w każdej sprawie być języczkiem u wagi. Myślę, że na tym wygrałaby przede wszystkim u wyborców za 5 lat.

    Czy teraz zrozumiałeś? Czy nadal masz przed oczyma bolszewię?

    8 14 Odpowiedz
    • 19 lis 2018

     Pani Ambroży nie związała się z burmistrzem, bo jak piszesz miała wybór i wybrała grupę nie związaną z PiS, bo wybrała z własnym sumieniem, a nie myślała żeby za 5 lat wygrać wybory.
     To jest sztuka, której ty nie zrozumiesz, wybór bezinteresowny.

     A czy jeden z drugim radny nie z pis słucha Ostrowskiego, który już w UMG jest nul, a oni niejeden mógłby być jego ojcem, to już twoja wydumana teoria.
     Ostrowski cię straszył po nocach, ale jego już nie ma, jest tym samym dla miasta co ty, jakieś tam powiązania ma, ale nieobecni nie mają racji.

     16 5 Odpowiedz
     • Beata 19 lis 2018

      Bezinteresowna :) Śmiechłam

      8 20 Odpowiedz
     • 19 lis 2018

      Skąd wiesz o czym myślała? Kandydując na Burmistrza teraz na pewno chciałaby ewentualny sukces powtórzyć za 5 lat.
      Wybór tak bezinteresowny jak stołek vice przewodniczącego.

      bono napisał/a:

      A czy jeden z drugim radny nie z pis słucha Ostrowskiego, który już w UMG jest nul, a oni niejeden mógłby być jego ojcem, to już twoja wydumana teoria.
      Ostrowski cię straszył po nocach, ale jego już nie ma, jest tym samym dla miasta co ty, jakieś tam powiązania ma, ale nieobecni nie mają racji.

      Pisząc, ze Ostrowski jest nul, dajesz sam o sobie świadectwo. Udajesz wielce obeznanego z polityką lokalną, ale to tylko udawanie,
      Ostrowski mnie nie straszył i nie straszy. Straszyła mnie tylko jego buta i arogancja wobec tych od których nie był zależny, a najbardziej przestraszyło mnie zadłużenie w jakie wpędził nasze miasto.

      Otwórz szeroko oczy i powolutku postaraj się zrozumieć na czym polega polityka. Ale musisz wyjść poza stereotypy GW i TVN.

      6 13 Odpowiedz
      • 19 lis 2018

       Do czego ty mnie namawiasz do przejścia do PiS? To już za duże wymagania . Zostanę przy TVN bo to jedyna stacja nie pisowska.
       Ty masz stacje i pisma rządowe i jak uważasz ze są ok te je konsumuj.
       Nie jestem zwolennikiem i wyborcom PiS, co już udowodniłem , to dlaczego mam oglądać i czytać media PiS . Twoja propozycja jest nieracjonalna.

       Ps.
       Dobrze ze to TVN jest i ze sprzedali go Amerykanom by było by jak za komuny, jedynie słuszny przekaz. Przedtem Urban teraz Adrian Klarenbach to samo pochodzenie bo zdolni.
       Załatwili by Waltera jak Czarneckiego. Złożyli by mu propozycje nie do odrzucenia

       9 3 Odpowiedz
       • Beata 19 lis 2018

        Nie uważaj się więc za racjonalnie myślącego.
        Ja nie jestem wyborcą PO, N czy PSL ale zawsze muszę wysłuchać interpretacji obu stron i nie stronię od TVN i Wyborczej.

        Ty, z tego co widzę jesteś zaprogramowany jednostronnie. Być może należysz do tych, którzy zwyczajnie boją się posłuchać stacji przeciwnej, bo być może niektóre fakty mogły by Ci zaburzyć fanatyzm w którym się topisz.

        3 17 Odpowiedz
        • 19 lis 2018

         Tak piszesz, tylko po to żeby pisać, bo tak cię wyszkolono,że masz mieć ostatnie zdanie?
         Ale pisz ze zrozumieniem, bo jak mi piszesz, że interpretuję tylko jedną stronę, to po co wymieniam nazwiska celebrytów pis z TVP?
         Możemy się nawet umówić, ty oglądasz codziennie TVN a ja TVP, TVN 24-TVPinfo OK?

         odpowiedz dla ciebie napisał trekk i ją zacytuję:

         trekk napisał/a:

         Wdawanie się w dysputy z działaczami PiS przypomina dyskusję ze świadkami Jehowy. Sekta to sekta. PiS tradycyjnie już nie ma zdolności koalicyjnych, skoro nie umie przekonać, uszanować potencjalnego partnera, a chce kupić, uzależnić i zneutralizować. Hmm, o jakiej to perspektywie współpracy mówi Szlachetka? Sekta je sekta.

         11 3 Odpowiedz
         • Beata 19 lis 2018

          Bo tylko tyle potrafisz wymienić :)

          Wdawanie się w dysputy z działaczami PO przypomina dyskusję ze świadkami Jehowy. Sekta to sekta. PO tradycyjnie już ma zdolności koalicyjne jedynie z podobnymi do nich szkodnikami.
          Platforma to partia faszystowska co potwierdza na każdym kroku.

          6 20 Odpowiedz
          • 19 lis 2018

           Zapraszam ciebie i pozostałych Pis fanów do TVN 24, oglądajcie te pierdoły u Kurskiego, ale z przymrużeniem oka, albo niech każdy zostanie przy swojej wartości politycznej, bez agitacji.

           9 5 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Przecież by ją z roboty starosta wywalił jakby inaczej postapila
   To taka bez układów w układzie...

   21 18 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Z boku to możesz przyglądać sie Ty ,nie po to zostaje sie radnym ,żeby przyglądać sie z boku (chwała Bogu ,że nim nie jestes z takimi poglądami) ja myśle ,że wygrała tym co zrobiła i jak widzisz jest wyborca za i przeciw . a czas pokaże jak Abrozy będzie działać . bo pokreslam ,że mieszkancy gminy Myślenice to nie tylko Pis ale wiele wody w rabie przepłynie zanim to zrozumiesz .

   20 3 Odpowiedz
 • Beata 19 lis 2018

  Zrobiła to ze szkodą dla mieszkańców, przyjmując, że wejdzie w totalną opozycję a po Ostrowskich nie spodziewałabym się niczego innego.
  Gdyby w dwójkę zostali niezależni byliby "podrywani" z każdej ze stron i mieliby większe możliwości, ale jak widać postąpili bezmyślnie, choć jeszcze mają szansę by działać rozumnie.
  Gdy staną na sztorc wobec burmistrza - przegrają.
  Stare cwaniaczki od Ostrowskiego będą ich rozgrywać jak przedszkolaków i skończą jak przystawka Nowoczesna w Koalicji Obywatelskiej i stracą twarz "bez układów" całkowicie.

  37 37 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Kim jest przrwodniczacy rady ? Czy ma jakieś większe prawa niż zwykły radny ? Nie wiem naprzyklad ma dwa głosy zamiast jednego ,decyduje o czymś sam? Kim jest oprucz tego ,że prowadzi obrady ,że uważasz ,że jego wybór szkodzi mieszkańca .
   Zanim zlinczujesz Ambroży poczekaj na kolejne głosowania w radzie i skacz już z ta nowoczesna ,bo widzę ,że chciałbyś być nowoczesna ale Ci to nie wychodzi .

   20 7 Odpowiedz
   • Beata 19 lis 2018

    Ale ja nikogo nie linczuję.
    Przepowiadam tylko przyszłość, którą prawdopodobnie sobie szykuje sobie ta dwójka, jeżeli nie zacznie myśleć.
    Jeżeli chce się coś naprawdę zrobić to trzeba układać się z burmistrzem a po większości Ostrych już widać, że będą kulą u nogi.
    Obym się myliła

    7 30 Odpowiedz
    • 19 lis 2018

     Jak sama powiedziałaś "układać się "oni są bez układu i głosują dla dobra mieszkańców a głos na wybór przewodniczącego nie ma żadnego znaczenia . Tak ,że poczekaj a się przekonasz . Ja wiem ,że dla was pisowcow tylko głos za PiS będzie głosem dla dobra ,ale są jeszcze inni mieszkańcy ,ktorzy wiele rzeczy potrzebują i widzą inaczej . Najlepszym rozwiązaniem dla ogółu jest właśnie taka rada nie należąca do burmistrza . Niech będzie burmistrzem wszystkich mieszkańców .

     23 4 Odpowiedz
    • 19 lis 2018

     Ty bagietko raczej próbuj przepowiedzieć przyszłość sobie, bo to że robisz dzisiaj za wazelinę, jutro może mieć konsekwencje odwrotne. Zacznij myśleć za siebie a nie za innych. Jak widzisz oni już są w Radzie a ty dopiero czekasz na etat.

     21 7 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Teraz test dla burmistrza, potrafi współpracować z przedstawicielami społeczeństwa Myślenic,
  czy jest sługusem totalnej władzy.
  Czy jest funkcjonariuszem PiS, czy reprezentantem mieszkańców miasta.
  Przypominam, że ta funkcja nie jest z nominacji i nadania partyjno -rządowego, tylko służbą dla mieszkańców miasta i burmistrz sprawuje rolę służebną a nie władczą.

  26 15 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Swój program to on zrealizuje, gorzej z programem dla Myślenic.

  23 11 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Ale Prawu I Sprawidliwości te bez układów zamąciło, aż miło patrzeć.
  Wybory wygrane a tu rządzenia pełnego nima :) Wielkie uznanie dla Pani Grażyny i pana Wojciecha (Bez Układów) że maja swoje zdanie i pokazali że nie można ich kupić. Słowa uznania również dla radnych KW Macieja Ostrowskiego za niezłomność mimo tego że i pewnie tam nie brakowało propozycji. Tak trzymać co nie znaczy że dobre propozycje Burmistrza rada będzie odrzucała. Czekamy na propozycję Pana Szlachetki dot. obniżenia stawek za wodę, a wówczas z pewnością za taką propozycją wszyscy radni zagłosują jednogłośnie.

  28 19 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Jedna Pani z Trzemeśnia startująca z listy PiS pod postem Szlachetki napisała ,że Pan Malinowski nie należy już do parafii będzie wykluczony ... Opanujcie się Pisowvy zacznijcie żyć z ludźmi i dla ludzi !!!

  22 8 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  [cytat=Bagietka]Z Ciebie też śmiechłam.
  Do podstawówki wróć bo wstyd przynosisz :([/c

  Dość ,że głupia to jeszcze bezczelna ! ale czego można sie spodziewadź po pisowcach
  niejednokrotnie widziałam ,że jak nie masz co powiedzieć to obrażasz

  22 9 Odpowiedz
  • Beata 19 lis 2018

   Obrażam?

   Walisz takie ortografy, że nie ma się co obrażać. Książki czytać bo wstyd.
   I jeszcze bezczelna od głupich wyzywa :) Śmiech na sali.

   5 21 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Przecież od początku widać było grę Starosty Tomala, który w ostatniej chwili widząc przegraną Halka natychmiast zmontowali i wysunęli trzeciego kandydata na Burmistrza myśląc ,że to zaszkodzi Szlachetce i będzie 2 tura wyborów Szlachetka-Halek. Ale niestety ten plan zupełnie nie wypalił i wygrana Szlachetki w 1 turze była największym szokiem nie dla p. Ambroży ale dla jej szefa ze Starostwa.

  15 16 Odpowiedz
  • 19 lis 2018

   Zgadzam się w całej rozciągłości:)

   7 8 Odpowiedz
   • 19 lis 2018

    Uwaga! Powstaje nowa teoria sPiSku według sfrustrowanej "... zmiany". Czyżby ktoś się obawiał starosty, jako gracza, którego taktyce nie jest w stanie dorównać? Hmm, tylko jakoś trudno uwierzyć, że którykolwiek pracownik starostwa dałby się namówić na bycie pionkiem w grze. Luna i Mądra... cieniutka ta teoria. Tym bardziej, że Pani Ambroży nie jest osobą, która pozwoliłaby sobą manipulować. A i starosta nie zniża się do takiego poziomu działania. Zdaje się, że kto inny wydaje polecenia rezygnacji z fuchy w stolicy na "fuchę" w miasto- gminie. To jest dopiero gracz! Chociaż niskiego wzrostu. Proponuję wymyślić coś lepszego i na jako takim poziomie.
    Przy okazji... Pozdrowienia i gratulacje dla Pani Grażyny!

    14 7 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Zamiast wysnuwać wnioski "z kosmosu" może przeczytajcie oświadczenie pani Ambroży zamieszczone na facebooku :-)

  20 1 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Wdawanie się w dysputy z działaczami PiS przypomina dyskusję ze świadkami Jehowy. Sekta to sekta. PiS tradycyjnie już nie ma zdolności koalicyjnych, skoro nie umie przekonać, uszanować potencjalnego partnera, a chce kupić, uzależnić i zneutralizować. Hmm, o jakiej to perspektywie współpracy mówi Szlachetka? Sekta je sekta.

  12 7 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  A mówiłem nie wywoływać Bagietki z lasu !! Było już tak pięknie.......

  13 4 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Pozwolę sobie na wypowiedź. Bardzo mi smutno Panie Burmistrzu Jarku na którego oddałem z rozwagą swój głos podczas ostatnich wyborów. Widząc jak dziś w wywiadzie dla Telewizji Powiatowej ITV, mówiąc żargonem młodych - pojechał Pan po radnych komitetu Bez Układów jestem w absolutnym szoku. Mam już swoje lata i jako człowiek starszy miałem nadzieję, że po leniwych rządach Ostrowskiego nareszcie mamy dobrego gospodarza w osobie Pana Szlachetki. Ale to co dziś usłyszałem jest dla mnie czymś niepojętym ! To miała być dobra zmiana dla Myślenic, to miał być dobry Burmistrz dla Myślenic, a tymczasem jedno posiedzenie Rady Miejskiej i JEDNO niepowodzenie w pierwszym z głosowań wywołuje u naszego nowego gospodarza ogromny gniew i pojawiają się słowa o totalnej opozycji ? Panie Burmistrzu to, że Bez Układów zagłosowało na innego przewodniczącego niż z Prawa i Sprawiedliwości nie znaczy że nie będą głosowac na Pana dobre projekty, dobre pomysły dla dobra mieszkańców. Tymczasem Pan Panie Burmistrzu na łamach lokalnej telewizji PALI MOSTY obrzucając radnych w/w komitetu błotem ! Pytam dlaczego ? Jak Pan chce rządzić naszym miastem i gminą będąc skłóconym z radnymi którzy sa nadzieją że pana pomysły przejdą podczas kolejnych posiedzeń ? Bo przecież KWW Ostrowskiego pana nigdy nie poprze !
  Nie rozumiem takiego zachowania, bo liczyłem, że polityk, poseł który tak dobrze służył nam myśleniczanom będąc na stanowisku posła, będzie wspaniałym burmistrzem ! Proszę o przemyślenie kolejnych słów rzucanych w złości i gniewie, bo to do niczego nie prowadzi. Panie Jarku, apeluję ! Przecież to będzie niezwykle ciężkie 5 lat jeśli nie dojdzie pan do konsensusu i porozumienia z radnymi z innych komitetów. Ale ja wiem, że Pan to przecież WIE, to skąd te słowa z ust mojego /naszego Burmistrza ???

  21 6 Odpowiedz
 • 19 lis 2018
  malina napisał/a:

  Bo co Ty możesz więcej opr[u]u[/u]cz uśmiechnąc :)

  malina, w niedzielę była zbiórka dla ubogich, może ktoś przekaże Ci słownik ortograficzny?

  6 7 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  tadeuszw napisał:

  "(...) Bo przecież KWW Ostrowskiego pana nigdy nie poprze ! (...)"

  To jest tragedią tego Miasta. Wierna, stara gwardia... Kto zna sytuację tu panującą i orientuje się kto, z kim i co, ten wie o czym mówię. Nie będę wyprzedzać faktów. Mam nadzieję, że kontrole przeprowadzone w urzędzie po objęciu stanowiska wyjaśnią nam te kwestie. Chętnie dopowiem o paru szczegółach...

  7 9 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  mieszkanka1980 napisała:
  "(...) A i starosta nie zniża się do takiego poziomu działania.(...)"

  Miałam okazję współpracować więc wiem jak jest.

  mieszkanka1980 napisała:
  "(...) Hmm, tylko jakoś trudno uwierzyć, że którykolwiek pracownik starostwa dałby się namówić na bycie pionkiem w grze.(...)"

  Realia są takie, że ludzie boją się utraty pracy. Nie jest to z mojej strony zarzut, choć ja akurat nie raz pracę traciłam, bo się nie podporządkowałam. Ale to moja droga. I od nikogo nie oczekuję bycia fighterem. Dla mnie bycie wierną swoim zasadom jest najważniejsze:)

  Teoria Mądrali mnie przekonuje i tyle w temacie!

  7 7 Odpowiedz
  • 20 lis 2018

   Na szczęście jest wielu innych współpracowników, którzy nie tracą pracy i nie czują się podporządkowani. Po prostu robią swoje. A decyzje o swoim życiu podejmują wraz z rodziną a nie z narzucenia. Teoria Mądrali jest teorią Mądrali. A o faktach najlepiej porozmawiać z samą zainteresowaną. Ona też ma swoje zasady. I na pewno nie jest to droga, którą obierasz. Na szczęście nie. A skoro podczas głosowania zdecydowała tak a nie inaczej i na fb wyjaśniła pewnym osobom swoje stanowisko, to oznacza, że nie musi się niczego obawiać. Ma swoje zdanie i to jest ok. I to mnie przekonuje a nie bajeczki osób trzecich. Tyle.

   12 8 Odpowiedz

Zobacz więcej

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia
Myślenice 6

W weekend spacer w parku lub na Górny Jaz? Zapomnij. Zamknięto dostęp do Zarabia

A konkretnie wejście do miejskiego parku i wjazd na tzw. Górny Jaz na Zarabiu. To efekt ograniczeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa „Na podstawie rozporządzenia wydanego przez Prezesa Rady Ministrów informujemy, że do odwołania obowiązuje zakaz wstępu do parków, na skwery oraz inne tereny zielone” – czytamy w komunikacie wydanym prz...

Akcja pomocy dla szpitala w Myślenicach: „Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość”
Myślenice 0

Akcja pomocy dla szpitala w Myślenicach: „Razem możemy wygrać bitwę o nasze zdrowie, życie i przyszłość”

„Trwa walka o zdrowie i życie nas wszystkich. Nie możemy jej przegrać. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w walkę z epidemią koronawirusa w myślenickim szpitalu” – piszą inicjatorzy akcji, którzy do pomocy medykom namawiają przedstawicieli lokalnego biznesu Do działania na rzecz myślenickiego szpitala apeluje jedna ze spółek działająca na teren...

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"
Myślenice 24

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

Rano pisaliśmy o tym, że na godzinę 14 zaplanowane jest posiedzenie sesji rady miejskiej. Kilka godzin później otrzymaliśmy odpowiedź, że została odwołana „z powodu epidemii”. W jej czasie też została zwołana… Pierwotnie sesja rady miejskiej w Myślenicach miała odbyć się we wtorek 24 marca, po ogłoszeniu przez premiera w Polsce stanu epidemii, jed...

Jak będzie wyglądać dzisiejsza sesja rady miejskiej? Odbędzie się „z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności”
Myślenice 5

Jak będzie wyglądać dzisiejsza sesja rady miejskiej? Odbędzie się „z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności”

Dzisiaj o godzinie 14 w budynku Urzędu Miasta i Gminy odbędzie się sesja rady miejskiej w Myślenicach. „Obrady zostaną przeprowadzone z zachowaniem szczególnych zasad ostrożności” – czytamy w komunikacie gminy. Nad czym będą debatować radni? Pierwotnie sesja miała odbyć się we wtorek 24 marca, po ogłoszeniu przez premiera stanu epidemii, jednak zo...

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura
Myślenice 47

Czy MARG przepłacił za działkę na Zarabiu? Myślenicki wątek w sprawie Mariana Banasia bada prokuratura

Na przełomie 2016 i 2017 roku Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego będąca gminną spółką, kupiła od Mariana Banasia działkę za ok. 650 tys. zł. To, czy spółka przepłaciła za grunt, dzisiaj wyjaśniają odpowiednie służby Jako pierwsza o sprawie poinformowała Rzeczpospolita. Dziennik w artykule "Przepłacona działka, kupiona przez gminną spółkę od...