Myślenice

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

Burmistrz Jarosław Szlachetka złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój program?

Podczas pierwszej sesji Rada Miejskiej kadencji 2018-2023 Jarosław Szlachetka odebrał od komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze na burmistrza miasta i gminy Myślenice i złożył ślubowanie. Czy uda mu się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

Podczas pierwszej sesji Rada Miejskiej kadencji 2018-2023 radni odebrali zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie oraz wybierali przewodniczącego rady oraz dwóch wiceprzewodniczących. Tego dnia Jarosław Szlachetka odebrał od komisarza wyborczego zaświadczenie o wyborze na burmistrza miasta i gminy Myślenice i również złożył ślubowanie.

"Obejmując urząd burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice. Tak mi dopomóż Bóg”  - mówił.

W wyborach samorządowych 2018 na burmistrza miasta i gminy w kadencji 2018-23 z wynikiem 55% został wybrany Jarosław Szlachetka (Prawo i Sprawiedliwość). Wyborcy oddali na niego 11031 głosów.

W swoim inauguracyjnym wystąpieniu Jarosław Szlachetka dziękował wyborcom za poparcie. Jak podkreślał to historyczny wynik przy rekordowej frekwencji wynoszącej prawie 60%. Dziękował też współpracownikom, rodzinie i żonie.


Jestem dumny, że w tym szczególnym roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości mogę stanąć na czele Myślenickiego Samorządu. Przyjmuję ten urząd przyznany mi przez mieszkańców z pokorą i z wdzięcznością.
Przed nami nowy rozdział w historii i nowa karta w dziejach samorządu. Składając dzisiaj ślubowanie i podejmując się, misji przewodzenia myślenickiej wspólnocie samorządowej deklaruję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Miasto i Gmina Myślenice rozwijało się z korzyścią dla wszystkich mieszkańców.

Tak jak do tej pory kiedy byłem posłem na Sejm RP swoją pracowitości i uczciwością będę codziennie starał się udowadniać, że Wasz wybór był słuszny. Jako nowo wybrany Burmistrz wszystkich mieszkańców gminy Myślenice jestem gotów Wam służyć i jak tylko będzie to możliwe zawsze być blisko ludzkich spraw - rodzin, seniorów i osób niepełnosprawnych.

Chcę być dobrym gospodarzem, dbać o równy rozwój miasta i wszystkich wsi. Sytuacja naszej gminy jak powiedziała mi pani skarbnik jest trudna, ale nie beznadziejna - dlatego tym bardziej podejmę starania i współpracę przede wszystkim z rządem RP oraz samorządem wojewódzkim w celu pozyskiwania środków zewnętrznych na budowę i modernizację infrastruktury drogowej, sportowej, edukacyjnej, kulturalnej i społecznej w naszej gminie.

Chciałbym, aby Myślenice były przykładem łączenia mieszkańców i dobrego realizowania wszystkich zadań, jakie stoją przed samorządem. Praca samorządowca to służba, to troska o dobro wspólne. Liczę na dobrą współpracę z Wami wszystkimi – szanowni radni. Zapraszam do współpracy wszystkich tych, którym dobro mieszkańców naszej gminy leży na sercu.

 

"Plan dla Myślenic" - czyli co obiecywał nowy burmistrz

Przedstawiony podczas kampanii wyborczej z udziałem wicepremier Beaty Szydło program Jarosława Szlachetki zawierał kilka głównych punktów wśród których znalazły się m.in. niższe koszty życia, więcej dla rodzin, dobra infrastruktura, troska o seniorów, aktywna gmina i lokalny patriotyzm.

Przypominamy w skrócie co znajduje się w Planie dla Myślenic, którego realizację obiecywał obecny burmistrz:

1. Niższe opłaty za wodę i ścieki

* W Myślenicach mamy jedne z najwyższych stawek komunalnych w Polsce. Zobowiązuję się do obniżenia tych opłat.
* Deklaruję, że nie będą podnosił lokalnych podatków od osób indywidualnych oraz przedsiębiorców.

2. Więcej dla rodzin

* Deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka w Jaworniku oraz modernizację istniejącej bazy opiekuńczo-wychowawczej.
* Wydłużę czasu pracy przedszkoli oraz świetlic szkolnych.
* Chciałbym realizować program „Mieszkanie Plus”.

3. Przyjazna szkoła

* Zadbam o remonty i doposażenie szkół, o które od lat zabiegają rodzice i nauczyciele.
* Zaproponuję stworzenie opieki stomatologicznej dla uczniów ze szkół gminnych.
* Powołam na nowo do życia zlikwidowaną Szkołę Podstawową nr 1 w Myślenicach.

4. Dobra infrastruktura

* Na skutek wieloletnich zaniedbań konieczne są remonty dróg, rozbudowa oświetlenia oraz budowa nowych chodników, szczególnie w miejscowościach wiejskich gminy Myślenice
*Będę kontynuował działania na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance przez współpracę z Ministerstwem Infrastruktury i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad
* Podejmę dziania na rzecz budowy nowych miejsc parkingowych w mieście oraz uporządkowania ruchu przez realizację budowy pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Myślenic
* W dalszym ciągu będą dążył do budowy nowej linii kolejowej Kraków-Myślenice;
* Będę realizował program „Czyste powietrze” z ekodopłatami na termomodernizację gospodarstw domowych.

Czy burmistrzowi Jarosławowi Szlachetce uda się zrealizować swój „Plan dla Myślenic”?

 • zdecydowanie tak
 • raczej tak
 • trudno powiedzieć
 • raczej nie
 • zdecydowanie nie
 • Zobacz wyniki
 • zdecydowanie tak zdecydowanie tak 17%
 • raczej tak raczej tak 12%
 • trudno powiedzieć trudno powiedzieć 18%
 • raczej nie raczej nie 22%
 • zdecydowanie nie zdecydowanie nie 31%
 • Głosów: 1672

Powiązane tematy

Komentarze (48)

 • 19 lis 2018

  Afera goni aferę rząd się rozleci i z kasy dla Myślenic będzie nic. Programy wezmą w łeb i Szlachetka swoim sporsobem ucieknie a naród znów go wybierze na kolejny stołeczek.

  Proponuję wysłuchać pierwszego przemówienia Szlachetki po ślubowaniu. Zaprasza do wspólpracy wszystkich radnych po czym na FB odrazu gnoi Bez Układów i Ostrowskich nazywając ich totalną opozycją.

  Jak on chce realizować ten program w kontrze do połowy rady i połowy mieszkańców ?

  37 15 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  "Politycy są jak pieluchy. Powinni być zmieniani często i z tego samego powodu."
  Tom Blair

  30 5 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Pani Ambroży stanęła przed trudnym wyborem: związać się z nowym burmistrzem, czy też trzymać się kliki byłego. Przekonało ją stanowisko zastępcy, a szkoda. Mogła przyglądać się z boku i w każdej sprawie być języczkiem u wagi. Myślę, że na tym wygrałaby przede wszystkim u wyborców za 5 lat.

  36 19 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  a te mieszkania plus to gdzie Pan widzi?

  27 3 Odpowiedz
 • 19 lis 2018

  Myślenice potrzebują przede wszystkim wyjść z zapaści finansowej, w którą wpędziła nas poprzednia ekipa. A to się nam będzie odbijać czkawką jeszcze długo.

  38 27 Odpowiedz

Zobacz więcej