Miasto

Jarosław Szlachetka: Myślenice - czas na zmiany!

Materiał promocyjny

Myślenice – czas na zmiany! „Plan dla Myślenic Jarosława Szlachetki” kandydata na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz posła na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Szlachetka,
kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości:

Kandyduję, bo Myślenice potrzebują dobrego gospodarza. Jako burmistrz będę mógł zrobić więcej dobrego niż moi konkurenci, dzięki wypracowanym kontaktom i możliwościom pozyskiwania środków rządowych oraz z funduszy europejskich.

Udowodniłem, że mogę i potrafię skutecznie działać dla dobra wspólnego i być bliżej ludzi. Chcę to kontynuować. Autorami mojego programu jesteście Wy – Mieszkańcy Myślenic, ponieważ powstał on w odpowiedzi na konkretne problemy zgłaszane przez Was. Miałem okazje zapoznać się z nimi pracując w radzie gminy, sejmiku wojewódzkim, a także w Sejmie RP. Teraz, jako burmistrz Myślenic, chciałbym służyć mieszkańcom miasta i gminy – rozwiązywać problemy i rozwijać możliwości. Mój program obejmuje kluczowe dla mieszkańców i możliwe do rozwiązania problemy, którymi chciałbym zająć się w pierwszej kolejności przy współpracy z rządem oraz z jednostkami samorządu terytorialnego.

1. Niższe opłaty za wodę i ścieki

* W Myślenicach mamy jedne z najwyższych stawek komunalnych w Polsce. Zobowiązuję się do obniżenia tych opłat.
* Deklaruję, że nie będą podnosił lokalnych podatków od osób indywidualnych oraz przedsiębiorców.

2. Więcej dla rodzin

* Deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka w Jaworniku oraz modernizację istniejącej bazy opiekuńczo-wychowawczej.
* Wydłużę czasu pracy przedszkoli oraz świetlic szkolnych.
* Chciałbym realizować program „Mieszkanie Plus”.

3. Przyjazna szkoła

* Zadbam o remonty i doposażenie szkół, o które od lat zabiegają rodzice i nauczyciele.
* Zaproponuję stworzenie opieki stomatologicznej dla uczniów ze szkół gminnych.
* Powołam na nowo do życia zlikwidowaną Szkołę Podstawową nr 1 w Myślenicach.

4. Dobra infrastruktura

* Na skutek wieloletnich zaniedbań konieczne są remonty dróg, rozbudowa oświetlenia oraz budowa nowych chodników, szczególnie w miejscowościach wiejskich gminy Myślenice
*Będę kontynuował działania na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance przez współpracę z Ministerstwem Infrastruktury i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad
* Podejmę dziania na rzecz budowy nowych miejsc parkingowych w mieście oraz uporządkowania ruchu przez realizację budowy pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Myślenic
* W dalszym ciągu będą dążył do budowy nowej linii kolejowej Kraków-Myślenice;
* Będę realizował program „Czyste powietrze” z ekodopłatami na termomodernizację gospodarstw domowych.

5. Sport i rekreacja

* Priorytetem w tej dziedzinie będzie rozbudowa i modernizacja przyszkolnej infrastruktury sportowej (sale gimnastyczne, boiska sportowe) zwłaszcza w miejscowościach gdzie jej brakuje .
* Proponuję budowę krytego całorocznego boiska na Zarabiu, ukończenie trzeciej niecki na myślenickiej pływalni, która od lat stoi nieużywana
* Wybuduję nowe ścieżki rowerowe oraz rozbuduję infrastrukturę edukacyjno turystyczną razem z Lasami Państwowymi (wieża widokowa na Uklejnie).

6. W trosce o seniorów

* Mamy obowiązek zadbać o naszych seniorów, dlatego chciałbym zaproponować utworzenie Myślenickiego Dziennego Domu Opieki dla osób starszych.
* Powołam gminną Radę Seniorów, kluby seniora oraz stworzę warunki do bezpłatnych zajęć kulturalnych, zdrowotnych i rekreacyjnych.

7. W trosce o niepełnosprawnych

* Zaproponuję stworzenie systemu finansowania tzw. opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

8. Lokalny patriotyzm

* Będę ambasadorem lokalnych przedsiębiorców.
* Będę wspierał projekty kulturalne, z których Myślenice mogą być dumne, lokalne inicjatywy, podejmowane chociażby przez Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne czy orkiestry dęte.
* Zaproszę do współpracy wszystkie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu gminy Myślenice.
* Zwiększę środki przeznaczone na budżet obywatelski oraz dla Rad Sołeckich.

W czasie mojej pracy poselskiej dla mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice skutecznie zadbałem m.in. o:

* Nową karetkę dla Szpitala Powiatowego w Myślenicach.
* Inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na Zakopiance (remont wiaduktu na Polankę, budowa kładek dla pieszych w Głogoczowie i w Jaworniku, przebudowa skrzyżowania oraz opracowanie koncepcji „tunelu” w Krzyszkowicach, przebudowa skrzyżowania na Zarabiu oraz budowa węzła dwupoziomowego z ul. Sobieskiego w Myślenicach) wykonane i skierowane do realizacji przez Ministra Infrastruktury do tej pory na kwotę ok. 35 mln zł.
* Dodatkowe środki do zakupu wozu ratowniczo gaśniczego dla OSP Zarabie oraz OSP Trzemeśnia.
* Środki na doposażenie m.in. OSP Krzyszkowice oraz OSP Zawada z Fundacji ENERGA.
* Środki z budżetu państwa oraz z NFOŚiGW na zakup nowego wozu ratowniczo gaśniczego dla OSP Borzęta (500 tys zł) oraz OSP Jawornik (500 tys zł).
* Środki z rezerwy budżetu państwa na remont oddziału zakaźnego w Szpitalu Powiatowym w Myślenicach (ponad 2,3 mln zł).
* Środki na budowę remizy OSP Głogoczów z fundacji Energa (50 tys zł).
* Środki na Remont Domu Kultury w Myślenicach z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (200 tys zł).
* Rozbudowę i modernizację Szkoły Muzycznej w Myślenicach (ok. 7 mln zł).
* Wsparcie w realizacji projektów kulturalnych m.in. Polish Art Philharmonic.
* Finansowanie renowacji ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba na Stradomiu (100 tys zł) z Funduszu Kościelnego.
* Pomoc w pozyskiwaniu środków na funkcjonowanie klubów sportowych ze środków Ministerstwa Sportu oraz Spółek Skarbu Państwa .
* Środki na remont boiska sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach (300 tys zł) oraz dofinansowanie dla gminy remontu dróg gminnych w Zawadzie (50 tys zł) oraz w Głogoczowie (60 tys zł) ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi z 2010 r.

Tak jak mieszkańcy Gminy Myślenice korzystają już z owoców dobrej zmiany na poziomie ogólnopolskim (500plus, wyprawka szkolna, leki dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego), tak samo skorzystają na naszych propozycjach. Aby mój plan dla Miasta i Gminy Myślenice mógł być wdrożony do realizacji potrzeba aby w nowych władzach samorządowych gminy, powiatu oraz województwa znalazły się osoby odpowiedzialne, aktywne i chcące pracować na rzecz dobra wspólnego naszej małej Ojczyzny.

Państwa głos ma znaczenie. Nie marnujcie go na tych, którzy twierdzą, że NIC nie mogą. Zagłosujcie na polityków i samorządowców wiarygodnych, skutecznych, uczciwych, którzy dbają o interesy swoich wyborców. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie!

Z wyrazami szacunku,

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Poseł na Sejm RP 

 

#DotrzymujemySłowa

 

 

 

 


Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

Powiązane tematy

Zobacz więcej

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery
Myślenice 13

Awantura na rondzie w centrum. W ruch poszły siekiery

Na rondzie przy OSP Śródmieście dwóch mężczyzn siekierami zaatakowało grupę przechodniów Na redakcja@miasto-info.pl nasi czytelnicy informują, że w czwartek 15 sierpnia pomiędzy godz. 22:30 a 23 na rondzie Śródmieście w Myślenicach miało dojść do napadu z użyciem siekier. Informacje potwierdza Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji...

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu
Myślenice 0

Okradli sklep na 1200 zł. Namierzył ich policjant w cywilu

Ponad 1200 zł warte były zakupy, za które trójka złodziei nie miała zamiaru zapłacić. Kiedy opuszczali sklep ze skradzionym towarem, zostali zatrzymani przez policjanta, który w wolnym czasie był na zakupach To, że policjantem jest się również po służbie pokazał kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach....

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję
Myślenice 1

Kiedy zobaczył film, na którym niszczy szlaban, sam zgłosił się na policję

Wczoraj Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach opublikowała nagranie, na którym widać, jak młody mężczyzna niszczy szlaban przy ul. Mickiewicza. Kiedy sprawca zobaczył film, sam zgłosił się na policję Film zamieszczony przez policję na facebooku szybko obiegł również lokalne media, a jego odsłony rosły w imponującym tempie. Na filmie widać było j...

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu
Myślenice 10

Kiedy nocą wracała do domu, napadł ją nieznany mężczyzna. Usłyszał zarzut gwałtu

Kiedy ponad 20-letnia kobieta wracała w nocy do domu, została zaatakowana przez nieznajomego mężczyznę. Policji udało się go namierzyć. Postawiono mu zarzut gwałtu. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia Była noc z soboty na niedzielę (27/28 lipca), kiedy ponad 20-letnia kobieta szła przez Myślenice w kierunku domu. Jak relacjonuje policja, została nap...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...