Miasto

Jarosław Szlachetka: Myślenice - czas na zmiany!

Jarosław Szlachetka: Myślenice - czas na zmiany!

Materiał promocyjny

Myślenice – czas na zmiany! „Plan dla Myślenic Jarosława Szlachetki” kandydata na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz posła na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości. 

Jarosław Szlachetka,
kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice oraz poseł na Sejm RP z Prawa i Sprawiedliwości:

Kandyduję, bo Myślenice potrzebują dobrego gospodarza. Jako burmistrz będę mógł zrobić więcej dobrego niż moi konkurenci, dzięki wypracowanym kontaktom i możliwościom pozyskiwania środków rządowych oraz z funduszy europejskich.

Udowodniłem, że mogę i potrafię skutecznie działać dla dobra wspólnego i być bliżej ludzi. Chcę to kontynuować. Autorami mojego programu jesteście Wy – Mieszkańcy Myślenic, ponieważ powstał on w odpowiedzi na konkretne problemy zgłaszane przez Was. Miałem okazje zapoznać się z nimi pracując w radzie gminy, sejmiku wojewódzkim, a także w Sejmie RP. Teraz, jako burmistrz Myślenic, chciałbym służyć mieszkańcom miasta i gminy – rozwiązywać problemy i rozwijać możliwości. Mój program obejmuje kluczowe dla mieszkańców i możliwe do rozwiązania problemy, którymi chciałbym zająć się w pierwszej kolejności przy współpracy z rządem oraz z jednostkami samorządu terytorialnego.

1. Niższe opłaty za wodę i ścieki

* W Myślenicach mamy jedne z najwyższych stawek komunalnych w Polsce. Zobowiązuję się do obniżenia tych opłat.
* Deklaruję, że nie będą podnosił lokalnych podatków od osób indywidualnych oraz przedsiębiorców.

2. Więcej dla rodzin

* Deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka w Jaworniku oraz modernizację istniejącej bazy opiekuńczo-wychowawczej.
* Wydłużę czasu pracy przedszkoli oraz świetlic szkolnych.
* Chciałbym realizować program „Mieszkanie Plus”.

3. Przyjazna szkoła

* Zadbam o remonty i doposażenie szkół, o które od lat zabiegają rodzice i nauczyciele.
* Zaproponuję stworzenie opieki stomatologicznej dla uczniów ze szkół gminnych.
* Powołam na nowo do życia zlikwidowaną Szkołę Podstawową nr 1 w Myślenicach.

4. Dobra infrastruktura

* Na skutek wieloletnich zaniedbań konieczne są remonty dróg, rozbudowa oświetlenia oraz budowa nowych chodników, szczególnie w miejscowościach wiejskich gminy Myślenice
*Będę kontynuował działania na rzecz dalszej poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance przez współpracę z Ministerstwem Infrastruktury i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad
* Podejmę dziania na rzecz budowy nowych miejsc parkingowych w mieście oraz uporządkowania ruchu przez realizację budowy pierwszego odcinka zachodniej obwodnicy Myślenic
* W dalszym ciągu będą dążył do budowy nowej linii kolejowej Kraków-Myślenice;
* Będę realizował program „Czyste powietrze” z ekodopłatami na termomodernizację gospodarstw domowych.

5. Sport i rekreacja

* Priorytetem w tej dziedzinie będzie rozbudowa i modernizacja przyszkolnej infrastruktury sportowej (sale gimnastyczne, boiska sportowe) zwłaszcza w miejscowościach gdzie jej brakuje .
* Proponuję budowę krytego całorocznego boiska na Zarabiu, ukończenie trzeciej niecki na myślenickiej pływalni, która od lat stoi nieużywana
* Wybuduję nowe ścieżki rowerowe oraz rozbuduję infrastrukturę edukacyjno turystyczną razem z Lasami Państwowymi (wieża widokowa na Uklejnie).

6. W trosce o seniorów

* Mamy obowiązek zadbać o naszych seniorów, dlatego chciałbym zaproponować utworzenie Myślenickiego Dziennego Domu Opieki dla osób starszych.
* Powołam gminną Radę Seniorów, kluby seniora oraz stworzę warunki do bezpłatnych zajęć kulturalnych, zdrowotnych i rekreacyjnych.

7. W trosce o niepełnosprawnych

* Zaproponuję stworzenie systemu finansowania tzw. opieki wytchnieniowej dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

8. Lokalny patriotyzm

* Będę ambasadorem lokalnych przedsiębiorców.
* Będę wspierał projekty kulturalne, z których Myślenice mogą być dumne, lokalne inicjatywy, podejmowane chociażby przez Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne czy orkiestry dęte.
* Zaproszę do współpracy wszystkie stowarzyszenia i organizacje pozarządowe z terenu gminy Myślenice.
* Zwiększę środki przeznaczone na budżet obywatelski oraz dla Rad Sołeckich.

W czasie mojej pracy poselskiej dla mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice skutecznie zadbałem m.in. o:

* Nową karetkę dla Szpitala Powiatowego w Myślenicach.
* Inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na Zakopiance (remont wiaduktu na Polankę, budowa kładek dla pieszych w Głogoczowie i w Jaworniku, przebudowa skrzyżowania oraz opracowanie koncepcji „tunelu” w Krzyszkowicach, przebudowa skrzyżowania na Zarabiu oraz budowa węzła dwupoziomowego z ul. Sobieskiego w Myślenicach) wykonane i skierowane do realizacji przez Ministra Infrastruktury do tej pory na kwotę ok. 35 mln zł.
* Dodatkowe środki do zakupu wozu ratowniczo gaśniczego dla OSP Zarabie oraz OSP Trzemeśnia.
* Środki na doposażenie m.in. OSP Krzyszkowice oraz OSP Zawada z Fundacji ENERGA.
* Środki z budżetu państwa oraz z NFOŚiGW na zakup nowego wozu ratowniczo gaśniczego dla OSP Borzęta (500 tys zł) oraz OSP Jawornik (500 tys zł).
* Środki z rezerwy budżetu państwa na remont oddziału zakaźnego w Szpitalu Powiatowym w Myślenicach (ponad 2,3 mln zł).
* Środki na budowę remizy OSP Głogoczów z fundacji Energa (50 tys zł).
* Środki na Remont Domu Kultury w Myślenicach z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (200 tys zł).
* Rozbudowę i modernizację Szkoły Muzycznej w Myślenicach (ok. 7 mln zł).
* Wsparcie w realizacji projektów kulturalnych m.in. Polish Art Philharmonic.
* Finansowanie renowacji ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba na Stradomiu (100 tys zł) z Funduszu Kościelnego.
* Pomoc w pozyskiwaniu środków na funkcjonowanie klubów sportowych ze środków Ministerstwa Sportu oraz Spółek Skarbu Państwa .
* Środki na remont boiska sportowego „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Myślenicach (300 tys zł) oraz dofinansowanie dla gminy remontu dróg gminnych w Zawadzie (50 tys zł) oraz w Głogoczowie (60 tys zł) ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na usuwanie skutków powodzi z 2010 r.

Tak jak mieszkańcy Gminy Myślenice korzystają już z owoców dobrej zmiany na poziomie ogólnopolskim (500plus, wyprawka szkolna, leki dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego), tak samo skorzystają na naszych propozycjach. Aby mój plan dla Miasta i Gminy Myślenice mógł być wdrożony do realizacji potrzeba aby w nowych władzach samorządowych gminy, powiatu oraz województwa znalazły się osoby odpowiedzialne, aktywne i chcące pracować na rzecz dobra wspólnego naszej małej Ojczyzny.

Państwa głos ma znaczenie. Nie marnujcie go na tych, którzy twierdzą, że NIC nie mogą. Zagłosujcie na polityków i samorządowców wiarygodnych, skutecznych, uczciwych, którzy dbają o interesy swoich wyborców. Dotrzymaliśmy słowa w rządzie, dotrzymamy w samorządzie!

Z wyrazami szacunku,

Kandydat na burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Poseł na Sejm RP 

 

#DotrzymujemySłowa

 

 

 

 


Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość

Powiązane tematy

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 87

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 8

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...