Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

Podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremier Beaty Szydło poseł PiS Jarosław Szlachetka kandydujący na stanowisko burmistrza Myślenic przedstawił swój program nazywając go „Planem dla Myślenic”. Co zawiera ten plan?

Główne założenia programu Jarosława Szlachetki opierają się na 6 filarach, którymi są: niższe koszty życia, więcej dla rodzin, dobra infrastruktura, troska o seniorów, aktywna gmina i lokalny patriotyzm.

Koszty życia

Jarosław Szlachetka w swoim programie zobowiązuje się do obniżenia stawek za wodę i ścieki, weryfikację pracy prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji związaną z wykonywaniem przyłączy do sieci dla nowych budynków i jak zapowiada w przesłanym do nas programie

"W nowej kadencji nie będę podnosił lokalnych podatków”.

Rodzina

„Deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka. Remont obecnego żłobka lub w ogóle jego budowę od podstaw. Modernizację istniejących przedszkoli tak, aby powiększyć bazę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych”.

Zapowiada wydłużenie godzin funkcjonowania przedszkoli oraz szkolnych świetlic oraz realizację rządowego programu Mieszkanie+ w celu budowy mieszkań dla młodych rodzin.

Infrastruktura

„Zostając burmistrzem Myślenic moim priorytetem będą remonty i modernizacje dróg. Zadbam o rozbudowę oświetlenia ulicznego oraz budowę nowych chodników szczególnie w miejscowościach wiejskich” – zapowiada.

Do tego dokłada działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance wymieniając budowę węzła w Jaworniku oraz bezkolizyjne wyjazdy z miejscowości położonych wzdłuż tej drogi. Jeśli chodzi o same Myślenice ma zamiar uporządkować ruch w centrum budując nowe miejsca parkingowe oraz rozpocząć budowę pierwszego odcinka „Zachodniej obwodnicy Myślenic”.

W sprawie komunikacji zapowiada dążenia do budowy nowej linii kolejowej Kraków – Myślenice.

„Podejmę działania w celu realizacji programów mających na celu walkę ze smogiem i walkę o czyste powietrze współpracując m.in. z Narodowym i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – czytamy w programie.

Seniorzy

„Chciałbym zaproponować utworzenie dziennego domu opieki dla osób starszych działającego np. w ramach programu Senior Vigor”.

Poseł zapowiada powołanie gminnej Rady Seniorów, klubu seniora i rozszerzenie oferty myślenickiej karty seniora oraz stworzenia warunków do bezpłatnych zajęć kulturalnych, zdrowotnych czy rekreacyjnych organizowanych w gminnych jednostkach.

Edukacja

W kwestii edukacji jego priorytetem będą remonty pomieszczeń szkolnych, dbałość o doposażenie szkół w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne (tablice multimedialne, pracownie, książki do bibliotek).

„Deklaruję również powołanie na nowo do życia Szkoły Podstawowej nr 1 w Myśleniach”.

Aktywność

W tematyce aktywności jako priorytet wymienia rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej przyszkolnej tam gdzie jej brak ogólnodostępnej dla lokalnej społeczności.

"Chciałbym zaproponować także budowę krytego całorocznego boiska na Zarabiu, dokończenie budowy trzeciej niecki na pływalni, czy stworzenie budowę ścieżek rowerowych zlokalizowanych w kompleksach leśnych np. na Górze Chełm”.

Lokalny patriotyzm

„Będę ambasadorem lokalnych przedsiębiorców, osób które od lat prowadzą w naszej gminie działalność gospodarczą” – mówi.

Jako lokalny patriotyzm rozumie także wspieranie projektów kulturalnych jak również wszelkich inicjatyw podejmowanych chociażby przez Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne czy Orkiestry Strażackie. Zapowiada współpracę ze wszystkimi stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi z terenu gminy Myślenice oraz zwiększenie kwoty na mieszkańca w ramach budżetu obywatelskiego z 15 na 20 zł.

 

Dwóch kandydatów na burmistrza

Przypomnijmy - do 26 września komitety wyborcze mają czas na zgłaszanie kandydatur na burmistrzów i wójtów. Jak dotąd w Myślenicach swoją gotowość zadeklarowały dwie osoby.

W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (bezpartyjny), którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski. Jak mówił podczas swojej ostatniej konferencji prasowej Krzysztof Halek - jego program opierać się będzie na dwóch filarach. To rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej. Pełny program obiecał przedstawić w połowie września.

WRZESIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 59%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 41%
 • Głosów: 2847

Drugim kandydatem jest poseł PiS Jarosław Szlachetka, który swój udział w wyborach na burmistrza ogłosił w pierwszej połowie sierpnia. Swój program przedstawił w poniedziałek 3 września podczas konferencji podczas której towarzyszyła mu wicepremier Beata Szydło.

Powiązane tematy

Komentarze (56)

 • 4 wrz 2018

  Pan zgoda weź że już się nie kompromituj. Zaraz się zlejesz w portki od tego jadu i żółci. Fakty są takie że halek nie ma nawet startu do Szlachetki. Szlachetka przynajmniej zna ludzi dzięki którym może coś załatwić dla miasta, powiatu bądź gminy (choćby po raz kolejny kasa na szpital) gośc się stara mimo tego że każdy jego pomysł jest bombarowany i coś robi dla mieszkańców a halek kogo zna ? :D co halek zrobił dla Myślenic ? do niedawna jeden z najważniejszych pisiorów myślenickich, co on zrobił przez te wszystkie lata urzędowania w starostwie dla mieszkańców Myślenic ?

  pan zgoda napisał/a:

  Dlatego właśnie nie głosujemy na PIS, bo nie chcemy partii w Myśleniach ! Nie będzie nam Warszawa mówiła co mamy robić!!!
  .

  Przecież halek to stary pisowiec i wszyscy o tym wiedzą więc skończ już tą żenadę hipokryzji i weź się do roboty bo żal czytać ;) gdyby nie ten pis to by chłop do dzisiaj na etacie w szkole uczył, on jest tak samo niezależny jak ja czarny.
  A właśnie, Maciek za Krzyśka do kibla też chodzi ? bo odnoszę wrażenie że to kampania Ostrowski vs. Szlachetka. Maciek wszystko robi za niego ! Dlatego nie głosujemy na halka bo to będzie tylko i wyłącznie marionetka zarabiająca krocie z naszych podatków za siedzenie i pierdzenie w stołek bo za sznurki będzie pociągał wiadomo że kto inny!

  pan zgoda napisał/a:

  Potrzebujemy ludzi którzy będą odpowiedzialni przed mieszkańcami a nie będą płaszczyć się przed Szydłową czy Kaczyńskim.

  No i taką osobą na pewno nie jest halek bo do niedawna płaszczył się przed kaczyńskim i szydłową po czym jak go z pisu wykopano zaczął płaszczyć się przez ziobro aby teraz płaszczyć się przed Maćkiem. POLITYCZNA CHORĄGIEWKA i karierowicz ! gdzie można coś ugrać dla siebie to tam leci. Nie dziękuje na kogoś takiego nie zagłosuje. Jak już wspomniałem kiedyś, szacunek dla Maćka za te wszystkie lata ale skoro tak sprawa wygląda to widocznie czas na zmiany.

  113 41 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 wrz 2018

  Bardzo dobry program , Myślenice czekają na takiego gospodarza , Panie Jarku powodzenia życzę w wygraniu wyborów , a później wytrwałości w rozmontowywaniu " dworu " jaki zapanował w myślenickim magistracie oraz w spółkach miejskich .

  115 50 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Przynajmniej przedstawił jakiś program, a Halek ??? Pewnie mu jeszcze Ostrowski nie napisał?

  77 23 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  max1999 nie doczytałem, co halek zrobił dla mieszkańców Myślenic ? bo plujesz się niczym pan zgoda ale konkretów u was jak zwykle brak. Chyba, że cisza jest właśnie tą odpowiedzią jakiej w sumie oczekiwałem, w takim razie zgadzam się NIE ZROBIŁ NIC DLA MIESZKAŃCÓW MYŚLENIC. I dlatego Szlachetka jest niekwestionowanym i jedynym poważnym kandydatem na burmistrza i mój głos ma !

  Straszenie pisem jest już żenujące od kilku lat, a warto po raz kolejny podkreślić ze halek to przecież pis i ten pis dał mu wszystko :)

  i jeszcze jedno wiesz czemu pralka jest lepsza od Krzyśka ? bo ma program :D

  74 21 Odpowiedz
 • Myślenicki 4 wrz 2018

  Przypominam wszystkim negatywnie nastawionym, że Pan Szlachetka przedstawił program. Jeżeli zostanie wybrany można do z tego będzie rozliczyć. Jeżeli będzie wybrany Pan Halek, to na dzień dzisiejszy są dwa słowa -bezpieczeństwo i rodzina- Czekamy z niecierpliwością na resztę.

  69 17 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...