Miasto

Wybory Samorządowe 2018: Jarosław Szlachetka przedstawił program. Nazwał go „Planem dla Myślenic”

Podczas konferencji prasowej z udziałem wicepremier Beaty Szydło poseł PiS Jarosław Szlachetka kandydujący na stanowisko burmistrza Myślenic przedstawił swój program nazywając go „Planem dla Myślenic”. Co zawiera ten plan?

Główne założenia programu Jarosława Szlachetki opierają się na 6 filarach, którymi są: niższe koszty życia, więcej dla rodzin, dobra infrastruktura, troska o seniorów, aktywna gmina i lokalny patriotyzm.

Koszty życia

Jarosław Szlachetka w swoim programie zobowiązuje się do obniżenia stawek za wodę i ścieki, weryfikację pracy prezesa Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji związaną z wykonywaniem przyłączy do sieci dla nowych budynków i jak zapowiada w przesłanym do nas programie

"W nowej kadencji nie będę podnosił lokalnych podatków”.

Rodzina

„Deklaruję budowę nowego przedszkola z funkcją żłobka. Remont obecnego żłobka lub w ogóle jego budowę od podstaw. Modernizację istniejących przedszkoli tak, aby powiększyć bazę opiekuńczo-wychowawczą dla najmłodszych”.

Zapowiada wydłużenie godzin funkcjonowania przedszkoli oraz szkolnych świetlic oraz realizację rządowego programu Mieszkanie+ w celu budowy mieszkań dla młodych rodzin.

Infrastruktura

„Zostając burmistrzem Myślenic moim priorytetem będą remonty i modernizacje dróg. Zadbam o rozbudowę oświetlenia ulicznego oraz budowę nowych chodników szczególnie w miejscowościach wiejskich” – zapowiada.

Do tego dokłada działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na Zakopiance wymieniając budowę węzła w Jaworniku oraz bezkolizyjne wyjazdy z miejscowości położonych wzdłuż tej drogi. Jeśli chodzi o same Myślenice ma zamiar uporządkować ruch w centrum budując nowe miejsca parkingowe oraz rozpocząć budowę pierwszego odcinka „Zachodniej obwodnicy Myślenic”.

W sprawie komunikacji zapowiada dążenia do budowy nowej linii kolejowej Kraków – Myślenice.

„Podejmę działania w celu realizacji programów mających na celu walkę ze smogiem i walkę o czyste powietrze współpracując m.in. z Narodowym i Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej” – czytamy w programie.

Seniorzy

„Chciałbym zaproponować utworzenie dziennego domu opieki dla osób starszych działającego np. w ramach programu Senior Vigor”.

Poseł zapowiada powołanie gminnej Rady Seniorów, klubu seniora i rozszerzenie oferty myślenickiej karty seniora oraz stworzenia warunków do bezpłatnych zajęć kulturalnych, zdrowotnych czy rekreacyjnych organizowanych w gminnych jednostkach.

Edukacja

W kwestii edukacji jego priorytetem będą remonty pomieszczeń szkolnych, dbałość o doposażenie szkół w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne (tablice multimedialne, pracownie, książki do bibliotek).

„Deklaruję również powołanie na nowo do życia Szkoły Podstawowej nr 1 w Myśleniach”.

Aktywność

W tematyce aktywności jako priorytet wymienia rozbudowę i modernizację infrastruktury sportowej przyszkolnej tam gdzie jej brak ogólnodostępnej dla lokalnej społeczności.

"Chciałbym zaproponować także budowę krytego całorocznego boiska na Zarabiu, dokończenie budowy trzeciej niecki na pływalni, czy stworzenie budowę ścieżek rowerowych zlokalizowanych w kompleksach leśnych np. na Górze Chełm”.

Lokalny patriotyzm

„Będę ambasadorem lokalnych przedsiębiorców, osób które od lat prowadzą w naszej gminie działalność gospodarczą” – mówi.

Jako lokalny patriotyzm rozumie także wspieranie projektów kulturalnych jak również wszelkich inicjatyw podejmowanych chociażby przez Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne czy Orkiestry Strażackie. Zapowiada współpracę ze wszystkimi stowarzyszeniami i organizacjami pozarządowymi z terenu gminy Myślenice oraz zwiększenie kwoty na mieszkańca w ramach budżetu obywatelskiego z 15 na 20 zł.

 

Dwóch kandydatów na burmistrza

Przypomnijmy - do 26 września komitety wyborcze mają czas na zgłaszanie kandydatur na burmistrzów i wójtów. Jak dotąd w Myślenicach swoją gotowość zadeklarowały dwie osoby.

W czerwcu swój udział w wyborach zapowiedział Krzysztof Halek (bezpartyjny), którego rekomendował burmistrz Maciej Ostrowski. Jak mówił podczas swojej ostatniej konferencji prasowej Krzysztof Halek - jego program opierać się będzie na dwóch filarach. To rodzina i jej bezpieczeństwo oraz rozwój infrastruktury drogowej. Pełny program obiecał przedstawić w połowie września.

WRZESIEŃ: Gdyby Wybory Samorządowe odbyły się dzisiaj, kto zostałby burmistrzem Myślenic?

 • JAROSŁAW SZLACHETKA JAROSŁAW SZLACHETKA 59%
 • KRZYSZTOF HALEK KRZYSZTOF HALEK 41%
 • Głosów: 2847

Drugim kandydatem jest poseł PiS Jarosław Szlachetka, który swój udział w wyborach na burmistrza ogłosił w pierwszej połowie sierpnia. Swój program przedstawił w poniedziałek 3 września podczas konferencji podczas której towarzyszyła mu wicepremier Beata Szydło.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 4 wrz 2018

  Pierdu pierdu

  54 133 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Namaszczenie przez wicepremier Beatę Szydło? Historia gminy Brzeszcze nam się szykuje???
  J.Sz. niech idzie i kandyduje na wójta Pcimia, bo tam uroczyście inaugurował rok szkolny a nie w gminie Myślenice. Czy jak zostanie burmistrzem, zrezygnuje z mandatu posła? Czy 9142 wyborców, którzy go wybrali zostanie "wydymanych". Jak mu tak dobrze idzie i ma tyle zasług, kontaktów niech siedzi w Warszawie.

  68 125 Odpowiedz
 • profesor profesor 4 wrz 2018

  Drodzy Państwo; próbując spojrzeć na tę sytuację analitycznym okiem odnoszę wrażenie, że mamy tu do czynienia z przypadkiem w którym główna postać w rządzie na półmetku kadencji oraz wykonywania określonych zadań i odgrywania swojej roli zostaje odsunięta i zastąpiona lepszą wersją - nowym premierem Morawieckim.

  To prowadzi do sytuacji, że dzisiaj ta Pani przyjeżdża na sam dół i angażuje się w kampanię samorządową promując czynnego posła jako świetnego kandydata... na burmistrza. Czy to znaczy że jego obecna pozycja w partii jest zbyt słaba, aby pozostać posłem w kolejnej kadencji?

  Wygląda mi na to, że zarówno pozycja byłej premier jak i posła straciła na znaczeniu, a ta cała kampania to próba utrzymania się na powierzchni.

  Gdyby było tak jak Państwo z obrazka próbują to przedstawić i są tak ważnymi personami, to przecież tworzyliby reformy na poziomie ogólnokrajowym, a zamiast obniżać cenę wody w jednym z tysięcy małych miasteczek mogliby obniżyć ją w całej Polsce. Mogliby, chyba, że... nie mają już takich możliwości i tylko to im zostało.

  Warto się nad tym chwilę zadumać, bo zmiana stanowiska z posła na burmistrza i z premier kraju w rolę promotora kandydata na burmistrza nie może być rozpatrywana w kategoriach awansu, a wręcz odwrotnie.

  Ciekawi mnie komu ci Państwo prezentując wspomniany program próbują zaprojektować przyszłość – nam jako mieszkańcom gminy, czy sobie? Dlatego pytanie o motywacje wydaje się być w tym przypadku kluczowe.

  78 118 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Musiała być akceptacja Warszawy i PiSu. Przyjechała Szydło żeby dopilnować czy podopieczny Szlachetka jest poddany i dobrze zrobi PiSowi.

  Katastrofa.

  Dlatego właśnie nie głosujemy na PIS, bo nie chcemy partii w Myśleniach ! Nie będzie nam Warszawa mówiła co mamy robić!!!

  Potzrebujemy ludzi za którymi nie stoją liderzy partyjni, którzy nie głosują jak każe centrala partii.

  Potrzebujemy ludzi którzy będą odpowiedzialni przed mieszkańcami a nie będą płaszczyć się przed Szydłową czy Kaczyńskim.

  76 114 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Popatrzcie na nich – Szlachetka i Szydło i reszta ogonka czują się lepsi od nas, zwykłych ludzi, straszą urojonym wrogiem, to jest przykre.

  Wykazuja szczególną niechęć do zawierania kompromisów i nie potrafią współpracować.

  61 99 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Same ogólniki. Ktoś w to naprawdę wierzy?

  49 93 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Pan zgoda weź że już się nie kompromituj. Zaraz się zlejesz w portki od tego jadu i żółci. Fakty są takie że halek nie ma nawet startu do Szlachetki. Szlachetka przynajmniej zna ludzi dzięki którym może coś załatwić dla miasta, powiatu bądź gminy (choćby po raz kolejny kasa na szpital) gośc się stara mimo tego że każdy jego pomysł jest bombarowany i coś robi dla mieszkańców a halek kogo zna ? :D co halek zrobił dla Myślenic ? do niedawna jeden z najważniejszych pisiorów myślenickich, co on zrobił przez te wszystkie lata urzędowania w starostwie dla mieszkańców Myślenic ?

  pan zgoda napisał/a:

  Dlatego właśnie nie głosujemy na PIS, bo nie chcemy partii w Myśleniach ! Nie będzie nam Warszawa mówiła co mamy robić!!!
  .

  Przecież halek to stary pisowiec i wszyscy o tym wiedzą więc skończ już tą żenadę hipokryzji i weź się do roboty bo żal czytać ;) gdyby nie ten pis to by chłop do dzisiaj na etacie w szkole uczył, on jest tak samo niezależny jak ja czarny.
  A właśnie, Maciek za Krzyśka do kibla też chodzi ? bo odnoszę wrażenie że to kampania Ostrowski vs. Szlachetka. Maciek wszystko robi za niego ! Dlatego nie głosujemy na halka bo to będzie tylko i wyłącznie marionetka zarabiająca krocie z naszych podatków za siedzenie i pierdzenie w stołek bo za sznurki będzie pociągał wiadomo że kto inny!

  pan zgoda napisał/a:

  Potrzebujemy ludzi którzy będą odpowiedzialni przed mieszkańcami a nie będą płaszczyć się przed Szydłową czy Kaczyńskim.

  No i taką osobą na pewno nie jest halek bo do niedawna płaszczył się przed kaczyńskim i szydłową po czym jak go z pisu wykopano zaczął płaszczyć się przez ziobro aby teraz płaszczyć się przed Maćkiem. POLITYCZNA CHORĄGIEWKA i karierowicz ! gdzie można coś ugrać dla siebie to tam leci. Nie dziękuje na kogoś takiego nie zagłosuje. Jak już wspomniałem kiedyś, szacunek dla Maćka za te wszystkie lata ale skoro tak sprawa wygląda to widocznie czas na zmiany.

  112 41 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 wrz 2018

  Bardzo dobry program , Myślenice czekają na takiego gospodarza , Panie Jarku powodzenia życzę w wygraniu wyborów , a później wytrwałości w rozmontowywaniu " dworu " jaki zapanował w myślenickim magistracie oraz w spółkach miejskich .

  114 50 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  [cytat=pan zgoda]

  Katastrofa.

  Dlatego właśnie nie głosujemy na PIS, bo nie chcemy partii w Myśleniach ! Nie będzie nam Warszawa mówiła co mamy robić

  nie głosujemy? to znaczy kto kogo ty reprezentujesz?

  63 47 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Wiesiek Bagieta to Ty sie nie kompromituj, nawet szkoda czasu to komentować. Siedzenie i pierdzenie w stołek to twój góry uprawia, wystarczy zobaczyć statystyki wystąpień i interpelacji w sejmie na stronie i to widać, anie słychać. Marionetka? jesli Szydło przyjezdza to Myslenic aby go wspierać to juz powinna sie nam czerwona lampka zapalić, ale dla Ciebie nie. Po za tym SZ dostał od górnie polecenie opanuj Myslenice wiec startuj na burmistrza nie widzisz tego? Wiec jesli tutaj nie ma własnego zdania wiec jak będzie burmistrzem to na pewno wykona wszystko to co mu każą z góry...

  32 61 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 wrz 2018

  Przede wszystkim zapanuje ład moralny , skończy się " kolesiostwo " , a pieniądze będą rozsądnie wydawane , przypominam , że Myślenice plasują się w gronie najbardziej zadłużonych miast w Polsce .

  65 29 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Przynajmniej przedstawił jakiś program, a Halek ??? Pewnie mu jeszcze Ostrowski nie napisał?

  77 23 Odpowiedz
 • Bulage 4 wrz 2018

  Przypominam wszystkim negatywnie nastawionym, że Pan Szlachetka przedstawił program. Jeżeli zostanie wybrany można do z tego będzie rozliczyć. Jeżeli będzie wybrany Pan Halek, to na dzień dzisiejszy są dwa słowa -bezpieczeństwo i rodzina- Czekamy z niecierpliwością na resztę.

  69 17 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  max1999 nie doczytałem, co halek zrobił dla mieszkańców Myślenic ? bo plujesz się niczym pan zgoda ale konkretów u was jak zwykle brak. Chyba, że cisza jest właśnie tą odpowiedzią jakiej w sumie oczekiwałem, w takim razie zgadzam się NIE ZROBIŁ NIC DLA MIESZKAŃCÓW MYŚLENIC. I dlatego Szlachetka jest niekwestionowanym i jedynym poważnym kandydatem na burmistrza i mój głos ma !

  Straszenie pisem jest już żenujące od kilku lat, a warto po raz kolejny podkreślić ze halek to przecież pis i ten pis dał mu wszystko :)

  i jeszcze jedno wiesz czemu pralka jest lepsza od Krzyśka ? bo ma program :D

  74 21 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  a Szlachetka co zrobił? przyznaje "masz racje" program jest najwazniejszy, tak jak miał Twój pis przed wyborami...tylko sam program to nie wszystko, trzeba go realizowac co jak widac "u góry" nie działa.

  24 57 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Ile obietnic no no nic tylko głosować ;) a to najlepsze "Niższe koszty życia" kabaret :)

  26 53 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Cytując artykuł powyżej: "Jarosław Szlachetka w swoim programie zobowiązuje się do obniżenia stawek za wodę i ścieki"

  Ciekawe zatem dlaczego razem z kolegami z PiSu przegłosował nowe prawo wodne. Co teraz chce obniżać i z czego?
  https://uml.lodz.pl/aktualnosci/artykul/rzad-wprowadzil-nowe-prawo-wodne-wzrosna-oplaty-za-wode-i-scieki-id20701/2018/5/29/

  30 67 Odpowiedz
 • Merdox 4 wrz 2018

  PiS już nam obniżył koszty życia, ja już więcej obniżek nie chcę...
  https://innpoland.pl/146167,wysokosc-rachunkow-w-polsce-wzrosla-o-61-proc-w-ciagu-3-lat-raport-krd
  Inna rzecz, że co drugie hasło na tej liście zaczyna się od "będę dążył", "moim priorytetem będzie", jaaasne, ja też będę dążył do pobicia rekordu świata w biegu na 100m....

  39 62 Odpowiedz
 • 4 wrz 2018

  Chętnie poznam szczegóły.

  Ile będzie kosztować realizacja zobowiązań ?
  Gdzie w tych zapowiedziach znajduje się źródło finansowania ?
  W jaki sposób realizacja obietnic wpłynie na kondycję finansową miasta ?

  27 44 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  na nikogo kłamliwe osoby jesli poniosa odpowiedzialnosc majatkowa za obietnice to bede bral udział

  12 2 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Oj, coś czuję, że po zmianie władzy prokuratura i sądy będą miały co robić.

  Hah. Od zarazy PiS jak najszybciej uwolnij nas Panie. Wszystko czego się tkną...

  https://fakty.interia.pl/polska/news-rmf-bedzie-kontrola-stadniny-w-michalowie,nId,2627019

  18 36 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Widac przez noc sztab Pisu nie proznowal akcja minus -plus poszla w obroty. Widac to im najlepiej idzie.

  16 31 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 5 wrz 2018

  obiecanki cacanki a to kogoś pogoni ze stanowiska a to obniży podatki albo wybuduje kolejkę terefere tak jak miał otworzyć zalew :)

  18 36 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2018

  Ukrycie to zrobili, bo KOD nie zdążył. W Pcimia w szkole wyszła szopka. Zamiast otwarcia szumnego boiska, wstęg przecinania z abp w roli głównej rozpoczęcie roku i to po cichu, bo sygnalizatory doniosły, że ten wstrętny KOD zjedzie to i rodziców niewielu. Jedynie radni dopisali. Mina abp. Jędradzewskiego bezcenna. A tak chciał się Szydło odwdzięczyć za stołek w Krakowie. SZOPA. Kardynał to jednak nie w jej zasięgu. I przestańcie na KOD najeżdżać. Zrobił w Pcimia kawał dobrej roboty. Młodzież też wyraz konstytucja poznała i dwie zwrotki hymnu, bo ci "patrioci" z PiS tak zajęci kręceniem lodów, że co tam konstytucja, co tam hymn.

  19 38 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Kontra być powinna, inaczej upolitycznią wszystko co żywe i martwe.

  Jak wróci normalny stan rzeczy i spokój w tym kraju :-)

  10 27 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Zgadnijcie kim jest Wiesiek Bagietka który tutaj tak owocnie pluje na Halka?

  a) Mateusz Suder
  b) Robert Pitala
  c) Szewc Fita
  d) inny błyskotliwy radny PiS?

  Żenujące są te Twoje teksty i profil na miasto info utworzony teraz żeby gnoić innych.

  Zresztą Rani PiS tak się ośmieszają tymi tekstami na portalach społecznościowych że tragedia, wszyscy to widzą , ludzie na poziomie tak się nie wyrażają, krytyka krytyka, obrażanie, duma, pycha, to prezentujecie.

  Szlachetka jest beznadziejny i takie są fakty.

  Marionetka Kaczyńskiego i Szydłowej.
  Nie ma dla niego miejsca na żadne lepsze stanowisko w Warszawie bo nie jest lotny intelektualnie więc mysli że Myslenice po raz setny go kupią.
  Żenada.
  Niech startuje potem jeszcze do sejmu po raz kolejny, no i jeszcze Europarlament mu został.
  Ale niech nauczy się pisać pisma i zadawać pytania bo narazie w Sejmie usta ma zasznurowane.
  Aaa czasem podpisze się pod wnioskiem gotowcem lokalnych organizacji żeby było że "pomógł", każdy dzieciak z podstawówki to potrafi.
  Taki napompowany zawsze stoi że czasem można mieć wrażenie że pęknie od tego poczucia lepszości.

  Szlachetka niech wraca na basen i tam uczy dzieci WFu, bo tym by się tylko zajmował gdydby były poseł mu pracy nie załatwił , bo skończył AWF i tak na plecach innych się doczłapał.

  26 45 Odpowiedz
 • 5 wrz 2018

  Program Pana Szlachetki to bajka, a bajki ludzie lubią, dlatego tak łatwo dają się omamić. Oto mamy księcia, który uratuje gminę, bo otarł się o wielki świat i pokazał się z p. Szydło. Imponujące.... Dla mnie przesłanie z jego wypowiedzi to mydlenie oczu, bo jeśli ktoś pomyśli, to zobaczy wielomilionowe inwestycje przy zmniejszaniu wpływów do budżetu (niepodnoszenie podatków, choć ceny usług i towarów idą w górę oraz obniżenie opłat, które też zasilają budżet gminy). Ciekawe, kto z Was podjąłby się dużej inwestycji wiedząc, że będzie zarabiał mniej niż przed rokiem? Poza tym jakby się przypatrzyć bliżej, nie jest to program Pana Szlachetki, ale program rządu dla całego kraju (budowanie domów dla seniorów, obniżenie opłat komunalnych oraz inwestowanie w drogi lokalne to deklaracja Morawieckiego a nie program Szlachetki) - czyli urzędnik przedstawia obietnice swojego szefa jako swoje, a ludzie się cieszą i jeszcze mają dla niego poważanie. To jest cały PIS (Pycha i Spryt). I na koniec taka refleksja: zmiana ustawy o samorządach, która uzależnia je od widzimisię rządu i obecne wypowiedzi polityków PIS jasno pokazują, że samorządy MUSZĄ być opanowane - według zapowiedzi (Morawiecki) samorządy nie mogą warczeć na rząd, muszą z nim współpracować. Jakie to ma znaczenie, jeśli samorząd działa lokalnie? Ano ma i to bardzo duże, szczególnie jeśli w przyszłości rząd chce sobie podporządkować władzę lokalną. Władza sądownicza, wykonawcza i ustawodawcza są już opanowane - teraz kolej na niziny. Jak się to uda, łatwiej będzie sterować lokalnymi urzędnikami a tym samym lokalnymi sprawami. Warto, żeby zwolennicy PIS pamiętali, że dyktatura nie rodzi się z dnia na dzień tylko etapowo - kto tego nie rozumie i uważa, że straszenie pisem to żenada, jest albo na tyle młody, że nie wie czym grozi bycie pod butem władzy, albo na tyle głupi, że nie dostrzega tego zagrożenia. Warto też wspomnieć, że poglądy J.Kaczyńskiego ukształtował Stanisław Ehrlich - stalinowiec, oficer polityczny w armii Berlinga i jeden z najważniejszych profesorów prawa w PRL-u. Był zwolennikiem poglądu, że to nie władza ma się dostosować do prawa, ale prawo do władzy. Jak widać nauka nie poszła w las, po 30 latach wracamy do korzeni a realizację idei swojego idola JK doprowadził prawie do finiszu. Przyjdzie moment, że władzy wszystko będzie wolno.

  20 41 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  mieszkanka i dlatego założyłaś konto żeby to napisać ? haha pan zgoda ile jeszcze kont założysz ?:D

  halek nie ma startu do szlachetki i pogódźcie się z tym. Wystarczy że już osiągnęliście maksymalny poziom hipokryzji. Dziwnym trafem do dzisiaj nie odpowiedzieliście na pytanie, co halek przez te wszystkie lata zrobil dla mieszkanców myślenic ???

  32 13 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Ty tez nie odpowiedziałeś do dzisiaj co Szlachetka zrobił poza briefingami?

  13 23 Odpowiedz
  • Beata 6 wrz 2018

   jest Posłem a Halek kim jest? Giermkiem Ostrowskiego?

   22 11 Odpowiedz
  • 7 wrz 2018

   Tak jak myślałem, ZERO KONKRETÓW a więc kto normalny będzie głosował na gościa (halka) który nie ma kompletnie ŻADNYCH zasług dla tego miasta i jego mieszkańców ? :D a miał narzędzia ( był przewodniczącym rady) miał możliwości (był WICESTAROSTA!!!) i kompletnie nic nie zrobił dla mieszkańców.
   Niech on sobie dalej pierdzi w stołek w tej szkole co do dzisiaj "dyrektoruje" ale nie na tak zasłużonym i poważnym stanowisku jak fotel burmistrza bo to jest śmiech na sali. Już pomijam to że taka marionetka miałaby zarabiać z 10 tyś miesięcznie z NASZYCH PODATKÓW. Żenada.

   Tylko Szlachetka, tylko on dzięki znajomościom w rządzie jest w stanie coś dla tego miasta zrobić. Tylko on może ściągnąć kasę dla tego miasta. Gość za 4 lata posłowania zrobił więcej dla mieszkańców niż halek i cała jego ekipa za 15 lat. Gość zamiast iść w Ministry bo miałby taką możliwość, woli ogarnąć to miasto i pokazać że jak się chce to można, i za to mu chwała !

   Tym sie różni od innych tusków którzy dla kasy sprzedają wszystko i wszystkich. szlachetka zna ludzi a halek kogo zna ? :D tyle lat nic nie zrobil i wy myślicie ze teraz coś zrobi ? jedynie to będzie pierdział w stołek i śmiał sie z głupich ludzi, którzy za to pierdzenie będą się składać na jego mega wysoką pensje. Już nie mowie ze polowe rodziny wsadzi do urzedu i miejskich spolek.
   W Myślenicach nie ma większego karierowicza od niego, czekam aż się do platformy zapisze albo nowoczesnej bo tam jeszcze nic dla siebie nie ugrał. POLITYCZNA CHORĄGIEWKA którego zawsze ktoś na siłę na plecach ciągnął do góry.

   Jarek oni się ciebie boją i stąd te ataki, a skoro się boją to wiedzą że wielkimi krokami zbliza się przegrana ! Ten rok nalezy do Ciebie ! wygrywasz te wybory !

   I jeszcze jedno, ci co tak tutaj pluja na pis miejcie jaja (chociaz raz) i nie wyciagajcie brudnych łap po 500+ i 300+ hipokrycji skończeni, ubierajcie koszulki z napisem prostytu...znaczy się konstytucja, swieczki do ręki, wyborcza na łeb i jazda pod magistrat bronic wolnego urzędu :D zastanawiające ze wielcy peowcy i nowoczesni tutaj za halkiem stoja murem a gosc przeciez zawsze był wielkim Pisowcem. Tutaj musi byc drugie dno. ŻENADAAAA

   25 12 Odpowiedz
   • Merdox 8 wrz 2018

    Żenada to jest, że w państwie PiS żeby burmistrz mógł dla miasta zrobić coś pożytecznego, musi mieć ZNAJOMOŚCI w rządzie. To jest własnie filozofia PiS, kolesiostwo, nepotyzm i układy, które rzekomo tak zajadle zwalczacie. Owszem, zwalczacie, jeśli to nie wasi ludzie w tych układach siedzą.

    Swoją drogą, tak agresywnego wpisu można się spodziewać tylko po wielbicielu PiS.

    Żeby była jasność - Halek dla mnie jest wart tyle samo co Szlachetka. Jak już raz był w PiS to znaczy, że z gościem coś jest nie tak...

    9 6 Odpowiedz
    • Beata 9 wrz 2018

     Podasz przykład w którym znajomość ludzi i ich reakcji jest zbędna gdy chodzi o inwestycje, interesy, potrzeba długoterminowej współpracy?

     Halek jedną rzecz na pewno zrobił dobrą dla obu stron. Przeszedł z PiS do Komitetu Macieja Ostrowskiego, czym spowodował znaczące podwyższenie IQ w obu tych ugrupowaniach.

     12 6 Odpowiedz
     • Merdox 9 wrz 2018

      Znajomość ludzi i ich reakcji to nie to samo co "znajomości", o których pisał Wiesiek Bagieta. Czym innym są relacje zawodowe, czy nawet jakieś sympatie biznesowe, a czym innym układy i "znajomości w rządzie". A fakt, że PiSowcy uważają to za normę źle świadczy po pierwsze o stanie naszego państwa, a po drugie jeszcze gorzej o PiSie. Tego typu postawy należy tępić, a nie promować.

      5 6 Odpowiedz
      • Beata 9 wrz 2018

       Nie zgodzę się z tym.
       Załóż firmę i obsadź na kluczowym stanowisku syna właściciela konkurencyjnej firmy a zobaczysz co się stanie.
       Każdy obsadza kluczowe stanowiska ludźmi zaufanymi. Każdy. Chyba, że nie zależy mu na podmiocie.

       7 5 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Opanowanie samorządów przez PIS to droga do totalitaryzmu i wykończenie społeczeństwa inflacją.

  11 15 Odpowiedz
 • 6 wrz 2018

  Kolejne obietnice już znamy.
  Proszę teraz o szczegóły.

  1.) Ile będzie kosztować realizacja tych obietnic ?
  2.) Skąd będzie pochodziło źródło finansowania ?
  3.) Co konkretnie zostanie zrobione?
  4.) Jak realizacja obietnic wpłynie na budzet miasta i gminy ?

  Proszę o konkrety, a nie lanie wody.
  Dla ułatwienia, obietnice posła :

  1. Obniżenie kosztów wody i ścieków. (do jakiej kwoty ? Jaki koszt ?))
  2. Obniżenie ceny kosztów wywozu śmieci.( do jakiej kwoty ?, jaki koszt ?)
  3. Przyłącza nowych budynków do sieci miejskiej. (których? gdzie ? jaki koszt ?)
  4. Nie będę podwyższał podatków. (jaki to wpłynie na budzet ?)
  5. Budowa nowego przedszkola. (jaki koszt ?)
  6. Remont żłobka. (którego ? jaki koszt ?)
  7. Budowa żłobka. (jaki koszt ?)
  8. Remont przedszkoli. (których ? jaki koszt ?)
  9. Mieszkanie + mieszkania czynszowe. (gdzie ? Jaki koszt ?)
  10. Remonty dróg gminnych. (których ?)
  11. Oświetlenie dróg. (gdzie ? których ? jaki koszt ?)
  12. Inwestycje przy zakopiance. (jakie ?)
  13. Węzeł Jawornik. (Jaki koszt ?, dlaczego słyszymy o inwestycjach drogowych poza Myślenicami ?)
  14. Bezkolizyjne wyjazdy na zakopiankę. (jaki koszt ?)
  15. Smog. (co konkretnie poseł zamierza zrobić ? Jaki koszt ?)
  16. Dziennego dom opieki dla seniora. (jaki koszt ?)
  17. Karta seniora. (jakie nowe zniżki, jaki koszt ?)
  18. Rada seniora.
  19. Nowe kluby seniora. (jaki koszt ?)
  20. Bezpłatne zajęcia dla seniorów. (jaki koszt ?)
  21. Remont budynków szkolnych. (których ? Jaki zakres ?)
  22. Doposażenie szkół. ( których i w co ?)
  23. Pomoce dydaktyczne. (jakie i dla kogo ?)
  24. Pracownie w szkole. (których i co one otrzymają)
  25. Książki dla bibliotek (jakich i ile ?)
  26. Szkoła podstawowa nr 1 (ile będzie kosztować reaktywacja ?)
  27. Rozbudowa bazy przyszkolnej. (gdzie, w co ?)
  28. Nowe ścieżki rowerowe (Chełm) (jaki koszt?)
  29. Całoroczne, kryte boisko. (jaki koszt?)
  30. Trzecia niecka pływalni. (jaki koszt ?)
  31. Finansowanie projektów kulturalnych. (jakich ?)
  32. Wsparcie dla OSP (jakie ? dla których jednostek ?)
  33. Wsparcie dla orkiest dętych. (jakie ?)
  34. Wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich (na czym ono ma polegać ?)
  35. Zwiększenie budżetu obywatelskiego z 15 zł na 20 zł. (ile to będzie kosztować, skąd środki ?)
  36. Większe środki dla sołtysów (większe o ile ?)

  BRAK SZCZEGÓŁÓW BĘDZIE OZNACZAĆ MANIPOLACJĘ WYBORCZĄ.

  16 22 Odpowiedz
 • 7 wrz 2018

  tak jak myślałem cały obraz wyborców PIS...bez komentarza. Hipokryci mówisz, ta powiedz to swoim kolegą z Pisu, którzy pierwsi idą w kościele do komunii a potem pokazuja jacy to oni sa prawi i sprawiedliwy. A przykład maja z góry.... Błagam.....

  12 15 Odpowiedz
 • 9 wrz 2018

  No i skończyły się argumenty, kiedy ktoś ci prawdę w oczy powiedział ........
  Więc zaczynamy wyzwiska ????

  4 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 wrz 2018

  Podobno w Myślenicach jakiś szewc niesamowicie politykuje. Nawet mieszkańców Pcimia uszy bolą.

  4 7 Odpowiedz
  • Beata 9 wrz 2018

   Też był na marszu KODerastów. Widziałam tam kilku z Myślenic. Jeden nawet na nieźle nawiedzonego wyglądał z tym wałkiem, ale to chyba nie szewc? Chyba, że "szewc" to jakieś kryptonim TW? jak np. TW "fizyk" ;)

   10 5 Odpowiedz
 • Merdox 9 wrz 2018

  Co to za porównanie? Rząd ma obowiązek traktować równo wszystkie samorządy i wszystkie je wspierać jeżeli ich działania są sensowne, a nie tylko te, w których ma swoich ludzi. Z taką mentalnością bliżej nam do pseudo-republik zauralskich niż demokracji zachodnich. No ale w sumie bardzo mnie to dziwić nie powinno, PiS na co dzień głośno mówi jak to ideały zachodu są złe, zgniłe i ogólnie be, to nie dziwota, że ciągnie na wschód.

  4 5 Odpowiedz
  • Beata 9 wrz 2018

   Co znaczy sensowne? Proszę podać prawne znaczenie tego słowa. Sensowne dla kogo?
   Rząd udostępniając środki na określone cele wymaga by te cele zostały wypełnione. Nie ma znaczenia czy samorząd będzie rządzony przez opozycję czy przez PiS. ten temat już był poruszany i wyjaśniony w mediach.

   6 5 Odpowiedz
 • Merdox 9 wrz 2018

  Sensowne, w tym przypadku, to znaczy rozsądne, przynoszące korzyści lokalnej społeczności, potrzebne. Czemu od razu chcesz prawnej definicji?
  Zgadzam się, tak powinno być jak mówisz - nie ma znaczenia czyj samorząd, ale wypowiedzi kolegi Wieśka sugerują, że jednak ma znaczenie - ja interpretuję to co napisał tak: PiSowski burmistrz załatwi dla miasta więcej, bo rząd jest PiSowski. Ja się na takie myślenie nie godzę i uważam je za szkodliwe.
  Temat był wyjaśniony w mediach? Serio? Gdzie? W TVP info?

  4 5 Odpowiedz
  • Beata 9 wrz 2018

   Nie ma czegoś takiego w pojęciu prawnym jak sensowne czy rozsądne. Dla kogo sensowne? Dla kogo rozsądne? Komu przyniosą korzyści? Kto zyska a kto straci? Zawsze jeżeli ktoś zyskuje, ktos musi stracić. Nie ma innej możliwości. Zawsze istnieją przynajmniej dwie interpretacje rozsądku w środowisku, które jest podzielone nawet w elementarnych kwestiach. Znowu chciałbyś oddać interpretację prawnikom czy sędziom, którzy także mają swoje subiektywne opinie tak samo jak mają polityczne spojrzenia i poglądy?

   Odnośnie Wieśka i tego, że zawsze ten kto ma "chody" wyżej, załatwi więcej - jest prawdą. chyba tego nikt nie zaneguje.
   Może przypomnę wypowiedź Trzaskowskiego, który publicznie oznajmił o zamrażaniu środków płynących z EU na czas rządów Zjednoczonej Prawicy, które nie przepadną ale zostaną odmrożone gdy Platformie uda się obalić rządy PiS. Czy nie jest to typowy szantaż?

   Jeszcze jakieś pytania?

   8 5 Odpowiedz
 • Merdox 10 wrz 2018

  Ale coś się tak uczepiła tej prawnej definicji? Jasne że nie ma tego w pojeciu prawnym. Ale czy na prawdę w społeczności lokalnej musimy rozmawiać ze sobą językiem prawnym? I czy na prawdę "sensowne" zależy od przynaleźnosci partyjnej? Ja np myślę, że szeroką drogą do dobrej szkoły lubi jeździć kaźdy rodzic bez względu na poglądy. To mialem na mysli mowiac o "sensownych" działaniach samorządu. Ale wy w PiS lubicie tylko dzielić i anatgonizować ludzi... nie, nie mam już więcej pytań. Dobranoc.

  6 5 Odpowiedz
  • Beata 10 wrz 2018

   Skoro tak myślisz to może wytłumaczysz mi dlaczego zawsze jako priorytetowe wykonuje się np. w gminie udogodnienia w pobliżu miejsc zamieszkania lub zamieszkania rodziny wójtów, burmistrzów czy radnych z układu rządzącego a na samym końcu, gdy jakimś cudem uda się zagospodarować pieniądze, w miejscach kolejnych nie powiązanych personalnie lub koleżeńsko?
   Czy nie jest to typowe działanie każdej władzy?

   Dobranoc.

   7 5 Odpowiedz
   • Merdox 10 wrz 2018

    Jest bardzo typowe. Pytanie tylko czy jest właściwe i czy należy takim działaniom przyklaskiwać, albo przechodzić nad nimi do porządku dziennego, czy je zwalczać?

    1 4 Odpowiedz
    • Beata 10 wrz 2018

     To już jest zupełnie inny problem. Myślę, że jest on nierozwiązywalny i każda władza na całym Świecie pod niego podchodzi. Jakoś nikomu nie udało się go rozwiązać i myślę, że się nie uda.

     8 4 Odpowiedz
 • 10 wrz 2018

  Znalazł się jakiś profesor a raczej samozwaniec i potwierdza swoimi wywodami, że podobni do niego lecz z autentycznymi tytułami "spuścili" polską naukę na 500-tne miejsce na świecie. Widocznie tytuł profesora wiąże się z bełkotem i pleceniem andronów. I to trzeba tu na dole potwierdzić, udając "naukowca". Komentuje więc ten mędrek-samozwaniec zmianę na fotelu premiera. POsiadł był takie cechy jak: analityczne oko i odnoszenie wrażeń. Nie wiadomo gdzie odnosi ale odnosi. Chyba tym odnoszeniem wrażeń deko się zmęczył czym biedak nadmiernie umysł spowolnił o czym świadczą następne wynurzenia. Pisze więc, że była premier i poseł stracili na znaczeniu i przyjeżdzają tu by się utrzymać na powierzchni. Na powierzchni oceanu głupoty i takich bzdur to z pewnością się utrzymają. Działa niczym Morze Martwe i samo wypycha na powierzchnię. A wystarczyłoby poczytać jak działa Sejm, gdzie jest poseł zaangażowany i czym się zajmuje pani Szydło w rządzie a kampania wyborcza do samorządu rządzi się swoimi prawami. Niech więc dalej tacy "profesorzy" - mędrki (a pełno ich na tym forum) zasilają potokami głupoty ocean bredni a wszyscy będziemy zadowleni po wyborach.

  11 3 Odpowiedz
 • 20 wrz 2018

  Bagietko, szewc istnieje. Nie tnij głupa.Ma kanciapę przy ul.Ogrodowej.

  1 Odpowiedz
  • Beata 20 wrz 2018

   Jaki znowu szewc? Nie interesują mnie Twoje problemy z obuwiem. Jak istnieje to idź i niech Ci naprawi co ma naprawić. Mnie w swoje prywatne sprawy nie mieszaj.

   1 Odpowiedz
 • 16 paź 2018

  Pan Radny Pitala i poseł Szlachetka obrazili się na mieszkańców i dlatego nie byli obecni na zebraniu wiejskim w Krzyszkowicach 12.10.2018 r. ?
  Nie było też przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Zarządu Dróg i Autostrad ?
  Zebranie wiejskie przed wyborami było zasadne, gdyż Pan Radny Pitala mógł się wykazać swoimi osiągnięciami? Za jedyne osiągnięcie wynikające z 4 letniego pobierania diety radnego uważam zamontowanie lustra. Znawcy tematu twierdzą jednak ,że lustro byłoby zamontowane pomimo interpelacji radnego .Na takim zebraniu moglibyśmy poznać także pozostałych kandydatów z naszej wsi. Niewiele wiemy np. o Panu Tomaszu Wojciechowskim choć jest on mieszkańcem Krzyszkowic. Może jest on lepszym kandydatem do Rady Miasta i Gminy niż inni a mimo to przegra te wybory.Czytałam ,że byli przeciwnicy takiego zebrania. Jednak o ile mnie pamięć nie myli na zebraniu wiejskim przed poprzednimi wyborami samorządowymi przedstawiono Pana Pitalę jako kandydata na radnego, mógł się też wówczas wypowiedzieć na temat swojego programu . Z publikacji interpelacji Radnego Pitali na stronie Wirtualne Krzyszkowice wynika ,że przesadnie wbija szpile w dotychczasowego Burmistrza. Łatwo jest zauważyć , że całą swoją energię zmarnował na bezsensowną walkę z Burmistrzem .To nie po katolicku , bo władzę wykonawczą też trzeba szanować a nie poniewierać.
  W kwietniu 2017 roku, na zebraniu wiejskim Jerzy Grabowski przedstawił koncepcję tunelu pod zakopianką. Zebranie wiejskie było za tym rozwiązaniem .Na tym samym zebraniu pan specjalista Żakowski ( wmawiając nam , że jest to dla nas dobrodziejstwem )zaproponował lewoskręt od Myślenic I tylko tyle.Kto jeździ , to wie, o co chodzi. Zebranie wiejskie przeciwstawiło się temu pomysłowi. Do Generalnej Dyrekcji w sprawie niebezpiecznego skrzyżowania kilka lat wcześniej, pisały pisma inne osoby.Generalna Dyrekcja niezmiennie odpowiadała, że skrzyżowanie spełnia wszystkie warunki bezpieczeństwa. Wybudowano kładki. Ta w Jaworniku (bliższa Myślenic) kosztowała podobno 12 mln.Tunel od 16 do 20 mln (rozwiązujący temat samochodów i pieszych, a o to nam chodzi). Mnie nie interesuje, kto wygra wybory.lecz czy będzie bezpieczny wjazd na zakopiankę.
  A to nie powinno zależeć od żadnej partii. Podobnie jak rozbudowa metra w Warszawie nie powinna zależeć od tego czy wybory wygra przedstawiciel PiS czy PO. Tak postrzegana demokracja to karykatura i ma wiele wspólnego z systemem totalitarnym , zważywszy choćby na to ,że w partiach występuje tzw. dyscyplina partyjna i posłowie a nawet radni zmuszeni są głosować niezgodnie z własnym sumieniem i wolą wyborców. Gdyby jakimś cudem pan Radny Pitala został wybrany do Rady Powiatu to mając już 4 letnie doświadczenie ,nie powinien zmarnować kolejnych 5 lat na walkę z przeciwnikami. A gdy starostą zostanie przedstawiciel PiS ( od czego uchowaj nas Boże) to będzie siedział jak mysz pod miotłą.Tego mu nie życzę.

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 48

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 38

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 43

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej
Myślenice 6

Mieszkańcy protestują. Zawieszona decyzja o parkomatach na ul. Armii Krajowej

Po proteście mieszkańców ul. Armii Krajowej przesłanym na ręce przewodniczącego rady Jana Podmokłego (KW MO), radni wstrzymali decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowaniu w tym miejscu W mieście trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum”. Radni podjęli uchwałę, na mocy której od stycznia będziemy płacić za postój przy ul. Szpitalnej. Kolejn...

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 
Społeczeństwo 0

Pani Ania schudła 11kg! Kolejna fenomenalna metamorfoza w Projekt Zdrowie! 

Pani Ania swoją walkę o najlepszą wersję siebie rozpoczęła początkiem lipca. Dziś po 3,5 miesiącach  intensywnych działań połączonych z wielką determinacją, jest lżejsza o 11 kg i udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych! A upór i konsekwencja doprowadzają do wymarzonego celu Zapraszamy do wywiadu z bohaterką.   Dlaczego postanowiła Pani podją...

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”
Myślenice 6

Parkują na zakazie i do tego na chodniku? Mirosław Fita: „Postawmy tam paliki”

Zakaz zatrzymywania i postoju przy ul. Szpitalnej jest nagminnie łamany przez mieszkańców, którzy parkują na chodniku. Od stycznia stanie tu parkomat, a przy chodniku radny Mirosław Fita proponuje wstawienie palików Zdaniem funkcjonariuszy z myślenickiej drogówki od lat do najczęściej popełnianych przez kierowców przewinień do których dochodzi na...