Sport

Zapasy: Srebrny Jakub Miska w Międzynarodowym Turnieju Barbórkowym w Katowicach

Jakub Miska zdobył srebrny medal podczas XXV Międzynarodowego Turnieju Barbórkowego w zapasach w stylu klasycznym rozgrywanego w Katowicach

Dalin Myślencie reprezentowała trójka zawodników. Byli to Mikołaj Łętocha (w kat. wagowej do 57 kg), Jakub Miska (kat. do 71 kg) i Jan Mastela (kat. do 80 kg).

Myśleniczanie zdobyli srebrny medal oraz czwarte i piąte miejsce. Srebrny medal wywalczył Jakub Miska, który miał bardzo dobry dzień i stoczył kilka zaciętych pojedynków. Najładniejszą walkę stoczył z zawodnikiem czeskim Viktorem Szabo. Była to walka o wejście do finału, w której zaskoczył przeciwnika wykonując rzut za cztery punkty, a później dodał dwie akcje po dwa punkty i wygrał przez uzyskanie przewagi technicznej 8:0 w czasie ok. pół minuty. W finale spotkał się ze znacznie bardziej doświadczonym przeciwnikiem - aktualnym wicemistrzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Igorem Gmitrasiukiem z Piotrkowa i tym razem po ciekawej walce przegrał na punkty.

Jan Mastela pierwszą walkę przegrał z Sebastianem Zającem z GKS Katowice, lecz w kolejnych dwóch pokazał, że można na niego liczyć. W podobnym stylu jak Kuba pokonał utytułowanego Czecha Radka Szkanderę, a później Vladislava Mareacre z Mołdawii. Niestety podczas walki o brązowy medal zabrakło już sił i kondycji. Przegrał po zaciętej walce niewielką różnicą punktów z Jakubem Brzóską z Mysłowic.

Kolejny raz pechowe losowanie zaliczył Mikołaj Łętocha. Już w pierwszej walce spotkał się z późniejszym tryumfatorem Mateuszem Dawidem z Piotrkowa i przegrał przez przewagę 8:0. W kolejnej walce pokonał Łukasza Krupińskiego z Katowic, lecz później przegrał walkę o wejście do strefy medalowej z Dawidem Filakiem z Mysłowic zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Trener Ryszard Szpakiewicz: Pomimo okrojonego składu z powodu infekcji, lub kontuzji kilku naszych zawodników - trójka reprezentantów KS Dalin spisała się bardzo dobrze podtrzymując dobrą passę i przywożąc medal. Jakub Miska pokazał, że stać go na więcej niż dwa tygodnie wcześniej podczas Turnieju Międzynarodowego w Rudzie Śląskiej, gdzie zajął piąte miejsce. Janek Mastela w obydwu przegranych walkach w pierwszych rundach walczył bardzo efektywnie, lecz w końcówce brakowało mu kondycji. Czwarte miejsce jest również dużym sukcesem, ponieważ był rocznikowo najmłodszym zawodnikiem. Pochwalić należy również Mikołaja Łętochę, który pomimo dłuższej przerwy w treningach braki techniczne nadrabiał ambicją i wolą walki.

W turnieju uczestniczyło ponad 140 zawodników z 12 klubów polskich, oraz ekipy z Czech, Mołdawii i Słowacji.

Powiązane tematy

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży pod dyktando kontuzji
Zapasy 6

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży pod dyktando kontuzji

Mimo, że Jan Mastela i Krzysztof Szpakiewicz uznawani byli za faworytów zawodów, nie zdobyli medali. Ich występy podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w stylu klasycznym zdominowały urazy i kontuzje

Komentarze

Zobacz więcej

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej
Karate 0

Karatecy z Myślenic ćwiczyli w Bukowinie Tatrzańskiej

W Letnim Obozie Karate Kyokushin w Bukowinie Tatrzańskiej wzięło udział 400 karateków z całej Polski, w tym 14 osobowa ekipa z Myślenickiej Akademii Karate "Byakko" Głównym celem obozu było propagowanie aktywności fizycznej wśród uczestników. Poranne rozruchy oraz 2 treningi dziennie prowadzone były pod kątem nauczania i doskonalenia technik karat...