Okolice

UWAGA: Przez najbliższe dni będzie mocno sypać. Uważajcie na drogach

UWAGA: Przez najbliższe dni będzie mocno sypać. Uważajcie na drogach

IMGW wydał alert pogodowy dla części Małopolski. W najbliższych dniach będzie mocno sypać, a miejscami spadnie nawet 20 cm śniegu

Co najmniej do piątku obowiązywać będzie ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia wydane dla południowej część woj. małopolskiego o intensywnych opadach śniegu. W powiatach myślenickim, suskim, limanowskim, nowosądeckim, gorlickim, nowotarskim i tatrzańskim może spaść od 10 do 20 cm śniegu. Dodatkowo IMGW ostrzega o możliwych zawiejach i zamieciach śnieżnych.

Uważajcie na drogach!

Intensywne opady, niekiedy marznącego śniegu, powodują, że jezdnia jest wyjątkowo śliska. Każdy kierowca powinien zatem zdawać sobie sprawę, że bardzo łatwo w takich warunkach stracić panowanie nad pojazdem, a droga hamowania jest znacznie dłuższa niż zazwyczaj.

- Dlatego szczególnie w rejonach przejść dla pieszych, kierowca powinien zwolnić, by zdążyć wyhamować i uniknąć potrącenia. W takich warunkach każdy kierowca powinien być wyczulony na pieszych, szczególnie tych, którzy poza obszarem zabudowanym idą poboczem i na śliskiej powierzchni mogą się zwyczajnie poślizgnąć, powodując zagrożenie dla siebie i nadjeżdżającego kierowcy, jak również tych, którzy bez elementu odblaskowego, w ciemnej odzieży, są dla kierowcy niemal niewidoczni – zwraca uwagę Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Policjanci szczególny apel kierują do pieszych, najbardziej narażonych na niebezpieczeństwo na drodze. Jak mówią policjanci: - Muszą oni zdawać sobie sprawę, że by uniknąć potrącenia, należy przechodzić przez jezdnię w znacznej odległości od nadjeżdżającego pojazdu, ponieważ długość drogi jego hamowania jest w takich warunkach znacznie wydłużona.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

Zobacz więcej