Drogi

Działają od 11 dni, a już ujawnili 2500 wykroczeń. Kierowcy tracą prawa jazdy i dowody rejestracyjne

Działają od 11 dni, a już ujawnili 2500 wykroczeń. Kierowcy tracą prawa jazdy i dowody rejestracyjne

Policjanci z Małopolskiej grupy „Speed” w 11 dni od momentu wyjechania na drogi ujawnili blisko 2500 wykroczeń. Głównie dotyczą prędkości i stanu technicznego pojazdów, których kierowcy tracą prawa jazdy i dowody rejestracyjne

Niedawno pisaliśmy, że na drogi Małopolski wyjeżdża specjalna grupa policjantów działająca pod nazwą „Speed”. Są wyposażeni w szybkie samochody, nowoczesne kamery, a ich główne zadanie polega na na wyłapywaniu piratów drogowych. Jak się okazuje, robią to skutecznie, a skalę obrazują przedstawione po 11 dniach pracy statystyki.

Policjanci pełniący służbę w grupie „SPEED” na terenie Małopolski ujawnili 2496 wykroczeń, z czego 70% naruszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości. Za przekroczenie prędkości o co najmniej 51 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymanych zostało 36 praw jazdy.

Funkcjonariusze realizując swoje zadania, zwracają również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów. Do chwili obecnej, z tej przyczyny zatrzymano 50 dowodów rejestracyjnych.

Mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji: Mundurowi z grupy „Speed” będą kierowani na akcje w miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych. Do zadań zespołu będzie należało, m.in.: ujawnianie kierujących, którzy będą dopuszczali się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Małopolską grupę „Speed” tworzy 50 funkcjonariuszy z całego województwa. To nie tylko policjanci „drogówki”, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości. W skład zespołu wchodzą również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie.

Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza umieszczonych nagrań w internecie obrazujących pirackie wyczyny, czy zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach. 

Powiązane tematy

Komentarze (2)

  • 8 sie 2019

    Na co nam policja od wykroczeń. Niech łapią przestępców prawdziwych, finansowych mataczy co Polskę sprzedają. Szkoda na tą grupę pieniędzy. Kupić rowery a za te auta ile dobroci by było.

    7 8 Odpowiedz
  • 9 sie 2019

    proponuje sprawdzic ul.Pilsudskiego-Zdrojowa-tam dopiero rajdowcy,glownie motocyklisci.

    1 2 Odpowiedz

Zobacz więcej