Prawo

Koniec ze składaniem PIT. Od 2019 roku skarbówka zrobi to za nas

Od tego roku nie musimy się martwić rozliczeniem z Urzędem Skarbowym. Jeśli tego nie zrobimy - fiskus rozliczy nas sam

W tym roku w życie wchodzi Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych zgodnie z którym nie trzeba będzie składać żadnego wniosku o rozliczenie PIT - jak do tej pory, ponieważ wyręczy nas w tym Urząd Skarbowy.

Fiskus sam wypełni za nas zeznanie podatkowe, a każdy z nas będzie miał prawo do ewentualnej korekty. Ta dotyczyć może m.in. danych osobowych, numeru konta, czy celu na jaki przeznaczymy kwotę 1%.

Jeśli nie zdecydujemy się na wprowadzanie poprawek Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje zeznanie, co będzie jednoznaczne z rozliczeniem rocznego PIT. Zmiana dotyczy najpopularniejszych zeznań tzw. PIT-37 i PIT-36.

Komentarze

 • Jagienka Mur. 5 sty

  Witam,
  ten 1% jakoś trzeba by ujednolicić. Sama zmieniam go, bo są to akcje na chore dziecko i ulegam chwili. Szkoda, że się zmarnował, więc decyduję się.

  3 1 Odpowiedz
 • 5 sty

  No no, ciekawe jak rzetelne będą te rozliczenia państwowe. Gdy nie wiadomo o co chodzi... - sprawdzi się to i tym razem?

  4 2 Odpowiedz
 • Paweł Chęciński 7 sty

  Zapewne wtedy 1 % państwo przekażę za nas na fundacje Rydzyka

  7 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos
Myślenice 72

Wycinka drzew wstrzymana. Burmistrz i wicestarosta zabierają głos

Wycinka drzew w pasie zieleni przy ul. Słowackiego została wstrzymana. Stało się tak po alarmie i zapowiedziach protestów jakie w sobotę wznieśli mieszkańcy Jak alarmowaliście w sobotę; w pasie zieleni przy ul. Słowackiego ruszyła wycinka drzew. Wśród mieszkańców szybko rozeszła się wiadomość o tym, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki mi...

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii
Myślenice 43

Płatne parkingi przy ul. Szpitalnej. Radni myślą o kolejnych parkomatach w okolicach galerii

Od nowego roku przy ulicy Szpitalnej w Myślenicach staną dwa parkomaty. Radni rozważają czy wprowadzić opłaty przy ul. Armii Krajowej, Okulickiego i Generała Maczka. „To nie rozwiąże problemu, a przekieruje go na inne ulice” – zwraca uwagę Grażyna Ambroży Trwa „porządkowanie ruchu samochodowego w centrum miasta”. Radni podjęli uchwałę na mocy któr...

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest
Alarmujecie 54

Trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. Mieszkańcy planują protest

Od rana trwa wycinka drzew przy ul. Słowackiego w Myślenicach. "Podobno to nie koniec, ma zniknąć cały pas drzew do ulicy Piłsudskiego" - informuje Małgorzata Jarzyna z ruchu "Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach"  artykuł aktualizowany Ze wstępnych informacji wynika, że wycięty ma zostać pas drzew wzdłuż Bysinki między ulicami Mickiewicza i...