Prawo

Koniec ze składaniem PIT. Od 2019 roku skarbówka zrobi to za nas

Koniec ze składaniem PIT. Od 2019 roku skarbówka zrobi to za nas

Od tego roku nie musimy się martwić rozliczeniem z Urzędem Skarbowym. Jeśli tego nie zrobimy - fiskus rozliczy nas sam

W tym roku w życie wchodzi Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych zgodnie z którym nie trzeba będzie składać żadnego wniosku o rozliczenie PIT - jak do tej pory, ponieważ wyręczy nas w tym Urząd Skarbowy.

Fiskus sam wypełni za nas zeznanie podatkowe, a każdy z nas będzie miał prawo do ewentualnej korekty. Ta dotyczyć może m.in. danych osobowych, numeru konta, czy celu na jaki przeznaczymy kwotę 1%.

Jeśli nie zdecydujemy się na wprowadzanie poprawek Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje zeznanie, co będzie jednoznaczne z rozliczeniem rocznego PIT. Zmiana dotyczy najpopularniejszych zeznań tzw. PIT-37 i PIT-36.

Komentarze

 • Jagienka Mur. 5 sty 2019

  Witam,
  ten 1% jakoś trzeba by ujednolicić. Sama zmieniam go, bo są to akcje na chore dziecko i ulegam chwili. Szkoda, że się zmarnował, więc decyduję się.

  3 1 Odpowiedz
 • 5 sty 2019

  No no, ciekawe jak rzetelne będą te rozliczenia państwowe. Gdy nie wiadomo o co chodzi... - sprawdzi się to i tym razem?

  4 2 Odpowiedz
 • Paweł Chęciński 7 sty 2019

  Zapewne wtedy 1 % państwo przekażę za nas na fundacje Rydzyka

  7 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Ogień im nie straszny. Boją się raka
Społeczeństwo 0

Ogień im nie straszny. Boją się raka

Jak się okazuje 60% strażaków umiera na raka. Nieprane przez lata mundury bojowe mogą być dla nich sporym zagrożeniem, ponieważ na nich osadzają się rakotwórcze substancje. Rozwiązaniem może być pralnica, ale czy uda się ją zorganizować na terenie powiatu myślenickiego? Jak pokazują najnowsze badania, prawie dwie trzecie strażaków, którzy w wieku...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...