Prawo

Koniec ze składaniem PIT. Od 2019 roku skarbówka zrobi to za nas

Koniec ze składaniem PIT. Od 2019 roku skarbówka zrobi to za nas

Od tego roku nie musimy się martwić rozliczeniem z Urzędem Skarbowym. Jeśli tego nie zrobimy - fiskus rozliczy nas sam

W tym roku w życie wchodzi Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych zgodnie z którym nie trzeba będzie składać żadnego wniosku o rozliczenie PIT - jak do tej pory, ponieważ wyręczy nas w tym Urząd Skarbowy.

Fiskus sam wypełni za nas zeznanie podatkowe, a każdy z nas będzie miał prawo do ewentualnej korekty. Ta dotyczyć może m.in. danych osobowych, numeru konta, czy celu na jaki przeznaczymy kwotę 1%.

Jeśli nie zdecydujemy się na wprowadzanie poprawek Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie zaakceptuje zeznanie, co będzie jednoznaczne z rozliczeniem rocznego PIT. Zmiana dotyczy najpopularniejszych zeznań tzw. PIT-37 i PIT-36.

Komentarze (3)

 • Jagienka Mur. 5 sty 2019

  Witam,
  ten 1% jakoś trzeba by ujednolicić. Sama zmieniam go, bo są to akcje na chore dziecko i ulegam chwili. Szkoda, że się zmarnował, więc decyduję się.

  3 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 sty 2019

  No no, ciekawe jak rzetelne będą te rozliczenia państwowe. Gdy nie wiadomo o co chodzi... - sprawdzi się to i tym razem?

  4 2 Odpowiedz
 • Paweł Chęciński 7 sty 2019

  Zapewne wtedy 1 % państwo przekażę za nas na fundacje Rydzyka

  7 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Służebność drogi – co to takiego?
Prawo 0

Służebność drogi – co to takiego?

Nabycie działki budowlanej lub rekreacyjnej to świetny pomysł na lokowanie wolnego kapitału. Brak drogi dojazdowej wcale nie oznacza, że działka jest bezużyte...