Myślenice

Zmiany na stanowiskach prezesów czterech gminnych spółek

Od początku kadencji samorządu 2018-2023 zmieniono prezesów MZWiK, ZUO, Sport Myślenice i MARG. Kto dzisiaj stoi na ich czele?

 

Katarzyna Burda - Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji

W listopadzie burmistrz Jarosław Szlachetka przedstawił Katarzynę Burdę, która została powołana na stanowisko prezesa myślenickich wodociągów po tym jak poprzedni prezes Andrzej Urbański złożył rezygnację.

Postawiono przed nią cztery najważniejsze zadania: poprawę funkcjonowania spółki, usprawnienie oczekującym mieszkańcom możliwości przyłączy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, wizerunkowa zmiana podejścia do klienta oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf.

Jarosław Korabik – Zakład Utylizacji Odpadów

W grudniu burmistrz zaprezentował Jarosława Korabika nowego prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów, który zastąpił na tym miejscu Jerzego Podmokłego, po tym jak ten złożył rezygnację.

- Szczególnie ważne jest dostarczanie odpowiedniej jakości usług w zakresie gospodarowania odpadami. (…) Liczę na efektywną współpracę z dotychczasowymi kontrahentami, jak również mam nadzieję na pozyskanie nowych odbiorców świadczonych przez zakład usług – zapowiadał nowy prezes.

Michał Funek – Sport Myślenice

Następnie na stanowisko prezesa spółki Sport Myślenice został wybrany Michał Funek, który zastąpił miejsce Józefa Moskala.

- Ofertę hali rozważam rozszerzyć nie tylko o wydarzenia sportowe, ale również koncerty muzyczne (…) natomiast w dalszej perspektywie pozostaje sprawa budowy hotelu przy naszym ośrodku. To bardzo istotna kwestia w celu optymalizacji naszej oferty - w mediach zapowiada nowy prezes.

Witold Rozwadowski – Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego

W ostatnich dniach na stanowisko prezesa Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego powołany został Witold Rozwadowski, który zastąpił Daniela Piskorskiego.

To czwarta gminna spółka, w której zmieniono szefa. Ten nie złożył wypowiedzenia, a jak czytamy w oficjalnym komunikacie na oficjalnej stronie miasta:

"Odwołanie nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w gospodarce finansowej Spółki, naruszeniem (...) przepisów (…) o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz prowadzeniem działalności konkurencyjnej wobec spółki MARG".

Powiązane tematy

Komentarze (23)

 • 12 sty 2019

  "...oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf"
  Przed wyborami OBNIŻYMY, a po wyborach ANALIZOWAĆ MOŻLIWOŚCI będą.
  Niech zgadnę pewnie się nie da.

  47 2 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  No to teraz porozmawiajmy o kompetencjach... w/W.

  44 6 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  Ci pewnie spoza układu:)

  37 1 Odpowiedz
 • mirek@ 12 sty 2019

  to osoby, które mają sprawić że w miescie będzie tansza woda, tanie smieci, w hali na zarabiu bedziemy sie bawic na koncertach, a w dodatku czeka nas blyskawiczny rozwoj gospodarczy :)

  36 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 12 sty 2019

  dla mysleniczan z dluga broda to bardzo ciekawa konstelacja... w urzedzie tez duzo nowych twarzy i naczelnikow wpisujacych sie w ten gwiazdozbior? w sumie to urzad powinien o tym informowac bo to funkcje publiczne ktore finansujemy

  31 Odpowiedz

Zobacz więcej