Myślenice

Zmiany na stanowiskach prezesów czterech gminnych spółek

Od początku kadencji samorządu 2018-2023 zmieniono prezesów MZWiK, ZUO, Sport Myślenice i MARG. Kto dzisiaj stoi na ich czele?

 

Katarzyna Burda - Miejski Zakład Wodociągów i Kanalizacji

W listopadzie burmistrz Jarosław Szlachetka przedstawił Katarzynę Burdę, która została powołana na stanowisko prezesa myślenickich wodociągów po tym jak poprzedni prezes Andrzej Urbański złożył rezygnację.

Postawiono przed nią cztery najważniejsze zadania: poprawę funkcjonowania spółki, usprawnienie oczekującym mieszkańcom możliwości przyłączy do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, wizerunkowa zmiana podejścia do klienta oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf.

Jarosław Korabik – Zakład Utylizacji Odpadów

W grudniu burmistrz zaprezentował Jarosława Korabika nowego prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów, który zastąpił na tym miejscu Jerzego Podmokłego, po tym jak ten złożył rezygnację.

- Szczególnie ważne jest dostarczanie odpowiedniej jakości usług w zakresie gospodarowania odpadami. (…) Liczę na efektywną współpracę z dotychczasowymi kontrahentami, jak również mam nadzieję na pozyskanie nowych odbiorców świadczonych przez zakład usług – zapowiadał nowy prezes.

Michał Funek – Sport Myślenice

Następnie na stanowisko prezesa spółki Sport Myślenice został wybrany Michał Funek, który zastąpił miejsce Józefa Moskala.

- Ofertę hali rozważam rozszerzyć nie tylko o wydarzenia sportowe, ale również koncerty muzyczne (…) natomiast w dalszej perspektywie pozostaje sprawa budowy hotelu przy naszym ośrodku. To bardzo istotna kwestia w celu optymalizacji naszej oferty - w mediach zapowiada nowy prezes.

Witold Rozwadowski – Myślenicka Agencja Rozwoju Gospodarczego

W ostatnich dniach na stanowisko prezesa Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego powołany został Witold Rozwadowski, który zastąpił Daniela Piskorskiego.

To czwarta gminna spółka, w której zmieniono szefa. Ten nie złożył wypowiedzenia, a jak czytamy w oficjalnym komunikacie na oficjalnej stronie miasta:

"Odwołanie nastąpiło ze skutkiem natychmiastowym. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami w gospodarce finansowej Spółki, naruszeniem (...) przepisów (…) o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz prowadzeniem działalności konkurencyjnej wobec spółki MARG".

Powiązane tematy

Piotr Szewczyk poprowadzi MOKiS do 2024 roku
Myślenice 14

Piotr Szewczyk poprowadzi MOKiS do 2024 roku

Po roku pełnienia funkcji dyrektora MOKiS, Piotr Szewczyk został powołany na to stanowisko do 2024 roku. Jakie cele stawia się przed nowym dyrektorem? Burmistrz Jarosław Szlachetka wydał zarządzenie w sprawie powołania dyrektora Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Myślenicach. Na tym stanowisku do 26 kwietnia 2024 roku obsadził Piotra Szewczy...

Były prezes MARG nadal nie oddał pieniędzy. Ma na to jeszcze miesiąc
Myślenice 13

Były prezes MARG nadal nie oddał pieniędzy. Ma na to jeszcze miesiąc

Przed myślenickim Sądem Rejonowym odbyło się trzecie posiedzenie w sprawie byłego prezesa MARG, który jest oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy z konta spółki. Na ich oddanie ma czas do 20 lutego Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. W trakcie trzeciego posiedzenia Sądu Rejonowego w Myślen...

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”
Myślenice 4

Były prezes MARG nadal bez wyroku. Musi oddać pieniądze. „To wierzchołek góry lodowej”

Były prezes Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego odpowiada za działania na szkodę spółki. To drugie posiedzenie podczas którego Sąd Rejonowy w Myślenicach nie wydał orzeczenia w tej sprawie. "To wierzchołek góry lodowej" - sytuację w spółce komentuje burmistrz Jarosław Szlachetka Daniel P. został odwołany ze stanowiska prezesa spółki przez...

Komentarze

 • 12 sty 2019

  Podobno prokuratura prowadzi śledztwo

  12 13 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  Proponuję zmienić jeszcze babcię klozetową w szaletach miejskich i postawić przed nową jakieś ambitne cele np: usprawnienie wypróżniania się w pozycji stojącej ...

  43 28 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  No to teraz porozmawiajmy o kompetencjach... w/W.

  44 6 Odpowiedz
 • mirek@ 12 sty 2019

  to osoby, które mają sprawić że w miescie będzie tansza woda, tanie smieci, w hali na zarabiu bedziemy sie bawic na koncertach, a w dodatku czeka nas blyskawiczny rozwoj gospodarczy :)

  36 6 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 12 sty 2019

  dla mysleniczan z dluga broda to bardzo ciekawa konstelacja... w urzedzie tez duzo nowych twarzy i naczelnikow wpisujacych sie w ten gwiazdozbior? w sumie to urzad powinien o tym informowac bo to funkcje publiczne ktore finansujemy

  31 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  Piękny Maryjanie, zgadzam się z Panem proponuję nazwać szalety miejskie Szaletami Narodowymi.

  31 12 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  Już partyjnych z forum wymywa, znak że dostają posady?

  28 2 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  ładnie wyczyścił leśnych dziadków....czy na dobre, czy na złe to się okaże ale świeżej krwi trzeba było na te układy, układziki bo aż bywało nieruchawo do tej pory.

  23 32 Odpowiedz
 • 12 sty 2019

  "...oraz przeanalizowanie możliwości obniżenia taryf"
  Przed wyborami OBNIŻYMY, a po wyborach ANALIZOWAĆ MOŻLIWOŚCI będą.
  Niech zgadnę pewnie się nie da.

  47 2 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  Chociaz znam tam czyli w umig człowieka z LPR które służył Ostrowskiemu, dzisiaj będzie namiętnym członkiem PiS i Kik
  I co z mim nowy burmistrz zrobi?
  Jest wydział od lat pracujący zle . Nie będę wymieniał nazwy, ale zasada przyjdź pan jutro dalej tam obowiązuje.
  Czekam na pomysł burmistrza na te wydział.

  16 4 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  Zmaga na stanowisku Sport była wręcz konieczna.

  12 6 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  No to mamy lepszą zmianę. Sami fachowcy. Tylko od czego? Układy, układziki i rodzina na swoim. Cały pomysł Szlachetki na zarządzanie gminą. A obniżek cen śmieci jakoś nie było. Z obniżek cen wody i ścieków też się pomału wycofują. Czekamy więc dalej, a jeśli się obniżek nie doczekamy to trzeba zrobić referendum o odwołanie burmistrza za to że oszukał mieszkańców. Tak czy inaczej marnie widzę spółki w rękach takich partyjnych fachowców.

  30 8 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  zdjecie

  13 4 Odpowiedz
 • 13 sty 2019

  Krzysio nie dał rady więc poleciały głowy. A pamiętam kiedy pisałem że opozycja będzie się spotykać u Sowy to był śmiech na forum. Teraz nie będzie do śmiechu bo w każdej chwili może zapukać do drzwi "załoga GI".

  9 10 Odpowiedz
 • kar war 14 sty 2019

  A czy Michał Funek to nie syn Pani Ireny która startowała z listy PiS ale się niestety nie udało. Wszytko w rodzinie PiS zostanie

  20 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 sty 2019

  No to jeszcze Pietras z osiedla i gitara

  14 2 Odpowiedz
 • 15 sty 2019

  A dziwicie się, układ zastępuje układ, tym razem taki z mackami warszawskimi. A ja tam twierdzę, że jak się organizować to najlepiej jako mafia polityczna, a kiedy wplata się jeszcze do tego religię i pewną rozgłośnię to wychodzi sekta polityczna. No a celem sekto mafii jest upchnięcie wszędzie takich ludzi którzy będą wierni góru, takiemu który mówi o lepszym sorcie i zapewnia że jego sługom włos z głowy nie spadnie. No obywatele, pokażcie teraz portfele no i co tam macie.

  16 4 Odpowiedz
 • Piotr Tomczek 29 sty 2019
  taki_gość napisał/a:

  lepiej ochroniarza

  Na rz trza sobie zapracować dla ludu tylko ż z tzw kropkå

  1 Odpowiedz
 • 30 sty 2019

  A co z wiceprezesami, to także koledzy, znajomi lub rodzina byłego burmistrza. Nominacja ostatniego prezesa to totalna pomyłka, pewnie Pan Burmistrz miał zły dzień, ale można to jeszcze naprawić.

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 29

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?
Myślenice 47

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

Radni miejscy przegłosowali uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie przekonały ich apele i wystąpienia przedstawicieli rodziców. Jak argumentują swoje decyzje? O tym, że gmina planuje zamknięcie wspomnianych placówek rodzice alarmowali w ubiegłym tygodniu. W t...

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 19

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...

Dzisiaj tłusty czwartek: Ile pączków można zjeść jednego dnia i czy 380 kalorii to dużo?
Społeczeństwo 3

Dzisiaj tłusty czwartek: Ile pączków można zjeść jednego dnia i czy 380 kalorii to dużo?

Żeby spalić 380 kalorii, które zawiera pączek trzeba pobiegać lub popływać ok. 40 minut. Jeśli wolisz spacer, musisz przygotować się na ponad godzinną wędrówkę za każdego pączka, któremu nie zdołasz się oprzeć. Na ile pozwalacie sobie w ten dzień? W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w...

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów
Miasto 23

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

Dokładnie miesiąc temu gmina uruchomiła pilotażowy projekt linii miejskiej. Do tej pory na przystankach nie znalazły się rozkłady jazdy, a gmina nie informuje o liczbie sprzedanych biletów Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście...