Myślenice

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

materiał promocyjny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 21 stycznia w pobliżu skrzyżowania DK 7 z ul. Sobieskiego, będącego głównym wjazdem do Myślenic od strony Krakowa, Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział powstanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania

Przetarg na wykonanie tej inwestycji ma zostać ogłoszony w ciągu trzech miesięcy (w tzw. trybie "zaprojektuj i wybuduj”). Jak podkreślił minister dzięki tej inwestycji - nastąpi likwidacja bardzo niebezpiecznego skrzyżowania, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich osób podróżujących trasą nr 7 do Zakopanego.

Burmistrz Jarosław Szlachetka podziękował ministrowi za kolejną inwestycję, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Myślenice. Burmistrz podkreślił, że budowa węzła wpisuje się w plan rozwoju tej części miasta, gdyż estakada będzie początkiem planowanej zachodniej obwodnicy Myślenic. „Temat budowy węzła w tym miejscu był poruszany już od kilkunastu lat. Cieszę się, że udało się doprowadzić go do etapu realizacji. Jestem przekonany, że przy współpracy z Panem Ministrem w najbliższym czasie podobne dobre wiadomości będziemy wspólne ogłaszać także w związku z planowaną budową węzła drogowego w Jaworniku oraz budową tunelu w Krzyszkowicach. Przed nami także opracowanie realnych koncepcji rozwiązania problemów komunikacyjnych w Głogoczowie. Odkąd pracowałem dla mieszkańców jako Poseł i teraz jako Burmistrz staram się nadrabiać kilkunastoletnie zaniechania władz samorządowych w poprawę bezpieczeństwa na Zakopiance. Cieszę się, że mamy kolejne owoce tych działań”  - mówi Burmistrz Jarosław Szlachetka.

W miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie węzeł drogowy typu trąbka z dodatkowymi pasami włączania i wyłączania na obu jej jezdniach. Po północnej stronie inwestycji wybudowane zostaną dwie łącznice i droga przeprowadzona na wiadukcie nad DK7 i zakończona skrzyżowaniem o ruchu okrężnym w ciągu ul. Sobieskiego. Wzdłuż łącznicy powstanie chodnik, który połączy się z nowoprojektowaną dodatkową jezdnią o szerokości 3,5 m biegnącą: od skrzyżowania do przysiółka Bukówka, do wiaduktu. Łącznice na znacznym odcinku poprowadzone będą na wiadukcie, pozostałe zostaną umocnione skarpami lub murami oporowymi.

Od południowej strony DK7, na wysokości obecnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie skrzyżowanie tylko na prawe skręty, z wlotem i wylotem rozdzielonym dużą wyspą trójkątną. Między DK7 a rondem zaprojektowano skrzyżowanie czterowlotowe ul. Sobieskiego z istniejącymi drogami dojazdowymi: na Tarnówkę oraz do ul. Sienkiewicza. W ciągu ul. Sobieskiego wybudowane zostanie małe rondo czterowlotowe. Północny i wschodni wlot to połączenia (łącznice) z jezdnią główną, natomiast wlot południowy będzie przedłużeniem ul. Sobieskiego w stronę centrum. Wlot zachodni umożliwi dojazd do posesji. W ramach inwestycji zostanie przebudowany także układ odwodnienia oraz oświetlenie terenu.

Przetarg na projekt i budowę węzła zostanie ogłoszony jeszcze w I kwartale 2019 r. Planowane zakończenie inwestycji to 2022 rok. Inwestycja ma kosztować ok. 40 mln.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku
Myślenice 6

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku

Do 2023 roku sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego w Myślenicach ma zastąpić węzeł drogowy Konsorcjum firm MPRB i MP-Mosty zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej węzła drogowego na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego w Myślenicach. Umowa została podpisana 17 października, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajo...

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł
Drogi 6

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

Trwa przetarg na projekt i budowę węzła w Gaju na Zakopiance. Podobny miał powstać na Zakopiance w Myślenicach i Jaworniku Do 27 sierpnia zainteresowani wykonawcy mogą składać dokumenty wymagane w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę węzła drogowego na Zakopiance w Gaju. Ma on zastąpić istniejące skrzyżowanie z drogami powiatowymi, które obok...

Komentarze

 • 22 sty 2019

  A co z budową kolei do Krk i obiecackami obniżenia cen wody i ścieków?

  49 5 Odpowiedz
 • 23 sty 2019

  Czy ta przebudowa przebudowanego skrzyżowania nie będzie kolidować z trasą pociągu relacji Kraków - Myślenice ?

  34 9 Odpowiedz
 • mirek@ 23 sty 2019

  mam wrazenie ze panowie dalej prowadza kampanie wyborcza... o wezle mowi sie od jakichs 10 lat, ze ma powstac a tu kolejna obietnica. czekam na jakiekolwiek efekty czas obietnic dawno minal

  25 10 Odpowiedz
  • Brak zdjęcia
   23 sty 2019

   Z tego co wiem, plan budowy tego węzła został zatwierdzony jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza.

   27 3 Odpowiedz
 • wojtek 23 sty 2019

  Skupcie się na tym krzyszkowickim problemem i skrętem na Sułkowice to o wiele pilniejsze.

  40 11 Odpowiedz
  • 23 sty 2019

   Dokładnie. Tam są światła, ruch jest płynny, bezpiecznie, a no kolejnych skrzyżowaniach tragedia.

   34 6 Odpowiedz
  • 23 sty 2019

   "Mieszkańcy" się skupiają... przecież

   16 2 Odpowiedz
 • Mariusz 23 sty 2019

  Płynny...toś chyba nie widział korków na Zakopiance w sezonie.

  9 19 Odpowiedz
 • 23 sty 2019

  Krzyszkowice, na Sułkowice i koło bochenka, pewnie by się coś znalazło jeszcze.

  22 2 Odpowiedz
 • 23 sty 2019

  wiecie moze o ktory leci pendolino do suchy spod dekady, kursuje jak we swieta?

  28 3 Odpowiedz
 • 23 sty 2019

  Owy wyjazd powinien nam mieszkańcom Myślenic pomóc włączyć się do ruchu, tymczasem, dla nas światła są najwygodniejszym wyjściem, w momencie ich likwidacji ludzie na trasie Kraków - Zakopane, Zakopane Kraków będą zapier****ć nie patrząc na włączających się do ruchu z Myślenic, utrudniając nam wyjazd, mamy tego przykład wyjeżdżając na zakopianką spod wiaduktu.

  33 2 Odpowiedz
  • Mariusz 23 sty 2019

   Pod wiaduktem to problemem jest krótki pas włączania. Nie ma jak się rozpędzić dobrze, żeby się włączyć płynnie. Tam przy Orlenie, z tego co widzę, będzie znacznie dłuższy ten pas, chociaż troszkę po łuku będzie i może być ograniczona widoczność do tyłu na pojazdy na sąsiednim pasie.

   5 3 Odpowiedz
 • 23 sty 2019

  Światła w Myślenicach to szansa włączenia się w innych miejscach "zakopianki", zawsze powstaje mała luka, która pozwala przejechać zakopiankę w innych miejscach np w Jaworniku. Pierwsze należy zrobić alternatywne boczne drogi, które pozwolą dojechać do tych bezkolizyjnych skrzyżowań. Tunel w Krzyszkowicach jak najbardziej ale świateł nie powinno się ruszać dopóki, Jawornik nie będzie miał bezkolizyjnego zjazdu , skrzyżowania w stronę Sułkowic na którym mieszkańcy Jawornika będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu w stronę Krakowa i Myślenic. Przełączki powinny być zawrotkami z dodatkowym pasem do włączenia.

  30 Odpowiedz
 • ilona muniak 23 sty 2019

  Dojazd do miasta z Tarnówki ,Jawornika to będzie tragedia .Już teraz trzeba swoje odstać.Nie widzę żeby nam mieszkańcom było łatwiej.

  18 3 Odpowiedz
 • 23 sty 2019

  Zostawcie światła Jawornik i Krzyszkowice to priorytet bo tam jest najwięcej wypadków i kolizji a będzie jeszcze więcej jak zlikwidują "próg zwalniający" którym są światła.

  32 Odpowiedz
 • 23 sty 2019
  17 1 Odpowiedz
 • 24 sty 2019

  Burmistrz na zdjęciu chyba jest zachwycony czystym powietrzem??

  8 Odpowiedz
 • 25 sty 2019

  zdjecie

  2 Odpowiedz
 • 25 sty 2019

  Ciekawe czy nasz nowy burmistrz też by ze studia nawiał, hihih. Oczywiście że PiS to grupa podwyższonego ryzyka ;-p. No więc jeśli to ma być norma to czekamy również na spektakularną ewakuację naszego burmisia przed niewygodnymi pytaniami, bo to w tej jego partyi zaczyna być z wolna norma, uciekało już wielu :-DD, a tu ostatnia ucieczka jak Mazurek zaczął cisnąć:
  https://m.youtube.com/watch?v=gKRzmTXtBmk

  Będą wreszcie jakieś cykliczne debaty nowego burmisia z mieszkańcami na wzór spotkań z członkami KIK?

  7 3 Odpowiedz
  • 26 sty 2019

   gdy Mazurek w studio masakruje słownie POKOwców jakos sie tak nie podniecasz i nie rzucasz postów na forum,oni ze studio nie wychodza tylko odpowiadaja zupełnie nie na temat grając na czas
   Ale cóż ,czytelnicy Gazety Wybiórczej ,wybiórczo do tematów podchodza

   napisz mi tylko jeszcze ilu tych PISowców ze studia uciekło???????

   3 6 Odpowiedz
 • ilona muniak 25 sty 2019

  To wszystko fajnie opisane ,ale nie mogę się dopatrzyć i doczytać jak będzie wyglądał i gdzie będzie usytuowany przejazd przez zakopiankę dla mieszkańców Tarnówki ,Jawornika ,wyjazd ze strefy ekonomicznej.Czy to będzie rosyjska ruletka-zdążę przejechać czy nie.

  6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 26 sty 2019

  Wyremontowali zakopiankę, a potem sobie przypomnieli że piesi muszą przechodzić na drugą stronę i dziesięć razy przepłacili na kładki. Wybudowali kładkę w Jaworniku, ktorej utrzymanie kosztuje kolosalne pieniądze, a ze dwa lata później przypomnieli sobie o dawno planowanym wiadukcie 200 metrów dalej. Wybudują wiadukty kładki na zakopiance, a potem dojdą do wniosku, że taniej wybudować od nowa ciąg dalszy ekspresówki z Myślenice do Krakowa, niż przerabiać obecną zakopiankę. I nowa ekspresówka tuż przed wiaduktem o którym mowa skręci w stronę polanki i Wieliczki. A jeżeli będzie inaczej, to przepisy i tak zabraniają tak gęsto wjazdów na drogę ekspresowa robić. Standardowo≥5km wyjątkowo ≥3km wg Wikipedii.

  ******** Czy w tym kraju zacznie ktoś w końcu myśleć perspektywicznie i przestanie marnować moich podatków!

  4 Odpowiedz
  • 26 sty 2019

   Zgadzam się.
   Kolejny przykład z Myślenic. Remont nawierzchni jezdni i chodnika po to, aby 2 lata później zrywać asfalt przy remoncie kanalizacji.

   2 2 Odpowiedz
 • 26 sty 2019

  To kampania wyborcza i zwykłe political fiction...

  4 1 Odpowiedz
 • 26 sty 2019

  Mazurek? A czym? Chyba tylko urodą :-D. Głupie macie modele zachowań w tej partii po prostu, wygląda na to, że umiejętność dyskusji leży, nie mówiąc o dystansie i klasie. I te wasze sposoby ograniczone do insyuacji, pogłosek, oskarżeń i inwektyw. Mam nadzieję, że sprawa domniemanego nękania Adamowicza przez wasze media też będzie zbadana. Ot, cały wasz urojony pisowski świat, którym próbujecie karmić Polaków - ponury i spiskowy. To nie jest mój świat, bo ten prawdziwy ma wiele kolorów.. a trzeba go ustrzec właśnie przed takimi jak wy. Uciekało w trakcie różnych wywiadów już wielu, poczytaj.

  A tu na marginesie kolejna perełka. Proszę nie kasować, bo burmistrza, urzędników i radnych mamy też z otoczenia PiS; w tej sytuacji podłoże partyjne ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej
  https://m.youtube.com/watch?v=VIoKeDPeuH8

  4 5 Odpowiedz
 • Janek Sal 29 sty 2019

  BUDOWA CORAZ BLIŻEJ -? CZEGO BLIZEJ - wyborów do parlamentu europejskiego oraz parlamentu naszego . póżniej tzw wygaszenie inwestycji .. kolej tez poczeka . ale moze się mylę - oby

  Odpowiedz
 • 2 lut 2019

  Ceny ścieków i wody były zwykłą obiecanką wyborczą.Kto w to uwierzył, to gratuluję inteligencji.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Pierwsza ofiara koronawirusa w Małopolsce. Pacjent zmarł w szpitalu w Myślenicach
Myślenice 29

Pierwsza ofiara koronawirusa w Małopolsce. Pacjent zmarł w szpitalu w Myślenicach

W myślenickim szpitalu zmarł 89-letni mężczyzna. Trafił na oddział pulmonologiczny. Wynik badań dotarł do szpitala po jego śmierci. Był dodatni. Domowa kwarantanna czeka 19 osób z personelu szpitala Mający 89 lat mieszkaniec powiatu krakowskiego trafił do myślenickiego szpitala z niewydolnością oddechową w piątek 27 marca. Przyjęto go na oddział p...

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"
Myślenice 24

Radni jednak nie będą obradować. Sesja została odwołana "z powodu epidemii"

Rano pisaliśmy o tym, że na godzinę 14 zaplanowane jest posiedzenie sesji rady miejskiej. Kilka godzin później otrzymaliśmy odpowiedź, że została odwołana „z powodu epidemii”. W jej czasie też została zwołana… Pierwotnie sesja rady miejskiej w Myślenicach miała odbyć się we wtorek 24 marca, po ogłoszeniu przez premiera w Polsce stanu epidemii, jed...

W busach zajęta powinna być maksymalnie połowa miejsc. Rządowe wytyczne sprawdza policja
Myślenice 3

W busach zajęta powinna być maksymalnie połowa miejsc. Rządowe wytyczne sprawdza policja

Myślenicka policja kontroluje przewoźników zwracając uwagę, czy przestrzegają rządowych ograniczeń dotyczących liczby przewożonych pasażerów Od środy 23 marca w związku z wprowadzeniem w Polsce stanu epidemii koronawirusa obowiązują nowe obostrzenia zezwalające na poruszanie się wyłącznie do pracy i w celach niezbędnych do codziennego życia. W śro...

Spektakularna metamorfoza w Projekt Zdrowie. Pani Małgosia schudła 22 kilogramy!
Miasto 0

Spektakularna metamorfoza w Projekt Zdrowie. Pani Małgosia schudła 22 kilogramy!

Schudnij trwale, skutecznie i przede wszystkim bez efektu jo-jo. Aby już na wiosnę zobaczyć pierwsze efekty wprowadzenia zdrowego stylu, najlepiej zacząć już teraz!  Każdy z nas dobrze wie, jak wielką rolę pełni dla naszego zdrowia i samopoczucia racjonalnie zbilansowana dieta. Problem polega na tym, że nie wszyscy potrafimy tą wiedzę wprowadzić...

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji
Koronawirus 28

Pacjent w Myślenicach z ujemnym wynikiem. Lekarze czekają na wynik obywatelki Francji

U 45-letniego pacjenta, który przebywał na oddziale zakaźnym myślenickiego szpitala nie wykryto koronawirusa. Lekarze czekają na wynik badania obywatelki Francji, która trafiła na oddział zakaźny z ośrodka wypoczynkowego w Mszanie Górnej koło Limanowej artykuł aktualizowany Badania na obecność koronawirusa u 45-latka ze Skawiny wykluczyły jego o...