Myślenice

Budowa bezkolizyjnego skrzyżowania ul. Sobieskiego z Zakopianką coraz bliżej

materiał promocyjny

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 21 stycznia w pobliżu skrzyżowania DK 7 z ul. Sobieskiego, będącego głównym wjazdem do Myślenic od strony Krakowa, Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział powstanie w tym miejscu bezkolizyjnego skrzyżowania

Przetarg na wykonanie tej inwestycji ma zostać ogłoszony w ciągu trzech miesięcy (w tzw. trybie "zaprojektuj i wybuduj”). Jak podkreślił minister dzięki tej inwestycji - nastąpi likwidacja bardzo niebezpiecznego skrzyżowania, co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich osób podróżujących trasą nr 7 do Zakopanego.

Burmistrz Jarosław Szlachetka podziękował ministrowi za kolejną inwestycję, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Myślenice. Burmistrz podkreślił, że budowa węzła wpisuje się w plan rozwoju tej części miasta, gdyż estakada będzie początkiem planowanej zachodniej obwodnicy Myślenic. „Temat budowy węzła w tym miejscu był poruszany już od kilkunastu lat. Cieszę się, że udało się doprowadzić go do etapu realizacji. Jestem przekonany, że przy współpracy z Panem Ministrem w najbliższym czasie podobne dobre wiadomości będziemy wspólne ogłaszać także w związku z planowaną budową węzła drogowego w Jaworniku oraz budową tunelu w Krzyszkowicach. Przed nami także opracowanie realnych koncepcji rozwiązania problemów komunikacyjnych w Głogoczowie. Odkąd pracowałem dla mieszkańców jako Poseł i teraz jako Burmistrz staram się nadrabiać kilkunastoletnie zaniechania władz samorządowych w poprawę bezpieczeństwa na Zakopiance. Cieszę się, że mamy kolejne owoce tych działań”  - mówi Burmistrz Jarosław Szlachetka.

W miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie węzeł drogowy typu trąbka z dodatkowymi pasami włączania i wyłączania na obu jej jezdniach. Po północnej stronie inwestycji wybudowane zostaną dwie łącznice i droga przeprowadzona na wiadukcie nad DK7 i zakończona skrzyżowaniem o ruchu okrężnym w ciągu ul. Sobieskiego. Wzdłuż łącznicy powstanie chodnik, który połączy się z nowoprojektowaną dodatkową jezdnią o szerokości 3,5 m biegnącą: od skrzyżowania do przysiółka Bukówka, do wiaduktu. Łącznice na znacznym odcinku poprowadzone będą na wiadukcie, pozostałe zostaną umocnione skarpami lub murami oporowymi.

Od południowej strony DK7, na wysokości obecnego skrzyżowania z sygnalizacją świetlną powstanie skrzyżowanie tylko na prawe skręty, z wlotem i wylotem rozdzielonym dużą wyspą trójkątną. Między DK7 a rondem zaprojektowano skrzyżowanie czterowlotowe ul. Sobieskiego z istniejącymi drogami dojazdowymi: na Tarnówkę oraz do ul. Sienkiewicza. W ciągu ul. Sobieskiego wybudowane zostanie małe rondo czterowlotowe. Północny i wschodni wlot to połączenia (łącznice) z jezdnią główną, natomiast wlot południowy będzie przedłużeniem ul. Sobieskiego w stronę centrum. Wlot zachodni umożliwi dojazd do posesji. W ramach inwestycji zostanie przebudowany także układ odwodnienia oraz oświetlenie terenu.

Przetarg na projekt i budowę węzła zostanie ogłoszony jeszcze w I kwartale 2019 r. Planowane zakończenie inwestycji to 2022 rok. Inwestycja ma kosztować ok. 40 mln.

Materiał powstał we współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Myślenice 

Powiązane tematy

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł
Drogi 6

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

Trwa przetarg na projekt i budowę węzła w Gaju na Zakopiance. Podobny miał powstać na Zakopiance w Myślenicach i Jaworniku Do 27 sierpnia zainteresowani wykonawcy mogą składać dokumenty wymagane w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę węzła drogowego na Zakopiance w Gaju. Ma on zastąpić istniejące skrzyżowanie z drogami powiatowymi, które obok...

Region myślenicki może liczyć na wsparcie województwa
Miasto 4

Region myślenicki może liczyć na wsparcie województwa

W myślenickim magistracie odbyło się spotkanie marszałka Województwa Małopolskiego z samorządowcami z terenu Powiatu Myślenickiego. Tematem przewodnim były problemy dotyczące transportu i komunikacji w gminach naszego powiatu

Komentarze

 • 22 sty

  A co z budową kolei do Krk i obiecackami obniżenia cen wody i ścieków?

  49 5 Odpowiedz
 • 23 sty

  Czy ta przebudowa przebudowanego skrzyżowania nie będzie kolidować z trasą pociągu relacji Kraków - Myślenice ?

  34 9 Odpowiedz
 • mirek@ 23 sty

  mam wrazenie ze panowie dalej prowadza kampanie wyborcza... o wezle mowi sie od jakichs 10 lat, ze ma powstac a tu kolejna obietnica. czekam na jakiekolwiek efekty czas obietnic dawno minal

  25 10 Odpowiedz
  • 23 sty

   Z tego co wiem, plan budowy tego węzła został zatwierdzony jeszcze za kadencji poprzedniego burmistrza.

   27 3 Odpowiedz
 • wojtek 23 sty

  Skupcie się na tym krzyszkowickim problemem i skrętem na Sułkowice to o wiele pilniejsze.

  40 11 Odpowiedz
 • Mariusz 23 sty

  Płynny...toś chyba nie widział korków na Zakopiance w sezonie.

  9 19 Odpowiedz
 • 23 sty

  Krzyszkowice, na Sułkowice i koło bochenka, pewnie by się coś znalazło jeszcze.

  22 2 Odpowiedz
 • 23 sty

  wiecie moze o ktory leci pendolino do suchy spod dekady, kursuje jak we swieta?

  28 3 Odpowiedz
 • 23 sty

  Owy wyjazd powinien nam mieszkańcom Myślenic pomóc włączyć się do ruchu, tymczasem, dla nas światła są najwygodniejszym wyjściem, w momencie ich likwidacji ludzie na trasie Kraków - Zakopane, Zakopane Kraków będą zapier****ć nie patrząc na włączających się do ruchu z Myślenic, utrudniając nam wyjazd, mamy tego przykład wyjeżdżając na zakopianką spod wiaduktu.

  33 2 Odpowiedz
  • Mariusz 23 sty

   Pod wiaduktem to problemem jest krótki pas włączania. Nie ma jak się rozpędzić dobrze, żeby się włączyć płynnie. Tam przy Orlenie, z tego co widzę, będzie znacznie dłuższy ten pas, chociaż troszkę po łuku będzie i może być ograniczona widoczność do tyłu na pojazdy na sąsiednim pasie.

   5 3 Odpowiedz
 • 23 sty

  Światła w Myślenicach to szansa włączenia się w innych miejscach "zakopianki", zawsze powstaje mała luka, która pozwala przejechać zakopiankę w innych miejscach np w Jaworniku. Pierwsze należy zrobić alternatywne boczne drogi, które pozwolą dojechać do tych bezkolizyjnych skrzyżowań. Tunel w Krzyszkowicach jak najbardziej ale świateł nie powinno się ruszać dopóki, Jawornik nie będzie miał bezkolizyjnego zjazdu , skrzyżowania w stronę Sułkowic na którym mieszkańcy Jawornika będą mogli bezpiecznie włączyć się do ruchu w stronę Krakowa i Myślenic. Przełączki powinny być zawrotkami z dodatkowym pasem do włączenia.

  30 Odpowiedz
 • ilona muniak 23 sty

  Dojazd do miasta z Tarnówki ,Jawornika to będzie tragedia .Już teraz trzeba swoje odstać.Nie widzę żeby nam mieszkańcom było łatwiej.

  18 3 Odpowiedz
 • 23 sty

  Zostawcie światła Jawornik i Krzyszkowice to priorytet bo tam jest najwięcej wypadków i kolizji a będzie jeszcze więcej jak zlikwidują "próg zwalniający" którym są światła.

  32 Odpowiedz
 • 24 sty

  Burmistrz na zdjęciu chyba jest zachwycony czystym powietrzem??

  8 Odpowiedz
 • 25 sty

  zdjecie

  2 Odpowiedz
 • 25 sty

  Ciekawe czy nasz nowy burmistrz też by ze studia nawiał, hihih. Oczywiście że PiS to grupa podwyższonego ryzyka ;-p. No więc jeśli to ma być norma to czekamy również na spektakularną ewakuację naszego burmisia przed niewygodnymi pytaniami, bo to w tej jego partyi zaczyna być z wolna norma, uciekało już wielu :-DD, a tu ostatnia ucieczka jak Mazurek zaczął cisnąć:
  https://m.youtube.com/watch?v=gKRzmTXtBmk

  Będą wreszcie jakieś cykliczne debaty nowego burmisia z mieszkańcami na wzór spotkań z członkami KIK?

  7 3 Odpowiedz
  • 26 sty

   gdy Mazurek w studio masakruje słownie POKOwców jakos sie tak nie podniecasz i nie rzucasz postów na forum,oni ze studio nie wychodza tylko odpowiadaja zupełnie nie na temat grając na czas
   Ale cóż ,czytelnicy Gazety Wybiórczej ,wybiórczo do tematów podchodza

   napisz mi tylko jeszcze ilu tych PISowców ze studia uciekło???????

   3 6 Odpowiedz
 • ilona muniak 25 sty

  To wszystko fajnie opisane ,ale nie mogę się dopatrzyć i doczytać jak będzie wyglądał i gdzie będzie usytuowany przejazd przez zakopiankę dla mieszkańców Tarnówki ,Jawornika ,wyjazd ze strefy ekonomicznej.Czy to będzie rosyjska ruletka-zdążę przejechać czy nie.

  6 Odpowiedz
 • jeden język a dwoje uszu 26 sty

  Wyremontowali zakopiankę, a potem sobie przypomnieli że piesi muszą przechodzić na drugą stronę i dziesięć razy przepłacili na kładki. Wybudowali kładkę w Jaworniku, ktorej utrzymanie kosztuje kolosalne pieniądze, a ze dwa lata później przypomnieli sobie o dawno planowanym wiadukcie 200 metrów dalej. Wybudują wiadukty kładki na zakopiance, a potem dojdą do wniosku, że taniej wybudować od nowa ciąg dalszy ekspresówki z Myślenice do Krakowa, niż przerabiać obecną zakopiankę. I nowa ekspresówka tuż przed wiaduktem o którym mowa skręci w stronę polanki i Wieliczki. A jeżeli będzie inaczej, to przepisy i tak zabraniają tak gęsto wjazdów na drogę ekspresowa robić. Standardowo≥5km wyjątkowo ≥3km wg Wikipedii.

  ******** Czy w tym kraju zacznie ktoś w końcu myśleć perspektywicznie i przestanie marnować moich podatków!

  4 Odpowiedz
  • 26 sty

   Zgadzam się.
   Kolejny przykład z Myślenic. Remont nawierzchni jezdni i chodnika po to, aby 2 lata później zrywać asfalt przy remoncie kanalizacji.

   2 2 Odpowiedz
 • 26 sty

  To kampania wyborcza i zwykłe political fiction...

  4 1 Odpowiedz
 • 26 sty

  Mazurek? A czym? Chyba tylko urodą :-D. Głupie macie modele zachowań w tej partii po prostu, wygląda na to, że umiejętność dyskusji leży, nie mówiąc o dystansie i klasie. I te wasze sposoby ograniczone do insyuacji, pogłosek, oskarżeń i inwektyw. Mam nadzieję, że sprawa domniemanego nękania Adamowicza przez wasze media też będzie zbadana. Ot, cały wasz urojony pisowski świat, którym próbujecie karmić Polaków - ponury i spiskowy. To nie jest mój świat, bo ten prawdziwy ma wiele kolorów.. a trzeba go ustrzec właśnie przed takimi jak wy. Uciekało w trakcie różnych wywiadów już wielu, poczytaj.

  A tu na marginesie kolejna perełka. Proszę nie kasować, bo burmistrza, urzędników i radnych mamy też z otoczenia PiS; w tej sytuacji podłoże partyjne ma większe znaczenie niż kiedykolwiek wcześniej
  https://m.youtube.com/watch?v=VIoKeDPeuH8

  4 5 Odpowiedz
 • Jarek Sal 29 sty

  BUDOWA CORAZ BLIŻEJ -? CZEGO BLIZEJ - wyborów do parlamentu europejskiego oraz parlamentu naszego . póżniej tzw wygaszenie inwestycji .. kolej tez poczeka . ale moze się mylę - oby

  Odpowiedz
 • 2 lut

  Ceny ścieków i wody były zwykłą obiecanką wyborczą.Kto w to uwierzył, to gratuluję inteligencji.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 4

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”
Myślenice 29

Mieszkańcy mówią „Stop wycince drzew na Rynku w Myślenicach”

Przez kilka dni pod internetową petycją o ocalenie drzew przed wycinką planowaną w ramach rewitalizacji centrum podpisało się ponad 700 mieszkańców, a kolejna grupa zdecydowała się nagłośnić sprawę, organizując pikietę pn. „Stop wycince drzew na rynku w Myślenicach” Przypomnijmy; we wrześniu mają ruszyć prace związane z rewitalizacją myślenickiego...

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...