Miasto

Gmina Myślenice z dofinansowaniem na Dzienny Dom Senior +

materiał promocyjny

W ramach rządowego programu „Senior+” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie w kwocie 300 000 zł na powstanie Dziennego Domu Seniora

Wieloletni program „Senior+” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach programu powstaje sieć Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”. Maksymalnym dofinansowaniem o jakie mogły się ubiegać samorządy jest kwota 300 000 zł i taką też przyznano Gminie Myślenice.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: - Dzięki rządowemu wsparciu z programu Senior+ w Myślenicach powstanie Dzienny Dom Seniora. Placówka mieścić się będzie w nowym budynku Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Średniawskiego 35. Gmina Myślenice w ramach otrzymanego dofinansowania zaadaptuje pomieszczenia w przyziemiu budynku, aby mogło tam powstać miejsce spotkań przyjazne dla osób powyżej 60 roku życia w pełni dostosowane do ich wymogów i oczekiwań.

Zgodnie z założeniami programu Dzienny Dom Senior+ to miejsce, w którym osoby starsze nie tylko mogą spędzać czas korzystając z oferty kulturalnej czy zajęć sportowych, ale również mają zapewniony gorący posiłek oraz opiekę i pomoc w czynnościach dnia codziennego.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej: Cieszy nas fakt, że samorządy chętnie przystąpiły do konkursu, a zdecydowana większość przesłanych ofert spełniała warunki formalne, dzięki czemu mogliśmy przyznać dofinansowania. To dobra wiadomość przede wszystkim dla seniorów. Dzięki środkom z programu „Senior+” rozbudowana zostanie sieć placówek, w których osoby starsze znajdą dedykowaną dla siebie ofertę zajęć.

Obecnie na terenie Gminy Myślenice nie funkcjonuje placówka pełniąca funkcję dziennego domu opieki, czy też klubu seniora. Celem podstawowym projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych i sprzyjanie wzrostowi integracji i aktywności społecznej uwzględniającej potrzeby osób starszych.

Jarosław Szlachetka: Zapewnienie wsparcia seniorom poprzez udostępnienie miejsca, w którym będą mogli spędzić aktywnie czas zdecydowanie wpłynie na poprawę jakości ich życia. Poprzez to dofinansowanie zadbamy o ich ciągły rozwój i aktywność społeczną. Na temat powstania tej placówki rozmawiałem z Panią Minister Rafalską podczas spotkania w Myślenicach jeszcze jesienią ubiegłego roku i cieszę się, że nasz wniosek spotkał się z aprobatą ministerstwa, a kolejne środki rządowe trafiły do Gminy Myślenice.

Wszystkie pomieszczenia Dziennego Domu „Senior+” będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem tak umiejscowionego Domu jest bliskość Stacji Opieki Caritas, w której seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalistycznej pomocy pracującej tam kadry.

Powiązane tematy

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku
Myślenice 6

Węzeł drogowy zamiast świateł w 2023 roku

Do 2023 roku sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego w Myślenicach ma zastąpić węzeł drogowy Konsorcjum firm MPRB i MP-Mosty zajmie się opracowaniem dokumentacji projektowej węzła drogowego na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego w Myślenicach. Umowa została podpisana 17 października, a Generalna Dyrekcja Dróg Krajo...

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł
Drogi 6

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

Trwa przetarg na projekt i budowę węzła w Gaju na Zakopiance. Podobny miał powstać na Zakopiance w Myślenicach i Jaworniku Do 27 sierpnia zainteresowani wykonawcy mogą składać dokumenty wymagane w postępowaniu na zaprojektowanie i budowę węzła drogowego na Zakopiance w Gaju. Ma on zastąpić istniejące skrzyżowanie z drogami powiatowymi, które obok...

Komentarze

 • 18 lut

  Obecny Burmistrz robi co może to na szpital dodatkowe środki to na Caritas. A później robią tzw. briefingi jak pod szpitalem ,że to Oni a nie Szlachetka załatwili dodatkowe środki dla szpitala.

  14 13 Odpowiedz
 • 18 lut

  ...i pewnie do tego sam tu sobie słodzi :-PP. I cóż to za zasługa, że ktoś z naszych podatków da 300 tys. na seniorów? Gdyby sobie odjęli od pensyjek to o owe 300 tys. nie byłoby potrzeby prosić w ministerstwie, przecież te kilka osób - on, zastępcy, dyrektorzy, kosztują w skali roku tyle, że 300 tyś to przy tym skromniutko... To że ktoś m.in. z moich, twoich, naszych pieniędzy wyda na to i na to, to ciągle nie z jego, a z naszej kieszeni.

  Seniorom aktywizować trzeba, kierunek na pewno słuszny, ale honory to już nie dla tych co głowy dumnie podnoszą.

  10 16 Odpowiedz
 • 19 lut

  A jak sobie dodawali do nieoficjalnych pensji za PO z naszego VATu i akcyzy (np na paliwach) to wtedy nie pyskowałeś. Powiem Ci, że cud z tym jak to oceniasz rozdawnictwem, rozdają, dają a dług spada. Ciekawe dlaczego. Ktoś wcześniej nie przypilnował gdzie szło na lewo? Nie było wtedy takiego strażnika moralności jak gość o nicku "prywanie".
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt-finansow-publicznych-zadluzenie,7,0,2402311.html

  Mówisz, że z Twoich pieniędzy coś wzięli. Pochwal się najpierw PITem rocznym ile odprowadziłeś tego Twojego do skarbu państwa, a jeśli pracujesz na umowie o pracę zapytaj o to swojego pracodawcę....o ile masz takie jaja jak tutaj rozliczasz :-)))

  A z drugiej strony weź tak kozacko sapnij na meila do Bruxeli przecież dług krajów UE nie powinien przekraczać 55% lub 60% (w zależności jak jest liczony) a Polska jako jedni z nielicznych utrzymuje poziom poniżej. Weź im napisz, że rozpieprzyli Twoje wspólne polskie pieniądze, przecież masz do tego prawo skoro składki do UE płacimy, tak czy nie ?
  https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/10/53997,dlug-publiczny-w-krajach-unii-europejskiej-ranking,pozycja-rankingu-wlochy

  7 8 Odpowiedz
 • Raphaell 19 lut

  Seniorzy....Ul Średniawskiego......Caritas ale co to ma wspólnego z fotografią wykonaną w PSONI na ul Zdrojowej?:)......chyba tylko osoby:)xD

  3 3 Odpowiedz
 • 19 lut

  a ja sue pytam jakie dojscie dla osob niepełnosprawnych i tych starszych gdzie i jak bedzie wygladało !!!!

  1 2 Odpowiedz
 • 19 lut

  Heheh, a co Ty tak o tym długu, bo troszkę nie rozumiem toku myślowego. Tym niemniej nawet w przytoczonym artykule pisze, cytując: "Beata Szydło i Mateusz Morawiecki są pierwszymi premierami, którzy mogą sobie zapisać na koncie taki wyczyn, choć tylko w skali jednego roku, bo od początku rządów zadłużenie wzrosło". Czyli suma sumarum, za rządów PiS zadłużenie również się zwiększyło.

  Choć to już dalekie odejście od tematu... Mnie interesuje, czy nie można tego ludziom inaczej zakomunikować. Logo programu + konkretne informacje co, kiedy, gdzie, w jaki sposób. A tu ciągle sugeruje się, że być może mamy kogoś całować po rękach za to, że przekazał część naszych pieniędzy na jakiś cel.

  2 6 Odpowiedz
 • 20 lut

  Widzisz, sprawdza się stare powiedzenie : "sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą" a oni po to sukces powtarzają, żebyś nie zapomniał na kogo (nie) głosowałeś. Nie widzę w tym nic zdrożnego.

  1 2 Odpowiedz
 • 20 lut

  Szczególnie kiedy ktoś myśli już o wyborach parlamentarnych, w tym artykule osoba, której niby to zawdzięczamy, zdaje się przysłaniać samą inicjatywę, wypowiedź Szlachetki zajmuje 1/2 artykułu a jego podobizna jawi się po trzykroć. Co promocja to promocja, za pieniądz podatnika, byle powód jest dobry.

  No to teraz do prawdziwej roboty: dotrzeć do tych seniorów, bo przez internet to w ich przypadku marny kanał i do tego sensowny pomysł na działalność, bo tutaj tak ogólnikowo jakoś..

  2 3 Odpowiedz

Zobacz więcej

Wzięli się za remont mostu na Górnym Przedmieściu
Myślenice 0

Wzięli się za remont mostu na Górnym Przedmieściu

Rozpoczęły się prace nad remontem poręczy mostu nad Bysinką, znajdującego się na Górnym Przedmieściu w Myślenicach. Apelował o to radny Jan Bylica (PiS) Niedawno pisaliśmy o interpelacji radnego Bylicy, reprezentującego tę dzielnicę miasta. Apelował do starosty o konieczność naprawy poręczy przy moście nad Bysinką. - Mogą stanowić zagrożenie dla...

Ireneusz Krzykawski odnaleziony
Alarmujecie 0

Ireneusz Krzykawski odnaleziony

Rano został przewieziony do szpitala w Myślenicach. Pod nieuwagą sanitariuszy udało mu się uciec z SORu. Porusza się o lasce. Jest chory na raka kości i potrzebuje leków. Udało się go odnaleźć po kilku godzinach  Mężczyzna został przewieziony na SOR około godziny 10. Wystarczył moment, aby zniknął. Najprawdopodobniej wyszedł z budynku. „Porusza si...

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży
Myślenice 21

Radny apeluje o kosz przy kapliczce. Burmistrz obawia się kradzieży

Wojciech Gablankowski (PiS) apelował o ustawienie kosza na śmieci na niebieskim szlaku turystycznym, łączącym Polankę i Borzętę. Kosza nie będzie m.in. "ze względu na możliwość kradzieży" Radny apelował w imieniu mieszkańców o ustawienie kosza na śmieci na niebieskim szlaku turystycznym, łączącym miejscowości Polanka i Borzęta. W odpowiedzi na jeg...

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku
Myślenice 24

Tak obchodziliśmy Święto Niepodległości na myślenickim Rynku

Główne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości miały miejsce na płycie myślenickiego Runku, gdzie burmistrz przekazał klucze do miasta Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu Sto pierwsza rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości w Myślenicach rozpoczęła się od Rajdu Patriotycznego organizowanego przez Stowarzyszenie Moto Sport Myś...

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?
Myślenice 86

ALARMUJECIE: Ktoś wybudował TO przy "Lipce" na Plebańskiej Górze. Co to jest?

Na Plebańskiej Górze, w miejscu gdzie przez lata rosła legendarna "Lipka" przez wielu kojarzona z tą w herbie miasta, powstała niezidentyfikowana budowla. "Co to jest?" - pytacie  Na redakcja@miasto-info.pl otrzymujemy coraz więcej pytań dotyczących budowli na Plebańskiej Górze. "Podczas spaceru pod Lipke natknąłem się na takie coś...  Bylem załam...

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń
Społeczeństwo 29

Rośnie sprzedaż „małpek” z mocnym alkoholem. Samorządy apelują o wprowadzenie ograniczeń

Władze lokalne z całego kraju naciskają na Ministerstwo Zdrowia, aby ograniczyć sprzedaż alkoholu w małych butelkach. "Małpki" stają się coraz bardziej popularne, a Polacy sięgają po nie coraz częściej Jak podaje „Dziennika Gazeta Prawna”, od co najmniej kilku miesięcy samorządowcy naciskają na stronę rządową, aby zająć się problmemem w sposób sys...