Miasto

Gmina Myślenice z dofinansowaniem na Dzienny Dom Senior +

Gmina Myślenice z dofinansowaniem na Dzienny Dom Senior +

materiał promocyjny

W ramach rządowego programu „Senior+” prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie w kwocie 300 000 zł na powstanie Dziennego Domu Seniora

Wieloletni program „Senior+” jest skierowany do jednostek samorządu terytorialnego. Jego celem jest zwiększenie aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym osób starszych. W ramach programu powstaje sieć Dziennych Domów oraz Klubów „Senior+”. Maksymalnym dofinansowaniem o jakie mogły się ubiegać samorządy jest kwota 300 000 zł i taką też przyznano Gminie Myślenice.

Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice: - Dzięki rządowemu wsparciu z programu Senior+ w Myślenicach powstanie Dzienny Dom Seniora. Placówka mieścić się będzie w nowym budynku Caritas Archidiecezji Krakowskiej przy ul. Średniawskiego 35. Gmina Myślenice w ramach otrzymanego dofinansowania zaadaptuje pomieszczenia w przyziemiu budynku, aby mogło tam powstać miejsce spotkań przyjazne dla osób powyżej 60 roku życia w pełni dostosowane do ich wymogów i oczekiwań.

Zgodnie z założeniami programu Dzienny Dom Senior+ to miejsce, w którym osoby starsze nie tylko mogą spędzać czas korzystając z oferty kulturalnej czy zajęć sportowych, ale również mają zapewniony gorący posiłek oraz opiekę i pomoc w czynnościach dnia codziennego.

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej: Cieszy nas fakt, że samorządy chętnie przystąpiły do konkursu, a zdecydowana większość przesłanych ofert spełniała warunki formalne, dzięki czemu mogliśmy przyznać dofinansowania. To dobra wiadomość przede wszystkim dla seniorów. Dzięki środkom z programu „Senior+” rozbudowana zostanie sieć placówek, w których osoby starsze znajdą dedykowaną dla siebie ofertę zajęć.

Obecnie na terenie Gminy Myślenice nie funkcjonuje placówka pełniąca funkcję dziennego domu opieki, czy też klubu seniora. Celem podstawowym projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych i sprzyjanie wzrostowi integracji i aktywności społecznej uwzględniającej potrzeby osób starszych.

Jarosław Szlachetka: Zapewnienie wsparcia seniorom poprzez udostępnienie miejsca, w którym będą mogli spędzić aktywnie czas zdecydowanie wpłynie na poprawę jakości ich życia. Poprzez to dofinansowanie zadbamy o ich ciągły rozwój i aktywność społeczną. Na temat powstania tej placówki rozmawiałem z Panią Minister Rafalską podczas spotkania w Myślenicach jeszcze jesienią ubiegłego roku i cieszę się, że nasz wniosek spotkał się z aprobatą ministerstwa, a kolejne środki rządowe trafiły do Gminy Myślenice.

Wszystkie pomieszczenia Dziennego Domu „Senior+” będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowym atutem tak umiejscowionego Domu jest bliskość Stacji Opieki Caritas, w której seniorzy będą mogli skorzystać ze specjalistycznej pomocy pracującej tam kadry.

Powiązane tematy

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł
Drogi 6

Na Zakopiance w Gaju powstanie węzeł

Trwa przetarg na projekt i budowę węzła w Gaju na Zakopiance. Podobny miał powstać na Zakopiance w Myślenicach i Jaworniku Do 27 sierpnia zainteresow...

Komentarze

 • 18 lut 2019

  Obecny Burmistrz robi co może to na szpital dodatkowe środki to na Caritas. A później robią tzw. briefingi jak pod szpitalem ,że to Oni a nie Szlachetka załatwili dodatkowe środki dla szpitala.

  14 13 Odpowiedz
 • 18 lut 2019

  ...i pewnie do tego sam tu sobie słodzi :-PP. I cóż to za zasługa, że ktoś z naszych podatków da 300 tys. na seniorów? Gdyby sobie odjęli od pensyjek to o owe 300 tys. nie byłoby potrzeby prosić w ministerstwie, przecież te kilka osób - on, zastępcy, dyrektorzy, kosztują w skali roku tyle, że 300 tyś to przy tym skromniutko... To że ktoś m.in. z moich, twoich, naszych pieniędzy wyda na to i na to, to ciągle nie z jego, a z naszej kieszeni.

  Seniorom aktywizować trzeba, kierunek na pewno słuszny, ale honory to już nie dla tych co głowy dumnie podnoszą.

  10 16 Odpowiedz
 • 19 lut 2019

  A jak sobie dodawali do nieoficjalnych pensji za PO z naszego VATu i akcyzy (np na paliwach) to wtedy nie pyskowałeś. Powiem Ci, że cud z tym jak to oceniasz rozdawnictwem, rozdają, dają a dług spada. Ciekawe dlaczego. Ktoś wcześniej nie przypilnował gdzie szło na lewo? Nie było wtedy takiego strażnika moralności jak gość o nicku "prywanie".
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/deficyt-finansow-publicznych-zadluzenie,7,0,2402311.html

  Mówisz, że z Twoich pieniędzy coś wzięli. Pochwal się najpierw PITem rocznym ile odprowadziłeś tego Twojego do skarbu państwa, a jeśli pracujesz na umowie o pracę zapytaj o to swojego pracodawcę....o ile masz takie jaja jak tutaj rozliczasz :-)))

  A z drugiej strony weź tak kozacko sapnij na meila do Bruxeli przecież dług krajów UE nie powinien przekraczać 55% lub 60% (w zależności jak jest liczony) a Polska jako jedni z nielicznych utrzymuje poziom poniżej. Weź im napisz, że rozpieprzyli Twoje wspólne polskie pieniądze, przecież masz do tego prawo skoro składki do UE płacimy, tak czy nie ?
  https://inzynieria.com/wpis-branzy/rankingi/10/53997,dlug-publiczny-w-krajach-unii-europejskiej-ranking,pozycja-rankingu-wlochy

  7 8 Odpowiedz
 • Raphaell 19 lut 2019

  Seniorzy....Ul Średniawskiego......Caritas ale co to ma wspólnego z fotografią wykonaną w PSONI na ul Zdrojowej?:)......chyba tylko osoby:)xD

  3 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 lut 2019

  a ja sue pytam jakie dojscie dla osob niepełnosprawnych i tych starszych gdzie i jak bedzie wygladało !!!!

  1 2 Odpowiedz
 • 19 lut 2019

  Heheh, a co Ty tak o tym długu, bo troszkę nie rozumiem toku myślowego. Tym niemniej nawet w przytoczonym artykule pisze, cytując: "Beata Szydło i Mateusz Morawiecki są pierwszymi premierami, którzy mogą sobie zapisać na koncie taki wyczyn, choć tylko w skali jednego roku, bo od początku rządów zadłużenie wzrosło". Czyli suma sumarum, za rządów PiS zadłużenie również się zwiększyło.

  Choć to już dalekie odejście od tematu... Mnie interesuje, czy nie można tego ludziom inaczej zakomunikować. Logo programu + konkretne informacje co, kiedy, gdzie, w jaki sposób. A tu ciągle sugeruje się, że być może mamy kogoś całować po rękach za to, że przekazał część naszych pieniędzy na jakiś cel.

  2 6 Odpowiedz
 • 20 lut 2019

  Widzisz, sprawdza się stare powiedzenie : "sukces ma wielu ojców - porażka jest sierotą" a oni po to sukces powtarzają, żebyś nie zapomniał na kogo (nie) głosowałeś. Nie widzę w tym nic zdrożnego.

  1 2 Odpowiedz
 • 20 lut 2019

  Szczególnie kiedy ktoś myśli już o wyborach parlamentarnych, w tym artykule osoba, której niby to zawdzięczamy, zdaje się przysłaniać samą inicjatywę, wypowiedź Szlachetki zajmuje 1/2 artykułu a jego podobizna jawi się po trzykroć. Co promocja to promocja, za pieniądz podatnika, byle powód jest dobry.

  No to teraz do prawdziwej roboty: dotrzeć do tych seniorów, bo przez internet to w ich przypadku marny kanał i do tego sensowny pomysł na działalność, bo tutaj tak ogólnikowo jakoś..

  2 3 Odpowiedz

Zobacz więcej