Sumo

Jan Mastela udowodnił, że potrafi zdobywać medale w starszej grupie wiekowej

Jan Mastela, jeszcze junior młodszy, po raz kolejny udowodnił, że potrafi zdobywać medale również w starszej grupie wiekowej. Podczas Pucharu Polski w swojej kategorii wagowej wygrał 5 walk, przegrał tylko półfinałową i zajął trzecie miejsce

W zawodach uczestniczyło łącznie 193 zawodniczek i zawodników z kilkunastu polskich klubów. Puchar Polski był również kolejnym etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy. Dalin Myślenice reprezentował Krzysztof Szpakiewicz (w kat. wagowej do 60 kg), Jakub Miska (do 70 kg) i Jan Mastela (kat. do 80kg).

Jan Mastela, jeszcze junior młodszy, po raz kolejny pokazał, że potrafi zdobywać medale również w starszej grupie wiekowej. W swojej kategorii wagowej wygrał pięć walk, a przegrał tylko starcie półfinałowe z Piotrem Sikorą z Kobylina, zajmując trzecie miejsce.

Krzysztof Szpakiewicz, który wygrał dwie walki i dwie przegrał również zajął trzecie miejsce. Jakub Miska podobnie jak przed miesiącem w Dębicy natrafił na zawodników ze ścisłej czołówki i w efekcie z jedną wygraną walką zajął dziewiąte miejsce.

- Po występie w Zamościu nastąpiły przetasowania w rankingu naszych zawodników do reprezentacji na ME. Krzysztof Szpakiewicz spadł z pierwszego na drugie miejsce, a Jan Mastela awansował na trzecie miejsce. O kwalifikacji do reprezentacji Polski na ME zadecyduje lokata podczas Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się z końcem czerwca. Do wyjazdu kwalifikuje się po dwóch zawodników w każdej kategorii wagowej - wyjaśnia trener Ryszard Szpakiewicz.