Sumo

Krzysztof Szpakiewicz trzeci w Mistrzostwach Polski. Czy to wystarczy, żeby wystąpić na Mistrz

Krzysztof Szpakiewicz w kategorii wagowej do 60 kg zajął trzecie miejsce. O tym czy załapie się do reprezentacji Polski i pojedzie na Mistrzostwa Europy zadecyduje Zarząd Polskiego Związku Sumo

W Mistrzostwa Polski Juniorów w Sumo rozgrywanych w Zamościu uczestniczyło 98 zawodników z 21 klubów z całej Polski. Dalin reprezentowali Krzysztof Szpakiewicz i Jakub Miska.

Krzysztof walczył w kategorii wagowej do 60 kg i zajął 3 miejsce. W pierwszych dwóch walkach wygrał z zawodnikami klubów UKS Master Łódź – Emilianem Jóźwiakiem oraz ULKS Guliwer Kielce – Filipem Prędotką. W trzeciej walce, o wejście do finału zmierzył się z Mateuszem Pieszakiem, z którym rywalizuje o miejsce w reprezentacji na Mistrzostwa Europy. Walkę przegrał i pozostał mu pojedynek o brązowy medal z Łukaszem Lewuszem z Zamościa odnoszącym sukcesy w zapasach. Krzysiek wygrał, zajmując trzecie miejsce.

Jakub Miska nie zmieścił się w limicie wagi do 70 kg i walczył w wyższej kategorii do 80 kg. Zajął siódme miejsce. Swoją pierwszą walkę stoczył z wysoko notowanym zawodnikiem sumo Piotrem Krajewskim z Krotoszyna. Pojedynek zakończył zwycięsko. Kolejne walki niestety przegrał. Pierwszą z nich stoczył z zawodnikiem trenującym również judo, który zaskoczył go swoją nietypową techniką walki. Był to Filip Kubiak z Poznania, późniejszy srebrny medalista Mistrzostw. W repasażach przegrał z Dawidem Mądro z Lubziny.

Ryszard Szpakiewicz, trener: Pomimo niezłych wyników odczuwamy pewien niedosyt, ponieważ w kategorii wagowej do 60 kg Krzysztof zajmuje obecnie ex aequo drugie miejsce wspólnie z Mateuszem Pieszakiem z Kobylina i o awansie do reprezentacji na ME zadecyduje Zarząd Polskiego Związku Sumo. Kuba również zaprzepaścił dużą szansę na medal po wygranej walce i wyeliminowaniu jednego z faworytów zawodów Piotra Krajewskiego. O klasie rywala świadczy wynik osiągnięty w kategorii Open. Krajewski zajął tam wysokie siódme miejsce w gronie 29 zawodników.

Zawodnikom Dalinu został jeszcze jeden start przed przerwą wakacyjną. Będą to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach styl klasyczny, które odbędą się w dniach 5-6 lipca w Raciborzu.