Zapasy

Zbierają punkty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Zbierają punkty do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Udział w Pucharze Polski Kadetów zapaśnicy Dalinu nie mogą zaliczyć do najlepszych, jednak to kolejny występ który zbliża ich do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W turnieju rozegranym w Warszawie uczestniczyło 212 zawodników z 52 klubów z całej Polski. Zawody były pierwszym etapem kwalifikacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po zakończeniu rywalizacji w drugim etapie punkty zostaną zsumowane i 16 najlepszych zawodników z każdej kategorii wagowej zakwalifikuje się do finału.

Dalin reprezentował Jan Mastela i Mikołaj Łętocha. Pierwszy nie zmieścił się w limicie kategorii wagowej do 80 kg i walczył w kat. do 92 kg. Rozpoczął bardzo dobrze pokonując błyskawicznie Filipa Płatka z Piaseczna. W drugiej walce spotkał się z późniejszym złotym medalistą Erykiem Chainem z Warszawy z którym przegrał na punkty i dodatkowo nabawił się kontuzji biodra. Przystąpił jednak do kolejnej walki z Karolem Staniewiczem z Raciborza i przegrał na punkty. Dzięki dużej zdobyczy punktowej zajął 11 miejsce, które na tą chwilę gwarantuje awans do OOM.

Mikołaj Łętocha walczący w najliczniejszej kat. do 60 kg po raz kolejny trafił na silnych przeciwników Daniela Ziobronia z Dębicy i Isa Kathajewa z Białegostoku z którymi przegrał zajmując miejsce w trzeciej dziesiątce. Pomimo przegranej pokazał, że potrafi walczyć i szczególnie w drugiej walce był bliski sprawienia niespodzianki.

Kolejna szansa na zdobycie punktów rankingowych będzie już z końcem marca podczas Pucharu Polski w Janowie Lubelskim .

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej