Okolice

Mimo opadów deszczu i zielonej trawy, nieużytki dalej płoną

Mimo opadów deszczu i zielonej trawy, nieużytki dalej płoną

Strażacy co roku apelują o to, aby nie wypalać traw. Niestety, zarówno ich apele jak i informacje o grożących karach, a także o wypadkach przy pożarach, nie docierają do wszystkich. Płoną kolejne pola i nieużytki

OSP w Trzebuni informuje nas o kolejnym pożarze, który miał miejsce we wtorek, 16 kwietnia.

Przed godziną 20:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze traw i nieużytków na roli Zagrody Zapaczne w Trzebuni. Przy użyciu szybkiego natarcia oraz tłumic ogień został opanowany. Spaleniu uległo ok 0,5 hektara nieużytków. W akcji wzięły udział 2 zastępy  OSP Trzebunia oraz jeden z PSP Myślenice - piszą strażacy z jednostki.

Jak informowaliśmy kilka dni temu , tylko w ciągu 3 tygodni strażacy wyjeżdżali do pożarów nieużytków niespełna 100 razy – najczęściej na terenach gminy Myślenice, Sułkowice, Dobczyce. "W związku z opadami liczymy na szybki wzrost trawy i zakończenie procederu" – mówili strażacy. Wydarzenie z ostatniego dnia wskazuje na to, że mimo deszczu wezwania do gaszenia pożarów traw nie zostały wyeliminowane.

Strażacy zwracają uwagę, że pożary nieużytków angażują znaczną liczbę sił i środków straży pożarnych, a ludzie zaangażowani w tego typu akcję w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i budynków w innym miejscu.

Powiązane tematy

Komentarze (5)

Zobacz więcej