Miasto

Prezydent Andrzej Duda w Myślenicach:Dojazd do Rynku zamknięty. Do centrum dotrzesz wyłącznie pieszo

W związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy mieszkańców czekać będą utrudnienia. Do godz. 19 niemożliwy będzie wjazd do centrum, a pozostawione w tej strefie samochody zostaną odholowane 

Dzisiaj prezydent Andrzej Duda złoży wizytę w Myślenicach. Spotkanie z mieszkańcami i przemówienie przed budynkiem magistratu zaplanowano na godz. 17. 

 

Do centrum tylko pieszo

Od godzin wieczornych od wtorku 14 maja zamknięta jest ul. Kościuszki prowadząca w kierunku Rynku oraz pas do zjazdu z ul. Słowackiego w ul. Kościuszki.

Pozostały ruch na rondzie w śródmieściu pozostaje bez zmian (w kierunku ul. Poniatowskiego, Niepodległości i Słowackiego).

Ograniczenia dotyczące możliwości wjazdu oraz pozostawienia pojazdu na Rynku dotyczyć będą także mieszkańców i obowiązywać będą do godz. 19 w środę 15 maja.

Ruch pieszy pozostaje bez zmian. Ponadto każdy samochód pozostawiony na ul. Kościuszki pomimo obowiązującego oznakowania zostanie odholowany.

 

Druga wizyta Andrzeja Dudy w Myślenicach

Będzie to druga wizyta Andrzeja Dudy w Myślenicach. Po raz pierwszy odwiedził nasze miasto w lutym 2015 roku podczas prezydenckiej kampanii wyborczej jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości na ten urząd.

Cztery lata temu rozmawiał z myśleniczanami m.in. o zakorkowanej Zakopiance, kondycji polskiej gospodarki, konflikcie górników i rządu oraz sposobach na jego rozwiązanie i roli prezydenta w życiu państwa.

Trzy miesiące później w II turze wyborów prezydenckich pokonał Bronisława Komorowskiego i z wynikiem 51,55% został prezydentem Polski.

W powiecie myślenickim swój głos oddało na niego 72,35% mieszkańców, natomiast jego konkurenta poparło 27,66%. Największym poparciem Andrzej Duda cieszył się w Lubniu (80,16%), którą to miejscowość odwiedził już jako prezydent w lutym 2016 roku , gdzie w ramach ogólnopolskiej akcji wraz z małżonką czytał dzieciom książki. 

 

Spotkanie na Rynku o godz. 17

Dzisiaj po raz drugu Andrzej Duda złoży wizytę w Myślenicach. Spotkanie z mieszkańcami i przemówienie przed budynkiem magistratu zaplanowano na godz. 17. Szczegółowego celu wizyty i tematu przemówienia nie ujawnia ani biuro prasowe głowy państwa, ani Urząd Miasta i Gminy Myślenice.

Wejście do wyznaczonego sektora na Rynku będzie możliwe od godz. 15:30 od strony ul. Kościuszki.

- Na spotkanie nie wolno wnosić żadnych niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi, szklanych butelek, puszek, banerów i transparentów itp. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do poleceń służb porządkowyc - informuje Grzegorz Sobol z UMiG Myślenice.

Wejście do budynku urzędu od strony Rynku możliwe do godz. 12:00.

 

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 15 maj

  po raz pierwszy byl podczas kampanii, teraz trwa kampania do europarlamentu i pewnie bedzie przedstawial kandydatow, a w przyszlym roku wybory prezydenckie to wpadnie po raz trzeci

  31 10 Odpowiedz
 • 15 maj

  Zakaz wnoszenia transparentów. A jak inaczej wyrazić dezaprobatę? Monolog i do domu?

  36 21 Odpowiedz
  • 15 maj

   Vivaldi podsysyłał Ci link z Giertychem jako przykład wyrażania dezaprobaty. Już zapomniałeś?

   5 6 Odpowiedz
  • 15 maj

   A liczyłeś na to, że wpadniesz pajacować? Ile dostajesz kazdorazowo od Sorosa? Aprobatę i dezaprobatę pokazuje się w wyborach chyba, że uznajesz mniejszośc jako wybór demokratyczny ? :-)
   Tu masz kolegę od rozumienia normalności i większości:

   bono napisał/a:

   bono napisał/a:
   Jeżeli coś postrzegamy inaczej niż inni, to jest normalne.

   bono napisał/a:
   Wydaje się że zasada normalności polega na zachowaniach większości

   ten jak zwykle gównowklejki na forum

   bono napisał/a:

   Ostatnio był tu jako student, nad Jazem. Taki sentymentalny powrót do czasów młodości.

   3 16 Odpowiedz
 • 15 maj

  Przyjedzie, pogada i pojedzie...

  26 13 Odpowiedz
 • 15 maj

  Nie jeździ po świecie to jeździ po wioskach .

  22 16 Odpowiedz
 • 15 maj

  Ostatnio był tu jako student, nad Jazem. Taki sentymentalny powrót do czasów młodości.

  20 14 Odpowiedz
 • 15 maj

  No cóż... za granicą i w dużych miastach nie mogą już słuchać jego bełkotu, więc jeździ po miasteczkach i wsiach. Swojski chłop, który wciąż się uczy.

  25 22 Odpowiedz
 • 15 maj

  Czy żyją jeszcze te damy, co pod MDK rzucały jajami w Kwaśniewskiego ? To były piękne dni...

  9 7 Odpowiedz
 • 15 maj

  zatrowaja nam zycie a teraz wielka impreza za nasze bo guru jedzie ile to bedzie kosztowało i co oni sie tak tu przyzsali mówie nie tylko o pisie tylko o po tak samo mydlą wam oczy a wy leziecie jak mócha do lepu a pozniej bedzie płacz i zgrzytanie zebami

  8 3 Odpowiedz
  • 15 maj

   płacz i zgrzytanie zębami już jest.....jak czytam takie muchy, ale chyba gówno musi być smaczne skoro miliony takich "móch" nie mogą się mylić :-)

   Seneka napisał/a:

   Zakaz wnoszenia transparentów. A jak inaczej wyrazić dezaprobatę? Monolog i do domu?

   Tak sobie pomyślałem, że skoro zalezy ci na tych transparentach a chcesz w wątku o kościele rozwalić też kościół katolicki to weź Andrzeju idź w najbliższą niedzielę z transparentami pod kościół w Pcimiu. Chętnie wpadnę zobaczyć jaki tam jesteś "twardy" w tej dezaprobacie.

   Na ciebie byłoby ciekawiej jakby do Myslenic Daniel Obajtek przyjechał zamiast Andrzeja Dudy. Może by w końcu rozliczył ten budżet w Pcimiu z 2005r
   http://www.bip.krakow.rio.gov.pl/?a=1760

   2 5 Odpowiedz
 • Samanta Rigerr 15 maj

  Czy kiedykolwiek za rządów ,,peło''pojawił się ktoś z rządu w naszej malutkiej mieścinie ? Oni nawet nie wiedzieli że takie miasteczko istnieje...a teraz

  3 14 Odpowiedz
 • 15 maj

  Przed wyborami się pojawia, potem zostawi nas całe to towarzystwo w d.pie. Rozmawiają i rozmawiają: Beata, Morawiecki, Duda.. tyłu ich tu było. I co z tego? Poprawiło się coś choćby na Zakopiance. Moja podróż z lub do Krk trwa prawie 2 godziny. Dla nich głosy, potem miliony, a dla nas banany :-p

  Ps kontrowersyjne ułaskawienie partyjnego kolegi przez Dudę zdjecie

  8 1 Odpowiedz
  • 15 maj

   kup se lepszy rower, może być za 500+ zawsze to jakaś tam walka z ubóstwem

   Seneka napisał/a:

   A jak inaczej wyrazić dezaprobatę?

   Seneka bo mi się przypomniało gdy prezydent mówił o Solidarności. Deklarowałeś w jednym z wątków, że pieprzniesz legitymacją Solidarności. Chciałem zapytać czy zrezygnowaś legitymacji Solidarności w związku z twoją dezaprobatą? Czy może tylko o tym gadałeś że odchodzisz ale wróciłeś pod innym nickiem? Przyjdziesz z inną legitymacją czy wcale nie wycofałeś się z Solidarności ? Dasz odpowiedź?

   4 Odpowiedz
 • 15 maj

  ale ci rzadzacy punktualni to dlatego jest kabaret na scenie politycznej

  2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia
Społeczeństwo 9

Raba to rzeka dzieciństwa. Odpoczywają nad nią pokolenia

Mieszkańcy Myślenic i okolic od pokoleń odpoczywają nad Rabą. Przez lata dawała im wytchnienie po ciężkiej pracy, ale też była największą i często jedyną atrakcją. Turyści z Krakowa przyjeżdżali tutaj odpocząć od zgiełku miasta. Związane z nią wspomnienia sprowadzają się do jednego stwierdzenia; „Raba to rzeka dzieciństwa”. A czym jest dla Was dzis...

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy
Myślenice 12

Prowadzili myślenicką komendę od 1990. Doczekali się pamiątkowej tablicy

W ramach obchodów 100. rocznicy powołania Policji Państwowej w powiatowej komendzie w Myślenicach odsłonięto tablicę pamiątkową na której znaleźli się komendanci, kierujący jednostką od 1990 roku Spotkanie rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach dziękując staroście oraz swoim poprzednikom za przybycie. Zaznaczył, że inicjatywa zamieszc...

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów
Powiat myślenicki 0

Powiat wspiera bezpieczeństwo seniorów

W Starostwie Powiatowym w Myślenicach odbyła się myślenicka odsłona IV edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie” Spotkanie z seniorami z terenu powiatu myślenickiego obejmowało część wykładową na sali obrad oraz serwis rowerowy usytuowany na parkingu Starostwa. Celem akcji było uświadamia...

Czołówka na Dolnym Przedmieściu
Myślenice 3

Czołówka na Dolnym Przedmieściu

Kierowcy samochodów mimo mocnego uderzenia o własnych siłach opuścili pojazdy Do czołowo-bocznego zderzenia doszło we wtorek 16 lipca o godz. 11 na skrzyżowaniu ul. Partyzantów i ul. Kazimierza Wielkiego. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 2 osoby, które o własnych siłach opuściły samochody. - Strażacy JRG i OSP Myślenice Dolne Przedmieście...