Myślenice

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

Radni PiS złożyli projekt uchwały „Gmina wolna od ideologii LGBT”, jednak ten został odrzucony i nie wszedł pod obrady. Co zawiera?

Na początku obrad XII sesji Rady Miejskiej Wacław Szczotkowski (PiS) w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wnioskował o wniesienie autopoprawki oraz rozpatrzenie i rozpatrzenie uchwały w sprawie podjęcie deklaracji "Gmina Myślenice wolna od ideologii LGBT".

Za głosowało 10 radnych (wszyscy PiS), przeciw Grażyna Ambroży (Bez Układów), a od głosu wstrzymało się 10 radnych (klub KWW Macieja Ostrowskiego oraz radny Wojciech Malinowski – Bez Układów). W wyniku głosowania autopoprawka nie otrzymała akceptacji i nie weszła pod obrady.

 

Co zawiera deklaracja?

Czytamy w nim:

Przyjmujemy następującą treść deklaracji: W związku z ogromnymi zagrożeniami wywołanymi przez ideologię LGBT, która dąży do rewolucji kulturowej oraz atakuje w Polsce wprost wartości takie jak: wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę sumienia, wartości chrześcijańskie. Dlatego postanawiamy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej.

Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd który reprezentujemy z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach chrześcijańskich - nie będzie ingerować w prywatną sferę życia polskich rodzin. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT.

1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców!

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowa (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości!

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów!

Deklarujemy, że Gmina Myślenice w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierna tradycji narodowej i państwowej, pamiętając o 1053 latach od Chrztu Polski, 100 latach od odzyskania Niepodległości Polski i 29 latach od odzyskania Samorządności Polaków.

Powiązane tematy

Komentarze (61)

 • mirek@ 25 cze 2019

  radni bez ukladow ostatni hamulec normalnosci! strach pomyslec co by zrobili z ta gmina gdyby pis mial wiekszosc w radzie... to miasteczko zawsze bylo zacofane, ale ta kadencja je tylko uwstecznia... co nastepne?

  85 49 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Całe szczęście, że jesteście Państwo Bez Układów. Inaczej musiałabym się z tego państwa ewakuować.

  83 45 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  "1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców!"

  A jeśli rodzice mają inne niż chrześcijańskie poglądy ? Są np. za wolnymi związkami , jedno jest np. gejem ? Czy będą strzegli przekonania takich rodziców ?

  "2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowa (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości!"

  Piekno ludzkiej miłości to również miłość homoseksualna która była jest i będzie. Homoseksualistą był DaVici warto poczytać jego biografię.

  "Deklarujemy, że Gmina Myślenice (...) 29 latach od odzyskania Samorządności Polaków." dlaczego 29 lat a nie 30 jeśli 4-go czerwca była 30 rocznica ? Bo radni PiS KOPIOWALI bezmyślnie deklarację nie czytając jej i nie rozumiejąc ta uchwalona w Mielcu była przed 30-tą rocznicą wyborów. Oto jest profesjonalizm radnych PIS :)

  Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości jak oni działają to idealny przykład. Wrzucają żeby wrzucać nawet nie czytając jest ich tam 10-ciu i co nikt tego nie przeanalizował ?

  Uchwałę przygotował Fita wzór cnót wszelakich a pozostała 9-ka miała zagłosować w końcu po co czytać nad czym się głosuje.

  69 23 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Ci wstrzymujący się niczym nie różnicie się od PIS-u. Tak samo brakuje Wam jaj.

  59 15 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 25 cze 2019

  Uważasz, że zacofane jest wychowanie dzieci przez rodziców czy posiadanie prawa do wyrażania swojej opinii?

  Toleruję środowiska LGBT, ale nie akceptuję, a próby zmuszenia ludzi do akceptacji tych środowisk można wykonać tylko za pomocą cenzury i szantażu, ponieważ nie można inaczej zmusić ludzi do popierania czegoś, na co się nie zgadzają i w tym zakresie (chyba tylko w tym) popieram pis.

  Zauważyłem, że wielu krzykaczy z LGBT (którzy zaraz się tutaj zbiorą) nie zna znaczenia słów "tolerancja" i "akceptacja" więc na wszelki wypadek wytłumaczę.
  Tolerować znaczy nie popierać, ale szanować.
  Akceptować to znaczy świadomie popierać.

  Dlatego nie zgadzam się na to co proponują ruchy LGBT, tak jak i na każde inne zmuszanie do akceptacji nigdy nie będę się zgadzał.

  69 56 Odpowiedz

Zobacz więcej