Myślenice

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

Radni PiS chcą gminy wolnej od ideologii LGBT. Projekt uchwały odrzucony [WIDEO]

Radni PiS złożyli projekt uchwały „Gmina wolna od ideologii LGBT”, jednak ten został odrzucony i nie wszedł pod obrady. Co zawiera?

Na początku obrad XII sesji Rady Miejskiej Wacław Szczotkowski (PiS) w imieniu klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości wnioskował o wniesienie autopoprawki oraz rozpatrzenie i rozpatrzenie uchwały w sprawie podjęcie deklaracji "Gmina Myślenice wolna od ideologii LGBT".

Za głosowało 10 radnych (wszyscy PiS), przeciw Grażyna Ambroży (Bez Układów), a od głosu wstrzymało się 10 radnych (klub KWW Macieja Ostrowskiego oraz radny Wojciech Malinowski – Bez Układów). W wyniku głosowania autopoprawka nie otrzymała akceptacji i nie weszła pod obrady.

 

Co zawiera deklaracja?

Czytamy w nim:

Przyjmujemy następującą treść deklaracji: W związku z ogromnymi zagrożeniami wywołanymi przez ideologię LGBT, która dąży do rewolucji kulturowej oraz atakuje w Polsce wprost wartości takie jak: wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę sumienia, wartości chrześcijańskie. Dlatego postanawiamy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej.

Dla dobra życia, rodziny i wolności deklarujemy, że samorząd który reprezentujemy z naszą wielowiekową kulturą opartą na wartościach chrześcijańskich - nie będzie ingerować w prywatną sferę życia polskich rodzin. Nie damy narzucić sobie wyolbrzymianych problemów i sztucznych konfliktów, które niesie ze sobą ideologia LGBT.

1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców!

2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowa (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości!

3. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej niekiedy po prostu homopropagandą) w wybranych zawodach. Będziemy chronili m.in. nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania np. w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów!

Deklarujemy, że Gmina Myślenice w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierna tradycji narodowej i państwowej, pamiętając o 1053 latach od Chrztu Polski, 100 latach od odzyskania Niepodległości Polski i 29 latach od odzyskania Samorządności Polaków.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 25 cze 2019

  Całe szczęście, że jesteście Państwo Bez Układów. Inaczej musiałabym się z tego państwa ewakuować.

  83 45 Odpowiedz
 • mirek@ 25 cze 2019

  radni bez ukladow ostatni hamulec normalnosci! strach pomyslec co by zrobili z ta gmina gdyby pis mial wiekszosc w radzie... to miasteczko zawsze bylo zacofane, ale ta kadencja je tylko uwstecznia... co nastepne?

  84 49 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 25 cze 2019

   Uważasz, że zacofane jest wychowanie dzieci przez rodziców czy posiadanie prawa do wyrażania swojej opinii?

   Toleruję środowiska LGBT, ale nie akceptuję, a próby zmuszenia ludzi do akceptacji tych środowisk można wykonać tylko za pomocą cenzury i szantażu, ponieważ nie można inaczej zmusić ludzi do popierania czegoś, na co się nie zgadzają i w tym zakresie (chyba tylko w tym) popieram pis.

   Zauważyłem, że wielu krzykaczy z LGBT (którzy zaraz się tutaj zbiorą) nie zna znaczenia słów "tolerancja" i "akceptacja" więc na wszelki wypadek wytłumaczę.
   Tolerować znaczy nie popierać, ale szanować.
   Akceptować to znaczy świadomie popierać.

   Dlatego nie zgadzam się na to co proponują ruchy LGBT, tak jak i na każde inne zmuszanie do akceptacji nigdy nie będę się zgadzał.

   69 56 Odpowiedz
   • mirek@ 25 cze 2019

    W cytowanej deklaracji można znaleźć takie zapisy:

    "Przyjmujemy następującą treść deklaracji: W związku z ogromnymi zagrożeniami wywołanymi przez ideologię LGBT, która dąży do rewolucji kulturowej oraz atakuje w Polsce wprost wartości takie jak: wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę sumienia, wartości chrześcijańskie. Dlatego postanawiamy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej."

    tylko ze ja się nie zgadzam z tymi słowami,. nie uwazam zeby "ideologia" LGBT dążyła do rewolucji kulturowej, ani aby że w jakikolwiek sposób atakuje wolność słowa, niewinność dzieci czy rodzinę...

    ta deklaracja to istna blokada, powiedzenie NIE odmienności a radni PIS chca przemówić głosem wszystkich mieszkancow, a ja nie widze w srodowisku lgbt zagrozenia dla mojego dziecka, ani rodziny, dlatego otwarcie mowie o tym o czym mysle - tak samo jak Ty

    59 40 Odpowiedz
   • Artur 25 cze 2019

    Częściowo masz rację, ale nie wyczerpałeś znaczenia obu słów. Akceptacja nie ogranicza się wyłącznie do popierania, ale przejawia się także poprzez pogodzenie się z czymś, czego nie można zmienić (orientacji seksualnej) lub uznaniem czyichś cech postępowania za zgodne z standardami społeczeństwa. Tolerancja to rzeczywiście w pierwszej kolejności szacunek.

    Deklaracja zaproponowana przez Radnych PiSu przejawia się brakiem szacunku do środowiska LGBT poprzez szereg pejoratywnych określeń: "wyolbrzymione problemy", "sztuczne konflikty", "gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci" czy "homopropaganda". Póki co to Radni PiSu pokazują swój brak tolerancji słowem nie mówiąc o przywołanej przez Ciebie akceptacji :)

    51 29 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  A co jeżeli nie chce by moje dziecko brało udział w nauczaniach lgbt? Mam coś do powiedzenia?

  54 32 Odpowiedz
 • mknp@o2.pl 25 cze 2019

  @mirekm: Ideologia LGBT niesie zagrożenie, ponieważ ich postulatem jest, aby zmusić wszystkich do akceptacji, nie wystarcza im tolerancja.
  Gdyby faktycznie byli jakoś uciskani, wsadzani do więzień za orientację, to powinni walczyć, ale w normalnych środowiskach, są oni traktowani jak zwyczajni ludzie. Niech będą z kim chcą, jak się kochają to niech się kochają, byle poza miejscami publicznymi i za obopólną zgodą dwójki lub więcej dorosłych, świadomych ludzi. Niech się starają o możliwość wzięcia "ślubu" (piszę w cudzysłowie, ponieważ ślub cywilny to tylko zwykła umowa). Ale niech nie zmuszają innych do akceptowania ich, niech nie zabraniają wyrażać swojej opinii na temat homoseksualizmu, niech nie zmuszają rodziców, do posyłania dzieci na zajęcia, z tematyką których się nie zgadzają. Niech przestaną walczyć z Kościołem i pozwolą mu określać homoseksualizm jako grzech, w końcu tolerancja powinna działać w dwie strony.

  Uważam, że deklaracja chociaż używa mocnych słów, jest poprawna.

  @Lesica: Nie masz racji, tolerancja jest wtedy, kiedy się z czymś nie zgadzamy, więc osoba tolerująca LGBT będzie się wypowiadać źle o tych środowiskach, ale będzie je szanować. Wypowiadanie się negatywnie na temat jakiejś grupy, nie oznacza braku szacunku, ponieważ wtedy określenie tolerancja byłoby wewnętrznie sprzeczne.

  29 44 Odpowiedz
  • Artur 25 cze 2019

   Na potrzeby naszej dyskusji Wikipedia wydaje się miarodajnym źródłem - sprawdź znaczenie słów tolerować, akceptować. Obydwa spłycasz. Twierdzisz, że tolerancja oznacza szacunek, ale brak poparcia, a tymczasem tolerancja oznacza po prostu szacunek niezależnie od tego czy popierasz czy też nie. Jeśli popierasz możesz mówić o akceptacji w ramach której konieczny jest szacunek. Pomijając fakt, że szacunek poparcie nie są zero-jedynkowymi pojęciami.

   Nie bronię nikomu wypowiadać się negatywnie na temat określonych grup społecznych pod warunkiem, że jest to konstruktywna krytyka nie obrażająca innych, tak jak ma to miejsce w tej deklaracji. Tylko tyle, choć dla tych co mogą nazwać deklarację poprawną najwidoczniej aż tyle.

   33 6 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  LGBT-owcy są sa sprowadzaniem muzułmańskich emigrantów, to pewnie zaniedługo problem sie sam rozwiąże.

  21 53 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Ci wstrzymujący się niczym nie różnicie się od PIS-u. Tak samo brakuje Wam jaj.

  58 15 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  "1. Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach (tzw. "latarników"). Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców!"

  A jeśli rodzice mają inne niż chrześcijańskie poglądy ? Są np. za wolnymi związkami , jedno jest np. gejem ? Czy będą strzegli przekonania takich rodziców ?

  "2. Zrobimy wszystko, aby do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowa (WHO). Będziemy chronili uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości!"

  Piekno ludzkiej miłości to również miłość homoseksualna która była jest i będzie. Homoseksualistą był DaVici warto poczytać jego biografię.

  "Deklarujemy, że Gmina Myślenice (...) 29 latach od odzyskania Samorządności Polaków." dlaczego 29 lat a nie 30 jeśli 4-go czerwca była 30 rocznica ? Bo radni PiS KOPIOWALI bezmyślnie deklarację nie czytając jej i nie rozumiejąc ta uchwalona w Mielcu była przed 30-tą rocznicą wyborów. Oto jest profesjonalizm radnych PIS :)

  Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości jak oni działają to idealny przykład. Wrzucają żeby wrzucać nawet nie czytając jest ich tam 10-ciu i co nikt tego nie przeanalizował ?

  Uchwałę przygotował Fita wzór cnót wszelakich a pozostała 9-ka miała zagłosować w końcu po co czytać nad czym się głosuje.

  69 23 Odpowiedz
  • mknp@o2.pl 25 cze 2019

   deklaracja mówi, że będą przestrzegane: "Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców"

   PiterOlek napisał/a:

   Piekno ludzkiej miłości to również miłość homoseksualna która była jest i będzie. Homoseksualistą był DaVici warto poczytać jego biografię.

   Cytat deklaracji który tutaj komentujesz nie mówi o homoseksualizmie, a o pozwoleniu rodzicom zadecydować jak będą przekazywać swoim dzieciom wiedzę na temat miłości.

   Czyżbyś nie przeczytał deklaracji tylko bezmyślnie kopiował wycinki?

   Deklaracja miała pozwolić rodzicom wybrać co dla ich dzieci dobre, niestety, głośna grupa ludzi ze środowisk LGBT twierdzi, że tylko oni mają rację i dobre dla wszystkich dzieci w Polsce jest tylko to, co oni wyznają.

   25 42 Odpowiedz
   • 27 lip 2019

    Dokładnie tak jest. Głośna grupa gejów i lesbijek od jakiegoś czasu jest mocno prowokująca. Prawdziwi homoseksualiści żyją sobie w swoim świecie jak normalni ludzie próbując jakoś funkcjonować w swojej mniejszości. Niestety jak LGBT będą się tak agresywnie dalej zachowywać doprowadzą do jeszcze większej marginalizacji nie tylko w głowach ale i w czynach. Powoli przekraczają granice pretensjonalizmu i muszą być ślepi że są marionetkami coraz więcej tracąc. Tak jak napisałeś nie mówimy w deklaracji o ludziach ale o przekazie ich sposobu na życie. Mi ich życie nie przeszkadza ale narzucenie ich pretensji i stylu bardzo.

    5 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Tak Lula,skończyłem budowlanke w Zakopcu.Mam łatwość nawiązywania znajomosći,wielu znajomych I zdolnośći do interesu, I potrafie to wykorzystać,tak co ci wykrztałceni pracują na mnie.Ty siedzisz w kwiaciarni I uprawiosz filozofie,a teroz mnie chcesz dyskryminować bom nie jest Ę I Ą

  13 35 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  I piszesz te wzniosłe słowa o poszanowaniu innośći LGBP,a mnie chcesz zmieńiać bom inny.;-)))))

  11 31 Odpowiedz
 • 25 cze 2019

  Fita kończy licencjat to i pokazać się chce, może dojdzie do uszu prezesa, że jest tu taki "bojownik", jakiś Orlen w spadku po koledze albo inszy KGHM, naoglądał się w Ameryce karier od pucybuta do milionera to u nas chce od szewczyka do ministra albo i prezydenta,

  36 18 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Myślę, że teraz powinna się pojawić deklaracja w sprawie zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych. Samorząd to samorząd. Co tam drogi, co tam woda, my deklaracjami świat zawojujem. Ciepła woda w kranie to już przeszłość.

  35 7 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Kiernozie, nie mam kwiaciarni. Tak sobie tylko kiedyś zażartowałam. Zapewniam Cię, że ciężko się w życiu napracowałam. Jednak nie chwalę się jak pan Morawiecki, że znam konstrukcję cepa. Z rodzicami i rodzeństwem tych cepów używaliśmy. I nie jestem tak bogata jak Morawiecki, bo nikt z czarnych nie podpowiedział mi, że jest interes do zrobienia. Zresztą i tak nie miałabym na to pieniędzy, aby zrobić taki zakup, jaki zrobił Morawiecki.

  16 8 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Dodam też Kiernozie, że budowlanka w Zakopanem ma opinię jednej z najlepszych szkół. Zajmuje się m.in. budownictwem regionalnym. Chylę czoła. Zapewniam Cię, że nie byłabym w stanie takiej szkoły skończyć. I zapewniam Cię, że nie wszyscy mający inne poglądy polityczne są potworami. Pozdrawiam Cię Przyjacielu.
  Edytuj Usuń

  15 4 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  W związku z ogromnym zagrożeniem ze strony Kościoła Katolickiego ( więcej przypadków pedofilii, niż po stronie LGBT), radni PiS powinni podjąć uchwałę "Gmina wolna od ideologii Kościoła Katolickiego".

  28 20 Odpowiedz
  • 26 cze 2019

   Ja tam gardze dwiema grupami tak samo :) ale jakoś do lgbt czuje większy wstręt, będąc za granicą miałem styczność z takimi grupami, u imo że wiele ludzi jest normalnych to swirów tam nie brakuje tak jak księży pedofili, nie ukrywajmy że wielu z lgbt to banda zboczencow, do dziś mam widok przed oczami kobiety z cyckami na wierzchu i z brodą jak u faceta, bo ona się czuję mężczyzna i kobietą jednocześnie :/ i to mój argument dlaczego nie chce by tacy ludzie nauczali dzieci o seksie, jak ktoś jest normalny to okey, ale jak ktoś będzie chciał mojemu dziecku tłumaczyć że istnieje 84 płcie i dziesiątki pociągów seksualnych np do zwierząt czy mebli, to walić taki postęp... Starczy że wielcy zwolennicy lgbt i seksualizacji dzieci jak np anja Rubik która publicznie mówi że w wieku 8 czy 9 lat uprawiała seks z misiem, chore co oni chcą wnieść

   12 11 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Koli, to nazywa się marzeniem ściętej głowy. Z kim to przeprowadzisz? Obie opcje w Radzie niewiele się od siebie różnią. Każdej zależy na tym, aby przetrwać kadencję. Wysiłki pani Ambroży i pana Malinowskiego są kopaniem się z koniem.

  13 3 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Bardzo mi się podoba że przynajmniej jedna radna jasno powiedziała "NIE" a nie wstrzymała się od głosu. Szczególnie że taka deklaracja to stygmatyzowanie ludzi.

  Obawiam się znając pis że i tak temat wróci i to szybciej niż się wszystkim wydaje.

  25 10 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Co mnie obchodzi LGBT. Weźcie się za robotę wnioskodawcy. Setki gównianych tematów zastępczych a to do czego zostaliście wybrani to leży.

  21 7 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Lula ,dziękuję za ciepłe słowa.

  1 5 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Ciekawe czy Ci wszyscy co piszą tutaj wiedzą jak piętnuje się dzieci w szkole które nie chodzą na religię ? Wiele rodzin mimo że nie są związani z kościołem nakazuje chodzić swoim dzieciom na religię bo inaczej są wyśmiewane przez rówieśników.

  Może o tym warto by pomyśleć jeśli rozmawia się o ideologich ? Tak to już mamy że widzimy tylko zło po jednej stronie. Młodzi ludzie o innych orientacjach są często wytykane i to one najczęsciej są potencjalnymi samobójcami z racji ich piętnowania.

  Zastanówcie się czy edukcja jest zła czy przekoania są złe czy może raczej nasze społeczeństwo jest katolicko-otrodoksyjne co z pewnością nie jest dobre.

  19 12 Odpowiedz
 • 26 cze 2019

  Nie ośmieszajcie się z tym posiedzeniem bez układów bo wychodzą z tego wielkie jaja.

  5 6 Odpowiedz
 • Włodek 26 cze 2019

  Co to ma być? Znowu dziadygi wstrzymały się od głosu?
  Taką radę powinno się rozwiązać i nowe wybory. Pozbyć się nierobów niepotrafiących podjąć decyzji.

  11 5 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  WodnikuSzuwarku, przecież wiesz, że nie ma takiej możliwości.To wszystko jest bogobojne.

  3 3 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Kiernozie, dziękuję, że zauważyłeś.

  1 2 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Niesamowitymi bzdurami się Ci ludzie zajmują... "ideologia LGBT" kto wymyślił takie pojęcie? za dużo TVP drodzy radni. Przeczytał ktoś z Was (radnych) w ogóle kartę LGBT na którą się powołujecie? Nie sądzę.

  14 7 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Mirekmie, ktoś głosował na tych ludzi. Jest to warte zastanowienia.
  Cytuj Zgłoś Edytuj Usuń

  3 2 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Arturze_mieszkańcu, zaznaczam radni pana Ostrowskiego niczym nie różnią od PIS-owców. Niestety.

  6 6 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   Coz... Nie jestem za pisem ale wkurzają mnie takie uwagi, bo imo że PiS Don dupy to o parę lig lepszy od PO czy patologicznej Wiosny

   6 10 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Macieju27luis Pańskie wypowiedzi budzą we mnie grozę. Rozumiem, edukacja leży.

  6 5 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   Uhu zabolało pseudo elitę z PO :) dziwi mnie ze istnieją zwolennicy imo tyłu afer i imo tylu nakradzionych pieniędzy, ale widać syndrom Sztokholmski jest piękny o tej porze roku :&

   7 8 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  Macieju27luis - moim problemem jest to, że nie popieram PIS-u ani PO. Obie te partie prowadzą kraj na skraj przepaści. Sądzę, że jesteś młodszy ode mnie. Więc młodzi zacznijcie myśleć. Interesuje mnie klimat. Temat LGBT i pedofilii w krajach zachodnich został załatwiony już dawno.Nawet zdołał to przełknąć tamtejszy kościół katolicki.My nie załatwiliśmy do dziś tematu pedofilii ani problemu LGBT. Bo rozwojowo jesteśmy co najmniej 50 lat np. za Niemcami.Młodzi zacznijcie myśleć o tym, że może Wam zabraknąć wody i powietrza.Premier kraju przeciwstawia się ustawie o ochronie klimatu. Mnie to przeraża.Ja na PIS nie głosowałam. Mam miejsce w rodzinnym grobowcu.Udało mi się.Pozdrawiam.
  Edytuj Usuń
  Edytuj Usuń

  8 5 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  I jeszcze jedno, gdyby któryś z radnych miał dziecko, które ma problem LGBT, to zabiłby je ? Ludzie, zacznijcie myśleć.

  12 6 Odpowiedz
  • 27 cze 2019

   Lulka widzę światełko w tunelu:>))).!! Jednak dostrzegłaś co LGBT to nie normalnoś, jak to niektórzy twierdzą.To dobrze rokuje.

   2 8 Odpowiedz
 • 27 cze 2019

  A czy ja komuś źle życzę? Niech pomagają młodym ludziom itp itd ale nie chce by uczono dzieci rzeczy niepotrzebnych, takich jakich opisuje chociażby pani anja Rubik która napisała książkę o edukacji seksualne dla dzieci, gdzie wypisuje chociażby o tym że swoje pierwsze kontakty seksualne miała w wieku 8 lat z maskotkami, nie chodzi o samo bycie homoseksualista a o to jakie głupoty chcą dzieciom tluc do głowy, trochę mi to wygląda na to by móc wprowadzać młodsze dzieci do życia seksualnego, by móc obniżyć wiek legalnego seksu, są partie co chcą zalegalizować seks od 13 roku życia, ja w wieku 13 lat oglądałem bajki w telewizji a nie myślałem o tym by już być aktywnym seksualnym, co to ma wspólnego z lgbt? Chociażby to że wszystkie te partie maja wielu członków tej grupy i są silnie popierajace to środowisko, i to mnie niepokoi, wiadomo że mamy inne problemy jak powietrze czy ekologia, gospodarka, ale też chcę by moje dziecko mogło pozostać dzieckiem

  5 4 Odpowiedz
 • 27 cze 2019
  Kiernoz Blachowski napisał/a:

  Kiedy radni zaczną głosować nad zorganizowaniem w M-ca, parady zboczeńców lub zboczeń różnych ?

  Odbywa się przynajmniej raz do roku, faceci w sukienkach chodzą po mieście, a ruch jest zablokowany przez służby. Mało tego całe ulice są zaśmiecone płatkami zniszczonych kwiatków.

  10 10 Odpowiedz
  • 28 cze 2019

   Znasz takie słowo jak "tradycja" najwyraźniej nie, bo nie napisał byś tego....co napisałeś.
   Tradycja jest ogniwem łączącym wczoraj, dziś, jutro i w dużej mierze stanowi o społeczeństwie i jego odporności na szlam zalewający nas z każdej strony świata.

   10 4 Odpowiedz
   • 28 cze 2019

    Śmieszy mnie ta hipokryzja u ludzi, ktoś się śmieje z parady gejów to hur dur nie szanują innych ludzi homofoby bez serca, Ale z kościoła i wiary to się śmieją, bo haha faceci w sukienkach, wierzą w bajki, co za ciemna masa :)

    3 6 Odpowiedz
    • 28 cze 2019

     Różnica taka między facetami w czarnych sukienkach a gejami taka,co ci drudzy na swych paradach/procesjach często eksponują skąpo odziane miejsca intymne,wzbudzając w reszcie społeczeństwa śmiech,obrzydzenie a czasem odruchy wymiotne.

     7 8 Odpowiedz
     • 28 cze 2019

      Raz będąc w Holandii byłem świadkiem parady gejów w tillburgu, obraz faktycznie niepokojący jak faceci w lateksie się calowali, kobiety z gołymi piersiami i brodami trzymali dzieci, a jeden koleś był więziony w wannie mając transparent cum bag, od tego czasu mam złą opinie o tym środowisku, może dlatego jestem przeciwko, zwolennicy często wytykuja niewiedze, ale oni również są słabo do informowani i zapominają że nie zawsze to co mówią jest prawdą i wszystko ma swoje dwie strony, wolę znany mi ciemnogrud już niż zepsucie na taką skalę

      11 6 Odpowiedz
     • 2 sie 2020

      A ci w czarnych sukienkach przykrywają je sukienkami, bo mają czym.

      1 Odpowiedz
   • 28 cze 2019

    Kiedyś tradycją były pląsy w święto Kupały, później ogniem i mieczem te tradycj nam zmieniono w imię "bożej miłości". Jeśli ktoś nie chciał tej miłości, płonął na stosie. Teraz mamy nową tradycję - księża krzywdzący dzieci. Też musimy jej się poddać?

    5 10 Odpowiedz
 • 24 lip 2019

  Po wydarzeniach w Białymstoku, proponuję myślenickim radnym PIS-u, oraz tym radnym, co wstrzymali się od głosu dołączenie do codziennych paciorków "Modlitwy o wschodzie słońca" Natana Tenenbauma, a tym bardziej leniwym proponuję wysłuchanie jej w wykonaniu Kaczmarskiego, Gintrowskiego i Łapińskiego.

  3 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2019

  Tradycję przekazu trzeba obronić za wszelką cenę.
  https://www.youtube.com/watch?v=ndVyLfuJSK4

  Jakiś czas temu ws. imigrantów (wtedy kiedy PO chciało wszystkich przyjmować tylko o dziwo żaden nie do własnego domu) napisałem abyśmy nie dożyli czasów kiedy Państwo mając związane ręce poprawnością polityczną nie będzie musiało liczyć na kiboli i onrowców. Ale zostawmy tematy Białegostoku w Myślenicach.

  Ja będę wdzięczny jakby mi ktoś wytłumaczył o co chodzi z tym wstrzymaniem się od głosu. Rozumiem, że ktoś wczoraj przyleciał z Marsa i nie zdążył się przygotować do tematu głosowania. Czyli co połowa radnych jest z Marsa i Wenus? Przecież oni są przedstawicielami tych którzy na nich głosowali(śmy). Czyli wstrzymanie oznacza w dupiemanie w tym temacie? Nie mają zupełnie zdania ani TAK ani NIE? Czyli także ludzie których reprezentują mają gdzieś stosunek do tego jak wiedza o sexie lub miłości lub sexie w miłości będzie ich dzieciom przekazywana. O co chodzi z tym wstrzymaniem się? Jakie są powody wstrzymania się? Głupota, mądrość, w dupie manie, brak dzieci, kac, indolencja, łapówka? Wszystko jedno jaki ale przecież jakiś powód być musi, bo jak wiadomo wstrzymywanie emocji czyli stosunek przerywany jest bardzo niezdrowy na dłuższą metę XD

  1 4 Odpowiedz
 • 27 lip 2019

  Wstrzymujący się od głosu są PIS-em light.

  2 Odpowiedz
 • 27 lip 2019

  Jak się LGBTQ-wcy nie ogarną to będą czystki. Generalnie wszyscy w demokracji (przypomnę że demokracja to nie anarchia ale zasady wybrane przez większość) mają już dość pretensji a zwłaszcza roszczeń i udawanej zapłakanej dyskryminacji. Jeszcze trochę przegną się się zaczną mniej lub bardziej oficjalne czystki. Jeśli Niemcy mają dość i o tym piszą to mają faktycznie dość, bo informacje akurat w Niemczech są pochowane i wyciszone z uwagi na poprawność w białych rękawiczkach. Podejrzewam, że skalę w Niemczech należy pomnożyć kilka razy.

  https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-dw-niemcy-i-lgbt-koniec-z-tolerancja,nId,3117350

  1 5 Odpowiedz
 • 27 lip 2019

  Macieju27luis. Żal mi Ciebie człowieku. Mam wątpliwości, czy umiesz czytać ze zrozumieniem.Pochylam się nad Twoją niedoskonałością. Ja, która jestem bardziej od Ciebie niedoskonałą. Nie martw się o Twoje dzieci, bo nikt ich nie będzie uczył mastrurbacji. Jeżeli Twoje dziecko pójdzie do pierwszej komunii, to ma szansę być zapytanym w konfesjonale o toto. I po raz pierwszy spotka się z tym tematem. Jestem pewna, że leży Ci na sercu dobro Twoich dzieci, dlatego pomyślmy o czystym powietrzu dla nich, dobrej edukacji, opiece zdrowotnej.I mieszkaniach. Mnie marzy się szkoła, która będzie uczyć dzieci ich podstawowych praw(jako dorosłych), zdrowego żywienia,szkodliwości ślęczenia przed komputerem i innymi tego rodzaju urządzeniami. Dla mnie nie jest ważnym, która opcja polityczna to zrobi. Problemem jest, że żadna tego nie zamierza zrobić.

  2 1 Odpowiedz
 • 27 lip 2019

  Arturze_mieszkańcu, sadzę, że większość radnych nie ma pojęcia o LGPT.Radzę Wam drodzy (dosłownie ) Radni zajmijcie się problemami ludzi, oni Was wybrali. Mnie interesuje bezpieczny wjazd na zakopiankę w Krzyszkowicach i temat starej szkoły.

  2 1 Odpowiedz
 • 5 sie 2019

  Ideologia LGBT - dąży do rewolucji kulturowej z całą pewnością,ponieważ uczenie przedszkolaków , że można się przebrać ,że można się pobawić własnymi narządami płciowymi,że można pluc i wyzywać innych bez względu na wszystko to w przyszłości obróci na co pytam?Jaka będzie przyszłość naszego kraju jak już rosną zombi komórkowy,za chwilę maluchy nie będą wiedziały kim są naprawdę.Ci ludzie nie będą mieć własnego zdania,ktoś powiem im rób tak to zrobią i nie będą wiedzieć,że źle robią...Nasze pokolenie ma swoje zdanie,które twierdzę ,że jest niszczone.

  3 Odpowiedz
 • 7 sie 2019

  Taka ciekawa dyskusja się tu toczy i tak sobie myślę, że jedni przyjmują tą inność jako dar niebios, bo przecież to Bóg daje życie, czyżby Bóg popełniał błędy? - nie wierzę.
  A jeżeli tak to ci drudzy, proponują utworzenie rezerwatów dla tej grupy i pod kontrolą nie sobie żyją.
  A to zaślepienie niektórych trwa w najlepsze. bo nie wiedzą, że ich dzieci, bracia, kuzyni -też któreś z nich jest inne, ale oni nigdy się o tym nie dowiedzą, bo ta najbliższa osoba nie ma w nich partnera do rozmowy. Otwierają oczy na starość , gdy dowiadują że ich ukochane dziecko przez całe życie ukrywało swoją tożsamość i że stało na krawędzi żyć czy skończyć i że te decyzje motywowane były takimi postawami jak niektórzy "dewotnicy" tutaj reprezentują.
  Od takiego Boga broń nas Panie.

  Odpowiedz
 • 21 sie 2019

  Dramat aktualnego burmistrza polegał będzie na tym ,że nastąpi niebawem okres zaciskania pasa w związku z koniecznością spłaty roszczeń wynikających z aktu JUST 447 , który dotknie całe państwo ,w tym gminę Myślenice. Władza kombinuje jak może, aby odwrócić uwagę społeczeństwa od tego problemu . Ale sojusznicy będą nieubłagani i 330 mld dolarów USA trzeba będzie im zapłacić. To będzie spłata na pewno w nieruchomościach bo skąd wziąć pieniądze równe trzem rocznym budżetom państwa. Na pewno wierzyciele mogą się zadowolić z przekazania im dochodowych spółek ,np . prowadzących wodociągi , kotłownie miejskie , bo przecież gruntów porośniętych chaszczami nie przyjmą. Określoną kwotę można by wysupłać od społeczeństwa z podatku katastralnego. Będzie ciężko ale nie ma innego wyjścia, Rosja nie weźmie nas już pod opiekę i nie zapewni pokoju , tak jak to było za PRL, chociażbyśmy ją na kolanach teraz prosili i wszystkie zburzone pomniki na nowo odbudowali. To taka refleksja na nadchodzące czasy.

  1 Odpowiedz
 • 2 sie 2020

  Szkoda, wielka szkoda, że obecna rada nie uchwaliła Myślenic i gminy stefą wolną od LGBT... Bylibyśmy na ustach wielu dziennikarzy z całego świata, jako siódma w kraju NIEZŁOMNA RADA.. A tak, to trzeba wyadać na PR sporo pieniędzy. Na stękanie pożal się Boże działaczy.

  2 Odpowiedz
 • 1 paź 2020

  .... i chwała! Co za wstyd być na tej liście!
  https://atlasnienawisci.pl/

  Ja proponuję wprowadzić strefę:
  - wolną od nienawiści
  - wolną od przemocy w rodzinie
  - wolną od pedofilii
  - wolną od gwałtów i mobbingu
  - wolną od AMSTAFÓW! (kolejny zagryzł dziecko w Katowicach)

  A nie zajmować się ... kolorowymi parasolami... i norkami...

  Niedługo norki i koty będą biegać po ulicach jak krowy w Indiach ... strach...

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej