Sumo

Brązowi Szpakiewicz i Mastela. Coraz bliżej Mistrzostw Europy

Brązowi Szpakiewicz i Mastela. Coraz bliżej Mistrzostw Europy

Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela z Pucharu Polski Juniorów w Sumo wrócili z brązowymi medalami. To kolejny etap kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy

W zawodach uczestniczyło ponad stu zawodniczek i zawodników z kilkunastu polskich klubów. Puchar Polski był kolejnym etapem kwalifikacji do tegorocznych Mistrzostw Europy. Dalin Myślenice reprezentował Krzysztof Szpakiewicz i Jan Mastela.

Każdy zawodnik mógł walczyć w dwóch kategoriach wagowych: w swojej i w wyższej. Z tej opcji skorzystał Jan Mastela, który wystąpił w kat. do 90 kg, oraz open. Natomiast Krzysztof Szpakiewicz występował w kat. do 60 kg.

Myśleniczanie wrócili z brązowymi medalami, zdobywając kolejne punkty w rankingu. Krzysztof w swojej kategorii wagowej w pierwszej walce spotkał się z faworytem Mateuszem Pieszakiem i przegrał. Kolejne dwie walki repasażowe wygrał i wywalczył brązowy medal.

Janek w swojej kategorii wagowej do 90 kg nie miał tyle szczęścia. Wygrał pierwszą walkę, a kolejne dwie przegrał zajmując piąte miejsce. Porażkę powetował sobie w kategorii open, w której nie ma limitu wagi. Janek był najlżejszym zawodnikiem, a pomimo to wywalczył brązowy medal.

- Najładniejszą walkę stoczył z Marcinem Choroszuchą z Białegostoku. W swojej kat. do 90 kg przegrał z nim walkę o brąz, a kategorii open zaliczył udany rewanż pokonując przeciwnika efektownym rzutem – mówi trener Ryszard Szpakiewicz.

Powiązane tematy

Komentarze

Zobacz więcej