Miasto

Rzecznik PKS odpowiada forumowiczom

Rzecznik PKS odpowiada forumowiczom
Bogumił Makowski, rzecznik MPK Łódź, odpowiada na kwestie dotyczące myślenickiego PKS-u poruszone na naszym forum. PKS to pierwsza instytucja działająca w powiecie myślenickim, która zauważyła internautów

fot. Piotr Jagniewski
W dzisiejszej Gazecie Myślenickiej ukazał się artykuł, mówiący m.in o pomysłach PKS Myślenice na zimę oraz przedstawiający stanowisko rzecznika odpowiadającego użytkownikom naszego forum.

mon-max: (…) Na dworcu działa komunikacja krajowa, ale także i międzynarodowa?? Czy stanowiska przelotowe będą likwidowane??


Bogumił Makowski: PKS – Myślenice nie widzi powodu, aby likwidować stanowiska przelotowe. Komunikacja ma służyć pasażerowi i to jest nadrzędną misją przedsiębiorstw przewozowych.

Warmer84: (…) Wracając do PKS-u... Ciekawi mnie, dlaczego nikt nic nie robi. Wyburzono dotychczasowy budynek i.... na tym koniec. Budowa utknęła w martwym punkcie. Nikt się nie przejmuje podróżnymi. Ile to już czasu minęło odkąd wyburzono stary budynek? I co? I nic, chaos i dezorganizacja. Miejmy nadzieje, że w końcu ktoś kompetentny zajmie się tym problemem i doprowadzi do jego rozwiązania

Bogumił Makowski: PKS – Myślenice był przeciwny wyburzeniu dworca, lecz przedsiębiorstwo nie miało na to żadnego wpływu, albowiem obiekt nie należał do przedsiębiorstwa. Firma wprawdzie ma dokument, z którego wynika, że budynek został wyburzony bez poszanowania prawa, ale to przecież nie spowoduje cudownego i natychmiastowego odbudowania zburzonego dworca. W tej chwili zamiast zburzonego dworca są jedynie jego ruiny i w żaden sposób za taki stan nie można obciążać firmy PKS, bo to nie ona podjęła decyzję o zburzeniu obiektu.

aaa (…) Podobno PKS od jutra (1 października przyp. Red.) likwiduje kursy. Czy ktoś słyszał które? Może jutro nie dojadę do pracy lub z pracy. Założyli nową stronę i nie ma żadnej informacji. (…) Zawieszone kursy są od 1 X a informacja pokazała się 2 X, ciekawe jak wygląda informacja dla pasażera stojącego na przystanku. Tak późna informacja w Internecie i może brak informacji z wyprzedzeniem na tabliczkach przystankowych, czy można zaliczyć do rażącego niedbalstwa ze strony przewoźnika? Czy oni sami dla siebie jeżdżą, bo tak robiąc lekceważą pasażera.

Bogumił Makowski: Jeśli uruchamianie nowych tras nazwać lekceważeniem pasażerów, to uprzejmie proszę o sugestię, co nie będzie lekceważeniem ich potrzeb. Jeśli wprowadzanie korzystnych przejazdów dla osób uczących się jest lekceważeniem ich potrzeb, to co nie będzie lekceważeniem? Czy „busiarz” omijający niektóre miejscowości bo nie opłaci mu się tam jeździć lekceważy pasażerów czy może raczej działa dla ich dobra?

mon-max: (…) Pisało kiedyś w gazetach, że od września rusza remont dworca PKS a tu już mamy październik i oprócz toalety (przenośnej) nic tam więcej nie dodali ,a teraz już zima idzie, nie ma znaczenia czy będzie -20, -30, czy nawet 6 rano i tak będzie zimno czekając na autobus, który może się spóźnić jadąc np. z Nowego Sącza. To jaką poczekalnie wymyślą na zimę, kontenery jakieś?

Bogumił Makowski: Nie znam publikacji, w której ktokolwiek z PKS deklarowałby remont dworca. Być może takie deklaracje składała Kongregacja Kupiecka, która były dworzec zburzyła. PKS zapowiadał, że będzie budowany nowy dworzec i taka inwestycja będzie realizowana. Proszę o wskazanie innego prywatnego przewoźnika z regionu, który mimo braku obiektów stara się zapewnić pasażerom np. toaletę.

Gość: kibic: Sam ostatnio chciałem skorzystać z kursu Zakopane-Łódź, niestety autobus PKS Zakopane nie wjechał na myślenicki pseudo-dworzec, pomimo że widniał w rozkładach.

Bogumił Makowski: Jaka jest wina PKS w Myślenicach, że kierowca z Zakopanego nie wjechał na dworzec i nie zabrał pasażerów? Ten kierowca działał na szkodę pasażerów oraz samego przedsiębiorstwa, które nie zarobiło na biletach. Prosimy o sygnały w takich sprawach, wówczas będziemy interweniować u kierownictwa tych przewoźników.

Gość: driver: (…) Niektóre kursy PKS Kraków nie wjeżdżają do Myślenic, ponieważ uznali, że im się to nie opłaca. Muszą płacić za wjazd a i tak nikogo nie zabierał. Niedługo inne PKS pójdą w ich ślady i będą korzystać z przystanków obok estakady a nie będą korzystać z czegoś, co ktoś nazywa dworcem.

Bogumił Makowski: Także podjeżdżając do innej wiaty przewoźnicy muszą płacić za każde zatrzymanie się. Przedsiębiorstwo z Myślenic, mam nadzieję, że przy wsparciu lokalnych działaczy samorządowych, będzie zawsze zabiegało także w innych przedsiębiorstwach przewozowych, aby ich kierowcy przestrzegali tego, co jest w rozkładzie i wjeżdżali do Myślenic.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  Jak zwykle bełkot na wszystkie te tematy, które są wygodne...
  Promocja za friko!
  NO nie - to promocja w zamian za specjalna linię z okazji Dnia Zmarłych...
  Żenuła:-(

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  promocja w zamian za linie? a widziales na tej stronie chociaz wzmianke o tej linii?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  Napisałem specjalną linię tzn. nie stałą

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  no wlasnie mowisz promocja w zamian za linie - a widziales tutaj wzmienke o niej? jaki interes ma ta strona dlatego ze pks stworzyl z burmistrzem linie na swieto zmarlych? zenuła takie myslenie panie dolnowsioku

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  Tu nie, ale popatrz na dzisiejszą Myslenicką Gazetę - obok tego artykułu - informacja o odjazdach!
  Masz coś jeszcze czy nie czytasz?

  Odpowiedz
 • 29 paź 2009

  "Bogumił Makowski: PKS ; Myślenice był przeciwny wyburzeniu dworca, lecz przedsiębiorstwo nie miało na to żadnego wpływu, albowiem obiekt nie należał do przedsiębiorstwa. Firma wprawdzie ma dokument, z którego wynika, że budynek został wyburzony bez poszanowania prawa, ale to przecież nie spowoduje cudownego i natychmiastowego odbudowania zburzonego dworca. W tej chwili zamiast zburzonego dworca są jedynie jego ruiny i w żaden sposób za taki stan nie można obciążać firmy PKS, bo to nie ona podjęła decyzję o zburzeniu obiektu."

  Ale moi drodzy, gdzie my żyjemy w Mongolii? Górnej Kazachii? Tam przynajmniej za takie decyzje była by kula w łeb i publiczne rozwieszenie zwłok dla przykładu, ku przestrodze innym decydentom. A u nas? Machloja, malwersacja i to w biały dzień!!!!
  A najgorsze jest to że za przyzwoleniem gminy. Nie ma odpowiedzialnego. A pasażerowie stoja pod wiatą jak za przeproszeniem ch..je na weselu.

  A ciekawe KTO bedzie odśnieżał "zajazd" pod tą wiate zimą? Bo przecież nie jest to posesja gminy ani "spółki"? Moze przyjedzie sam vice prezes PKS Lódź i bedzie zasuwał przy łopacie, w przerwach racząc sie herbatką i grzejac spracowane rączki nad koksownikiem? Prosze odpowiedziec na to pytanie, szanowny Panie Makowski.

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  Na koniec moich wypowiedzi:
  Cała ta odpowiedź PKS-u to tylko autokreacja i "wybielanie się". Na dodatek w stylu poprzedniej władzy " wychodząc na przeciw oczekiwaniom społecznym".
  I tyle ode mnie.
  Nie jestem pracownikiem PKS-u i wkurza mnie brak dworca.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  Firma POLDIM, na prośbę burmistrza Miasta i Gminy Myślenice zgodziła się dostarczyć w przypadkach wystąpienia mrozu poniżej -35 stopni Celcjusza podróżnym miskę gorącej masy asfaltowej. I to zupełnie za darmo!!! Razem - jak zapewniał optymistycznie burmistrz - przetrwamy nawet syberyjską zimę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  żadnych konkretów. żadnych.

  Odpowiedz
 • 29 paź 2009

  same wymijające odpowiedzi, ale ta jest najlepsza: "Proszę o wskazanie innego prywatnego przewoźnika z regionu, który mimo braku obiektów stara się zapewnić pasażerom np. toaletę." :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 paź 2009

  Kpiny z pasażerów ale czego więcej można spodziewać się po inwestorze wybranym przez Gminę.Sprawa PKS to od początku prywatyzacji jeden wielki skandal.Po co Gmina zabierała się za coś o czym nie ma zielonego pojęcia.A co z koksiakami i obiecaną herbatką?

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2009

  W ogóle to trzeba się zastanowić czy to "coś" co pozostało można nadal nazywać dworcem. Warunki prawie jak na przystanku.

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 30 paź 2009

  zobaczycie ze niedlugo napisza cos w stylu: niestety musielismy zrezygnowac z kokswonikow poniewaz w okresach kiedy mroz jest najbardziej dotkliwy dosypywanie koksu stalo sie nierentowne, poniewaz w tych godiznach z peronow pksu korzysta zbyt malo pasazerow. poza tym w dobie kryzysu ceny koksu podskoczyly tak wysoko, ze zanim wyladuja jestesmy zmuszeni zrezygnowac z serwowania herbatki. w zamian proponujemy pasazerom korzystajacym z naszych przewozow sciskanie sie, klebienie i wzajemne ocieplanie. to moze byc w interesie kazdego z nas :)))) tak tak moi mili wiem co mowie, caly tamten rok przestalem czekajac na autobusy ktore zapominaly o tym ze maja byc albo w ogole sa... ale nabralem ochoty na herbate mrozona :D

  1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2009

  A ja mam kolejną propozycję dla PKS.
  Geotermia.
  Robimy małą dziurkę pod wiatą połączoną z małym basenikiem. Ciśnienie pompuje wnętrznoziemski wrzątek do baseniku, w którym moczą się szczęśliwi oczekujący na odjazdy. Wokół pod wiatą też jest ciepło. A jeszcze można herbatkę zaparzyć.
  ;)
  Żarty, żartami ale chciałbym poznać nową datę budowy dworca, bo z poprzednich zapowiedzi chyba nici.

  Odpowiedz
 • 30 paź 2009

  Ten rzecznik odpowiada na pytania jak nasz burmistrz w sprawie pozwolenia na budowę śmietnika. Czy aaa pyta o otwarcie nowych kursów czy jakieś tam korzystne przejazdy dla osób uczących się. NIE! Pytanie było proste, czy brak wcześniejszej informacji o zlikwidowanych kursach to rażące niedbalstwo ze strony przewoźnika? Czy waszym zdaniem takie działanie brak wcześniejszej informacji o zlikwidowanych kursach to działanie na szkodę i wizerunek zakładu? Czyżby PKS nie zależało na psażerach?

  Cyrku czyżbyś wiercił dzisiaj dziurkę na dworcu? Pytam ponieważ słyszałem, że ktoś już dzisiaj wiercił coś na dworcu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 paź 2009

  Ja bym tylko chciała gdzieś znaleźć normalny rozkład jazdy autobusów z Krakowa do Myślenic

  Odpowiedz
 • 31 paź 2009

  Na stronie internetowej http://www.pksgrupa.pl/ .

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lis 2009

  Miałem jstyyunie napisać, że słabo szukała ale ma rację. Po wpisaniu w wyszukiwarce Kraków - Myślenice wychodzi poniższy komunikat

  Wyszukiwarka połączeń
  Upewnij się, że zostały wybrane właściwe miejscowości. Jeżeli znasz daną miejscowość możesz wybrać konkretny przystanek.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 lis 2009

  Po wpisaniu posta powyżej jeszcze raz wszedłem na stronę PKS Grupa i udało się. Tak więc justyuna musisz spróbować kilka razy i może otworzy Ci sie kurs którego szukasz.

  Odpowiedz
 • 1 lis 2009

  Trzeba manualnie wpisać; Kraków dworzec główny - Wiata Myślenice. To nie ma być śmieszne.

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 1 lis 2009

  Mysleniczanin ma racje skad taki komputer moze wiedziec o ktorej jest kurs do myslenic skoro nie mamy dworca? :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 lis 2009

  co gadac nasz pks tak jaki i wszystko w tym kraju sie powoli rozgrabia banda i ta unia a ta pks grupa to smiech na sali wstydzili sie autosana h9 by na nim dac solidny napis pks tylko jakies male a jak wyczili ze h9 jest najwiecej to je przemalowali oczywiscie brak juz kodow jednym slowem bieda

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 lis 2009

  Bogumił Makowski: "PKS – Myślenice był przeciwny wyburzeniu dworca, lecz przedsiębiorstwo nie miało na to żadnego wpływu, albowiem obiekt nie należał do przedsiębiorstwa. Firma wprawdzie ma dokument, z którego wynika, że budynek został wyburzony bez poszanowania prawa, ale to przecież nie spowoduje cudownego i natychmiastowego odbudowania zburzonego dworca. W tej chwili zamiast zburzonego dworca są jedynie jego ruiny i w żaden sposób za taki stan nie można obciążać firmy PKS, bo to nie ona podjęła decyzję o zburzeniu obiektu."

  JEDNA WIELKA SCIEMA!!! pks sprzedał ziemie pod dworzec z powodów ogromnych długów, a później mieli pretensje że sprzedali dworzec za "grosze".

  Wiem to z PEWNEGO źródła. Więc jeśli macie zamiar krytykować ten komentarz i wyzywać mnie od bajkopisarzy, to sie lepiej zamknijcie!..

  1 Odpowiedz
 • 3 lis 2009

  "To są jakieś konfabulacje, my mamy dokumenty na dowód legalności wyburzenia i budowy nowego dworca. Dworzec działa bez zarzutów, ku zadowoleniu korzystających z niego podróżnych, kto twierdzi inaczej niech złoży doniesienie do prokuratury."

  Odpowiedz
 • 4 lis 2009

  A to zimno jakie odczuwamy stojąc dziś rano na nieosłoniętej wiacie spowodowane jest emocjami, konfabulacją i powiem wprost są to jedne wielkie bzudry i kłamstwa ze strony pasażerów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2009

  Panowie proszę nie robić sobie jaj. Jak zwykle nieprawidłowo odczytujecie genialny zamysł. Miedzyzdroje Małopolski jako tropikalny kurort musi mieć ażurową odsłoniętą architekturę, wiata doskonale sprosta tym wymogom.
  Dlatego Gmina Macieja O. poprzez poprzez sprytną kostrukcję strategiczną doprowadziła do przekazania dworca kupcom a Ci stali się narzędziem w urzeczywistnieniu jej wizji.
  Stary dworzec był reliktem komuny. Nowy poprzez jedno chirurgiczne, precyzyjne cięcie stał się "krzykiem" awangardy. Jesli chcecie budynków, ktorych głównym przeznaczeniem jest dawanie ciepła to zbudujcie sobie igloo.
  Polityka "jakby" komunikacyjna musi integralnie funkcjonować z polityką jakby promocyjną i polityka jakby finansową, zarówno w swoich intelektualnych przesłankach jak i praktycznych skutkach.
  Ta ostatnia (finansowa) wymaga czasem właśnie ekwilibrystycznych rozwiązań. Który senator pomoże Ci w ściągnięciu kasy na budowę dworca?
  A na sztrzelnicę?
  To już co innego.
  ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2009

  nazwales grete panem - hmm chyba jednak racja ze greta jest panem maciejem :P

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  4 lis 2009

  Nie jest to temat dworca PKS, ale śpieszę Ci donieść, że Greta J. jest od Maćka Hołuja wyższa o dziesięć centymetrów.

  Odpowiedz
 • 4 lis 2009

  No, co racja to racja, Greta J. wysoko mierzy... ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lis 2009

  W świetle ostatnich faktów co warte są słowa rzecznika MPK łódź???
  Od początku powstania spółki wokół niej tylko obiecanki i kłamstwa.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lis 2009

  driver, jak wiesz gmina działała na korzyść kupców odnośnie działki.

  To MPK swoimi działaniami działa na korzyść PKS Myślenice?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  9 lis 2009

  MPK musi stwarzać pozory działania na korzyć spółki ponieważ za świadome działanie na niekorzyść grozi odpowiedzialność karna.W tym wszystkim nie chodzi o żaden PKS ani mieszkańców tylko o dobry interes dla pewnych ludzi.Czy sprzedaż dworca jest korzyścią dla spółki?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2009

  no już chyba niedługo bedziecie marznać..spółka Łódż sprzedała działe pod dworzec a prywatny nabywca chyba szybciuto wybuduje tam dworzec a raczej galerie i stanowsa dworcowe..za tóre pks bedzie musioal placici dzierżawe:))Ale jest i dobra strona-czeajac nie zmarzniecie -bedzie mozna połazic po galerii

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 61

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...