Kultura

Małopolskie Spotkania z Folklorem: Tak wyglądał koncert inauguracyjny. Co nas czeka w weekend?

Koncert otwierający scenę to jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalowych. Podczas koncertu na myślenickim Rynku swoje programy wykonały wszyscy uczestnicy imprezy. Widowisko połączone z ceremonią prezentacji flag narodowych uczestników. Co czeka nas w najbliższych dniach?

Od poniedziałku 8 lipca do środy 17 lipca Myślenice uchodzić będą za światową stolicę muzyki, tańca i zwyczajów ludowych. To za sprawą szóstej edycji Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

Wczoraj koncert inauguracyjny otworzył główną scenę Festiwalu, która znajduje się na myślenickim Rynku. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń festiwalowych. Podczas koncertu swoje reprezentacyjne programy wykonały wszystkie grupy uczestniczące w spotkaniach z folklorem. Widowisko połączone zostało z ceremonią prezentacji flag narodowych oraz krajów pochodzenia artystów uczestniczących w wydarzeniu

W weekend zagra PSIO CREW i BUM BUM ORKeSTAR

Na sobotę 13 lipca w programie przewidziano m.in. degustację kuchni świata w Małopolskiej Szkole Gościnności, etno paradę, koncerty festiwalowe na Rynku w godz. 16-20 oraz show w wykonaniu grupy Psio Crew (godz. 21).

Natomiast w niedzielę 14 lipca zagra m.in. warszawska formacja Bum Bum ORKeSTAR odwołująca się do inspiracji tradycją bałkańską i klezmerską, a także tradycyjną muzyką polską. To wpływy i przenikanie się tych trzech muzycznych światów sprawiają, że zespół potrafi na scenie zaskoczyć energią, zaraz potem wzruszyć rzewną melodią, by na koniec zmusić publiczność do poddania się rytmowi muzyki.

Piotr Szewczyk, dyrektor MMSzF: Ideą festiwalu jest wspieranie zjawisk związanych z kulturami tradycyjnymi funkcjonującymi w różnych częściach świata. Kluczowe jest jednak prezentowanie własnych elementów tradycji małopolskiej poprzez udział artystów amatorów i profesjonalistów, rzemieślników i twórców rękodzieła, którzy przekazują uczestnikom Festiwalu żywy obraz polskiej kultury i tradycji.

Program wydarzenia zakłada realizację przedsięwzięć, które kompleksowo integrują zarówno nadawców, jak i twórców różnych treści kultury zwracając uwagę na umiejętne łączenie tradycji z nowoczesnością oraz szczególne akcentowanie niematerialnego dziedzictwa kultury - mówi Piotr Szewczyk, dyrektor festiwalu. 

Powiązane tematy

Komentarze

  • 15 lip

    W sobotę o 11 był happening kulinarny "Chytre baby z Myślenic". Nie dało się nawet podejść do stoisk, ponieważ przy każdym stały średnio po 4 wielkie baby z wiaderkami i pakowały co się dało, nie dopuszczając innych.
    Na przyszły rok, proponuję zrobić darmowe wejście i opłatę przy stoiskach za konkretne przysmaki, wtedy może więcej osób będzie w stanie skosztować.

    10 2 Odpowiedz

Zobacz więcej

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”
Kultura 3

Bogna Becker wraca do Myślenic po 15 latach z wystawą „Lalki to My”

Wernisaż odbył się w ramach wydarzeń związanych z Kulturalnymi Dniami Myślenic 2019. Bogna Becker wróciła ze swoją twórczością do Myślenic po 15 latach przerwy, mimo że na co dzień mieszka i pracuje w Drogini Jej prace zostały zaprezentowane w Galerii Sztuki Współczesnej w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach. Wernisaż był inauguracj...

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści
Kultura 0

Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne 2019: Zobacz, jak pracują artyści

„Most Zamiast Murów - Artystyczne Przełamywanie Barier”. „ODDŹWIĘK” to hasło trwających na Zarabiu XXII Międzynarodowych Warsztatów Artystycznych w których każdy może wziąć udział Od 15 lipca w Myślenicach trwają XXII Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne dla artystów profesjonalnych oraz XIX Europejskie Warsztaty Plastyczne dla dzieci i młodzieży....

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach
Dobczyce 0

Tutaj filmy wyświetlają na miejskich murach

„Kino w dobrym klimacie” to cykl plenerowych projekcji filmowych, które przez całe lato odbywać się będą na Staromiejskim Wzgórzu w Dobczycach Tegoroczny cykl filmowy rozpoczął seans filmu „Sugar Man”. Poza wspomnianym dokumentem, amatorzy plenerowych pokazów zobaczą m.in. komedię „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko za życie” („Into the Wil...