Kultura

Premierowy seans "Ambitnego Kina"

Premierowy seans "Ambitnego Kina"
Udało się! Wspólnie z organizacją Na Własną Rękę, dzięki Waszym głosom i wsparciu sponsorów razem udało nam się doprowadzić do premierowego seansu w ramach „Ambitnego Kina” działającego przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu – pierwszy seans 12 listopada

Przez ostatnie dwa tygodnie w Wasze ręce oddaliśmy ankietę w której pytaliśmy Was m.in. o przedział wiekowy, częstotliwość seansów, dzień tygodnia, godziny, o cenę biletu i o pakiet filmowy, który zostanie zaprezentowany jako pierwszy.

Najwięcej osób zainteresowanych kinem znajduje się w przedziale wiekowym od 17-25 (65%) oraz 25-25 lat (27%). Aż 70% z Was uważa, że seanse Ambitnego Kina powinny odbywać się raz w tygodniu i 46% wskazywało na piątek.

- W ankiecie wypełnianej przez użytkowników najwięcej głosów oddanych zostało na piątek, jednak okazało się, że w ten dzień sala kinowa jest zarezerwowana na inne wydarzenia i musieliśmy zdecydować się na czwartek. Podobnie było z godziną seansu. Większość zaznaczała 19 i 20 więc poszliśmy na kompromis i seanse odbywać się będą o godz. 19.30. Jeśli chodzi o cenę, to najwięcej głosów (44% - przyp. red) oddano na 10 zł i taka zostanie – tłumaczy Damian Nalepa z organizacji Na Własną Rękę.

Pierwszy seans odbędzie się w czwartek, 12 listopada filmem „Czarny kot. Biały kot” Emira Kusturicy w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu o godz. 19.30. Cena biletu to sugerowane 10 złotych. Na każdego uczestnika seansu czekać będzie darmowy pączek i kawa.

- Jeśli się uda to chcemy, aby w każdym miesiącu odbywały się trzy seanse, a w ostatni czwartek każdego miesiąca prezentowane były koncerty. Myślę o koncertach Red Hot Chilii Peppers, ACDC, Michaela Jacksona, Santany itp. – mówi Damian Nalepa.

Przypomnijmy: na pomysł Ambitnego Kina wpadli nasi użytkownicy po publikacji wywiadu z Damianem Nalepą z Organizacji NWR w którym zastanawiał się czy młodzi ludzie w Myślenicach skazani są na nudę. W komentarzach oraz w mailach wysyłanych do nas pisaliście, że Kino Muza wyświetla filmy z opóźnieniem nie sięgając do ambitniejszych pozycji, a jego oferta wcale nie trafia w Wasze gusta.

- Mam nadzieję, że projekt przyciągnie nie tylko młodych, ale również starszych kinomaniaków – dodaje Damian Nalepa.

Bilety dofinansują: Winoversum, Flesz, Medium, Cukiernia Dziadkowiec, Face2Face

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA

Zobacz wyniki ankiety

Powiązane tematy

Koniec Ambitnego Kina
Kultura 29

Koniec Ambitnego Kina

Pomysł stworzenia Ambitnego Kina narodził się wśród forumowiczów. Za pomocą portalu miasto-info.pl i pracy włożonej przez organizację Na Własną Rękę w listopadzie udało się doprowadzić do pierwszego seansu. Po 4 miesiącach inicjatywa upadła

Stwórz z nami własne kino
Kultura 21

Stwórz z nami własne kino

Wspólnie z organizacją Na Własną Rękę staramy się wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i doprowadzić do powstania Kina Młodych działającego przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

Komentarze (30)

 • 9 lis 2009

  pomysł z koncertami świetny, jeśli to tylko możliwe chętnie bym zobaczyła koncert Guns'N'Roses z Paryża 92 roku :)

  1 Odpowiedz
 • 21 gru 2009

  Hmmm wszyscy chcieli kino jak juz doszlo do inicjacji;) to ludzi jak na lekarstwo a filmy naprawde syte

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 gru 2009

  Świetny pomysł z wyświetlaniem starszych, ambitniejszych
  produkcji. Zróżnicowanie stylistyczne i gatunkowe filmów też cieszy: od Kusturicy do Tarantino. I cena za bilet nie wygórowana.
  Oby pomysł wypalił i ludzie dopisali na seansach. Pozdrowienia dla kinomaniaków z Myślenic i okolic. :)

  Odpowiedz
 • 20 lis 2009

  Film dużo bardziej ambitny niż Czarny Kot, Biały Kot ale mi się podobał a frekwenca to ponad 50 osoób.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 lis 2009

  Jak było z frekwencją na UNDERGRUND ?? jak sie podobał film??

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...