Kultura

Koniec Ambitnego Kina

Koniec Ambitnego Kina
Pomysł stworzenia Ambitnego Kina narodził się wśród forumowiczów. Za pomocą portalu miasto-info.pl i pracy włożonej przez organizację Na Własną Rękę w listopadzie udało się doprowadzić do pierwszego seansu. Po 4 miesiącach inicjatywa upadła

Ostatni seans w ramach Ambitnego Kina odbędzie się 25 lutego o godz. 19.30, a na zakończenie działalności wyemitowany zostanie film „Niczego nie żałuję - Edith Piaf”.

- Niestety do zakończenia inicjatywy zmusiło nas malejące zainteresowanie kinem. Tylko pierwszy miesiąc, kiedy akcja była nagłośniona w mediach wyszedł praktycznie na zero. Reszta, czyli kolejne trzy miesiące, Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu musiał dokładać do tego przedsięwzięcia – mówi Damian Nalepa z NWR.

Jak się okazało ceny kopii filmów wahają się w przedziale od 300 do 450 złotych. – Prosty rachunek pokazuje, że na seans powinno przyjść przynajmniej 30 osób, żeby opłacało się wyświetlać taki film. Niestety, taka frekwencja była tylko w pierwszym miesiącu. Na zakończenie chciałem podziękować wszystkim, którzy wsparli naszą akcję  – dodaje Damian Nalepa.

Od początku akcji można było obejrzeć 14 filmów. Wyświetlane były w ramach pakietów i tak w listopadzie organizatorzy postawili na pakiet bałkański i filmy takie jak: „Czarny kot, bialy kot”, „Underground”, „Świat jest wielki, a zbawienie czai się za rogiem”. W grudniu na ekranach pojawił się „Milion dolar hotel”, „Grindhouse- Death Proof vol 1”, „Grindhouse- Planet Terror vol 2”, w styczniu dominował pakiet polski a w nim: „Tatarak”, „Afonia i pszczoly”, „Ogród Luizy”, a na ostatni miesiąc działania kina przypadł pakiet biograficzny zawierający filmy: „Boski”, ‘Roman Polański. Ścigany i pożądany”, „Marzyciel” i ostatni, jaki zobaczyć będzie można 25 lutego „Niczego nie żałuję - Edith Piaf”.

Powiązane tematy

Premierowy seans "Ambitnego Kina"
Kultura 30

Premierowy seans "Ambitnego Kina"

Udało się! Wspólnie z organizacją Na Własną Rękę, dzięki Waszym głosom i wsparciu sponsorów razem udało nam się doprowadzić do premierowego seansu w ramach „Ambitnego Kina” działającego przy MOKiS

Stwórz z nami własne kino
Kultura 21

Stwórz z nami własne kino

Wspólnie z organizacją Na Własną Rękę staramy się wyjść naprzeciw Waszym oczekiwaniom i doprowadzić do powstania Kina Młodych działającego przy Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu

Komentarze (29)

 • 2 mar 2010

  Do nauki a nie kina , kawiarnie i koscioly

  Odpowiedz
 • Fundacja NWR 1 mar 2010

  Promcja byla w pierwsszym miesiacu bo byli sponsorzy potem sie posypali i nie bylo kasy na plakaty ulotki itp ;/

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 mar 2010

  Ja myślę, że czas był trafiony jednak cała akcja rzeczywiście zbyt słabo promowana. Powinno pojawić się więcej plakatów (notabene chyba tylko w pierwszym miesiącu wisiało kilka "na mieście"). Mimo wszystko świetna inicjatywa.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  26 lut 2010

  NwR- przemyślcie promocję (rzeczywiście była słaba) oraz czas emisji seansów ( niezbyt przyjemnie jest wracać z kina po 22-giej przez puste miasto). Byłam na kilku seansach i żałuję, że projekt upadł. Trzymam kciuki za drugą próbę !

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lut 2010

  ojej

  Odpowiedz

Zobacz więcej