logo-web9
Miasto

Fotorok 2009

Przeżyliśmy wspólnie kolejny rok. Każdego dnia coraz więcej osób wpisuje w okno przeglądarki www.miasto-info.pl, a na przestrzeni dwunastu miesięcy kilkakrotnie zwiększyła się liczba naszych Użytkowników. Jaki zatem był wspólnie przeżyty rok 2009?


Staramy się wspólnie tworzyć z Wami obraz naszego powiatu, relacjonować wydarzenia na bieżąco i co najważniejsze dawać Wam możliwość tworzenia opinii na każdy możliwy temat. Bo życie w społeczności to coś więcej niż stanie z boku… to angażowanie się w jej sprawy, komunikowanie i przede wszystkim reagowanie na zachodzące w niej zmiany. Coraz częściej piszecie do nas, pomału uczycie się, że miasto-info.pl to serwis tworzony z udziałem Użytkowników i to właśnie Wy jesteście oczami i głosem Myślenic.

W roku 2009 wspólnie przeżywaliśmy rozbiórkę dworca i chaos komunikacyjny jaki serwował nam PKS Myślenice. W styczniu minie dokładnie rok odkąd pasażerowie zostawieni sami sobie stoją pod wiatą przystankową. Początek mijającego roku to także proces zabójców właścicieli kantorów z Myślenic, budowa oczyszczalni ścieków na Zarabiu,  sprowadzenie grafik Guntera Grassa do „Domu Greckiego”, który przynajmniej kilka razy w roku zaskakuje fantastyczną wystawą.

W lutym odbyła się pierwsza rocznica instalacji monitoringu w mieście, a równolegle do niej operatorzy zarejestrowali dwóch mężczyzn, którzy ze sklepu w centrum miasta ukradli manekina. Nagranie cieszyło się ogromną popularnością nie tylko w internecie, ale i trafiło do telewizyjnych serwisów informacyjnych.

Na wiosnę tradycyjnie odbyły się Targi Edukacyjne Powiatu Myślenickiego, w tym samym czasie w Liceum Ogólnokształcącym doszło do tragicznego w skutkach wybuchu podczas dni otwartych, a myślenicki poseł Marek Łatas został zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu. W kwietniu zmarł starosta Stanisław Chorobik, w tym samym miesiącu otwarto halę widowiskowo-sportową na Zarabiu, a w Sovie zagrał Robert Kasprzycki.

W maju powstała Izba Gospodarcza Ziemi Myślenickiej, a w rozrywce inicjatywa małej sceny towarzyszącej Dniom Myślenic, która została odrzucona. Ten miesiąc przyniósł także otwarcie korony zapory w Dobczycach i cykliczny Powiatowy Przegląd Zespołów Muzycznych.

Lato przyniosło otwarcie długo oczekiwanego skateparku, powódź stulecia w Myślenicach, zamknięcie tras downhillowych, wydanie albumu fotograficznego Stanisława Jawora i kolejną wizytę ONR. W lipcu nietypowo odbyły się Dni Myślenic podczas których na scenie pojawił się Lombard, Patrycja Markowska, Budka Suflera i Robert Kasprzycki. Przełom lipca i sierpnia będzie nowym terminem organizacji tej imprezy. Wielka woda nie oszczędziła Dobczyc, gdzie podczas usuwania skutków powodzi był nasz fotoreporter Mariusz Drzyzga dokumentując tragedię wielu ludzi.

Jesień przyniosła atak zimy, ale i odwilż w myślenickim PKS-ie, którego rzecznik próbował nawet odpowiadać na pytania naszych użytkowników. W tym okresie udało nam się wspólnie z Organizacją Na Własną Rękę stworzyć seanse Ambitnego Kina, miesięcznik Sedno opublikował rozmowę z Remigiuszem Półtorakiem, który wygrał proces z burmistrzem Myślenic.

Na koniec roku nasi Czytelnicy gorąco dyskutowali nad planami zmiany wyglądu myślenickiego Rynku, ponad stu mieszkańców Górnego Przedmieścia wzięło udział w debacie dotyczącej budowy ronda w Śródmieściu i drogi zachodniej, a na zakończenie roku radni zastanawiali się nad utworzeniem MPK Myślenice, a na Zarabiu otwarto kompleks treningowy wraz z boiskiem ze sztucznej nawierzchni.






























































Zobacz więcej
Czytaj komentarze!