Okolice

Prezes MPK Łódź zatrzymany przez CBA

Prezes MPK Łódź zatrzymany przez CBA
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało prezesa MPK Łódź - Krzysztofa W., prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łodzi – większościowego udziałowca PKS Myślenice

- Zatrzymania mają związek z zarzutami o charakterze korupcyjnym i są częścią śledztwa prowadzonego przez śródmiejską prokuraturę - mówi Krzysztof Kopania, rzecznik Łódzkiej Prokuratury Okręgowej – czytamy na portalu lodz.naszemiasto.pl. Ten sam portal powołując się na nieoficjalne źródła podaje informacje, że chodzi o sprawę nieprawidłowości przy przetargu na budowę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

CBA od kilku miesięcy sprawdzało, czy pod tym względem istnieją jakieś szersze powiązania. Wczoraj prezes Krzysztof W. oraz Jarosława M., członek Rady Nadzorczej MPK usłyszeli zarzuty żądania łapówki w wysokości prawie 1 mln zł i otrzymania części tej kwoty.

Dzisiejszy Dziennik Polski (dodatek myślenicki) donosi, że prokurator z Łodzi potwierdził iż toczy się odrębne postępowanie w sprawie przejęcia przez MPK Łódź dwóch spółek PKS w Myślenicach i Nowym Targu. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa Łódź Śródmieście.

MPK Łódź w grudniu 2007 roku kupiło udziały w PKS Myślenice od gminy Myślenice za 2.1 mln zł przejmując większość udziałów w spółce (20% udziałów należy do pracowników).

Rzecznik MPK Łódź, Bogumił Makowski zapewnia, że pomimo zatrzymań spółka nadal funkcjonuje, a obowiązki prezesa sprawuje Radosław Podogrocki, który ma wszelkie kompetencje i pełnomocnictwa do zarządzania Spółką.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (15)

Zobacz więcej