Sport

IV Memoriał Kuliga i Bublewicza: Nasza ekipa szósta

IV Memoriał Kuliga i Bublewicza: Nasza ekipa szósta
Po raz czwarty rajdowcy z całej Polski spotkali się, aby uczcić pamięć tragicznie zmarłych kolegów: Mariana Bublewicza oraz Janusza Kuliga. Myślenicka ekipa Sawicki-Hundla uplasowała się na szóstym miejscu podczas memoriału w Wieliczce

Sawicki-Hundla, fot. Mariusz Drzyzga
Superoes o długości 2.5 kilometrów wygrał Leszek Kuzaj, drugie miejsce zajął Mariusz Stec, trzeci na mecie zameldował się Daniel Stawiarski ze stratą odpowiednio 3 i 4 sekund do zwycięzcy.

Marian Bublewicz (zm. 20 lutego 1993 roku na trasie rajdu dolnośląskiego, wicemistrz Europy (1992), wielokrotny mistrz Polski, twórca pierwszego w Polsce profesjonalnego teamu rajdowego - Marlboro Rally Team Poland.

Janusz Kulig, zginął tragicznie na przejeździe kolejowym w Rzezawie 13 lutego 2004.
Wielokrotny mistrz Polski, startował również z sukcesami w mistrzostwach Europy, mistrzostwach Świata (Wielka Brytania), pochodził z pobliskiej miejscowości Łapanów. Zostawił żonę i córkę.

Komentarze (10)

 • Mariusz Drzyzga 3 mar 2010

  Nie no autor myślał o tym wyścigu którego którego janusz nie ukończył...no chochlik sie nam wdarł w tekscik, shit happens jak to mówią...
  Kurcze tak sobie przypomniałem jak oglądam zdjęcia jak nam sie janusz zaczął palić na jednym z oesów, na mierzniu..pamiętacie to?
  Tylko dym z oddali widzieliśmy z kumplami...miałem wtedy chyba z 16 lat i Kulig był moim idolem a tu nagle ma jechać, wszyscy już sie szykuja a tu nagle tylko słyszymy pisk i widzimy dym...zamarliśmy wszyscy...na szczescie spalił sie tylko samochód..

  Odpowiedz
 • 2 mar 2010

  eloł moderator, a nie wypadałoby choc "UPS" napisać ? Teraz jak te komenty ktoś czyta to już zupenie nie wie o co kaman.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 mar 2010

  Oj to chyba niebardzo widziałeś....tak jak w zeszłym roku zresztą na lawecie jechał eskort i polonez na lawecie....chyba fokusem z tego co zauważyłem jechał jarek baran na początku

  Odpowiedz
 • 2 mar 2010

  Jak dobrze widziałem to kopia FOCUSA jechała o własnych siłach a nie na lawecie.

  Odpowiedz
 • 1 mar 2010

  albo chochlik albo niezamierzone. Jak już trzeba było to : "wygrał Janusz egzequo z Marianem , a na dalszych miejscach uplasowali się Kizi ....itd". A z tą Wlk.Brytanią na końcu to nie o Szwecji autor myślał?

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Ruszył sezon tenisowy 2024
Tenis 1

Ruszył sezon tenisowy 2024

Pierwszy turniej w sezonie 2024 w Myślenicach w kategorii open wygrał Robert Tram, a w kategorii 55+ najlepszy okazał się Andrzej Kołodziejczyk   Na kortach...