Miasto

Burmistrz o BAT, składowisku, zadłużeniu i wycince drzew

Burmistrz o BAT, składowisku, zadłużeniu i wycince drzew
W najnowszym wydaniu Gazety Myślenickiej znalazł się wywiad z burmistrzem Maciejem Ostrowskim. Odnosi się w nim m.in. do zamknięcia fabryki w Jaworniku, składowiska odpadów, budowy drogi zachodniej, wycinki drzew oraz do zadłużenia gminy

fot. Mariusz Drzyzga
Wywiad został przeprowadzony w kontekście 20lecia samorządu lokalnego i obejmuje okres sprawowania przez Macieja Ostrowskiego urzędu burmistrza od 2003 roku. Oprócz swojej pracy w samorządzie od 1998 roku, burmistrz opowiada o konieczności dostosowania składowiska odpadów do norm europejskich, rewitalizacji miasta, stworzeniu monitoringu miejskiego i wielu innych.

Odnosi się również do aktualnych tematów dotyczących zatrudnienia w gminie i likwidacji fabryki British American Tobacco w Jaworniku. - To bardzo bolesna sprawa i zastanawiamy się jak pomóc ludziom w uzyskaniu zatrudnienia. Na pewno trzeba inwestować w strefę ekonomiczną i szukać kolejnych inwestorów. Bardzo istotny jest gorący temat zagospodarowania działki na dworcu. Tutaj również trzeba pamiętać, że planowane galerie i stoiska handlowe pozwolą utworzyć nowe miejsca pracy – mówi Maciej Ostrowski.

W dalszej części rozmowy przyznaje, że budowa drogi zachodniej to ogromne wyzwanie, które w konsekwencji rozwiąże kwestie komunikacyjne w mieście, a te przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Odnosi się także do wycinki drzew w mieście: - Dobitnie podkreślam, że tak krytykowana wycinka drzew w mieście służy tylko poprawie bezpieczeństwa, a sadzi się o wiele więcej różnorodnych gatunków młodych drzew. (…) Oczywiście jestem jak najbardziej za pielęgnacją a nie wycinką, ale to także zaniedbanie kilkudziesięciu lat. Starego, suchego drzewa nie da się już niestety tylko przyciąć – mówi. Przypomina również wichurę z roku 2004, kiedy na plantach, w tzw. Parku Jordana, zostały połamane stare drzewa.

W dalszej części burmistrz komentuje zadłużenie gminy zapewniając, że jest ono bezpieczne, stabilne i związane z pozyskiwaniem środków unijnych na tzw. wkład własny  do projektów.

Wywiad w całości dostępny na łamach Tygodnika Lokalnego Gazeta Myślenicka (cena 2 złote) lub od 18 maja tutaj

Komentarze (19)

 • Brak zdjęcia
  20 maj 2010

  [quote]Mysleniczanin007 napisał: [br]W następnym numerze będzie dodatek specjalny- okulary z ruchomymi slajdami wyłącznie inwestycji, inwestycji żeby nie patrzeć na ciemną stronę gminy i zatyczki do uszu, żeby nie słyszeć propagandy opozycyjnych podżegaczy. ;) Już za parę dni, za dni parę...[/quote]
  JAKA JEST TA CIEMNA STRONA MYŚLENIC, TYLKO KOCHANY KONKRETNIE ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 maj 2010

  Czyli wyszedłeś już z szafy ?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 maj 2010

  Gdyby nie wycinka drzew wiele dróg, mostów, domów byłoby dziś pod wodą, ludzie otrząśnijcie się. Postępująca urbanizacja i rozwój miast oraz wsi wymusza takie działania wszystko to w trosce - właśnie o bezpieczeństw. Ostatnie oblodzenia, , zima??!! Pozrywane sieci energetyczne, mijały tygodnie a ludzie byli bez prądu odcięci od świata, bo ktoś nie wyciął starej wierzby czy topoli??!W dobie kataklizmów, nawałnic huraganów, powodzi musi się ingerować w przyrodę. Człowiek - czy drzewo??? A z tego co widziałem cztery razy więcej zasadzono niż wycięto!!Nie obchodzi mnie polityka i komentarze przeciwników i zwolenników twierdze że Wasz Burmistrz podejmuje słuszne decyzje - kiedyś to sami zrozumiecie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 maj 2010

  Przepraszam, a gdzie są sadzone te nowe drzewa. I co nazywamy nasadzeniami. Czy alejkę klonów na ul. K.Wielkiego? Drzeweczka posadzone jedno przy drugim, na pewno ilościowo podniosły średnią zasadzeń. A i na pewno niezle kosztowały.
  Dla mnie logiczne byłony nasadzanie tam, gdzie zostały wycięte.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  17 maj 2010

  podtopiony- nie łam się nową ul Solidarności wybudowano bez studzienek i innych rozwiązań hydrotechnicznych taka moda i Myślenic uroda.ha ha ha zalewa tych na ul 3go maja ale jaja ha ha

  Odpowiedz

Zobacz więcej