Miasto

TVP Kraków o dworcu w Myślenicach

TVP Kraków o dworcu w Myślenicach
Telewizja Polska Kraków wyemitowała materiał dotyczący braku dworca w Myślenicach

Dowiadujemy się w nim m.in., że to za sprawą myślenickich kupców myślenicki PKS nie może wybudować dworca. - Galeria Myślenicka w sposób nieuzasadniony obawia się konkurencji, chociaż dworzec nie będzie dla niej konkurencją, ponieważ to PKS przywiezie klientów do galerii – mówi rzecznik MPK Bogusław Makowski.

Reprezentujący interesy myślenickich kupców Jerzy Kaźnica występujący w materiale uważa, że mający powstać dworzec to przystanek autobusowy złożony z pięciu miejsc dla autobusów i trzech dla busów.

Materiał
wideo kończy się wypowiedzią burmistrza, który mówi, że dzisiaj dworzec to nie jest miejsce gdzie busy i autobusy stoją. Uważa, że: to miejsce gdzie odbywa się wyładunek i załadunek pasażerów.

Jak podaje TVP Kraków w przeciągu kilku tygodni wojewoda ponownie wyda decyzję dotyczącą budowy dworca. Jednak kupcy z mającej powstać obok galerii zapowiadają dalszą walkę.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  SKANDAL , SKANDAL,SKANDAL!!! Kto w końcu wsadzi tę bandę tam gdzie jej miejsce ?! Kto rozgoni tę kupiecką mafie?!

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  droga północ-południe i częściowo wschód-zachód, brak PKP, mogłoby się wydawać idealny biznes logistyczny, ale czy mamy jednego kumatego ekonomistę-logistyka na wsi??? Biznes transportu towarowego wiadomo, rozwalił jeszcze stary PKS (sprzedając dawne koncesje za wartość złomu przypisanego do auta). Transport pasażerski nawet nie potrafili wyliczyć co do rentowności linii, ale szło w dobrym kierunki (rozdrobnienie floty). Później już tylko błazenada zarządzających -częściowo ludzi spoza branży transportu- więc zgarnia kase szwagropol (oooooo da się zarabiać na pasażerach i rozwijać!!!) a przede wszystkim busiarze i może to i zaleta. Rynek pustki nie toleruje ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Pomińmy to wszystko co działo się wcześniej, sprzedaż działki kupcom, sprzedaż PKS dla MPK Łódź, traktowanie pracowników PKS przy tych transakcjach, obecny kształt dworca itd, itp.
  Ja chcałbym zadać tylko jedno pytanie aktualne wobec wypowiedzi Pana Ostrowskiego:

  PO CO GMINA MYŚLENICE, TWORZĄC ZALEDWE KILKANAŚCIE MIESIĘCY TEMU PLAN ZAGOSPODAROWANIA DWORCA WPISAŁA DO NIEGO NA DZIAŁCE PKS 60 PROCENT POWIERZCHNI DWORCOWEJ SKORO DZIŚ BURMISTRZ TŁUMACZY NAM ŻE DZISIAJ NIKT JUŻ TAK DWORCÓW NIE BUDUDJE???

  Pominę już fakt, że pasażerowie to nie bydło ani węgiel do "załadunku i wyładunku".

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 21 lip 2010

  przykro się slucha burmistrza kiedy trakktuje ludzi jak rzeczy... eh kolejna niefortunna wypowiedz

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Wsadzić to trzeba burmistrza tam gdzie jego miejsce. To wszystko co się dzieje w Myślenicach to jego zasługa przykład wysypiska śmieci, który jest tylko namiastką poczynań burmistrza w polityce sprzecznej z dobrem mieszkańców, którzy niefortunnie na niego oddawali głos. Teraz kiedy się zbliża termin wyborów chce zgonić wine na wszystkich, ale sam jest źródłem obecnego stanu rzeczy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Sposób i wykonanie materiału bardzo dobry. Niestety to tylko TVP Kraków, jakby to było przynajmniej TVN to może budowa dworca zaczęłaby się. Ale cóż poradzić...
  Zresztą i tak każdy woli galerię od PKS'u. Ave.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Kolejny raz władze Myślenic chcą wcisnąc mieszkańcą kit !!! Myśleniccy kupcy mają racje. Co się dzieje na przystanku dla busów który jest znacznie więkrzy niż część przeznaczona na przysłowiowy dworzec. To co powiedział Pan Jerzy Kaźnica jest świętą prawdą "przystanek autobusowy", a nie dworzec.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  "Załadunek i rozładunek ludzi" Dobre !!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Oj wieszczę, że obrośnięte już kultem stwierdzenie o "załadunku i rozładunku" odbije się niesmacznie temu panu w wyborach. Strzelił sobie gola:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Ja tego pana Koźmińskiego bardzo dobrze znam.

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  Błyskotliwa wypowiedź burmistrza otwiera przed nami mnóstwo nowych możliwości rozwiązania problemów komunikacyjnych. Jak wiadomo załadunek może być ręczny (lub nożny) ale również mechaniczny. I tak z pomocą mieszkańcom gminy może przyjść niezawodny w takich wypadkach miejscowy przedsiębiorca z branży betonów. Przy pomocy wynajętej miastu ładowarki pasażerowie byliby wrzucani po kilkanaście sztuk na ciężarówki i rozwożeni do miesc docelowego wyładunku. Co prawda wyposażone w kiper wywrotki zrzucałyby w jednym miejscu cały zestaw pasażerów, zarówno tych jadących do Łęk co i do Poręby ale w zasadzie to marginalny problem bo resztę trasy ludzie mogliby pokonać pieszo - wszak ruch to zdrowie.
  Takie rozwiązanie wymaga oczywiście wyrażenia przez Radę Miejską woli współpracy z tą firmą, ale myślę że możemy liczyć na światłe grono pod przewodnictwem dyrektora ZDP. W końcu taką wolę współpracy wyrażaliby po raz kolejny.
  Przy pewnej dozie dobrej woli moglibyśmy w ogóle przenieść dworzec na teren Wytwórni Mas Bitumicznych i tam ładować pasażerów. W przerwach między produkcją asfaltu.
  :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Dobrze, że nie dodał jeszcze, że w przypadku zbyt małej ilości miejsc rozładunkowych można przenieść je w miejsce przyszłego wysypiska śmieci. A może to już taki slang językowy pana Ostrowskiego ?

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  "Załadunek i rozładunek ludzi" widłami .Ciekawe czy zrobią rampę do rozładunku

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  Kolejny pokaz iloczynu "ynteligencji" przed kamerą telewizyjną. Powiem szczerze że nieźle się "załadował" nasz głównodowodzący. Jedna z większych gaf jaką strzelił do własnej bramki wielmoża Ostrowski. Myślenie o mieszkańcach gminy w ten sposób a przedstawianie takiej opinii publicznie to dwie diametralnie różniące sie aspekty sprawy. Pierwszy nie wpływa na morale wyborców, jednak ten drugi powoduje że przecierają oczy ze zdumienia.

  Zresztą dla wykształconego "historyka" takie myślenie nie jest wcale czymś wyodrębnionym. Wszak historia pełna jest monarchów, kanclerzy czy też dyktatorów którzy w różnoraki sposób radzili sobie z załadunkiem i wyładunkiem ludności. Mniej lub bardziej wygodnej społecznie. Zwłaszcza w okresie ostatniego stulecia pojawiło się kilku ojców narodów którzy załadunek i rozładunek ludności prowadzili na skalę masową. Niektórzy zamiast biletów do dziś mają tatuaże na przedramionach. Jeden z niedoścignionych żelaznych włodarzy powiedział nawet kiedyś podobnie że gdy umiera człowiek to jest wielka tragedia. Gdy umierają miliony to tylko statystyki.
  Także proszę się nie oburzać na wypowiedz Burmistrza Ostrowskiego. On tylko jako prosty historyk, wtrąca w swoje wypowiedzi niefortunne cytaty ze swoich ulubionych książek historycznych. Historykiem się jest, politykiem trzeba się urodzić...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Bardzo rzeczowy wpis Myśleniczaninie.
  Był tu też piękny wpis jednego z użytkowników o załadunku i rozładunku Pana Ostrowskiego, niestety usunięto go, choć na to nie zasługiwał.
  Prosiłbym zatem jego autora o powtórzenie tej mysli w sposób może bardziej łagodny.
  Zwłaszcza podobało mi się to "pa" na ostatnim przystanku.
  Do redakcji: rozumiem, że są usuwane wpisy "O... do komory gazowej", który tu zamieściła jakaś bardziej rozpalona Ania czy Kasia. Ale dlaczego user nie może pisać o "załadunku i rozładunku" Ostrowskiego w wyborach a Ostrowski może publicznie mówić o "załadunku i wyładunku" pasażerów?

  Zwłaszcza biorąc pod uwagę pokrętność jego wypowiedzi. Proszę sobie wyobrazić jak odbywa się "załadunek i rozładunek" kilkuset kursów dziennie samych busów na trzech stanowiskach. Jeśli do tego dojdzie kilkaset kursów PKS na pięciu stanowiskach to wyobrażam sobie "sodomie i gomorię" tej wizji. Jak Pan Burmistrz zamierza wynegocjować z PKS Kraków, PKS Warszawa, Szwagropolem itd. żeby ich autobusy trafiały precyzyjnie w pięć minut wyznaczone przez administratora dworca "na załadunek i wyładunek"?
  Jak zmusić przewoźników kursów, które się pokrywają do zmiany godzin. A gdzie te oczekujące autobusy będą stały w przypadku "nadrobienia" czasu. Na słonecznej?
  Efekt będzie taki, że ludzie będą ściskani jak bydło na zatłoczonym przystaneczku, będzie znacznie gorzej niż jest teraz pod Albertem a niezależni przewoźnicy będą to miasto omijać tak jak w tej chwili.

  Co siedzi w głowie tego człowieka?
  I czy w listopadzie uda się jego skuteczny "wyładunek"?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Sam wyładunek dla tego człowieka nie wystarczy. Musi to być jakiś spektakularny wyładunek np. na sterte śmieci !!

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  Ten fak też można wyjąć z ram historii; jakże popularne w latach 80 "wywożenie na taczkach" rożnorakiej maści dyrektorów zakładów pozostałych po odchodzącym ustroju. Zresztą jak na historyka - hobbyste przystało już kiedyś o tym na tym forum pisałem.
  W listopadzie podjedzie taczka pod magistrat i odbędzię sie załadunek, tylko gdzie wyładować? Oto jest pytanie...

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  np wyjście z autobusu prosto na zakopianke [quote]Ania 32 napisał: [br]Sam wyładunek dla tego człowieka nie wystarczy. Musi to być jakiś spektakularny wyładunek np. na sterte śmieci !! [/quote]

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Teraz już wszyscy wiedzą dlaczego Gmina będąc właścicielem PKS szybko pozbyła się udziałów,jeżeli Burmistrz ma takie pojęcie o komunikacji to PKS musiał przynosić straty .
  NAJWIĘKSZYM DRAŃSTWEM JEST ZWALANIE WINY NA KUPCÓW,PRZECIEŻ PKS NIE MA ZAMIARU BUDOWAĆ DWORCA.WŁAŚCICIELEM DZIAŁKI JEST PAN KOŹMIŃSKI I TO ON MA BUDOWAĆ TYLKO NIE WIADOMO CO.
  W PRASIE ŁÓDZKIEJ POJAWIŁA SIĘ WIADOMOŚĆ ŻE MPK MA SPRZEDAĆ PKS-Y WIĘC NIECH PAN RZECZNIK NIE OPOWIADA GŁUPOT .WSZYSCY PAMIĘTAJĄ WYPOWIEDZI PANA MAKOWSKIEGO KTÓRY DELIKATNIE MÓWIĄC MIJA SIĘ ZAWSZE Z PRAWDĄ.MIAŁY BYĆ W ZIMIE KOKSIAKI I HERBATKA A TERAZ SZYKUJE SIĘ DLA PASAŻERÓW RAMPĘ DO ZAŁADUNKU I WYŁADUNKU.
  TO JUŻ NIE JEST KABARET,CZY WRESZCIE KTOŚ POWIE DOŚĆ. W ŁODZI PROKURATOR JAKOŚ DOBRAŁ SIĘ DO PREZESA MPK.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  trzeba ogłosić przetarg na snajpera. I sprzątnąć ten brud.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  TO JUŻ NIE JEST KABARET,CZY WRESZCIE KTOŚ POWIE DOŚĆ. W ŁODZI PROKURATOR JAKOŚ DOBRAŁ SIĘ DO PREZESA MPK.....
  Prokurator już dawno umorzył śledztwo w łodzi i zmierza podobno do Pcimia.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Całą prawdę o Myślenicach i Burmistrzu znajdziecie w najbliższym wydaniu Dziennika Polskiego i SEdna

  społeczność miasta i gminy myślenice

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Nic nie umorzył.
  Ciekawą sprawą jest walka o CPN na terenie dworca,co wspólnego z decyzją o budowie dworca miała zgoda na budowę CPN?
  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze,więc ktoś zrobi piękny interes budując stację paliw na tym terenie i nie będzie to na pewno PKS.Po raz kolejny zrobi ktoś dobry interes.
  Pytanie do pana rzecznika PKS-ile milionów złotych strat ma zarządzany tak wspaniale PKS?????(można się pomylić o milion)
  Czy nie powinna już dawno być ogłoszona upadłość?

  Odpowiedz
 • 21 lip 2010

  W momencie ogłoszenia upadłości istnieje szansa że sąd może zażądać rewizji okresu działania który dopowadził do upadku spółki, w tym sprzedaży gruntów. A tu mogą wyjść na jaw niezłe "wałki". Dlatego zaczęli wysprzedawać się "pod stołem" albo lepiej "pod biórkiem"...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  W temacie PKS ciekawi mnie taka sprawa.Po co rejestrowano spółkę PKS Grupa z siedzibą w Krakowie która była powiązana z firmą doradzającą PKS Myślenice?
  Czy aresztowanie w Łodzi przerwało jakiś ciekawy plan?
  Dlaczego PKS nie protestował w sądzie rejestrowym że spółka o tej samej nazwie już istnieje?
  Czy udziałowcy tej spółki nie mogli znaleźć innej nazwy,czy celowo ją tak nazwali?
  Dla tych co nie czytali
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,63,93861215,93908464,warto_wiecej_wiedziec_o_cwaniakach.html

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Jestem z LEWICY i proponuję , żeby

  Chińczyków zatrudnić , oni by wiedzieli jak ludzi przewozić !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Ostrowski ZAŁADOWAŁ SIĘ na stołek burmistrza i traktuje ludzi jak bydło, a przynajmniej w takich kategoriach się wypowiada... Czas ROZŁADOWAĆ GO w najbliższych wyborach! Niech sobie szuka jakiejś innej okazji... ;)
  Wysiadka, końcowy przystanek, burmistrzu Ostrowski. Pa!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  CZEKAJCIE NO NA TĘ TELEWIZJĘ Z PODHALA ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  ale sie ekscytujecie jdnym zdaniem burmistrza :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Oto mamy przykład jakim to ,,gospodarzem” gminy jest Maciej Ostrowski. I taki ,,gospodarz” decydował o losach PKS-u? Chce nam pokazać, że czarne to białe. Przecież to On w imieniu gminy decydował o losach PKS-u i dworca, czyżby zapomniał, uśmiechając się. Pasażerom, mieszkańcom gminy i pracownikom PKS wcale nie jest do śmiechu.
  W gminie też jest ,,załadunek” i ,,wyładunek” co cztery lata, i mam nadzieję, że braknie dla niego miejsca na ,,załadunek” na stanowisko do gminy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Załadunek czy wyładunek - kwestia tego, że się pół polski śmieje z braku dworca a drugie pół oczy ze zdumienia przeciera. Kupcy mają rację, że boją się o swoje, ale bez dworca w obecnej lokalizacji żywy duch do kupców się nie uda, bo gdzie indziej ludzie się obecnie skupiają (czytaj albert) - tylko budowa dworca i to na dodatek łączonego dla autobusów i busów może przynieść kupcom wymierny efekt. Wyjścia są dwa: 1. niech kupcy poza galerią wybudują dworzec 2. dworzec można zrobić w innej lokalizacji - tereny telefoniki choćby nawet (przejścia podziemne już są). Wracając do tematu jak na tych 3 stanowiskach będzie stało kilkanaście busów? (oczekujących na swój kurs - jakby nie było będzie to dla nich przystanek początkowy/ końcowy).

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lip 2010

  Wie ktoś co budują przy Zakopiance na wys. Orlenu?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2010

  stacje paliw

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2010

  Trochę tendencyjny ten materiał, przedstawiający Kupców, jako jakieś wielkie zło, co robią wszystkim na złość. Jak by nie patrzeć to tam jest uchwalony plan zagospodarowania terenu i wystarczy zrobić projekt, który jest z nim zgodny i nikt nie był by kolokwialni mówiąc fiknąć w tej sprawie. Kolejna sprawą jest, jaki cudem starosta zaaprobował taki plant, który ma tyle błędów, czyżby mu coś obiecano. Kolejna sprawa jest to, że budując część handlową należałoby zapewnić odpowiednią ilość miejsc parkingowych, co jakoś dziwnie uchodzi uwadze wydziałowi architektury. I na koniec przypomniałem sobie, że przy akceptacji projektu Galerii było wielkie halo o przepustowość ulicy Słonecznej, a teraz wielka cisza w końcu tam ma być kolejny market.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2010

  Jestem z Lewicy , ale moim zdaniem (prywatnie )

  to w Myślenicach k. Krakowa się tylko kłucą , '' a licho nie śpi "

  INNE MIASTA IDĄ DO PRZODU ...... " KONKURENCJA " i " TOLERANCJA " ...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2010

  Zamiast dworca niech wybudują kościół, prace budowlane ruszyłyby natychmiast

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2010

  A śledzie tez będzie można załadowac i rozładować?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  22 lip 2010

  No fakt słoneczna słoneczną ale wylot na Słowackiego i K. Wielkiego z całą pewnością będzie do przebudowy. Nic tylko czekać, aby w tym mieście ktoś wybudował coś więcej niż rondo.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  23 lip 2010

  A najgorsze jest to, że gdyby nie kupcy, którzy bądź co bądź bronią swojego interesu (nie bez racji oczywiście, kupując działkę zawsze ogląda się plan zagospodarowania i na tej podstawie decyduje się o inwestycji bo ona MA BYĆ GWARANCJĄ!) ten bubel by już stał! Nikt wcześniej nie zaprotestował, bo nie słyszałem o żadnych społecznych komitetach mieszkańców i obudzilibyśmy się z przystankiem na kilka autobusów w powiatowym mieście! Czy ludzie zdają sobie w ogóle sprawę jak to będzie funkcjonować? Czy zrobiono jakieś symulacje? Pal licho z załadunkiem i wyładunkiem, postoju busów nie musi być na dworcu, ale poczekalnia z prawdziwego zdarzenia jak najbardziej. Czy nie warto zrobić przestronnego, nowoczesnego pomieszczenia dla oczekujący,które mogło by również pełnić rolę kulturotwórczą z czasowymi ekspozycjami np dobrej fotografii etc. Jak ludzie nie chodzą do galerii, przy okazji zobaczyli by coś więcej niż zafundowany przez ciemnych włodarzy kolejny carrefour. A jak ten "dworzec" nie wydoli, jak za kilka lat się okarze że to kompletny bublel, to czy ktoś za to odpowie?, Zburzy się go i wybuduje inny?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 lip 2010

  WSTYD!!!!!!!!! ŻE w Myślenicach nie ma dworca.Linia autobusowa też miała byc i co??? też nie ma!!!tylko boiska , hale sportowe..a to co ważne i powinno być to nie ma..szkoda słów na to wszystko!!!!!

  Odpowiedz
 • Paweł Powroźnik 25 lip 2010

  Tak myślę, ze to jest jeden wielki snatch (po polsku przekręt). Jeśli żyjemy w demokratycznym państwie prawa, jak głoszą politycy, rozwiązaniem tej sprawy powinna być rozprawa sądowa udowodniająca winne zaniedbań i braku kompetencji, a już napewno złej woli. Tak wynika z tego, burmistrzowi nie zależy na dworcu, nie zależy mu na zapewnieniu transportu publicznego do czego jest zobowiązany ustawowo, nie zależy mu na mieszkańcach. Będzie mu zależeć dopiero przed zbliżającymi się wyborami. Jestem ciekaw czy pomniki jego pamięci rozsiane po okolicy w czymś mu pomogą?? Szkoda, że w materiale nie wspomniano, co doprowadziło do powstania pata, to jest dopiero ciekawe...pozdrowienia dla racjonalistów

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 27 lip 2010

  Ale Pan Burmiszcz przystojny na ten filmie!
  Jak malowany pułkownik wojska albo lepi - prezydemt!
  pozdrawiam
  Zdzichó

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 lip 2010

  dlaczego oni nie oglosza po prostu przetargu dla prywatnych inwestorow, malo mamy ludz bogatych w mc??????????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  21 lis 2010

  W mojej opinii : ,, Dworzec to miejsce gdzie jest " WYŁADUNEK " i " ROZŁADUNEK "
  pasa---żerów

  ;)

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 59

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 4

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...