Miasto

TVP Kraków o dworcu w Myślenicach

TVP Kraków o dworcu w Myślenicach
Telewizja Polska Kraków wyemitowała materiał dotyczący braku dworca w Myślenicach

Dowiadujemy się w nim m.in., że to za sprawą myślenickich kupców myślenicki PKS nie może wybudować dworca. - Galeria Myślenicka w sposób nieuzasadniony obawia się konkurencji, chociaż dworzec nie będzie dla niej konkurencją, ponieważ to PKS przywiezie klientów do galerii – mówi rzecznik MPK Bogusław Makowski.

Reprezentujący interesy myślenickich kupców Jerzy Kaźnica występujący w materiale uważa, że mający powstać dworzec to przystanek autobusowy złożony z pięciu miejsc dla autobusów i trzech dla busów.

Materiał
wideo kończy się wypowiedzią burmistrza, który mówi, że dzisiaj dworzec to nie jest miejsce gdzie busy i autobusy stoją. Uważa, że: to miejsce gdzie odbywa się wyładunek i załadunek pasażerów.

Jak podaje TVP Kraków w przeciągu kilku tygodni wojewoda ponownie wyda decyzję dotyczącą budowy dworca. Jednak kupcy z mającej powstać obok galerii zapowiadają dalszą walkę.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (47)

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...