Miasto

TVP Kraków o dworcu w Myślenicach

TVP Kraków o dworcu w Myślenicach
Telewizja Polska Kraków wyemitowała materiał dotyczący braku dworca w Myślenicach

Dowiadujemy się w nim m.in., że to za sprawą myślenickich kupców myślenicki PKS nie może wybudować dworca. - Galeria Myślenicka w sposób nieuzasadniony obawia się konkurencji, chociaż dworzec nie będzie dla niej konkurencją, ponieważ to PKS przywiezie klientów do galerii – mówi rzecznik MPK Bogusław Makowski.

Reprezentujący interesy myślenickich kupców Jerzy Kaźnica występujący w materiale uważa, że mający powstać dworzec to przystanek autobusowy złożony z pięciu miejsc dla autobusów i trzech dla busów.

Materiał
wideo kończy się wypowiedzią burmistrza, który mówi, że dzisiaj dworzec to nie jest miejsce gdzie busy i autobusy stoją. Uważa, że: to miejsce gdzie odbywa się wyładunek i załadunek pasażerów.

Jak podaje TVP Kraków w przeciągu kilku tygodni wojewoda ponownie wyda decyzję dotyczącą budowy dworca. Jednak kupcy z mającej powstać obok galerii zapowiadają dalszą walkę.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (47)

Zobacz więcej

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach
Myślenice 0

Da Grasso otwiera restaurację w Myślenicach

Największa franczyzowa sieć pizzerii w kraju ogłosiła kolejną inwestycję. Już od 20 września do grona miejscowości z ofertą Da Grasso dołączą Myślenice. Resta...