Miasto

Myślenice: Powstaną dwa nowe ronda

Myślenice: Powstaną dwa nowe ronda
Stanisław Kracik, wojewoda małopolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację dwóch rond w Myślenicach w ramach rozbudowy drogi 967


W ramach tej inwestycji zostaną przebudowane dwa skrzyżowania: fragment drogi wojewódzkiej nr 967 stanowiący ulicę Słowackiego w Myślenicach. Posiada on połączenie z dwiema drogami powiatowymi – ulicą Cegielskiego w Myślenicach i drogą powiatową relacji Myślenice – Wiśniowa. W ramach inwestycji oba wspomniane skrzyżowania zostaną przebudowane na ronda. Przewidziana jest także m. in. budowa zatok autobusowych, chodników i oświetlenia.

Przebudowa skrzyżowań spowoduje zmianę organizacji ruchu – po rozbudowie zostanie zlikwidowane pierwszeństwo przejazdu na wlotach drogi wojewódzkiej, a wprowadzone zostanie pierwszeństwo przejazdu dla pojazdów poruszających się po rondzie. Inwestycja ma poprawić dostęp do strefy przemysłowej w Myślenicach.

Inwestorem budowy jest Zarząd Dróg Wojewódzkich. Koszt rozbudowy szacowany jest na ok. 41 mln zł, a termin ukończenia inwestycji to czerwiec 2011 roku.

Obecnie w Myślenicach znajduje się jedno rondo im. Stanisława Chorobika na skrzyżowaniu ulic Mikołaja Reja, Jana Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego i Stefana Żeromskiego. W trakcie budowy jest rondo na skrzyżowaniu ul. Mostowej i Piłsudskiego przed wiaduktem prowadzącym na Zarabie, a w planach skrzyżowanie z ruchem okrężnym w Śródmieściu.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 29 wrz 2010

  Z jednej strony brawo, ze coś ruszyło w sprawie tego felernego skrzyżowania. Wczoraj jadąc od Osieczna praktycznie wymusiłem pierwszeństwo na Policji (która stała na drodze od stacji benzynowej) - co mnie podkusiło? dobrze, bo właściwie nadal nie wiem, jaka tam zasada obowiązuje, prawej strony czy grzecznościowa. Tylko jak ruch jest na drodze, to o grzeczności można zapomnieć...

  Pytanie czy rondo rozwiąże sprawę? na pewno będzie łatwiej się włączyć do ruchu dla pojazdów z każdej strony, co jako mieszkańca dojeżdżającego od strony drogi dotychczas podporządkowanej mnie jak najbardziej satysfakcjonuje i to in plus.
  In minus to przede wszystkim wolna amerykanka na tym rondzie, bo już widzę wieśniaków w z tuningowanych 20 letnich brykach marki audi kręcą się po rondzie nie używając kierunkowskazów podczas opuszczania ronda i każdego innego niedzielnego kierowcę - bo takich jest od groma.
  Dwa, prawdopodobne korki, przy tym natężeniu na ul. Słowackiego, będzie tam wszystko stało wyjeżdżając z Myślenic. Rondo ułatwia ale na pewno nie udrażnia ruchu drogowego (przynajmniej w takich wypadkach). Ale dobre i to.

  Odpowiedz
 • 29 wrz 2010

  Myślę, że te ronda się tam przydadzą. Przy dużym ruchu to jest straszna masakra przejechać ze Słowackiego na Cegielskiego od strony świateł, a już dla rowerzysty katastrofa :) ciekaw jestem kiedy zostaną oddane do użytku i w jakim stopniu ich budowa wprowadzi uciążliwości w ruchu.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2010

  "Pytanie czy rondo rozwiąże sprawę?"

  TIRom na pewno !

  Jeszcze raz powtarzam... tu bez żadnych nakładów, a przy odrobinie dobrej woli ze strony ZDP trzeba wprowadzić ruch jednokierunkowy na Niepodległości w stronę 'starego Galalitu' i po problemie.

  A pieniądze jest na co przeznaczyć (!)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2010

  Do IRUSSUS "Wczoraj jadąc od Osieczna praktycznie wymusiłem pierwszeństwo na Policji (która stała na drodze od stacji benzynowej) - co mnie podkusiło?" pierwszenstwo mają Ci co wyjeżdzają od strony osieczan z dwóch prostych powodów. Po pierwsze wyjezdzający z pod stacji cpn mają znak STOP a ci od osieczan ustąp a wnikając głębiej czyli po drugie, CPN jest prywatnego właściciela i droga do niego również jest prywatna a jeśli wyjeżdża się z drogi prywatnej czyli dopiero włącza się do ruchu trzeba wszystkim ustąpić dlatego też jest tam znak STOP i oni jadą na samym końcu. Niestety nie jesteś jedyną osobą która na tym skrzyżowaniu nie jest pewna kto co i jak i mozna sie na takie osoby czasem wkurzyć nagminnie kierowcy wyjeżdżający z pod CPN wymuszają pierwszeństwo!!

  Odpowiedz
 • Piotr 29 wrz 2010

  A co ma Stop do Ustąp pierwszeństwa?

  Generalnie fajnie że się coś tam dzieje bo jest tam koszmar, szkoda jednak że za wczasu ta droga wogole nie została przebudowana - wydzielony dodatkowy środkowy pas do skrętu - tak jak robią to pod Borzęte...

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2010

  Zamiast zrobić drogi porządne to jakieś ronda tylko tyle umiecie albo wam to najlepiej wychodzi:) bo za nie długo to zamiast skrzyżowań będą ronda A ulica zielona na zarabiu rozsypana sito:)A ruch na niej jak na autostradzie:)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2010

  "Po pierwsze wyjeżdżający z pod stacji cpn mają znak STOP, a ci od osieczan ustąp"
  No i co?? Czasem czytając niektóre komentarze, to aż strach wyjeżdżać na ulicę. Zalecam powtórkę z przepisów.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  29 wrz 2010

  "CPN jest prywatnego właściciela i droga do niego również jest prywatna a jeśli wyjeżdża się z drogi prywatnej czyli dopiero włącza się do ruchu trzeba wszystkim ustąpić"
  a to oczywiście trafny argument

  Odpowiedz
 • 30 wrz 2010

  No właśnie, wydaje mi się, ze to czy jest tam stop, czy też nie... to kierowca wyjeżdżający od strony osieczan nie będzie o tym wiedział.
  Brakuje jasnego znaku, drogi uprzywilejowanej i podporządkowanej i moim zdaniem jest to kategoryczny błąd.
  Bo to czy jest to droga prywatna, czy też nie, to skąd przeciętny kierowca ma o tym wiedzieć??? zwłaszcza gdy stoi przed skrzyżowaniem a z przeciwka również chce się ktoś włączyć do ruchu. Gdyby to jeszcze była droga żwirem, czy kamieniami ubita, ale to jest asfalt.
  Dlatego myślę, że dla własnego bezpieczeństwa należy zachować zasadę prawej ręki i tyle...

  W sumie podobna sytuacja była przed wybudowaniem rodna Chorobika. Ileż węższa droga jest w kierunku Cegielnii? tez mogłoby się wydawać, że to droga prywatna, ale tak nie było.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2010

  No i co jadąc od Osieczan, nie wpuściłem samochodu od CPN i o mały włos byłaby stłuczka, bo on wjechał na mój samochód.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2010

  Albo zamiast ronda strzelić tam sygnalizację świetlną z odpowiednio krótkim czasem przełaczania świateł i już ruch bedzie płynniejszy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2010

  Do Anis. Na tym skrzyżowaniu pierwszeństwo mają kierowcy wyjeżdżający od CPN-u, od tych co jadą z Osieczan. I lepiej nie pisz głupot bo jeszcze Ci ktoś uwierzy i pojedzie jak idiota. Nie ustąpi pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy i potem będzie miał duży problem. Nieważne czy ktoś ma stop czy ustąp pierwszeństwa. W tym przypadku stosuje się zasadę prawej ręki. i koniec !!!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 wrz 2010

  bzdura pierwszeństwo zawsze będzie miał ...czołg ????

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 paź 2010

  szkoda że te inwestycje ruszyły przed wyborami. Zresztą większość inwestycji rusza przed wyborami. W ogóle to jest chore na głowę miasto a szczególnie ci którzy nim rządzą

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  2 paź 2010

  Szanowne Władze przed wyborami.
  Najperw połatajcie dziury w drogach aby z centrum miasta szczęślwie dojechć do tych "nowoczesnych rond" .

  Odpowiedz
 • - - 12 paź 2010

  Ciekawe kiedy na drodze powiatowej w Osieczanach wstawią lampy i poprawią asfalt. Jedyny czarny punkt.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska
Myślenice 0

Dallas; Nowa restauracja już otwarta. Sprawdź jak powinna smakować kuchnia staropolska

Dallas jest firmą zaangażowaną społecznie. Właścicielki przekazały darowiznę w wysokości 2000 złotych na sprzęt medyczny ratujący życie dzieci przebywających w myślenickim szpitalu.  Dallas uchodzi za idealne miejsce na organizację przyjęcia weselnego, komunii, chrzcin, rocznic i innych imprez okolicznościowych. Chwaleni za świetną domową kuchnię...

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach
Alarmujecie 28

Tak wyglądał poranek przed wydziałem komunikacji w Myślenicach

Zamrożony przez koronawirusa problem, związany z przepustowością w wydziale komunikacji starostwa powiatowego, wraca. Tak dzisiaj wyglądała kolejka przy ul. Drogowców „Dwa pierwsze zdjęcia zrobiłem po godzinie 7. To z automatem dwie minuty po godzinie 8. Drzwi otwierają o 8 i już nie ma numerków. Żeby coś załatwić, trzeba stanąć w kolejce między 4...

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku
Myślenice 12

Tak będzie wyglądać lokal na Górnym Jazie. Ma powstać w 2022 roku

Na Górnym Jazie na Zarabiu powstanie restauracja, publiczne toalety, a nawet prysznice. Taki obiekt mają zamiar wybudować tu nowi dzierżawcy terenu. Ma być gotowy na czerwiec 2022 roku Gmina Myślenice wyłoniła przedsiębiorcę, który w ramach długoletniej dzierżawy zagospodaruje lokal gastronomiczny na Górnym Jazie na Zarabiu. W środę 27 maja w magi...