Miasto

Wybory 2010: Kobiety w samorządzie

Wybory 2010: Kobiety w samorządzie
Na stanowisko radnego miejskiego w Myślenicach startuje 201 kandydatów. Co czwarta zgłoszona osoba to kobieta. W sumie jest ich 55

Najwięcej kobiet wystawił KWW Wiktora Kielana (14), następnie KWW Partnerstwo w Samorządzie (10). Po 9 kandydatek KWW Macieja Ostrowskiego i PSL. PiS na listach umieścił 7 kobiet, a PO – 6. Najwięcej pań będzie na listach w 3 okręgu – 23, a najmniej, bo 9, w okręgu nr 1.

W Okręgu nr 1 KWW Macieja Ostrowskiego wystawia Annę Poradzisz (48l.). Anna Dobrzyńska-Bicz (55l.), Magdalena Kiszka (26l.) i Marzena Leśniak (26l.) to kandydatki na radną wystawiane przez KWW Wiktora Kielana. Anna Chmiel (24l.), Elżbieta Górska (57l.) i Karolina Druzgała (24l.) to kandydatki wystawiane do rady miasta przez Platformę. PSL ma w tym okręgu dwie kandydatki – Magdalenę Starzec (33l.) i Różę Górę (52l.). KW PiS i KWW Partnerstwo w Samorządzie nie ma swojej reprezentantki w tym okręgu.

W drugim okręgu KWW Partnerstwo w Samorządzie o głosy wyborców powalczy Dorota Ruśkowska-Misztal (48l.) i Monika Palińska (45l.). KW PSL na swojej liście, na której znajduje się 7 kandydatów, dwie to kobiety - Dominika Jania-Michalak (34l.) oraz Ewa Hyjek (52l.). PO nie wystawia tutaj żadnej kandydatki. KWW Kielana ma na liście 3 kobiety na 10 zarejestrowanych kandydatów - Krystynę Jawor (60l.), Lucynę Podobę (45l.) i Martę Ciapragę (46l.). O jedną więcej wystawił komitet obecnego burmistrza. O głosy wyborców powalczy Elza Wojtan (55l.), Grażyna Jędrzejowska (47l.), Ewa Skiba (49l.) i Agnieszka Lis (28l.). W tym okręgu KW PiS reprezentuje Halina Dyląg (56l.) i Barbara Kalinowska (58l.).

W okręgu nr 3 KW PO wystawia z pierwszego miejsca Agnieszkę Węgrzyn (32l.) a z 3 miejsca Edytę Starzec-Sobieszkodę (35l.). Z pierwszego miejsca w tym okręgu startuje Maria Szafraniec (55l.), którą wystawia komitet Kielana. Na liście towarzyszą jej także: Eleonora Lejda (60l.), Jadwiga Stanach-Góralik (28l.), Elżbieta Opioła (36l.) oraz Helena Pustuła (53l.). Na liście KW PiS są 3 kobiety: Katarzyna Leśniak (34l.), Grażyna Pitala (49l.) i Janina Światłoń (50l.).

KWW Maciej Ostrowskiego wystawiło Zofię Szafraniec (54l.), Elżbietę Mardaus (46l.) oraz Katarzynę Czepiec (36l.). Cztery kobiety, na 6 zarejestrowanych kandydatów, startuje w tym okręgu z listy KW PSL. Pierwsze trzy miejsca to Krystyna Wotus (56l.), Lucyna Żak (53l.) i Honorata Bulanda (42l.). Sześcioosobową listę zamyka Krystyna Urbańska (59l.).  tym okręgu 5 kandydatek wystawia KWW Partnerstwo w Samorządzie. Wśród kandydującej dziewiątki są: Danuta Burda-Tylko (55 l.), Krystyna Kaleta (53 l.), Marzena Kiebzak (36 l.), Anna Czarnik (28 l.) oraz Anna Rakoczy (21 l.).

W czwartym okręgu Platforma wystawia Irenę Dąbrowską (52 l.). Trzy kandydatki reprezentują Partnerstwo w Samorządzie: Wioletta Hajduk (38 l.), Halina Ambroży (38 l.) oraz Anna Nowak (60 l.). Komitet obecnego burmistrza wystawił Agatę Osińską (40 l.). Listę PSL w tym okręgu zamyka Agata Daniek (45 l.). Pis wystawił Jolantę Piwowarczyk (38 l.). Stefania Szczepanik (61 l.), Katarzyna Ralska-Staszel (36 l.) oraz Agnieszka Mrowiec (30 l.) to kandydatki wystawione przez KWW Kielana.

Powiązane tematy

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy
Miasto 58

Wiktor Kielan: Rację mają zawsze wyborcy

Przegrałem w wyborach na stanowisko burmistrza. Jednocześnie odnieśliśmy sukces w wyborach do rady miasta i gminy. KWW Wiktora Kielana uzyskał 4 mandaty. Ja również zostałem radnym, więc to polityczny początek Kielana niż jego koniec - mówi Wiktor Kielan

Komentarze (6)

 • Brak zdjęcia
  8 lis 2010

  po co komu taki nadzwyczaj ciekawy artykul?
  napiszcie kolejny ile facetow startuje,
  nastepnie porownajcie te dane z poprzednimi wyborami,
  co tam jeszcze.. osoby majace ponad 35lat ;)
  ile pomyslow na artykuly wam dalem ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  8 lis 2010

  TO PRZEJAW DYSKRYMINACJI DLACZEGO NIE PISZECIE O MĘŻCZYZNACH?
  To już zakrawa na jakąś paranoje,parytety itp. Co będzie gdy na listach będzie 80% kobiet a wyborcy wybiorą i tak mężczyzn?
  Jeżeli jaką grupa żąda specjalnych praw TO NIE MA MOWY O RÓWNOŚCI.

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 8 lis 2010

  Szanowni mieskańcy!
  Nie dziwota rze, akurat się przeważa Panu Kielanu kiedy na ty jego liście jes i ta Panienka Zajadłoś.
  Paczomc jednakowowosz to baby powinny siedzieć w dom a nie do polityki. Baba ani do polowania ani na mecz piłkarzski, a jedynie jako piemkna Pani do amoru.
  Zaczem tótaj te rzeczy poświadczajo jako o momdrości Pan Burmiszcza Macieja, rze siem nie nabrało bab na listy.
  pozdrawiam
  Zdzichó
  ps. Nikturen nie zna jaki sklep rzeby nakupił ładnyh widokówek z miast Myślenice na pamiomtke?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Drogi Zdzichó sam sobie siedź w domu i proś Boga o zdrowie,bo o rozum za późno!my

  Odpowiedz
 • 13 lis 2010

  Drogi Zdzichó
  kiedy już przejdzie Ci czas zauroczenia samorządowcami i znajdziesz sobie kobietę, to poznasz jak świetnie nadajemy się do polityki;)

  Odpowiedz
 • PatrycjA 20 lis 2010

  Cisza wyborcza
  Od północy z piątku na sobotę obowiązuje cisza wyborcza aż do zakończenia głosowania. Prosimy o dostosowanie się do obowiązującego prawa i przepisów.

  Szczegółowe informacje: www.pkw.gov.pl

  Odpowiedz

Zobacz więcej