Miasto

Tu powstaje galeria handlowa z nowym dworcem PKS

Tu powstaje galeria handlowa z nowym dworcem PKS

Trwa rozbiórka wiat przystankowych starego dworca. Zgodnie z zapowiedziami właścicieli gruntu, miał tutaj powstać dworzec z pawilonem handlowym. Tymczasem banery informacyjne umieszczone na placu budowy obwieszczają, że będzie to galeria handlowa z dworcem


Odkąd działkę, na której znajdował się stary dworzec PKS, kupiło MPK Łódź, a od niego spółka MK4 Inwest należąca do Marka Koźmińskiego mówiono o tym, że powstanie tutaj dworzec z ciągiem sklepów.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w lutym 2010 roku, nowy właściciel działki prezentował plany mającego powstać dworca. Według niego miał to być budynek parterowy o łącznej powierzchni 3500 m.kw. z ciągiem sklepów od ul. Słonecznej. Prezentowany plan zawierał sześć stanowisk dla autobusów i trzy dla busów. - Nie jest to broń Boże galeria. Nie ma tu jednego wejścia, każdy lokal jest osobny i do każdego z nich znajdują się wejścia z zewnątrz. To coś na wzór budynków, które kiedyś można było nazwać pawilonem – o inwestycji mówił w lutym Marek Koźmiński. Tymczasem, na ogrodzeniu placu budowy, zawieszono baner, na którym znajduje się informacja: "Tu powstaje galeria handlowa z nowym dworcem PKS". Budowlanej tablicy informacyjnej nie udało nam się znaleźć (9 listopada 2010).

W dniu 22 października odbyło się oficjalne wbicie łopaty pod budowę dworca PKS. Obecny na miejscu Marek Koźmiński twierdził: - Według moich informacji to pierwsza tego typu inwestycja łącząca funkcję komunikacyjną z funkcją handlową w Polsce. Jest to projekt nowatorski i mam nadzieję, że będzie zarodkiem czegoś, co będzie powtarzało się w Polsce.

Budowla Marka Koźmińskiego to budynek parterowy o łącznej powierzchni 3500 m.kw. z ciągiem sklepów od ul. Słonecznej. Plan zawiera sześć stanowisk dla autobusów i trzy dla busów. Według zapowiedzi planowane oddanie do użytku odbędzie się pod koniec maja 2011 roku.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze (34)

 • Czesiek Zawadiaka 15 lis 2010

  My ze Zdiskiem zawsześmy ino pekaesami jeździli na meline bo zawsze za darmoche. Kierowcy robili tako kasiure na przejazdach bez biletów i chwalili se te robote jak zadno inno.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  lewe bileciki, lewa benzynka.
  Tak to musiało paść.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Farsa!! Ładnie ten cały pks załatwili w ciągu ostatnich 6-7 lat.
  Bez wątpienia konkretny wał albo i wały na naszych oczach się w tym temacie dzieją. Ciekawe czy kiedyś ktoś za to beknie?

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 14 lis 2010

  [quote]Ło Jeeezusicku napisa���: [br]Wieśniaczek, kiepsko Ci wychodzi zrzynanie ze Zdzicha.[/quote]

  Kajsik jo zem jes bardzij zrozumiały do juzków, dlo tego rze jozem jest po szkołach a łon nie.
  Ale wrocajonc do temata, cy Kielon macoł swe paluchy w tym by łodciongnonć budowe dworca, bo takie mnie słuchy doszły łostratnie. Łonegdaj by łon tak celowo zrobił by zwalić cało wine na macieja, zeby Sedno miało o cym agitować?
  Galeryja i tak bedzie i tak i bedzie to zasługa Macieja, a Kielon nic na to nie poradzi. Dobrze rze Tomal zablokowoł morzliwości spaprania sprawy przez kongregacyjno klike i robata rusyła i łopate wbili.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Wieśniaczek, kiepsko Ci wychodzi zrzynanie ze Zdzicha.

  Odpowiedz

Zobacz więcej