Miasto

Tu powstaje galeria handlowa z nowym dworcem PKS

Tu powstaje galeria handlowa z nowym dworcem PKS

Trwa rozbiórka wiat przystankowych starego dworca. Zgodnie z zapowiedziami właścicieli gruntu, miał tutaj powstać dworzec z pawilonem handlowym. Tymczasem banery informacyjne umieszczone na placu budowy obwieszczają, że będzie to galeria handlowa z dworcem


Odkąd działkę, na której znajdował się stary dworzec PKS, kupiło MPK Łódź, a od niego spółka MK4 Inwest należąca do Marka Koźmińskiego mówiono o tym, że powstanie tutaj dworzec z ciągiem sklepów.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w lutym 2010 roku, nowy właściciel działki prezentował plany mającego powstać dworca. Według niego miał to być budynek parterowy o łącznej powierzchni 3500 m.kw. z ciągiem sklepów od ul. Słonecznej. Prezentowany plan zawierał sześć stanowisk dla autobusów i trzy dla busów. - Nie jest to broń Boże galeria. Nie ma tu jednego wejścia, każdy lokal jest osobny i do każdego z nich znajdują się wejścia z zewnątrz. To coś na wzór budynków, które kiedyś można było nazwać pawilonem – o inwestycji mówił w lutym Marek Koźmiński. Tymczasem, na ogrodzeniu placu budowy, zawieszono baner, na którym znajduje się informacja: "Tu powstaje galeria handlowa z nowym dworcem PKS". Budowlanej tablicy informacyjnej nie udało nam się znaleźć (9 listopada 2010).

W dniu 22 października odbyło się oficjalne wbicie łopaty pod budowę dworca PKS. Obecny na miejscu Marek Koźmiński twierdził: - Według moich informacji to pierwsza tego typu inwestycja łącząca funkcję komunikacyjną z funkcją handlową w Polsce. Jest to projekt nowatorski i mam nadzieję, że będzie zarodkiem czegoś, co będzie powtarzało się w Polsce.

Budowla Marka Koźmińskiego to budynek parterowy o łącznej powierzchni 3500 m.kw. z ciągiem sklepów od ul. Słonecznej. Plan zawiera sześć stanowisk dla autobusów i trzy dla busów. Według zapowiedzi planowane oddanie do użytku odbędzie się pod koniec maja 2011 roku.

Powiązane tematy

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem
Miasto 88

ALARMUJECIE: Wzrastają ceny za przejazd busem

Po nowym roku prywatni przewoźnicy podnieśli ceny za przejazd na większości linii - alarmujecie w jednym z tematów na forum. To kolejna podwyżka w przeciągu ostatnich miesięcy

Komentarze

 • Zdzichó Kowal PJN 10 lis 2010

  No i jak Piemknie powstanie siem nowy dworzec? Wszystke ta rzecz w nowoczesności dziemki Panu Burmiszczu. Ino czy zdonrzo popoprzed wyborem?
  A skomd bemdzie odjerzdżało siem do Suwałki?
  pozdrawiam
  Zdzichó
  ps.chemtnie odstompie za tanioś kosiarke do trawy i piłe do powyciemcia haszcz co my nio wiele haszcz powycinali. Jakby kturen był zaintersowan to do Pan Zdzich śmiało.

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Wbicie łopaty swoją drogą, a wmurowanie kamienia węgielnego, poświęcenie ziemi, przecięcie wstęgi i wmurowanie tablicy to co? A peany w Gazecie Myślenickiej są ? Eeeeeeee jakoś tak mało oficjalnie zaczęli tą budowę :-D
  ps. dzięki Bogu Zdzichó wrócił :-)

  Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 10 lis 2010

  wyglada na to ze zdzichu odegra wazna role przed wyborami :) dlugo Cie nie bylo

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Czy to prawda, że Zdzichó też wbijał łopatę na dworcu?

  Odpowiedz
 • Zdzichó Kowal PJN 10 lis 2010

  Szanowni mieskańcy
  Miła to rzecz rze siem buduje galerie hamdlowo popoprzez Pan Kośmiński.
  Morze w ty galerii, jak zdomrzo popoprzed wyborem, nakupi walizek?
  Cały miast Myslenice schodzon przez Pan Zdzich i nigdzie w sklep nie znaleziono odpowiedni torby i walizek do wmieszczenia rużny rzecz.
  Przecie siem nie przeniesie na plecy ino mus rzeby do spakowania.
  Niehrze siem zatem modlo mieskańcy miast Myslenice o szybko imwestycje, rzeby na czas wyboru jurz zezbudowano to piemkno galerie jakby komunikacyjno Pana Kośmińskiego!
  pozdrawiam
  Zdzichó
  ps. Do sprzedania kaseta do suchania z Bayerful, prawie nie uszkodzono, na czynaście piosenek osiem całkiem dobrze słychać i to te najpiemkniejsze! Na okładce dedykacjo od Pan Senator!

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  I macie mieszkańcy dworzec?
  Na razie pisze budowa galerii z dworcem a potem napis dworzec zniknie i zostanie sama galeria i rampa do za i wyładunku bo przecież na połowie byłego dworca nie ma szans zmieścić galerii,stacji benzynowej dworca PKS i przeniesionego dworca busów.
  Czas na wyładunek.Mają nas za idiotów ,czas pokazać że się mylą.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  tak czy owak do maja nie zdążą, chyba że maj 2012

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  A ja pamiętam jak zamieściłem projekt graficzny dworca - przystanku z zajezdnią na cztery autobusy to większość forumowiczów twierdziło że to za mało;
  http://www.miasto-info.pl/forum/temat128s4
  A teraz proszę... "Tu się buduje galeria z przystankiem". Przepraszam, z DWORCEM PKS. ;)

  Odpowiedz
 • toksyk@wp.pl 10 lis 2010

  Wszystko jedno czy napiszą galeria z dworcem, czy dworzec z galerią Niech lepiej zaczną budowę bo nawet na 2012 nie zdążą.

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Niestety nie będziemy mieć normalnego dworca przez następne 50 lat!!

  Tylko kolejną intratną inwestycję dla wybranych, oraz kilka stanowisk, bodajże 6...

  Za to powinno kilka osób siedzieć w pace, no ale nie u nas, tu ręka rękę myje i jest fajnie. Chory system.

  Zobaczcie w ciągu dnia jak wygląda dworzec busów. Ostatnio było ich tam jak naliczyłem kilkanaście.

  Jak zobaczyłem to wbijanie łopat pod budowę pseudo dworca, to miałem ochotę wziąć tą łopatę i ... ech..........
  Lepiej przestanę bo mnie pozwą za obrazę.

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 lis 2010

  Prędzej mi bratki między palcami wyrosną, niż wybudują tam cokolwiek.
  Kabarety nieroby...

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Kaper więcej optymizmu, były tam najważniejsze głowy, chociaż na zdjęciach widać było tylko buty. Myślisz że nasz Burmistrz odważył by się po raz kolejny przyłożyć nogę z łopatą do tematu "dworzec" i to w czasie kampanii.
  Ludzię, dworzec będzie nie martwcię się tak.

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 lis 2010

  cygnus, głowy może i najważniejsze, ale wszystko zależy od tego, co w nich jest.

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  A widzisz w głowach ciągle maj. Po za tym analizując zdjęcie gdzie było widać nogi na ziemi, to zakładam że głowy były w chmurach, jeżeli za wysoko to powietrze jest rozrzedzone, kto ich sprowadzi na dół?

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Cygnus, wszędzie ta polityka... ;)

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  My tu o budownictwie:)Murarz, tynkarz....burmistrz

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 lis 2010

  O właśnie! Może trzymający łopaty uświadomią sobie, co naprawdę jest ich powołaniem? ;)

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Kariera w budownictwie, mowisz Kaper? ;)

  Odpowiedz
 • Johann Gambolputty... Z Ulm. 10 lis 2010

  No raczej tak, bo w innych dziedzinach, to cieniuśko... ;)

  Odpowiedz
 • 10 lis 2010

  Mnie się wydaje że mogliby spróbować jeszcze sceny. ;) Broń Boże nie politycznej. Moze w "entertejmencie". Numer ze znikającym dworcem był lepszy niż znikający pociąg Copperfielda. Z tą różnicą że wiadomo było przez kogo zniknął pociąg... ;)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Już dawno pisałem, że to będzie galeria handlowa a nawet bardziej hipermarket z namiastką dworca. A teraz nagle wszyscy są w szoku tak jakby byli niedomyślni. (myślę o autorach artykułów na ten temat). Z samego projektu widać było jak byk, że ten niby "dworzec" to co najwyżej PRZYSTANEK. Równie dobrze można by przerzucić teraz ten przyszły "dworzec' na przystanek pod estakadą, bo to co powstanie będzie niewiele większe i szkoda zachodu ze zjeżdżaniem autobusów pod tą galerię...
  Przypominają mi się czasy lansowania projektu Nowego Miasta w Krakowie. jakież to miały powstać nowoczesne rozwiązania komunikacyjne i organizacyjne. Powstała głównie galeria krakowska w samym centrum miasta zasłaniająca niemal stary piękny obiekt dworca PKP a reszta jak była taka prawie nadal jest.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  Walker, po Twoim wypowiedzi zaczynam się zastanawiać nad wielkością dworca. My przyzwyczailiśmy się do 16 stanowisk i wielkiego opustoszałego gmaszyska. Miałem okazję odbyć podróż autobusem za Rzeszów. Największym dworcem na tej trasie może pochwalić się Tarnów, ale ma tylko 9 stanowisk. W Rzeszowie również 9 stanowisk i jakoś nie widziałem problemów z komunikacją, a sporo autobusów odjechało, gdy oczekiwałem przez 40 minut na połączenie. Często jadę z myślenickiego dworca i jest mi to obojętnie czy będzie 9 czy 16 stanowisk, byleby sprawnie odbywał się ruch. Słyszałem, że hala dworcowa ma mieć około 60 m2. Czy będzie wystarczająca?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2010

  A ja mam pytanie. Gdzie w Myślenicach mógłby powstać dworzec, w innym miejscu?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Dzisiaj upadł PKS w Zakopanem. Tamtejsi ludzie boją się tego samego czyli, że zamiast dworca postanie galeria. Wiadomo, że nie potrzeba obecnie ażeby budować jakieś ogromne dworce zwłaszcza w takim mieście jak nasze. Ale nie wyobrażam sobie też kilku zatoczek do których maja podjeżdżać zarówno busy jak i autobusy. Do tego potrzebna jest wygodna przestrzeń do cofania. Kwestią dyskusyjną jest też powstanie galerii czy tez razczej hipermarketu. Dotąd miasto broniło się przed zbyt dużymi marketami z korzyścią dla drobnych handlowców. Kto chciał dużego sklepu mógł i może jechać do pobliskiego Krakowa gdzie jest zatrzęsienie galerii i innych hiper i supermarketów itp wsysaczy pieniędzy. Jakoś dziwnie nikt nie buduje u nas produkcyjnych zakładów pracy. Co najwyżej się je zamyka. Za coś te zakupy trzeba w końcu robić. Jak już kiedyś pisałem sprawdza się powiedzenie: deko handlu lepsze niż kilo roboty.

  Odpowiedz
 • 11 lis 2010

  Zdzichu, miażdżysz system. Zdzichu na burmiszcza :)

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  [quote]walker napisał: [br] ... Dotąd miasto broniło się przed zbyt dużymi marketami z korzyścią dla drobnych handlowców. Kto chciał dużego sklepu mógł i może jechać do pobliskiego Krakowa gdzie jest zatrzęsienie galerii i innych hiper i supermarketów itp wsysaczy pieniędzy. Jakoś dziwnie nikt nie buduje u nas produkcyjnych zakładów pracy. Co najwyżej się je zamyka. Za coś te zakupy trzeba w końcu robić. Jak już kiedyś pisałem sprawdza się powiedzenie: deko handlu lepsze niż kilo roboty.[/quote]

  Walker. Przypomnij sobie, kto wymyślił w Myślenicach galerię na terenie dworca? Właśnie "drobni kupcowie" jak ich nazwałeś. Widocznie w Myślenicach jest zaptrzebowanie na mnożenie kolejnych sklepów więc mnie nie dziwi, że pan Koźmiński chce budować koleną galerię (nie supermarket) w dobrym miejscu. I jak sądzę dworzec równeiż powstanie, bo on bedzie napędzał klientów.
  A co do zakładów pracy? Troszkę na terenie Myslenic ich jest. Popatrz na iość szyldów, ogłoszeń. Przdałyby się kolejne, ale spróbuj założyć nową firmę.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2010

  Jeżeli sklepy z chińszczyzną nazywacie galerią to jak nazwać miejsce gdzie eksponowane są dzieła sztuki-stragan?
  Społeczeństwo wychowane na idiotycznych serialach,grach komputerowych i tańcach z za przeproszeniem gwiazdami sklepy nazywa galeriami a sitwę na szczeblu władzy elitami.
  Oni naprawdę mają rację uważając nas za.....

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  12 lis 2010

  Gościu. Gdybyś zadał sobie troszkę trudu, to dowiedziałbyś się co to znaczy termin "galeria handlowa". Zabierając głos w dyskusji i nie znając prostych określeń sam stawiasz się w szeregu, którego można uważać za ......

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 13 lis 2010

  dalij by nie zaczeli budowy, bo wisiał nastempny protest i nastempne kilku miesiączne zablokowanie praców.
  Muwi sie że to było celowa działalność opozycji burmistsza i dlatemu nie rozpoczento wczesniej budowy.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 lis 2010

  Wieśniaczek, kiepsko Ci wychodzi zrzynanie ze Zdzicha.

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 14 lis 2010

  [quote]Ło Jeeezusicku napisa���: [br]Wieśniaczek, kiepsko Ci wychodzi zrzynanie ze Zdzicha.[/quote]

  Kajsik jo zem jes bardzij zrozumiały do juzków, dlo tego rze jozem jest po szkołach a łon nie.
  Ale wrocajonc do temata, cy Kielon macoł swe paluchy w tym by łodciongnonć budowe dworca, bo takie mnie słuchy doszły łostratnie. Łonegdaj by łon tak celowo zrobił by zwalić cało wine na macieja, zeby Sedno miało o cym agitować?
  Galeryja i tak bedzie i tak i bedzie to zasługa Macieja, a Kielon nic na to nie poradzi. Dobrze rze Tomal zablokowoł morzliwości spaprania sprawy przez kongregacyjno klike i robata rusyła i łopate wbili.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  14 lis 2010

  Farsa!! Ładnie ten cały pks załatwili w ciągu ostatnich 6-7 lat.
  Bez wątpienia konkretny wał albo i wały na naszych oczach się w tym temacie dzieją. Ciekawe czy kiedyś ktoś za to beknie?

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  15 lis 2010

  lewe bileciki, lewa benzynka.
  Tak to musiało paść.

  Odpowiedz
 • Czesiek Zawadiaka 15 lis 2010

  My ze Zdiskiem zawsześmy ino pekaesami jeździli na meline bo zawsze za darmoche. Kierowcy robili tako kasiure na przejazdach bez biletów i chwalili se te robote jak zadno inno.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”
Wybory Prezydenckie 2020 56

Rafał Trzaskowski odwiedził Myślenice. „Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi”

„Im więcej problemów nam robią rządzący, tym większa jest mobilizacja wśród ludzi. Myślę, że ta próba robienia problemów ze zbieraniem podpisów, z tym aby się zarejestrować wyjdzie im bokiem. Dzisiaj ludzie po prostu chcą zmiany, dziękuje wam bardzo” – podczas spotkania z mieszkańcami Myślenic mówił Rafał Trzaskowski   Dzisiaj w godzinach popołu...

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody
Alarmujecie 40

„Kto to projektował?”. Jedną trzecią ścieżki rowerowej zajmują samochody

 „Kto weźmie odpowiedzialność za dziecko, które wjedzie w samochód? Kto będzie pokrywał szkody naprawy samochodu?” – pyta jeden z naszych czytelników pisząc w sprawie ścieżki rowerowej i nowego odcinka drogi Solidarności powstałych na Osiedlu Tysiąclecia   Prace nad budową półkilometrowego odcinka ul. Solidarności na Osiedlu Tysiąclecia rozpoczę...

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska
Myślenice 49

Rok temu pytaliście, co to za budowla. Nad Myślenicami między „lipkami” góruje teraz Matka Boska

W sobotę 23 maja na Plebańskiej Górze odbyła się msza, podczas której poświęcono kapliczkę ku czci Matki Bożej. Okazała się nią drewniana konstrukcja, o którą pytaliście w ubiegłym roku. „Zawierzamy się Chrystusowi przez Ciebie Niepokalana Matko. Chroń nas i miasto Myślenice przed wszelkimi niebezpieczeństwami i zarazą” – czytamy na inskrypcji zna...

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi
Myślenice 7

Wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na życie. Na czas znaleźli go dzielnicowi

Myśleniccy dzielnicowi odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który po zażyciu dużej ilości leków wybiegł z domu z zamiarem targnięcia się na swoje życie. Na czas dotarli do niego dzielnicowi Dyżurny policji z Myślenic otrzymał informację, że 64–latek po zażyciu dużej ilości leków, stanowiących zagrożenie dla jego życia wyszedł z domu oznajmiając, że c...

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji
Myślenice 4

Strata w gminnej spółce przekracza 971 tys. zł. Radni dyskutowali o jej kondycji

Podczas dyskusji na temat kondycji finansowej Myślenickiej Agencji Rozwoju Gospodarczego Mirosław Fita (PiS) pytał o wysokość straty jaką odnotowała spółka. W odpowiedzi od skarbnik usłyszał, że na koniec roku obrotowego strata wynosiła 971 471 zł. - Część to transakcje z kilkoma podmiotami naszym zdaniem nieuzasadnione – mówiła Anita Kurdziel Dy...